Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 53   Надолу

Автор Тема: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?  (Прочетена 62257 пъти)

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #450 -: Oct 12, 2023, 22:00 »
Здрасти! Предполагам че въпроса е към мен. Да, рентгенолог съм. А цялата поговорка гласи така: "Счупеното носи щастие, но не за счупения, а за този който му слага гипса". Има още е една, зимна ортопедична поговорка - "Всяка снежинка е стотинка". 
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3130
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #451 -: Oct 12, 2023, 22:02 »
Да, за въпроса, извинявам се, обърках кой какво е постнал..
Ортопедичната поговорка направо изкърти леда  ;D

Да споделя и аз един лаф от моята професия - "Адвокатът е спечелил делото, като си вземе хонорара."
« Последна редакция: Oct 12, 2023, 22:10 от Nik123 »
Активен

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #452 -: Oct 12, 2023, 22:33 »
Фолклора е голяма работа - събрал е мъдростта на вековете. Имам братовчед адвокат. Веднъж му викам - брат'чед, ти няма ли като се пенсионираш да си дойдеш да живееш на село, а той ми отговори: "Ти пенсионирана лисица виждал ли си?"  :)
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6210
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #453 -: Oct 13, 2023, 01:29 »
The trend is your friend  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #454 -: Oct 13, 2023, 06:15 »
Ееех, а какво да кажем ние ..инжинерите
- Кат' са знам к'ъв инжинер съм ...как да ида на доктор  ::)

П.П. Нискън когато събитето натъпи в страната (на родна почва) там е ясно , въпросът ми беше ако некой се гътне в чужбина, колко време след това там местните могат да му прибират пенсията  ;D (т.е. да му я харчат де - тя обик. в днешно време се превежда по банков път)
« Последна редакция: Oct 13, 2023, 06:19 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3130
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #455 -: Oct 13, 2023, 11:10 »
Ремотекс, за държавите, с които България има дипломатически отношения, е така: Някой БГ гражданин умира там, веднага уведомяват техните власти съответното наше посолство/консулство.
Но малко хикс (ми) е въпроса, какво става, ако Иванчо загине в държава, с която нямаме международни отношения/договори изобщо, а Иванчо получава по банкова сметка там, пенсия, например, от България. В този случай, предполагам, става следното- тамошните власти така или иначе, ще проучат загиналия, и ще видят, че има сметка в тамошната банка, и ще я уведомят за смъртта. А тамошната ще уведоми нашата, да спрат с преводите. Но това са само предположения от общи познания.

П.П.

The trend is your friend  :D


Затуй ли гербавата информационна агенция е "Тренд"  ;D По-френдли прогнози да им пуска..
« Последна редакция: Oct 13, 2023, 14:28 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6210
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #456 -: Oct 13, 2023, 15:21 »
А, що се отнася до информационните агенции, всъщност е точно обратното. Тренда не ти е приятел.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #457 -: Oct 14, 2023, 09:55 »
Ремотекс, за държавите, с които България има дипломатически отношения, е така…

Трябва да имаме предвид, че НРБ беше двадесет и някоя икономика в света и имаме дипломатически отношения с бая държави като наследство от нея.

Друг е въпроса, че тези „дипломати“ нищо не вършат и само взимат заплати. Досега никога не се е чуло да поискаш помощ от българско посолство и те да са ти помогнали с нещо. Няма такава песен. Те са там, за да могат максимално бързо да те отсвирят. Мри си, на никой не му дреме за теб.

Но иначе, където ние нямаме посолство, има посолство някоя приятелска страна да речем от ЕС. През нея ще ни уведомят. Българските пенсионери нямат достатъчно средства, за да идат до Каспичан, камо ли на някое слънчево място в Тихия океан, където нямаме посолство, а чиновниците половин година да се мотаят и някой да „цоца“ пенсия. Няма за цоцане.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6210
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #458 -: Oct 14, 2023, 16:18 »
Има пенсии и пенсии.
Тавана вече не е девет стотака, нали? Или бъркам?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #459 -: Oct 14, 2023, 17:05 »
Има пенсии и пенсии.
Тавана вече не е девет стотака, нали? Или бъркам?

Направиха го например 'илядо и пет'син. Много са забогатели. Имаи предвид, че това е пенсия получавана от много малък брой хора. Повечето пенсионери взимат по-малко от триста евра месечно.

Пълна мизерия. Ще ходят зади чужбина.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #460 -: Oct 14, 2023, 17:25 »
Те именно затова и ходят по чужбината, пенсийката не стига и ...на гурбет, а току им хареса па се позаседяът, а след време паспортите изтичат (ЛК е безсрочна, но не е паспорт) и остават нелегално, та за такъв как да уведомиш и коя държава (а освен тях има и една друга категория труженици дето сводниците им прибират паспортите, ама тия са млади още за пенсия...макар че не ги знам свободните професии кога се пенсионират, могат ли като пилотите и миньорите абе.. когато си поискат)

П.П. Попитах щото тук все по често чувам
- и да им се обадите на вашите (тия дето са останали) там да кажат да му/й спрат пенсията (че да не после вместо само да зимат, наследниците да трябва да връщат, и то на държавата - ужаст, или па да не ги пуснат да излязат от територията, ако случайно са проявили слабост да се върнат, още по голям...) Щото те модерните пенсионери вече не се редят по пощите, ами по банков път ги таковат...
« Последна редакция: Oct 14, 2023, 17:29 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3130
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #461 -: Oct 14, 2023, 17:56 »
Паспорта можеш да си го подновиш и в чужбина, ако има наше консулство/посолство - подаваш там заявлението, там ти го пращат и там връщаш стария.

П.П. За личната карта и шофьорската книжка също може в консулство/посолство. Даже някои с проблеми в БГ (напр. съдебни дела и др.) ги вадят от чужбина, в страната, където си живеят, че да не се връщат у нас.

..
П.П. Попитах щото тук все по често чувам
- и да им се обадите на вашите (тия дето са останали) там да кажат да му/й спрат пенсията (че да не после вместо само да зимат, наследниците да трябва да връщат, и то на държавата - ужаст, или па да не ги пуснат да излязат от територията, ако случайно са проявили слабост да се върнат, още по голям...) Щото те модерните пенсионери вече не се редят по пощите, ами по банков път ги таковат...

Ремотекс, предполагам, че ще ти е полезно като инфо, или може би на другите българи покрай теб там, по чужбинско- вече няма у нас забрана за напускане на страната, ако дължиш на държавата. Преди от НАП праскаха едни ПАМ-ове (ПАМ=принудителна административна мярка) "Забрана за напускане пределите на Република България". Но това нещо вече го няма. Махнаха го във връзка със законодателството на ЕС за свободното придвижване - не може заради дълг да ти ограничават свободата на движение. Това е едно от нещата в ЕС, което определено харесвам. За съжаление, се сещам само за още 1-2 такива, но това друга тема.

Но да не се бърка с мярката "Забрана за напускане пределите на Република България" за обвиняеми/подсъдими по наказателни дела- там си стои, това е друга бира ;)
« Последна редакция: Oct 14, 2023, 18:30 от Nik123 »
Активен

bot

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #462 -: Oct 20, 2023, 00:40 »
Наскоро един познат ми разправяше, че ползвал ЧатГПТ да му прави някакви скриптчета, ама не запомних на кой език. Вика ми "Като му обясниш добре с каква цел е скриптчето, много хубави ги пише".

Дали има възможност да му ъплоуднеш например някаква книга за ремонт на двигател  на английски и то да ти я преведе на български, ама не като гугъл преводача?

 Чата е голям помощник, прави глупусти често но примерно може да ти състави рамката а ти да си пипнеш съдържанието тук-таме да го пооправиш, превежда доста добре от англ. на български и обратно, обръща много добре код от различни птограмни езици, на мен ми стига, дори имам платена версия, харесва или не това е бъдещето.
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3130
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #463 -: Oct 22, 2023, 17:14 »
Абе ония момци там, дето не искали да таковат мадамите, да не са се обзавели с ИИ :

https://futureofsex.net/robots/state-of-the-sexbot-market-the-worlds-best-sex-robot-and-ai-love-doll-companies/


".. No male robotic sex dolls are for sale, but McMullen told Future of Sex he is developing a model. .."

Та затова момите се оплакват..

:D

Па по-нататъка може ИИ ЛГБТ да пуснат, да обхванат целия пазар  :)
« Последна редакция: Oct 22, 2023, 17:18 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 53   Нагоре
« назад напред »