Автор Тема: KDE 4 все по-добро.  (Прочетена 6670 пъти)

believer

  • Гост
Re: KDE 4 все по-добро.
« Отговор #15 -: Apr 20, 2009, 22:13 »
Преди няколко дни си инсталирах новото kubunru 9.04 и бях много приятно изненадан. Това за мен е най-добрата версия от серията ubuntu излизала някога. КДЕ е значително подобрено и с добавени екстри, а системата като цяло е много стабилна макар, че инсталирах RC.
Смело мога да кажа, че нямам никакви забележки. Открих доста оправени бъгове, което много ме зарадва. Пробвайте тази версия на дистрибуцията и ще се убедите в думите ми :)
Активен

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Re: KDE 4 все по-добро.
« Отговор #16 -: Apr 20, 2009, 23:52 »
Все повече се оправя KDE-то обаче все още е много бавно. На лаптоп Thinkpad T61 с процесор Core 2 Duo T9400 (2.5GHz, 6mb l2 cache), 4GB ram и NVidia Quadro NVS140m KDE 4 върви неприемливо бавно. И това при положение, че оправиха бъга с видео картите на NVidia (тогава беше вече неизползваемо бавно). Просто не може на такава машина да ми върви толкова бавно. Отделно и превода не е готов (не, че упреквам някого). Докато оправят превода предполагам таман ще стане средата по - стабилна и ще може да я пробвам.
« Последна редакция: Apr 21, 2009, 00:16 от aaaaaa »
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

believer

  • Гост
Re: KDE 4 все по-добро.
« Отговор #17 -: Apr 21, 2009, 07:48 »
Не  знам ти какво имаш предвид под бавно но при мен няма никакви проблеми дори с включени ефекти не мога да се оплача, че ми върви бавно. Конфигурацията ми е Seleron D 2.8Gh 2Gb RAM VC GF7300GT. при включен скайп и пуснат филм, примерно с различни видове плеери натоварването на процесора стига до 40%, което за мен е задоволително за едноядрен процесор.
И пак да повторя не забелязвам никъде и никакво забавяне на КДЕ на машината ми. Може би по старата версия на КДЕ работеше малко по-бавничко но тази определено се държи много добре.
Активен

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Re: KDE 4 все по-добро.
« Отговор #18 -: Apr 21, 2009, 13:02 »
Под бавно имам впредвид сравнено с конкуренцията. Виста на по - слаби машини от моята ми се струва, че върви като цяло малко по - бързо от KDE4. Преди имаше някакви проблеми с картите на NVidia и KDE4, които правеха KDE4 неизползваемо бавно. Сега проблемът е оправен и има видимо подобрение, но все още не съм доволен. Впрочем и GNOME (който ползвам по принцип) не ми се струва особено бърз (което ме изнервя, защото машината ми е доста добра), но като че ли е по - добре. Другото е, че KDE ми се струва грозно по подразбиране и за съжаление няма много възможности за промяна (почти всички екранни снимки на KDE, се въртят около едни и съши теми за панела и с много малки изключения всички ползват декорацията за прозореца по подразбиране, потърсих в kde-look за други декорации, но нямаше особено голямо разнообразие). Единствената приемлива тема е elegence, но там пък аналоговия часовник е грозен.
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Re: KDE 4 все по-добро.
« Отговор #19 -: Apr 21, 2009, 18:21 »
От януари месец го търкалям това КДЕ, виждам как все по-добро става, но не ми харесва натоварването едни перманентни 19-25%.
Съгласен съм че 'охлювира' в сравнение с вин7 и ХП. Но го отдавам на драйверите за видеокартата. Както съм споменавал и преди в Линукс няма нито един читав драйвер. Дори за старите карти никой не се занимава с оптимизация, а Меса си влачи един тежък код и никой неще да чуе за оптимизации - много са консервативни. За сметка на това включват новите протоколи набързо за да работят - а то на бързо си е най-постоянната работа.
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

ilian_BIOS

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: opensuse
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: KDE 4 все по-добро.
« Отговор #20 -: Apr 21, 2009, 20:29 »
Естествено че ще се влачи повече от XP и Vista, аз си мисля че не толкова от драйвъра, ами от некадърни работи като X и писани с гъз програми, тука включвам и GNOME, aaaaaa - и при мен е така ;) ама това е си нещо нормално, както посочих по горе. Тука Microsoft обират всички + -ове. (за бързина на графичната среда, и на програмите като цяло, я браузъри, я квото са сетиш, не говоря за сървърни глупости) :)
« Последна редакция: Apr 21, 2009, 20:35 от ilian_BIOS »
Активен

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Re: KDE 4 все по-добро.
« Отговор #21 -: Apr 21, 2009, 20:59 »
Цитат
повече от XP и Vista,
Откога това недоразумение Vista може да се нарече десктоп или ОС. Според мене трябва да сравняваме сравними неща, или поне конкурентни.
Vista неможе да конкурира Линукс даже ако се стартира под Xfce гном и в него кде  ;D
Ама 7 го бива.
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

ilian_BIOS

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: opensuse
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: KDE 4 все по-добро.
« Отговор #22 -: Apr 21, 2009, 21:21 »
Цитат
Vista неможе да конкурира Линукс даже ако се стартира под Xfce гном и в него кде

Брей, и аз не харесвам виста, хич даже.. ама от това което съм видял, глупости говориш. За 7 нищо не мога да кажа... деба XP-то се таркаля като топче и въобще не ща да го барам :( въпреки че съм бета тестер от одавна на майкрософт и ми пращат копия и ключове за 7..  :( някой ден трябва да го пробвам.
Активен

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Re: KDE 4 все по-добро.
« Отговор #23 -: Apr 22, 2009, 00:01 »
Цитат
Откога това недоразумение Vista може да се нарече десктоп или ОС. Според мене трябва да сравняваме сравними неща, или поне конкурентни.
Така първо след като ползвам линукс вместо който и да е от продуктите на Microsoft (било то XP, Vista или бетата на 7), значи като цяло съм по - доволен. Все пак не виждам защо да не се сравняват. Факт е, че продуктите на Microsoft преобладават на desktop пазара, така че, ако ще сравянваме desktop средите за Линукс според мен е редно да ги сравянваме точно с desktop средите на продуктите на Microsoft. Също така макар и да не мога да го докажа с конкретни тестове имам чувстовото, че Vista на по - слаби машини от моята е по - "пъргава" (като реакция на самия интерфейс, стартиране на програмите и т.н.) от KDE4 на моята машина. Както казах понеже става дума за различни машини не мога да го докажа емпирично. Иначе в момента ползвам GNOME и както съм си го настроил е малко по - "бавен" от XP и по - "бърз" от Vista (или поне тези, Висти, които съм видял). Отделно в момента GNOME има всичката функционалност, която ми трябва и изгледът по подразбиране ми харесва (единствено смених тапета и намалих размера на шрифтовете), така че съм доста доволен. Понеже не съм правил конкретни тестове става дума за това как усещам нещата, може и да греша.
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

believer

  • Гост
Re: KDE 4 все по-добро.
« Отговор #24 -: Apr 22, 2009, 07:28 »
Дори KDE да работи малко по бавно от някой продукти на microsoft не виждам къде е проблема? Не можем да изчакаме още няколко секунди ли?
Космически кораби ли ще караме с операционните системи ? :)
Ако трябва да сравняваме то можем да сравняваме и по много други показатели освен скороста на работа на графичната среда. Ще се окаже май тука, че линукс феновете всъщност за запалени windows маниаци. :)
Активен

ilian_BIOS

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: opensuse
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: KDE 4 все по-добро.
« Отговор #25 -: Apr 22, 2009, 13:02 »
Е да 1-2 секунди кво му е нали, я си представи някой новак чел чел, въй линукса е бърз не знам си какво и решава да си сложи и установява, че компа му е 2 пъти по бавен от колкото (xp, уин 7).. нали линукс с бързина се отличава? или само в конзолата?. И все като дойдат разни хора в нас ме питат кво е тва мудното, много ти е бавен компа и т.н.. и като рестартирам XP-то като за норматив лети.  :o . E.. ама за custumize и красота иначе няма място да се спори ;)
« Последна редакция: Apr 22, 2009, 13:06 от ilian_BIOS »
Активен

phantomlord

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1832
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: KDE 4
  • Fall to your knees and bow to the Phantom Lord
    • Профил
    • WWW
Re: KDE 4 все по-добро.
« Отговор #26 -: Apr 22, 2009, 15:18 »
Хора, кога ще разберете, че всичко е въпрос на настройка? Да, при мен с пуснати плазма ефекти на КДЕ4, стартирани Опера, Суперкарамба и Audacious натоварването на процесора е 20% от 1000 MHz. Е, да ама процесора ми е 3 GHz и просто когато не е натоварен, Линукса го настройва на възможно най-ниската честота. Т.е. реално натоварването на процесора ми е ~6.7%. Ествено и нормално е при включени всякакви ефекти на графичната среда тя да работи по-бавно. И в Уиндоус е така. Ако се поразровите из настройките на КДЕ 4 ще видите, че можете да избирате кои ефекти да бъдат включени и за колко време да се изпълняват.
Активен

http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Linux - connecting people...

svejaka

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re: KDE 4 все по-добро.
« Отговор #27 -: Apr 22, 2009, 18:10 »
В тази тема изчетох някои доста неоснователи сравнения.
Простете колеги но да се сравнява ОС(ХР) с графична среда в лицето на КДЕ4 ми се струва доста неоснователно и даже грешно.
ХР е излезна преди 8-9 години нормално е на сегашните машини да върви доста бързичко...не  мислите ли.

Напълно съм съгласен с phantomlord всичко е въпрос на настройки.
Активен

/dev/null

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
  • Distribution: Ubuntu Current LTS
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Re: KDE 4 все по-добро.
« Отговор #28 -: Apr 22, 2009, 19:15 »
Днес прекарах 3 часа пред КДЕ 4.2.2 и останах доволен, даже се чудя дали да не помогна малко с превода.
Преди КДЕ ме дразнеше повече от  ilian_BIOS, а сега е обратното. :)                         
Активен

CPU: AMD Phenom II 1100T Black Edition @ 3,3GHz, Cooler: Cooler Master v10, RAM: Corsair VS2GB1333D3 x4, MB: GA-890XA-UD3, PSU: SS-1250XM, GPU: AMD HD 6850x2 (CrossfireX), Sound card: ASUS Xonar D2X, SSD: Kingston SVP200S37A/60G, HDD: Hitachi HDS721010KLA330 (1TB), HDS723030ALA640 (3TB), WD RED(4TB)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: KDE 4 все по-добро.
« Отговор #29 -: Apr 22, 2009, 20:38 »
Ще се почна като котрапукт на Вярващия.

Цитат
Който не харесва новата визия и политика на KDE4 може да си остане на KDE 3.5.10
А на тези, които дръзнаха да се закотвят на KDE 4 честито. :)
Феновете на Kubuntu ще имат следващата весия през януари а по нетърпеливите могат да се включат в тестването на първата бета. :)

Благодарение на моя друг SectorD, мога с кеф да обявя на всички убунтувци:

https://wiki.kubuntu.org/Kubuntu/Kde3/Jaunty

 [_]3

За бози няма да флеймвам. А относно четвъртития, проклинам деня преди две седмици, когато наредих на Сид да се качи до него.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear