Автор Тема: openSUSE 12.1 няколко въпроса  (Прочетена 7138 пъти)

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: openSUSE 12.1 няколко въпроса
« Отговор #15 -: Feb 26, 2012, 12:00 »
Позволи ми да се усъмня - двойно по лек може да бъде само Openbox и някоя още по- лека графична среда.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: openSUSE 12.1 няколко въпроса
« Отговор #16 -: Feb 26, 2012, 12:03 »
Позволи ми да се усъмня - двойно по лек може да бъде само Openbox и някоя още по- лека графична среда.

В гном3 няма какво да товари до толкова.
И да те поправя OpenBOX не е графична среда а просто мениджър.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

vyrgozunqk

  • Гост
Re: openSUSE 12.1 няколко въпроса
« Отговор #17 -: Feb 27, 2012, 12:39 »
Да бе, освен Хорг... пак се изказваш росене, недай си боже да ползва ати видео със затворени драйвери, като почне да му крашва шелл-а през 5 мин. ще го видим тоз гном 3...
Активен

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: openSUSE 12.1 няколко въпроса
« Отговор #18 -: Feb 27, 2012, 18:14 »
Да бе, освен Хорг... пак се изказваш росене, недай си боже да ползва ати видео със затворени драйвери, като почне да му крашва шелл-а през 5 мин. ще го видим тоз гном 3...

Не мога да разбера какво само се месиш след като не си ползвал гном никак, а аз 1 година го ползвам.
Xorg товари точно заради драйверите. Като ползвам свободен драйвер нищо не ми товари и си върви перфектно. По-добре си замълчи и си ползвай Унити помията. Поне да не се излагаш повече.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: openSUSE 12.1 няколко въпроса
« Отговор #19 -: Feb 28, 2012, 01:02 »
Вчела си инсталирах и няколко часа разцъквах 12.04, но му инсталирах гном шел и фалбак моде и останах и аз с впечатление, че работи гладко и малко по-бързо от стария гном!
Ама вмуарето не тръгна и се върнах отново на 10.04!
Активен

NikolaiTalev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 307
  • Distribution: Debian Wheezy
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: openSUSE 12.1 няколко въпроса
« Отговор #20 -: Feb 28, 2012, 01:45 »
Вчела си инсталирах и няколко часа разцъквах 12.04, но му инсталирах гном шел и фалбак моде и останах и аз с впечатление, че работи гладко и малко по-бързо от стария гном!
Ама вмуарето не тръгна и се върнах отново на 10.04!

И аз ви се чудя защо го плюете тоя Gnome3 без да го пробвате. Аз съм го ползвал и върви наистина супер леко и бързо (дори на стар хардуер и видео ATI ). Просто му дайте шанс  ;D
Активен

Веднъж Linux, цял живот Linux.

http://blog.nk-support.eu/

vyrgozunqk

  • Гост
Re: openSUSE 12.1 няколко въпроса
« Отговор #21 -: Feb 28, 2012, 02:16 »
..мда с отворените драйвери, а който не ги харесва - к'во праим ?
Активен

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: openSUSE 12.1 няколко въпроса
« Отговор #22 -: Feb 28, 2012, 07:35 »
..мда с отворените драйвери, а който не ги харесва - к'во праим ?

Ем твой си проблем бе. Ще се оправиш някак.
Хора с стари видеокарти им е безразлично напълно дали ще е отворен или затворен драйвер.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

azBeTaTesTeR

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: openSUSE 12.1 няколко въпроса
« Отговор #23 -: Mar 04, 2012, 02:24 »
Качвал съм си точно това openSUSE с Gnome 3 и се отвратих.Не можеш нищо да си промениш.Един панел не можеш да си добавиш и да си го настроиш както искаш.За да превключиш между два отворени прозореца трябва да минаваш през старт менюто и да цъкаш 5 пъти докато се докопаш до прозорците.Няма таскбар.В старт менюто като цъкна да ми покаже програмките ми излизат артефакти.Дори единствената лента която е отгоре не можеш да и промениш widget-тите.Иначе е лъскаво и примамливо и добре изглежда ама като тръгнеш да работиш виждаш, че няма елементарни неща и всичко е ограничено.Цялата му къстъмизация се състои в десетина шел екстеншъна с които се опитват да замажат положението като добавят някои елементарни функции.
Колкото за KDE-то много по-добро е и не е толкова тежко.Аз съм с KDE само, че в Kubuntu 11.10 В момента компютъра ми работи от 30 часа и заетата памет e 480 MB с пуснат Firefox. При стартиране без нищо пуснато е заета 260-280 МВ. Направо си качвай нещо с KDE или стария Gnome, тоя Gnome 3 няма да го изтърпиш и един час и само ще си изгубиш времето.
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: openSUSE 12.1 няколко въпроса
« Отговор #24 -: Mar 04, 2012, 11:40 »
Качвал съм си точно това openSUSE с Gnome 3 и се отвратих.Не можеш нищо да си промениш.Един панел не можеш да си добавиш и да си го настроиш както искаш.За да превключиш между два отворени прозореца трябва да минаваш през старт менюто и да цъкаш 5 пъти докато се докопаш до прозорците.Няма таскбар.В старт менюто като цъкна да ми покаже програмките ми излизат артефакти.Дори единствената лента която е отгоре не можеш да и промениш widget-тите.Иначе е лъскаво и примамливо и добре изглежда ама като тръгнеш да работиш виждаш, че няма елементарни неща и всичко е ограничено.Цялата му къстъмизация се състои в десетина шел екстеншъна с които се опитват да замажат положението като добавят някои елементарни функции.
Колкото за KDE-то много по-добро е и не е толкова тежко.Аз съм с KDE само, че в Kubuntu 11.10 В момента компютъра ми работи от 30 часа и заетата памет e 480 MB с пуснат Firefox. При стартиране без нищо пуснато е заета 260-280 МВ. Направо си качвай нещо с KDE или стария Gnome, тоя Gnome 3 няма да го изтърпиш и един час и само ще си изгубиш времето.
+1
Активен

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: openSUSE 12.1 няколко въпроса
« Отговор #25 -: Mar 04, 2012, 12:15 »
Качвал съм си точно това openSUSE с Gnome 3 и се отвратих.Не можеш нищо да си промениш.Един панел не можеш да си добавиш и да си го настроиш както искаш.За да превключиш между два отворени прозореца трябва да минаваш през старт менюто и да цъкаш 5 пъти докато се докопаш до прозорците.Няма таскбар.В старт менюто като цъкна да ми покаже програмките ми излизат артефакти.Дори единствената лента която е отгоре не можеш да и промениш widget-тите.Иначе е лъскаво и примамливо и добре изглежда ама като тръгнеш да работиш виждаш, че няма елементарни неща и всичко е ограничено.Цялата му къстъмизация се състои в десетина шел екстеншъна с които се опитват да замажат положението като добавят някои елементарни функции.
Колкото за KDE-то много по-добро е и не е толкова тежко.Аз съм с KDE само, че в Kubuntu 11.10 В момента компютъра ми работи от 30 часа и заетата памет e 480 MB с пуснат Firefox. При стартиране без нищо пуснато е заета 260-280 МВ. Направо си качвай нещо с KDE или стария Gnome, тоя Gnome 3 няма да го изтърпиш и един час и само ще си изгубиш времето.

Камари камари глупости!
КДЕ по никой начин не е по-леко дори от Gnome2 пък камоли от Gnome3 който е  2 пъти по-лек от Gnome2.
Кажи ми в КДЕ кое ти е лесно да направиш ? За да изкараш икона на плота 1 милион гимнастики правиш, докато в Гном си има меню с възможност прати на работния плот прати в панела, и така нататък...

Да не говорим в прехваленото ви КДЕ колко е лесно човек да си добави и подреди панел аплетите, ако не знае колко гимнастики трябва да направи ще му дойде да се застреля.

Кой ти каза че няма таскбар ?
Кой ти каза че е ограничено ?

Сигурно това е нямане на таскбар и яко ограниченост, че не можеш дори меню да си отвориш.. Я да видим все пак...

http://www.calculate-linux.ru/attachments/1926/pic1.png
http://www.calculate-linux.ru/attachments/1928/pic2.png
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

vyrgozunqk

  • Гост
Re: openSUSE 12.1 няколко въпроса
« Отговор #26 -: Mar 04, 2012, 13:24 »
Както колегата каза- всичко са скапани шел екстенжъни, които само пунтират десктоп функционалност, а и това, че гном 3 е по-лек от 2.хх са простотии, изсмукани от лявото ти кутре на крака... А недай си боже да искаш да промениш нещо по скапания шелл, като да добавиш тема или да добавиш въпросния екстенжън, май е доста по-голяма играчка от "прехваленото" кде...
Гном 3 по дифолт вече яде колкото кде, което каквото и да си говорим е доста по-красиво и с повече възможности, недай си боже да разширят функционалността на гном-а ще стане по-тромав и от windows 7 с heavy usage...
Активен

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: openSUSE 12.1 няколко въпроса
« Отговор #27 -: Mar 04, 2012, 14:02 »
Както колегата каза- всичко са скапани шел екстенжъни, които само пунтират десктоп функционалност, а и това, че гном 3 е по-лек от 2.хх са простотии, изсмукани от лявото ти кутре на крака... А недай си боже да искаш да промениш нещо по скапания шелл, като да добавиш тема или да добавиш въпросния екстенжън, май е доста по-голяма играчка от "прехваленото" кде...
Гном 3 по дифолт вече яде колкото кде, което каквото и да си говорим е доста по-красиво и с повече възможности, недай си боже да разширят функционалността на гном-а ще стане по-тромав и от windows 7 с heavy usage...


О да голяма играчка е, тегля темата за шела и от gnome-tweak-tool си я сменям както искам.
И какви са тези тъпотии? Всяка десктоп среда си има разширения, Лайноидите в КДЕ са си разширения, аплетите в гном2 и xfce са си разширения.

Никак не даваш шанс на Гном3, на по-малко от година е.. А да ти припомня скапаното КДЕ колко години отидоха за да стане горе долу използваемо? КДЕ 4.0 - 2008ма година. Сега сме 2012-та. Какво да говорим повече ?!

http://dot.kde.org/2007/10/03/announcing-kde-40-release-event

Дори 2007-ма, тогава какво ръсиш глупости не те знам? От 2007-ма до 2012-та са 5 години, и чак сега чат пат става за нещо, а гнома го осрахте преди да е станал на година..
« Последна редакция: Mar 04, 2012, 14:04 от AMD »
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

evgeny81

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
  • Distribution: openSUSE ;Calculate ; Arch Linux
  • Window Manager: KDE4; KDE4; KDE4
    • Профил
Re: openSUSE 12.1 няколко въпроса
« Отговор #28 -: Mar 04, 2012, 15:33 »
Да вметна и аз това което го има в едното го има и другото това да спорите кое по добро е въпрос на мнение.На компа имам и Шел и КДЕ в КДЕ прекарвам повече време защото му свикнах и не товари системата толкова колкото казват сега шела ми товари повече от него.
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: openSUSE 12.1 няколко въпроса
« Отговор #29 -: Mar 04, 2012, 16:25 »
Евгени - АНАТЕМА!
Как смееш да говориш, че шелл-а товари повече от КДЕ, сега ще усетиш гнева на ROKO__ :D
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Opensuse 10.2
Настройка на програми
Invincible 36 11540 Последна публикация Dec 22, 2006, 18:38
от antonofff
Opensuse 10.2 / 10.1 проблеми
Настройка на програми
alkor 3 3412 Последна публикация Dec 25, 2006, 03:15
от dad
Opensuse 10.2
Идеи и мнения
gotha 5 4209 Последна публикация Aug 21, 2007, 20:31
от tyuio
Opensuse проблем
Настройка на програми
JoNas 20 6728 Последна публикация Feb 09, 2007, 13:22
от JoNas
Помощ! OpenSUSE 10.2
Настройка на програми
gamena007 26 8720 Последна публикация Apr 19, 2007, 11:09
от neter