Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11   Надолу

Автор Тема: Комунисти, фуражки и политика  (Прочетена 17181 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8813
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Комунисти, фуражки и политика
« Отговор #90 -: Nov 01, 2012, 21:54 »
Един го е коментирал, че все едно да учат прасетата да правят салам  :o

Обаче учебника ми направи впечатление. Някой знае ли от де може да се дръпне, за да го видим?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Комунисти, фуражки и политика
« Отговор #91 -: Nov 01, 2012, 23:16 »
Нека не се съглася с две неща, присъстващи из постовете тук:
1. Във всички постове, в които се споменава думата "комунизъм" (с изключение на поста на danaildr от 07:39), въпросната дума е употребена неправилно. Трябва да бъде сменена с думата "социализъм". Не за първи път обръщам внимание към това, че не са взаимозаменяеми. Това, че в миналото комунизмът е бил използван за украса на социализма, е грешка, довела до заблуждението на много хора, и която грешка се поддържа жива и в настоящето точно с това сляпо уеднаквяване на тези две коренно различни идеологии. Резултатът от това не само, че не е положителен, но дори е отрицателен - много често пречи за намиране на добри решения, когато тези решения се взаимстват от комунизма, и тези решения биват сляпо оплюти, само заради грешната им асоциация със социализма. Може да доскучавам на някого с редовното повтаряне на това твърдение, но няма да спра да го правя :P
2. В настоящия алгоритъм на икономиката търсенето на кръпки няма да доведе до желаното благоденствие. Много хора мислят, че проблемите в България са локални, и видиш ли, ако направим еди как си по модела на еди кой си, ще достигнем нирвана. Настоящият алгоритъм на икономиката изисква постоянен недостиг, за да се получават уравненията ѝ. Ако няма недостиг, алгоритъмът спира. Едновременното желание този алгоритъм да се изпълнява и да няма недостиг, води до противоречие, а както всяко противоречие, води до нещастие. Противоречието в тази ситуация води до това, когато в нещо се постигне достатъчност, в друго нещо да се появи съответстваща или по-голяма недостатъчност. И това води до неудовлетвореност от резултатите, а неудовлетвореността, до оплаквания. Мислите, че ако направим еди кои си неща по модела на еди кой си, няма да имате поводи да се оплаквате и ще сте щастливи? Безпочвено, подобно на заека, който си мислел, че ако можеше да лети като лястовицата, всичките му проблеми ще бъдат решени, но само защото не знае за проблемите на лястовицата. Щастието и душевният мир са субективни чувства, и като такива не се влияят от обективни фактори. Не изпадайте в ежедневно пропагандираната заблуда, че е обратното. Искате доказателство? Обърнете внимание, че филми като Духът на времето, Процъфтяване, Дългокрация и още една торба дългометражни и късометражни филми, говорещи за неудовлетвореността на хората от сегашното статукво, в болшинството си идват точно от държавите, моделът на които все се дава за пример. На базата на какво тогава смятате, че там хората са удовлетворени? От незнанието на заека? [_]3
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8813
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Комунисти, фуражки и политика
« Отговор #92 -: Nov 02, 2012, 10:03 »
Прочетох текста, както обещах (съжалявам Дежурен, твоя е още чакащ), отворих си емакса и написах коментар.

Още в началото на текста се ужасих. Първата връзка, на която щракнах, защото ми бе непознато име (с повечето имена беше така) е това на Константин Леонтиев. Видя ми се и българска версия, затова без да чета руската, направо преминах.

И о ужас, какво видях. Той е бил против църковната ни независимост, онова същото, което довежда в крайна сметка свободата. Нещо повече, същия се жени за гъркиня и изповядва византизъм. Това е наречено на онова гръцко измислено име на реална империя, която през по-голямата част от времето си, е заета с това да ни затрие. Но понеже тогавашните българи не са били като днешните, това изобщо не им се отдавало. Последният им неуспешен опит да ни унищожат, носи собствената им гибел.

Трудно може да бъде намерен по-голям бългороненавистник от Константин Леонтиев. Равен нему са може би само Дизраели и Чърчил, а един Кадафи е като първолак пред него.

Ужаса ми ще продължи с пълна сила, като от самия текст науча, че той не е изолиран случай, а гръкоманията му е характерна за всички (без Достоевски) имена, които се канят да възхваляват в текста. Казва се в прав текст:

Цитат
Код:
„[…] описаха горчивите плодове и зейналите бездни на „освободителното движение“ […]“

Сатанизъм в най-чиста форма.

Имам една малка забележка за превода.

Термина „бялото движение“ е непознат у нас, но пък бяла гвардия е много добре познато и то сигурно най-вече защото у нас има много белогвардейци и техни наследници. Аз съм никакъв преводач, но мисля, че това би трябвало да се съобрази, а не да се следва сляпо текста.

Нещо повече самата връзка е към „Бяла гвардия“ и само се споменава, че още се нарича бяло движение понякога.


Като цяло това е текст писан от руснак за Русия. И също така е текст разясняваш западните ценности на източен народ. Текста обяснява, в какво безвремие е попаднала РФ. Но нищо от това не е актуално за нас българите. Нашите леви, са модерни леви от 20 години. Западните ценности са широко разпространени в градовете. За разлика от РФ ние живеем активно в тази реалност.

Типично по руски се опитват да се пробутат плоски неистини (за да не ги нарека лъжи). Лявото не било свързано с терор, а дясното. Ако не е свързано с терор, с какво е свързано, питам аз? В кратката историческа справка, се казва, че лявото за сефте побеждава във Франция. А какво правят там левите? Какво прави Робеспиер и сие?

Най-големият терор, който ще избледнее едва пред съветския такъв, който пък ще държи „палмата“ до Пол Пот, който е шампион и до днес. Ляво и терор са били винаги отъждествено равенство докато все пак не победи модерното ляво.

Изобщо имам голяма критика към тоя текст. Написан е от анархист, който се възхищава на българоненавистници. Написан е за руската реалност, нямаща общо с нашата. Аз никога не бих превел тоя текст.

И за да е пълен цирка, за пореден път и тук виждаме, плача на руснаците по завинаги изгубената империя. За да не им е „кофти“ и да пазят някакво самочувствие, се само-заблуждават, че от тях нещо зависело. И понеже империята имаше интереси в целия свят, си мислят, че света чака от тях нещо. Дръжки.

С такова мислене само ще си докарат беля. Всъщност си я докарват. Опитват се да се държат като империя, само дето не са и по тоя начин губят и малкото си останали от преди приятели. Сега са сами и изолирани, мизерстващи в пиянството на бляновете си. И от това страданието им само ще се задълбочава.
« Последна редакция: Nov 02, 2012, 10:08 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8813
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Комунисти, фуражки и политика
« Отговор #93 -: Nov 02, 2012, 10:10 »
SMF нещо ме чупи. Имах малко проблеми с текста. Първо се губеше, после малко го преформатирах   и се оправи, но пък изчезна цитата. И едно вмъкване на „код“ се оправи. Явно и симпъл машината, колкото и да е симпъл, също е буболечеста.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Комунисти, фуражки и политика
« Отговор #96 -: Nov 15, 2012, 11:22 »
Прочетох текста, както обещах (съжалявам Дежурен, твоя е още чакащ), отворих си емакса и написах коментар.

Още в началото на текста се ужасих. Първата връзка, на която щракнах, защото ми бе непознато име (с повечето имена беше така) е това на Константин Леонтиев. Видя ми се и българска версия, затова без да чета руската, направо преминах.

И о ужас, какво видях. Той е бил против църковната ни независимост, онова същото, което довежда в крайна сметка свободата. Нещо повече, същия се жени за гъркиня и изповядва византизъм. Това е наречено на онова гръцко измислено име на реална империя, която през по-голямата част от времето си, е заета с това да ни затрие. Но понеже тогавашните българи не са били като днешните, това изобщо не им се отдавало. Последният им неуспешен опит да ни унищожат, носи собствената им гибел.

Трудно може да бъде намерен по-голям бългороненавистник от Константин Леонтиев. Равен нему са може би само Дизраели и Чърчил, а един Кадафи е като първолак пред него.

Ужаса ми ще продължи с пълна сила, като от самия текст науча, че той не е изолиран случай, а гръкоманията му е характерна за всички (без Достоевски) имена, които се канят да възхваляват в текста. Казва се в прав текст:

Цитат
Код:
„[…] описаха горчивите плодове и зейналите бездни на „освободителното движение“ […]“

Сатанизъм в най-чиста форма.

Имам една малка забележка за превода.

Термина „бялото движение“ е непознат у нас, но пък бяла гвардия е много добре познато и то сигурно най-вече защото у нас има много белогвардейци и техни наследници. Аз съм никакъв преводач, но мисля, че това би трябвало да се съобрази, а не да се следва сляпо текста.

Нещо повече самата връзка е към „Бяла гвардия“ и само се споменава, че още се нарича бяло движение понякога.


Като цяло това е текст писан от руснак за Русия. И също така е текст разясняваш западните ценности на източен народ. Текста обяснява, в какво безвремие е попаднала РФ. Но нищо от това не е актуално за нас българите. Нашите леви, са модерни леви от 20 години. Западните ценности са широко разпространени в градовете. За разлика от РФ ние живеем активно в тази реалност.

Типично по руски се опитват да се пробутат плоски неистини (за да не ги нарека лъжи). Лявото не било свързано с терор, а дясното. Ако не е свързано с терор, с какво е свързано, питам аз? В кратката историческа справка, се казва, че лявото за сефте побеждава във Франция. А какво правят там левите? Какво прави Робеспиер и сие?

Най-големият терор, който ще избледнее едва пред съветския такъв, който пък ще държи „палмата“ до Пол Пот, който е шампион и до днес. Ляво и терор са били винаги отъждествено равенство докато все пак не победи модерното ляво.

Изобщо имам голяма критика към тоя текст. Написан е от анархист, който се възхищава на българоненавистници. Написан е за руската реалност, нямаща общо с нашата. Аз никога не бих превел тоя текст.

И за да е пълен цирка, за пореден път и тук виждаме, плача на руснаците по завинаги изгубената империя. За да не им е „кофти“ и да пазят някакво самочувствие, се само-заблуждават, че от тях нещо зависело. И понеже империята имаше интереси в целия свят, си мислят, че света чака от тях нещо. Дръжки.

С такова мислене само ще си докарат беля. Всъщност си я докарват. Опитват се да се държат като империя, само дето не са и по тоя начин губят и малкото си останали от преди приятели. Сега са сами и изолирани, мизерстващи в пиянството на бляновете си. И от това страданието им само ще се задълбочава.

Честно казано, струва ми се, че от прекалено взиране в детайлите си пропуснал най-важното. А поне за мен то е, че това, което знаем за ляво, дясно и всичко останало между тях, вече не е това, което са ни учили. Нима БСП е лява партия? А ГЕРБ или СДС -- десни партии?! НДСВ и ДПС -- център?! Стига, трябва да се шегуваш. Единственото, в което виждам смисъл в момента е заставането зад конкретни каузи -- свободата в Internet, защита на Странджа, каузата за пряка демокрация. даже и референдума за АЕЦ „Белене“. Но не виждам смисъл от заставането конкретно зад някоя партия, особено при дивия популизъм, който ги е обхванал (imho).

Колкото до „имперското“ мислене на руснаците -- да, има го все още, но за съжаление не е само при тях.

Имам усещането, че светът е изпаднал в ситуацията „много вожд, малко индианец“, особено като вземем предвид и претенциите на Китай, Бразилия, Индия и останалите „нови“ икономики. Лично аз от подобно противопоставяне не очаквам нищо хубаво. И очаквам до 20-30 години да ни сполети такъв катаклизъм, пред който Октомврийската революция ще ни се види като невинна детска игра.
Активен

the lamer's team honourable member

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Комунисти, фуражки и политика
« Отговор #97 -: Nov 15, 2012, 11:27 »
Имам усещането, че светът е изпаднал в ситуацията „много вожд, малко индианец“, особено като вземем предвид и претенциите на Китай, Бразилия, Индия и останалите „нови“ икономики. Лично аз от подобно противопоставяне не очаквам нищо хубаво. И очаквам до 20-30 години да ни сполети такъв катаклизъм, пред който Октомврийската революция ще ни се види като невинна детска игра.
Няма да се противопоставят една на друга, а ще работят заедно. Карта на страните, получили технологиите от Фондация Кеше.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8813
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Комунисти, фуражки и политика
« Отговор #98 -: Nov 15, 2012, 12:07 »
Да за пришествието на Антихриста, който даже вече се бил родил и след около 30-40 години ще е апогея му, след като мине третата световна, се разпространяват напоследък много усилено.

Аз не вярвам в третата, защото втората все още не е свършила. Няма как да почне трета. Но пък ако почне, след нея няма да има кой да управлява Джон Смит. Сега като се позамисля, една трета световна, ще е най-хубавото дето се е случвало на тая планета в последните 50 000 год.

Те руснаците все ще изтрезнеят, ама като изтрезнеят, кой ли ще вярва на сълзите на Москва и кой ли ще ги бръсне за слива?!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Комунисти, фуражки и политика
« Отговор #99 -: Nov 15, 2012, 13:23 »
От всички бивши империи, само англичаните правят конкуренция на руснаците по отношение на патетичните напъни някой да ги взема насериозно, дам...англичаните поне имат предимството че са били едноличен собственик на цирка, докато руснаците - само на по-бедната му половина.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Комунисти, фуражки и политика
« Отговор #100 -: Nov 15, 2012, 13:30 »
Имам усещането, че светът е изпаднал в ситуацията „много вожд, малко индианец“, особено като вземем предвид и претенциите на Китай, Бразилия, Индия и останалите „нови“ икономики. Лично аз от подобно противопоставяне не очаквам нищо хубаво. И очаквам до 20-30 години да ни сполети такъв катаклизъм, пред който Октомврийската революция ще ни се види като невинна детска игра.

Няма да се противопоставят една на друга, а ще работят заедно. Карта на страните, получили технологиите от Фондация Кеше.

Ами чул те Бойко :)

Но като гледам как ни няма на тази карта, явно е зает да слуша дядо Николай  ::)
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8813
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Комунисти, фуражки и политика
« Отговор #101 -: Nov 15, 2012, 20:01 »
Мръсен фес. Ей тоя е поредната причина да проклинам „православната“ ни църква. Не съм изненадан де. Като дойде Алексей, де отиде? Баш така при него. Можеше и да е заралията, ама е дърт и без лоби. Пак политика. То и за Рацингер беше безкрайно ясно много години преди да се гътне поляка. Чак се учудих, че имаше незнаещи.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Комунисти, фуражки и политика
« Отговор #102 -: Nov 15, 2012, 20:26 »
Мръсен фес. Ей тоя е поредната причина да проклинам „православната“ ни църква. Не съм изненадан де. Като дойде Алексей, де отиде? Баш така при него. Можеше и да е заралията, ама е дърт и без лоби. Пак политика. То и за Рацингер беше безкрайно ясно много години преди да се гътне поляка. Чак се учудих, че имаше незнаещи.

Хм, а кой е „фесът“?! Че съм малко встрани от цялата тази патаклама. Че и за Ратцингер не знаех, ама и там съм встрани от основната линия ;)
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8813
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Комунисти, фуражки и политика
« Отговор #103 -: Nov 15, 2012, 20:40 »
Фесът е неуважаемият духовен водач на гордият град Пловдив и околността. Рацингер днес е по-познат с името Бенедикт XVI.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Комунисти, фуражки и политика
« Отговор #104 -: Nov 16, 2012, 00:27 »
И какво сега, ще има ли трета световна война и ще залязва ли западната цивилизация? Ще нападат ли Иран и ще пукат ли ядрени бомби?

Днес чух много як виц, нещо от сорта на това:

Една сутрин на Обама му звъни телефона.

"Добър ден"
"Добър ден, господин Обама, безпокои ви Махмуд Ахмадинеджад"
"Здравейте г-н Ахмаджинедад, може ли да си говорим на 'ти'?"
"Разбира се, Барак. Исках само да ви споделя...тази нощ сънувах един пророчески сън, мисля, че трябва да го споделя с вас"
"Go ahead, Махмуд"
"Ами виж..сънувах Америка...слънчев ден, хората щастливи по улиците, на всяка къща по един транспарант, на транспаранта пише 'Да живеят Съединените Ирански Щати'"
"Махмуд, това е велико съвпадение! И аз сънувах подобен сън!"
"Какъв сън, Барак?"
"Ами Иран....слънчев Техеран"
"И?"
"Ами...нямаше щастливи хора, имаше изнервени хора за съжаление. И военни, във военни униформи"
"И?"
"Ами подобно на вашия сън, имаше транспарант на всяка къща"
"И какво пишеше на транспарантите"
"Ами....не знам, г-н Ахмадинеджад, не знам.....не разбирам иврит".


И такива работи :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11   Нагоре
« назад напред »