Анкета

Въпрос: Подкрепяте ли забраната за пушене на закрито?

  • Не пуша и я подкрепям
    - 40 (19%)
    Пуша, но я подкрепям
    - 13 (6.2%)
    Пуша и не я подкрепям
    - 14 (6.7%)
    Не пуша, но не я подкрепям
    - 7 (3.3%)
    Не ме интересува
    - 2 (1%)

Общ брой гласове: 69

Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 19   Надолу

Автор Тема: Колко от нас подкрепят пълната забрана за пушене на закрити ощественни места?  (Прочетена 27829 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
Аз имах електронна цигара ( добре, че я счупих случайно )... Като я спрях пропуших 3 пъти повече цигари и още не мога да смъкна темповете... Карам по около 2,5 -3  кутии на ден.

Аха, разбирам ти причините да си ЗА забраната :D . Имаш нужда от някой да те ограничи за да намалиш или откажеш цигарите :D .
Активен

Mitaka

  • Гост
А колко хубаво беше едно време, даскала като те хване, че пушиш...
Наказания пред цялото училище, можеше и някя и друга "показалка" по задника... издърпване на уши, после - хайде при вашите, и там една кавга....

Лесно им е сега на младите.... пушат, пият, и никой не ги закача :D
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Ми не, аз съм против забраната... Колкото и да пуша, та дори и непушач да бях, пак щях да съм против нея.
Простата причина е, че с нея разсейват общественото мнение от по-важни въпроси и разделят и владеят...

Това е пълна простотия, особено са ми интересни като кажат, че в цяла европа имало такива забрани... - Е ако цяла европа са само 4 държави...
И то в една падна с референдум, като тя е 15 пъти по-развита от нас и населението и се води по-интелигентно...
А реално на никой не му пука за здравето на хората... Като искат здраве да забранят всички автомобили втора ръка и да сложат изискване за двигатели минимум евро 4 ! Иначе - скрап !
Да сложат паркинги около софия и бариери и всички селяни, да ги чакат автобуси по софийските околи, като колите им да седят на държавните паркинги, а в града да ползват само градски транспорт - това е здраве !

Да се повиши контрола на храната, да се забрани задължителното ваксиниране - това е здраве !

А не пушенето, за което както казах в топ 5 на най-старите хора в света - 3-ма са пушачи !
« Последна редакция: Dec 16, 2012, 19:08 от vyrgozunqk »
Активен

Mitaka

  • Гост
Ми не, аз съм против забраната... Колкото и да пуша, та дори и непушач да бях, пак щях да съм против нея.
Простата причина е, че с нея разсейват общественото мнение от по-важни въпроси и разделят и владеят...


++

Именно това правят. И то доста успешно.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Ми не, аз съм против забраната... Колкото и да пуша, та дори и непушач да бях, пак щях да съм против нея.
Простата причина е, че с нея разсейват общественото мнение от по-важни въпроси и разделят и владеят...

Това е пълна простотия, особено са ми интересни като кажат, че в цяла европа имало такива забрани... - Е ако цяла европа са само 4 държави...
И то в една падна с референдум, като тя е 15 пъти по-развита от нас и населението и се води по-интелигентно...
А реално на никой не му пука за здравето на хората... Като искат здраве да забранят всички автомобили втора ръка и да сложат изискване за двигатели минимум евро 4 ! Иначе - скрап !
Да сложат паркинги около софия и бариери и всички селяни, да ги чакат автобуси по софийските околи, като колите им да седят на държавните паркинги, а в града да ползват само градски транспорт - това е здраве !

Да се повиши контрола на храната, да се забрани задължителното ваксиниране - това е здраве !

А не пушенето, за което както казах в топ 5 на най-старите хора в света - 3-ма са пушачи !

Ааааа, извинявай! Обърках се, че и ти си от пъддръжниците на забраната :( !

Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Като става въпрос за диктатура, винаги съм се чудил какво би станало ако комунистически бунтовници се сбият с авторитарен диктатор, демек един вид със себе си след завземането на властта. Току-що видях простичко клипче без много сюжет -  като за милиционери, реднеци и зрители на ТВ СКАТ. Там проиграваха варианта Пол Пот (лидера на червените кхмери) да се смлати със Садам Хюсеин. Това е много интересно предвид доста големите успехи на червените кхмери като бунтовници, сринали правителството, както и доста големите успехи на Садам с бунтовници от всякакъв тип.

Битката беше епична:

http://www.youtube.com/watch?v=2IawTG3eFuQ

И завърши с пълната и безусловна победа на Садам Хюсеин. Аллах Акбар!
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Едно от най-гадните, да не казвам омразните, неща в живота ми е миризмата на тютюнев дим.

Признавам си, че спрямо цигарения дим аз съм абсолютен екстремист :) Ако можех бих забранил цигарите въобще.

Може би на пушачите е трудно да си представят, но за нас непушачите или поне за мен, тютюневия дим е равносилен на удар с юмрук в лицето (буквално). Колко скандали съм имал с родителите си за това просто не може да си представите (те пушеха) - най-неприятно беше, когато баща ми излизаше на терасата да пуши и през леко открехнатия прозорец влизаше част от цигарения дим (след това нямаше начин да продължа да спя докато въпросния дим не изчезнеше напълно).

Иначе винаги съм се чудел на акъла на хората, които пушат - да правиш нещо, което ти вреди, да употребяваш някаква отрова и при това да даваш пари за нея. Наистина това ми се струва най-висока степен на човешко изглупяване.

Някой тука спомена за хора дълголетници, които пушат - вижте това е някакво гигантско изключение. Не може да си вкарваш в кръвта (чрез цигарения дим) коктейл от химикали и да твърдиш, че това не ти влияе негативно. Както споменах родителите ми пушеха - баща ми беше страстен пушач (2-3 кутии на ден), а също такъв беше и дядо ми. Ами моя опит и наблюдения над тях показва съвсем друго - цигарите им влияеха негативно. Докато си по-млад това не се забелязва толкова, но в момента, в който минеш 40-те и почват проблемите. И двамата кашляха много по време, а и след пушене. Да не говорим, че белия ти дроб става на гъз. Да не говорим, че и се състаряваш по-бързо (особено това личи на жените страстни пушачки). В крайна сметка от цигарите няма да умреш, но със сигурност си вредиш и намаляш нивото на имунната система, което е предпоставка за други болести (включително хронични).
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
От друга страна, преди време ми беше попаднала статистика върху смъртността от рак на белия дроб в България. Годишно няколко хиляди човека заболяват и смъртността е много висока. Обаче, колкото и да е странно, по-голямата част не са пушачи. Горе-долу 2/3 от тях не са пушачи.

На кутиите с цигари пише че водят до това. При положение че вероятно над 50% от населението са пушачи (не мога да кажа със сигурност, това е субективно, ако някой има статистика да я даде насам). Значи съвсем статистически излиза че в крайна сметка шансът да се разболееш е по-висок ако не пушиш.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3404
    • Профил
Цитат
Значи съвсем статистически излиза че в крайна сметка шансът да се разболееш е по-висок ако не пушиш.

Сетих се един виц:

Отива един на доктор и казва:
- Докторе болят ме гърдите.
- Пушите ли?
- Не помага!

« Последна редакция: Dec 17, 2012, 00:19 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

vyrgozunqk

  • Гост
Доказано е, че при високо ниво на радиация, пушачите заболяват от лъчева болест много по-бавно!
Доказано е, че пушачати боледуват от гърло много по-малко от непушачите!
Както и от бронхиални болести!
Да не говорим, че няма пушачи разболели се от астма... 
А и имаше нещо относно рак на стомаха или червата, че пушачи като цяло не страдали и даже изписвали като лечение на пациенти да пропушват... Това е много интересно, нали ?  :)

( като бях по-малък, страдах много от гърло... всяка зима ми беше слабото място, oткакто пропуших нямам никакъв проблем, та даже и шалове не ползвам, а днеска се размотавах по улиците с ледена кола...  8) )

Това до колко е вредно е много субективно, защото реално погледнато и антибиотика е химичен коктейл!

А относно столетниците, не говорим просто за много редки случай, а говорим за 3-ма от топ 5 най-възрастни хора на планетата !
Едната жена всеки божи ден пие по чаша уиски и пуши и твърди, че точно това я е запазило, защото е едно от малкото и удоволствия от живота. ;)
« Последна редакция: Dec 17, 2012, 01:53 от vyrgozunqk »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Аз съм на почти 44 години(след 1 месец), от 8-ми клас пуша, сега 1,5 кутия, а преди и малко повече, никога не съм спортувал и никога не съм лежал в болница. Накащлям като сменя една марка с друга, но в последно време като взех да ги меня малко по-често и почти спрях :D . През изминалата година, температура не съм вдигал, а за предната май не си спомням, а също и пълни изследвания никога не съм си правил, щото който си е направил и му изписват една торба илачи и зорлем го разболеят :D .
Ама и на ракията със салата и мръвка бая наблягаме! С приятелчето сварихме тази година 40 кила ракия и преди 2 седмици свърши и вече започнахме да купуваме от казанджията :D . Преди да забранят пушенето, в петък или събота като ударим 1 литър домашна както си му е реда и отиваме на допиване в Планета :D 
Активен

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Добре де, нека да оставим за малко настрана "здравния ефект" от цигарите върху хората (пасивни или активни пушачи), явно не сме доктори тук, за да водим такъв спор.
Ако аз примерно на обяд се наям с боб и зеле като за световно и вечерта изляза на заведение, и почна съвсем спокойно да си пърдя на масата, какво ще мислят останалите хора в заведението. Сега представете си колко трябва да пърдя, за да бъде съизмеримо с изпушването на половин кутия цигари, умножете го по броя на пушачите в заведението. Някой ще му е приятно ли да седи в такава "атмосфера".
С цигарите е същото - пушачите създават един димилник, който на никой не му е приятен, дори и на самите тях, но защото на тях им се пуши всички трябва да дишат в този дим. Както масово е прието хората да не пърдят на обществени места, най-вече заради миризмата, така мисля, че не е много възпитано да пушиш и да димиш на останалите хора, които не го искат и не им е приятно.

П.П. Отказах цигарите преди няколко години и сега запалвам от време на време някоя пура/пурета и честно казано ми е супер кеф като излезем да пушим пред заведението - много по-социално ми е от facebook & twitter взето заедно. Пушенето вътре на маса е доста скучно и еднообразно.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Активен

Без правила няма игра

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Пуша по около кутия на ден. Отдавна. В къщи пуша на терасата. Против тоталната забрана за пушене на закрито съм. В цялата история има едно нещо страшно сбъркано. Не могат да се приравнят кметството, супермаркета, училището, болницата със тежкарския ресторант, кафето и кварталната кръчма. Трябва да сме свободни да си избираме къде да седнем при пушачите или при непушачите. Този избор го нямаме сега. Нямаме го защото няма диференциация на понятието "обществено място". Не ми харесва че някой е решил какво да прави собственика на заведението. От къде накъде например някой ще казва дали ще се пуши или не в един офис на частна фирма? Това не ми харесва в цялата пародия
Активен

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Пуша по около кутия на ден. Отдавна. В къщи пуша на терасата. Против тоталната забрана за пушене на закрито съм. В цялата история има едно нещо страшно сбъркано. Не могат да се приравнят кметството, супермаркета, училището, болницата със тежкарския ресторант, кафето и кварталната кръчма. Трябва да сме свободни да си избираме къде да седнем при пушачите или при непушачите. Този избор го нямаме сега. Нямаме го защото няма диференциация на понятието "обществено място". Не ми харесва че някой е решил какво да прави собственика на заведението. От къде накъде например някой ще казва дали ще се пуши или не в един офис на частна фирма? Това не ми харесва в цялата пародия

ресторант = Заведение за обществено хранене със сервитьор  -> . <-

Истината е, че както на теб, така и на backinblack, това което не ви харесва не е, че не може да се пуши на закрити ОБЩЕСТВЕНИ МЕСТА а, че ви забраняват на ВАС лично. Баси, кои са тия, че на вас да ви забраняват! Защо не пушиш у вас, а излизаш на терасата? Аз мога ли да дойда и да си пуша у вас и ако не - защо? А това колко пушачите са здрави като камък си го запазете за аутопсията.

P.S. Vyrgo - shame on you! >:D
« Последна редакция: Dec 17, 2012, 09:58 от luda_glawa »
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 19   Нагоре
« назад напред »