Анкета

Въпрос: Подкрепяте ли забраната за пушене на закрито?

  • Не пуша и я подкрепям
    - 40 (19%)
    Пуша, но я подкрепям
    - 13 (6.2%)
    Пуша и не я подкрепям
    - 14 (6.7%)
    Не пуша, но не я подкрепям
    - 7 (3.3%)
    Не ме интересува
    - 2 (1%)

Общ брой гласове: 69

Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 19   Надолу

Автор Тема: Колко от нас подкрепят пълната забрана за пушене на закрити ощественни места?  (Прочетена 27668 пъти)

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
@c2h5oh , фирмата може и да е частна, но помещението което обитава е обществено, без значение дали е собственост на фирмата или не. И това е така, защото фирмата, представлява юридическо лице, а не физическо.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
А, защо преди известно време трябваше да се хвърлят пари на вятъра за аранжиране на отделни помещения в заведенията за пушачи/непушачи (което според мен е идеалният вариант) ?

Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

Mitaka

  • Гост
А, защо преди известно време трябваше да се хвърлят пари на вятъра за аранжиране на отделни помещения в заведенията за пушачи/непушачи (което според мен е идеалният вариант) ?

И колко точно струваха табелките, които слагаха по масите за не-пушачи :)
И голямата табела "зона за непушачи", която също беше подвижна и се слагаше където им падне според това дали някой иска да смърди?

Били направили вентилация ЗАРАДИ пушенето.... ами ако зависи от мен - ще задължа ВСИЧКИ заведения да имат вентилация, и тя да работи. Независимо, че вътре не се пуши. Не заради пушенето, а по принцип трябва да има, а не да смърди на пор като се напълни с хора.
А то как беше? Уж има вентилация, ама никой не я е виждал. Не се включва по две причини: "ми щото то всички пушат", и "ми ти знаеш ли колко ток гори".
Като ви гори ток - да бяхте протестирали като го дигнаха с колко... 17%?
А не като забраниха да смърди.

Снощи някакъв откъсак се изцепи, как видите ли всички ресторантьори щели да си затварят заведеинята, и да ги изнасят в чужбина.... Аз искам да видя как ще стане тоя номер. И защо си мислят, че в "чужбината" някой ще им търпи педерастиите? Както и - там едва ли ще плащат български заплати, едва ли ще могат така умело да укриват данъци и т.н.
Те могат да се опитат, ама... като ги хванат, няма да могат да се измъкнат така както тук :)
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Senser, това е глупаво съпоставяне с пръднята !

А и на мен честно казано ми е през оная работа дали ще пърдиш или не...
По тази логика, аз искам пърденето да се забрани със закон, защото пенсионерите най-редовно пърдят в градският транспорт!
Освен това изпускат метанови емисии! - фиш за 50 лв.

Второ дали е приятно или не - при положение, че над 80% от хората в нощните заведения и кварталните кафенета са пушачи, твойто мнение става незначително малко... Просто ще смениш заведението с такова за непушачи.

Както и един пушач, ако се бутне в заведение за непушачи, ще го смени с такова за пушачи ! - Така е честно !
И не виждам какъв е проблема... Или хората трябва да се съобразяват само с вас ?!

ТОва е като логиката на вегетарианците ! - Те твърдят, че месото е вредно, следователно трябва да бъде забранено яденето му със закон и всички да пасем трева, заради мнението на една жалко-сбъркана маса от обществото!


Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
И колко точно струваха табелките, които слагаха по масите за не-пушачи
И голямата табела "зона за непушачи", която също беше подвижна и се слагаше където им падне според това дали някой иска да смърди?

Митак, ама ти май имаш проблем с координацията през времето! Тези табелки и местенто им, бяха преди да разделят залите за пушачи и непушачи и никой не говори за връщане на това време, а връщането на залите с което се дава ЛИЧЕН избор и на двете страни!
Активен

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
А и на мен честно казано ми е през оная работа дали ще пърдиш или не...

Интересно дали така ще мислиш и, ако сме заедно на една маса или в общ. транспорт и се изрежа 2-3 пъти...
Остава да кажеш, че и разните дебили, дето се къпят веднъж седмично и смърдят лятото на порове и те не ти пречат като сте затворени заедно на едно място.
Остави го закона за малко настрана - мислиш ли, че е е възпитано да ми натрапваш своите си миризми, при това доста силни, защото така си правиш кефа.

П.П. Всъщност наистина примерът ми може би не е удачен, защото е факт, че обонянието и вкусовите възприятия на пушачите са притъпени, та може и наистина да не ви пречи.
Активен

Mitaka

  • Гост
Цитат
И колко точно струваха табелките, които слагаха по масите за не-пушачи
И голямата табела "зона за непушачи", която също беше подвижна и се слагаше където им падне според това дали някой иска да смърди?

Митак, ама ти май имаш проблем с координацията през времето! Тези табелки и местенто им, бяха преди да разделят залите за пушачи и непушачи и никой не говори за връщане на това време, а връщането на залите с което се дава ЛИЧЕН избор и на двете страни!

Аз съм виждал само едно заведение с отделна зала за пушачи!
Всичко останало беше "места за пушачи" и "места за непушачи".
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
И колко точно струваха табелките, които слагаха по масите за не-пушачи
И голямата табела "зона за непушачи", която също беше подвижна и се слагаше където им падне според това дали някой иска да смърди?

Митак, ама ти май имаш проблем с координацията през времето! Тези табелки и местенто им, бяха преди да разделят залите за пушачи и непушачи и никой не говори за връщане на това време, а връщането на залите с което се дава ЛИЧЕН избор и на двете страни!

Аз съм виждал само едно заведение с отделна зала за пушачи!
Всичко останало беше "места за пушачи" и "места за непушачи".

Абе, на теб да не би да ти се губят последните 2 години когато, всички заведения над 40кв/м бяха разделени със стъкла и разни прегради на пушачи и непушачи, а до 40 кв. имаха избор, дали да са за пушачи или не пушачи, като непушачите, дори не преминаваха през "залата" за пушачи, за да стигнат до другата зала!?
Активен

Mitaka

  • Гост
Абе нищо не ми се губи...
Вратите бяха по 2 (поне на местата, където съм ходил), и нещо нямаха навика да се затварят :)

Само в заведението, където обядвам (Графит се казва) имаше добро разделение, и работеща вентилация.
Иначе другите нямаха навика и вентилацията да си пускат.
Активен

Mitaka

  • Гост
http://plovdiv.dir.bg/news_comments.php?id=12636615&tag_id=

Да видим.
Дали сега ще има протести. Нов данък... после на данъка - данък!!!

Сега да видим овчиците дали ще се надигнат, или стадото ще продължи по посока тютюневата плантация!
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
@b2l Точно за тази извратена и повърхностна логика на наредбата писах преди. ЕТ например не е юридическо лице. Не е редно според мен една наредба да противоречи на принципа "Частната собственост е неприкосновена" Не е редно по административен път някой да ти се вре в клавиатурата и да ти забранява да ползваш фонетика защото е вредно за здравето на езика ни. Абсурдно нали?
Активен

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Хич не ми се участваше в тази дискусия, ама ... пусти гъдел ;)
1. Гласувах 2) макар и с "особено мнение"

2. Заведенията, в които съм ходил преди стриктно изпълняваха разделението пушачи/непушачи и изискванията за вентилиция. Въпреки това, отивах в зала за непушачи и си пушех навън.

3. В заведения, които не отговаряха на изискванията не съм стъпвал и няма да стъпя и сега - ако правят икономии от вентилация и др.такива си представям какво още правят ...
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Чудя се, дали да не пусна нова тема анкета, колко от вас одобряват забраните и ограниченията, които не нарушават личното пространство и права на другите, а са само за някакво мнимо предпазване от нещо си потребителите на това право!!!
Примери от живота колкото искате има! Сега чета пак за някакви ограничения на нета, с цел борба срещу педофилията, а предишния опит беше с цел защита на законния бизнес с авторски продукти, постоянното увеличаване на данъчната тежест с цел подпомагане на хора и групи, които изобщо не желаят да се развиват и още куп други такива примери, които в основата си не виждам никаква загриженост, а само маскирани под благородна форма желанието на група хора да контролира живота на всички други, разчитайки точно на този личен интерес и невъзможността на голяма група хора, да прозрат нещата в дълбочина.
Днес с цигарите е същото и точно това се опитвах да отстоявам до сега, а не да убеждавам непушачите, че хич не било чак толкоз лошо да се пуши! Проблема не е в това дали е лошо или вредно, а в това, че в предишния вариант двете страни имаха право на избор, и съдейки по празните зали за непушачи, може и непушачите да са повече от пушачите, но пушачите са тези които ходят повече по заведения, но въпреки това, имаше и за тях избор.
Та, това е по-големия според мен проблем и, ако продължаваме да разсъждаваме в този дух в който до сега водихме темата, аз виждам как ще дойде скоро деня в койте ще си подарим всички свободи които имаме и тогава няма да има никакво значение кой е пушач и кой не, кой е гей и кой не е тем подобни.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
http://plovdiv.dir.bg/news_comments.php?id=12636615&tag_id=

Да видим.
Дали сега ще има протести. Нов данък... после на данъка - данък!!!

Сега да видим овчиците дали ще се надигнат, или стадото ще продължи по посока тютюневата плантация!

Ами Митак, докато разсъждаваме по този начин, ще ни ебът всички от всякъде! Ти не ебаваш моите права, нищо, че не ти засягат личното пространство, защо пък аз да ебавам твоите!!!? Имам си кола, а съм сигурен, че тези които нямат, но пушат ще предпочетат да се лишат от таксито от колкото от цигарите :D .
Не знам по какъв интелигентен начин, като на човек да ти се обясни, че по твоя начин нещата не стават :D
Активен

Mitaka

  • Гост
Пушенето на ОБЩЕСТВЕНО място не е лично пространство!!!
И няма нищо общо с личното ти пространство!!!

Казваш, че аз не се съобразявам с твоите права.
Защо да го правя, като ти н есе съобразяваш с моите?
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 19   Нагоре
« назад напред »