Автор Тема: Проблем с IPMI  (Прочетена 3294 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Проблем с IPMI
« -: Dec 20, 2012, 12:24 »
Вчера инсталирах IPMI Viev на Уиндоус машината с която управлявам  сървъра и всичко си тръгне пИрфектно. Влязах в IPMI-ая, но нещо разбъзиках положението и сега не мога изобщо да вляза нито през уеб интерфейса, нито през вивера! Дава ми май, че е изключен!






Рестартирах сървъра, влязох в настройките на биоса и там в настройките на IPMI, но не можах да се оправя! Дадох на биоса да възстанови дефолт настройките и пак няма връзка с него, но ми се струва, че от дефолт настройките на биоса не се дефолтват настройките на IPMI, щото си запази моя си ИП адрез за връзка!

Дайте идея какво да правя!

И един друг въпрос който е за другия раздел, но да не пускам нова тема.
Та този IPMI View има и Линукс версия май на жава и не знам как да я стартирам, а не видях иинструкции!


« Последна редакция: Dec 20, 2012, 12:32 от backinblack »
Активен

Gogo_SZ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 270
  • Distribution: Mageia, Mandriva
  • Window Manager: KDE, Mate, Gnome, LXDE
  • So to complete victory of trade over reason!
    • Профил
Re: Проблем с IPMI
« Отговор #1 -: Dec 20, 2012, 14:09 »
Виж това: http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Active_Management_Technology#Re-enabling_Intel_AMT
Там е подробно описано и има и линкове...
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Проблем с IPMI
« Отговор #2 -: Dec 20, 2012, 14:29 »
Това нищо не мога да му разбера! Струва ми се, че нещо съм му изключил и за това не мога да се вържа, а в настройката му от самия биос, не виждам нищо!

Това е дъното и има някакви мануали и ако може някой да разгледа и даде идея, че от скриитшота вика, че не бил онлайн, не е включен до колкото разбирам.
Сървъра си е при мен и довечера ще мога да го рестартирам и да бъзикам пак биоса, но трябва да успея да го пусна за в случай на нужда от дистанционен достъп.
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Проблем с IPMI
« Отговор #3 -: Dec 20, 2012, 14:50 »
На супермикро дъно ми се е случвало просто да "заспи".
Рестарт не помогма, та се наложи да изключа машината от тока /т.е. да махна захранващия кабел/, да поседи около 5 минути, и да я включа отново.
Изключи му и LAN-a на IPMI-то, че понякога имат навика да се "хранят" от ЛАН :)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Проблем с IPMI
« Отговор #4 -: Dec 20, 2012, 15:02 »
Май има смисъл да го пробвам този вариант довечера, че съм забелязал, че по време на работа на сървъра, ако му откача лан кабела и после пак го свържа и не тръгва без рестарт!
Това като съм сменял кабели и суичове. Искам да го върна на дефолт настройки и пък после ще си му вкарам отново ип и други.
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Проблем с IPMI
« Отговор #5 -: Dec 20, 2012, 15:17 »
Май има смисъл да го пробвам този вариант довечера, че съм забелязал, че по време на работа на сървъра, ако му откача лан кабела и после пак го свържа и не тръгва без рестарт!

Това не е нормално. Сега, за се успи веднъж - как да е, ама ако го прави постоянно, явно има проблем, звънни в Перси ги питай "какво правим по въпроса". :)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Проблем с IPMI
« Отговор #6 -: Dec 20, 2012, 15:29 »
Май има смисъл да го пробвам този вариант довечера, че съм забелязал, че по време на работа на сървъра, ако му откача лан кабела и после пак го свържа и не тръгва без рестарт!

Това не е нормално. Сега, за се успи веднъж - как да е, ама ако го прави постоянно, явно има проблем, звънни в Перси ги питай "какво правим по въпроса". :)

Аааа, това е само ако изключа лан кабела и после пак го включа, но иначе веднъж зацепил няма проблем. И на мен ми се струва, че не е нормално, но не ми е проблем.
Проблема ми е сега, че не мога да се вържа, без да съм бараникал никакви кабели, а като инсталирах този IPMI view се върза от раз и доста повече работи ми показваше от колкото уеб интерфейса, но после преместих там един радио бутон и от там на сетне капут, но как да покажа на кое меню беше, като не мога да се вържа!
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Проблем с IPMI
« Отговор #7 -: Dec 20, 2012, 16:18 »
Май има смисъл да го пробвам този вариант довечера, че съм забелязал, че по време на работа на сървъра, ако му откача лан кабела и после пак го свържа и не тръгва без рестарт!

Това не е нормално. Сега, за се успи веднъж - как да е, ама ако го прави постоянно, явно има проблем, звънни в Перси ги питай "какво правим по въпроса". :)

Аааа, това е само ако изключа лан кабела и после пак го включа, но иначе веднъж зацепил няма проблем. И на мен ми се струва, че не е нормално, но не ми е проблем.
Проблема ми е сега, че не мога да се вържа, без да съм бараникал никакви кабели, а като инсталирах този IPMI view се върза от раз и доста повече работи ми показваше от колкото уеб интерфейса, но после преместих там един радио бутон и от там на сетне капут, но как да покажа на кое меню беше, като не мога да се вържа!

Разбирам, че ситуацията е следната: сървъра работи, и има ЛАН. Вадиш кабела - ЛАН-а спира, и иска рестарт на сървъра, за да тръгне?

Ако съм разбрал правилно - това е проблем, който макар да не ти пречи в момента, ще запречи в бъдеще, и може да се задълбочи!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Проблем с IPMI
« Отговор #8 -: Dec 20, 2012, 17:05 »
Май има смисъл да го пробвам този вариант довечера, че съм забелязал, че по време на работа на сървъра, ако му откача лан кабела и после пак го свържа и не тръгва без рестарт!

Това не е нормално. Сега, за се успи веднъж - как да е, ама ако го прави постоянно, явно има проблем, звънни в Перси ги питай "какво правим по въпроса". :)

Аааа, това е само ако изключа лан кабела и после пак го включа, но иначе веднъж зацепил няма проблем. И на мен ми се струва, че не е нормално, но не ми е проблем.
Проблема ми е сега, че не мога да се вържа, без да съм бараникал никакви кабели, а като инсталирах този IPMI view се върза от раз и доста повече работи ми показваше от колкото уеб интерфейса, но после преместих там един радио бутон и от там на сетне капут, но как да покажа на кое меню беше, като не мога да се вържа!

Разбирам, че ситуацията е следната: сървъра работи, и има ЛАН. Вадиш кабела - ЛАН-а спира, и иска рестарт на сървъра, за да тръгне?

Ако съм разбрал правилно - това е проблем, който макар да не ти пречи в момента, ще запречи в бъдеще, и може да се задълбочи!

Мда! Сървъра работи имам връзка с IPMI, вадя кабела и сменям суича и нямам връзка вече, докато не рестартирам, но после вече си работи и няма никакъв проблем като не съм бараникал кабелите.
Това може и да е проблем, но не ми се вярва сега проблема да е от него!
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Проблем с IPMI
« Отговор #9 -: Dec 20, 2012, 17:15 »
Вържи директно някакъв компютър с кроснат кабел към IPMI-a.
И ако пак няма връзка... значи проблема се е проявил :)

Трябвало е още в самото начало като се омаже така, да се обадиш в Перси...
На мен 2 дъна са ми умирали горе-долу по подобен начин.

На работещите мога да откачам и закачам кабели и суичове когато си искам - без никакъв проблем.
Активен

Georgy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 208
    • Профил
Re: Проблем с IPMI
« Отговор #10 -: Dec 20, 2012, 19:11 »
Какво е инсталирано на въпросния сървър?

Ако е линукс, инсталираи си ipmitool и пробвай да ресетнеш ipmi през него.
Може и през LiveCD...

Командата е:
Код:
ipmitool mc reset warm

Aко горното не помогне, пробвай и с cold вместо warm, a ако изкара грешки, че не може да се върже, пробвай първо да заредиш необходимите модули:

modprobe ipmi_devintf
modprobe ipmi_si
modprobe ipmi_msghandler

С ipmitool можеш да си разгледаш и текущите настройки.
« Последна редакция: Dec 20, 2012, 19:14 от Georgy »
Активен

Помагам с каквото мога :)
<^><^><^><^><^><^><^><^><^>
Моята занимавка е Gentoooo :)

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Raspberry PI - IPMI (Serial console + power on/off, reset)
Настройка на хардуер
k0tka 11 11670 Последна публикация Jun 06, 2014, 18:17
от k0tka