Автор Тема: Домейн контролер и активна директория - с линукс ?  (Прочетена 2166 пъти)

ivterbg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 78
    • Профил
Моля хора да дадат реални насоки възможно ли е една хетерогенна мрежа (Windows XP, Windows 7, Windows 8) с над 150 компютъра и над 40 все различни принтери да работи коректно с домейн контролер заедно с принт сървър и активна директория (нейната разновидност под линукс) изградени под SAMBA.
В момента всичко работи без забележки, направено и конфигурирано под Windows Server 2008, но ме интересува дали пълноценно и най-важното ЛЕСНО може да се конфигурира всичко със САМБА.
Всъщност трябва да може, въпроса е дали някой го е тествал и как се държи нещо такова.

Благодаря на насочилите ме.
Активен

mrowcp

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 450
    • Профил
Моля хора да дадат реални насоки възможно ли е една хетерогенна мрежа (Windows XP, Windows 7, Windows 8) с над 150 компютъра и над 40 все различни принтери да работи коректно с домейн контролер заедно с принт сървър и активна директория (нейната разновидност под линукс) изградени под SAMBA.
В момента всичко работи без забележки, направено и конфигурирано под Windows Server 2008, но ме интересува дали пълноценно и най-важното ЛЕСНО може да се конфигурира всичко със САМБА.
Всъщност трябва да може, въпроса е дали някой го е тествал и как се държи нещо такова.

Благодаря на насочилите ме.

Не.Поне ние не успяхме да го докараме до прилично работещо положение, което да се доближава до това на Windows 2008.
Активен

Some Things Just Are The Way They Are

edmon

  • Гост
Защо искаш да сменяш вин 2008??
Активен

Gogo_SZ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 270
  • Distribution: Mageia, Mandriva
  • Window Manager: KDE, Mate, Gnome, LXDE
  • So to complete victory of trade over reason!
    • Профил
За работене ще работи. Много по-стабилно, надеждно и ще ти е ясно къде и какво става и кой каквви права всъщност има.......НО хубавото дотук.

Ще е много пъти по-бавно. Просто защото М$ са си направили протокола както им е кеф за да е бърз, а после каквото стане.... Те тая настройка я няма в Unix.... Резултата е, че който и да е Unix/SMB сървер е ужасно бавен особено при голям брой малки файлове. Няма логика, ама то затова му викат Самба - купон да става ;D
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Само да попитам отговорилите, нали знаете, че текущата версия на Samba е 4.нещо и че има големи разлики между 3 и 4 ?
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

KPETEH

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 584
    • Профил
Само да попитам отговорилите, нали знаете, че текущата версия на Samba е 4.нещо и че има големи разлики между 3 и 4 ?

Въпроса е точно в целта ! :)
Активен

Най-добрата страна на алчността е способността и да стопява коефициента на интелигентност дори на най-умния човек.