Анкета

Въпрос: Уайт мъни фор блак дейс, или колко ги имаме в банГата?!?!?!

  • немам 5 лв., преяждам с лукакнка
    - 3 (23.1%)
    сто хиляди евраки държавно гарантирани
    - 2 (15.4%)
    илядо лева за погребение
    - 2 (15.4%)
    по-малко от 1000
    - 2 (15.4%)
    възоколо 5000
    - 0 (0%)
    не ми достигат 1000 до 10000
    - 3 (23.1%)
    от вуйчо наследих милиони
    - 1 (7.7%)

Общ брой гласове: 12

Автор Тема: Уайт мъни фор блак дейс, или колко ги имаме в банГата?!?!?!  (Прочетена 2146 пъти)

edmon

  • Гост
Интересно как е линух Ай Тйе сектора с банките...:)
Активен

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Пари у банГата нямам, имам у мангата
Активен

А печат ?

stealth01

  • Гост
доколкото в IT сектора е доста светло, всичкото пара им отива в банките.

аз лично не бачкам IT и държа някакви кинти само за разплащане на комунални услуги и поръчване на дреболийки от братския китайски народ :) а, имам и едно скромно депозитче за бекъп :)

общо взето, депозитите са изненадващо популярни - хора с много пари, които не знаят какво да правят с тях...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Стелт значи не си наемен работник. Пролетарият се преебава сам себе си, ако има дори един лев незаконен.


Аз може да съм безработен през повечето време през живота си, ама имам някой лев в банката. Но не е спестен от мен. Подарък от мама. Аз не ги исках, ама тя настоя. Е има и някаква част дето съм скрил от жената, но е по-малката.

Иначе Стелт отбеляза абсолютно находчиво. Това дори е икономически закон (казан е по друг начин, но същността е тази). Пари в банката има този дето е достатъчно некадърен, че да не знае, какво да ги прави.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Пари в банката има този дето е достатъчно некадърен, че да не знае, какво да ги прави.

Що за глупост?!?

Пример, съвсем реален: млад кадърен програмист (или друг ИТ специалист) със заплата от 2500 лв. месечно. Разходите му за издръжка са от порядъка на 1500 лв. на месец. Според теб какво трябва да се случи с останалите 1000 лв? Щото пича си ги спестява точно в депозит в банка и честно казано не виждам никакъв проблем в това, още по-малко пък момчето да е некадърно. Ти явно знаеш какво да ги правиш - браво, за което, ама не може и НЕ трябва всеки да разбира от управление и инвестиране на пари. Нали не очакваш, че всеки който изкарва повече отколкото са му нужни трябва да ги вложи непременно в някакъв бизнес, акции, злато или не знам всъщност какво точно се крие зад некадърността, която виждаш ти.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Стелт, Сенсър, казах че имам депозит. Според теб кадърен ли съм? Под некадърен имах предвид единствено и само във финансов план. Може да си е млад професионалист колкото ще, може дори научна титла да има. Не говоря за това.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Стелт, Сенсър, казах че имам депозит. Според теб кадърен ли съм? Под некадърен имах предвид единствено и само във финансов план. Може да си е млад професионалист колкото ще, може дори научна титла да има. Не говоря за това.

Аз изобщо не визирах теб.
От поста ти останах с впечатление, че тези, които имат "излишни" пари и ги държат в банка на депозит са некадърни, защото не знаят какво друго да ги правят.
Активен

stealth01

  • Гост
... Щото пича си ги спестява точно в депозит в банка и честно казано не виждам никакъв проблем в това, още по-малко пък момчето да е некадърно...

разбира се, че ще ги държи („спестява“ не мисля, че е удачна дума в случая) в банка вместо под душека, където ще заминат след първото отарашване от криминалния контингент.
нямах предвид хората, които си оставят част от доходите по сметка, а хората с наистина много излишни пари, които вместо да направят нещо с тях, просто ги държат на някаква лихва. справка -  последните събития около КТБ и лица с депозити над лимита покриващ се от закона при фалит.
Активен

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
... Щото пича си ги спестява точно в депозит в банка и честно казано не виждам никакъв проблем в това, още по-малко пък момчето да е некадърно...

разбира се, че ще ги държи („спестява“ не мисля, че е удачна дума в случая) в банка вместо под душека, където ще заминат след първото отарашване от криминалния контингент.
нямах предвид хората, които си оставят част от доходите по сметка, а хората с наистина много излишни пари, които вместо да направят нещо с тях, просто ги държат на някаква лихва. справка -  последните събития около КТБ и лица с депозити над лимита покриващ се от закона при фалит.

Ами аз пак не съм съвсем съгласен. Няма как непрестанно да вкарваш парите си в някаква "работа" (т.е. да работят за теб и да изкарваш още). По тази логика средният бизнес трябва непременно да стане едър такъв. На практика в Швейцарските банки (примерно) много богаташи си държат парите, защото са на (относително) сигурно място и не се "топят" съвсем бързо с темповете на инфлация. И като гледам не са останали без клиенти :)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ха-ха моите професори много ще се зарадват, като разберат какъв им е бизнеса на швейцарците. Подсказка, нищо по-далечно от казаното.

А банковите лихви винаги и навсякъде или едвам покриват инфлацията или са малко под нея. Ако са над, значи нещо не е наред. Винаги трябва да е поне малко отдолу. Все пак и банките трябва да живеят ;)

Иначе Стелт не се притеснявай за нашенските мутри. Тяхната майка (държавата) ще ги овзъзмезди против всякакви европейски норми. Дали ще сме отново наказани? О да със сигурност. Но последствията ще са за народа, не за мафията.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

stealth01

  • Гост
... Няма как непрестанно да вкарваш парите си в някаква "работа" (т.е. да работят за теб и да изкарваш още).,,
ъм... че нали това е идеята на капитализма? непрестанен растеж? нали за това се борихме!?
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Цитат
Нали не очакваш, че всеки който изкарва повече отколкото са му нужни трябва да ги вложи непременно в някакъв бизнес, акции, злато или не знам всъщност какво точно се крие зад некадърността, която виждаш ти.

Според мен държането им в банка не е много по-различно, просто рискът е много нисък, а печалбата - отрицателна когато вземеш предвид инфлацията. Освен ако не си от клиентите дето са им скъпи на КТБ, тогава може би е по-различно. Но пък както се оказа и рискът е по-висок, няма празно.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon