Анкета

Въпрос: Как мислите?

  • Пиклата е права
    - 3 (60%)
    Журналята постъпват безотговорно унижавайки цялата система на национална сигурност
    - 2 (40%)

Общ брой гласове: 5

Автор Тема: Казуса с циците  (Прочетена 14235 пъти)

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Казуса с циците
« Отговор #30 -: Oct 27, 2014, 11:48 »
п.с. http://www.blitz.bg/news/article/298852 Гледайте ся тапаците. Значи щото тая се била показвала гола някъде, пък може и хапчета да е гълтала това дава право на куката да и бърка из гащите. Супер твърдение, значи аз почвам да дебна плеймейтките и фолкаджийките из БГ пред тях с цел да ги натискам в тъмните улички, щото те по тая логика всички са к*рволяк и дори да ги натисна няма да имам никаква вина.
Ей това е зверската БГ простотия и аз, ако съм на тая ще съдя и медиите.
Напълно съм съгласен +1
Активен

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Re: Казуса с циците
« Отговор #31 -: Oct 27, 2014, 11:53 »
Нашето законодателство и съдебна система е такава , че е в услуга на по-имотният. Който плаща той поръчва музиката. :)))

Не, че нещо, ама всяка съдебна система е в услуга на по-имотния. Друг е въпросът дали в Бг наистина всеки има достъп до нея (съдебната система), но навсякъде по света богатият е силен.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5282
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Казуса с циците
« Отговор #32 -: Oct 27, 2014, 11:57 »
Хубавата цица всеки я уважава деа. Чингито и той е чиляк.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Казуса с циците
« Отговор #33 -: Oct 27, 2014, 11:57 »
Нямам идея защо пикльовците на Нидялко, блицовете и подобните прасчовски медии занимават хората с такива глупости, иначе то всичко вече явно се прави през медиите, дори имаше по едно време едно малоумно шоу където разиграваха бутафорни съдебни процеси.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Казуса с циците
« Отговор #34 -: Oct 27, 2014, 12:05 »
Хубавата цица всеки я уважава деа. Чингито и той е чиляк.

Ми и така не е. Аз персонално против нямам. Просто ме е яд, че се гледат простотии, кой какъв бил. А не се гледа това законно ли е или не е.
Ся пък пишат, че полицайката била лесбийка. И кво като е лесбийка, като си върши работата изобщо не бе боли, дали е лесбийка, перде*аст, би или хетеро.
Същата работа и за момичето, дали е наркоманка или не е не ми дреме. Схемата е, че тапаците раздухват простотии, които местят акцента от нескопосан обиск към всякакви други обстоятелства в живота и на полицайката и на момичето, което е истинската БГ простотия.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Казуса с циците
« Отговор #35 -: Oct 27, 2014, 12:05 »
Не познавам закона, но аз не бих бил съгласен със закон, който казва, че ако имаш досие като дете, то трябва да се унищожи, щом навършиш пълнолетие. Сега не знам по вашите сфери как е, но на мен за всяка работа до сега са ми искали свидетелство за съдимост.

Иначе, близко до ума е, че ако са те хващали (да речем с наркотици), следващият път като правят хайка, отново да те пребъркат. Рисков контингент си. Не съм съгласен с това, но все още марихуаната е незаконна и по закон си е равна на другите наркотици. Да съгласен съм, че не трябва да е така, но е така.

Също е близко до ума, че ако си престъпник (да речем откраднал си два компота), че си и лъжец. В затвора разправят всички казвали, че са невинни. Малко вероятно е да крадеш, но да си честен.

Може би наистина са били по-грубички, но гледам девойката няма синилки, значи не са били чак толкова.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Казуса с циците
« Отговор #36 -: Oct 27, 2014, 12:14 »
Не познавам закона, но аз не бих бил съгласен със закон, който казва, че ако имаш досие като дете, то трябва да се унищожи, щом навършиш пълнолетие. Сега не знам по вашите сфери как е, но на мен за всяка работа до сега са ми искали свидетелство за съдимост.

Иначе, близко до ума е, че ако са те хващали (да речем с наркотици), следващият път като правят хайка, отново да те пребъркат. Рисков контингент си. Не съм съгласен с това, но все още марихуаната е незаконна и по закон си е равна на другите наркотици. Да съгласен съм, че не трябва да е така, но е така.

Също е близко до ума, че ако си престъпник (да речем откраднал си два компота), че си и лъжец. В затвора разправят всички казвали, че са невинни. Малко вероятно е да крадеш, но да си честен.

Може би наистина са били по-грубички, но гледам девойката няма синилки, значи не са били чак толкова.

Свидетелството за съдимост няма нищо общо. Дори да си лежал в затвора след 3-тата година на свобода можеш да подадеш една молба, а след 5-тата автоматично и в свидетелството ти за съдимост пише, че не си осъждан.
А това с досиетата на малолетни, дори в БГ не се спазва толкова. В някоя "бяла държава", ако бяха тръгнали да спекулират точно с такова досие, щяха и ченгетата да си заминат на минутата и медиите да са затворени. Страшно много гледат там защитата над децата, за разлика от тук.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

danaildr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 165
  • Distribution: Debian Buster
  • Window Manager: KDE Plasma
    • Профил
Re: Казуса с циците
« Отговор #37 -: Oct 27, 2014, 16:57 »
Хубавата цица всеки я уважава деа. Чингито и той е чиляк.
Съгласен с теб
Активен

Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Казуса с циците
« Отговор #38 -: Oct 28, 2014, 00:23 »
Цитат
Не познавам закона, но аз не бих бил съгласен със закон, който казва, че ако имаш досие като дете, то трябва да се унищожи, щом навършиш пълнолетие. Сега не знам по вашите сфери как е, но на мен за всяка работа до сега са ми искали свидетелство за съдимост.

На мен на всяка работа на която съм постъпвал, с изключение на първата такава, са ми искали свидетелство за съдимост. Докато бях в мобилния оператор и на практика имах root права върху великия "интерфейс" откъдето ДОТИ гледаше метаданните кой на кого кога и откъде се е обаждал, специално идваха едни келеши от ДАНС да ни вкарват в правите практики. Келеши, защото тогава аз бях келеш, а тези бяха още по-големи келеши и от мен. Тогава ни изискваха свидетелство за съдимост плюс подписи върху някакви протоколи. Най-смешното е че накрая аз не съм им давал свидетелство за съдимост, не съм се разписвал никъде, но въпреки това си имах root права върху въпросните машини. Съвсем друг е въпроса че това трябва да е ебати малоумната служба щом ме кара мен да им го донеса това, а не могат сами да си направят справка. Това беше точно когато гърмяха скандалите с незаконни справки и подслушвания. Още по-смешното е че съм чувал всякакви конспиративни теории като почнеш от абсурдните, как операторите харчат милиони за сториджи да записват всички разговори в реално време и стигнеш до това как ако бутнеш на някой подходящ служител от оператора пари, ще ти снесе справки. Това е повече от абсурдно и няма как да се случи, поради ред причини, ако трябва да съм абсолютно честен, мен никога никой поради никаква причина не ми е искал да го правя, без значение срещу какво заплащане, такива неща нито остават незабелязани, нито са нормални, нито някой ще си го сложи на главата. Обаче че е имало течове, сигурно е имало. И не е трудно да се досетиш къде - отново малоумните полицаи. Нас ни контролираха достатъчно добре, ние си бяхме и съвестни де - тия тъпаци никой не ги конролира като хората. Абе не мога да разбера защо, но болшинството от хората работещи на държавна работа в тази държава са пълно разхищение на биомаса и това да им се наложи да преминат в частния сектор, където ще ги гази валяка, им е най-малкото наказание. Това е просто като магнит за безхаберни, алчни и корумпирани паразити. Колкото и реформи и съкращения и отбиване от вимето да им правят, винаги ще им е малко. Просто искам да дойдат да видят как стоят нещата там откъдето им идват заплатите на тия хора. Никой няма да ги търпи.

Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Казуса с циците
« Отговор #39 -: Oct 28, 2014, 06:58 »
Баш тези от разни такива като ДОТИ, ДАНС и НСО не ги искаш в частният сектор. Едно е редовият полицай да стане пазач на някое лозе или дискотека, при повече късмет инкасо. Тия минавайки в частният сектор ще идат при някой Маджо или подобен елемент. Каквито и поразии да вършат на държавна служба, по-добре да си седят на нея, далеч по-вредни са безконтролни в частният сектор. Например Огнян Стефанов може доста горчиво да ти говори за хората с чуковете.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Казуса с циците
« Отговор #40 -: Oct 28, 2014, 08:55 »
Ми те много вероятно и сега работят за някой Маджо, при положение че Маджовците не ги гонят особено усърдно.

Аз направо съм се хвърлял в дълбок размисъл обаче само като ги слушам тия пичове на държавно какви ги говорят. Примерно трябва да свършат нещо, казва ти "ще си взема болничен". Не отпуска, болничен. Е wtf е това. Не че аз не мога да отида да го сътворя, но имам поне малко съвест, плюс това пробвай да го направиш няколко пъти тоя номер и ще ти се сговни света, това където и да е извън държавния сектор. А за тия пичове е най-естественото нещо на света. По едно време даже си трупаха отпуски като фонд "съкращение". Беше голям рев като почнаха да ги карат да си ги вземат в рамките на годината си спомням.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Казуса с циците
« Отговор #41 -: Oct 28, 2014, 13:43 »
Аз не се хвърлям в дълбоки размисли, обаче съм забелязал едно. Понеже тук нищо не е както трябва, почти никой не си върши и работата както трябва ( познавам един дето си купи перфоратор, за да си прави изолация на единия от апартаментите самия той, защото не вярва на майстори, бил свидетел човека, какви ги вършат, а той притежава две сгради на булевард "Витоша" в София ), стигнах до печалния извод, че за да може човек да функционира тук в "нашата" държава, трябва да разбира от водопровод, електрически системи, автомобили, строителство, пекар ( хляба ни е отвратителен ), IT грамотен, половин адвокат, половин лекар и какъв ли не още специалист. Къде повече, къде по-малко. Но адвокат все повече и повече, защото невежеството се използва винаги, когато е възможно от останалите. Не си ли знаем правата, не знаем ли другите когато злоупотребяват с техните, си патим и в двата случая. И това почва да става ежедневие.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Казуса с циците
« Отговор #42 -: Oct 28, 2014, 14:52 »
за да може човек да функционира тук в "нашата" държава, трябва да разбира от водопровод, електрически системи, автомобили, строителство, пекар ( хляба ни е отвратителен ), IT грамотен, половин адвокат, половин лекар и какъв ли не още специалист. Къде повече, къде по-малко
Незнаещият човек е зависим човек. Това е съвсем естествено логично следствие, винаги и навсякъде е било така и ще бъде така, така че не става дума нито само за сега, нито само за България. Да си незнаещ и да искаш желанията ти да са удовлетворени е равносилно на това да искаш да си принцеса (много разпространена позиция за хората в по-бедните държави). Ако не можеш или не искаш да станеш принцеса, тогава или си оставаш незнаещ, но спираш да мрънкаш, че нещо не било направено точно така, както на теб ти се иска (много разпространена позиция сред хората в по-богатите държави), или разширяваш общата си култура до положение сам да намираш решения на задачите и проблемите, с които се сблъскваш (позицията на един свободомислещ човек). Да, пазарната икономика налага развитие на тесни специалисти за сметка на общата култура, но... Изборът е твой ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Казуса с циците
« Отговор #43 -: Oct 28, 2014, 15:19 »
за да може човек да функционира тук в "нашата" държава, трябва да разбира от водопровод, електрически системи, автомобили, строителство, пекар ( хляба ни е отвратителен ), IT грамотен, половин адвокат, половин лекар и какъв ли не още специалист. Къде повече, къде по-малко
Незнаещият човек е зависим човек. Това е съвсем естествено логично следствие, винаги и навсякъде е било така и ще бъде така, така че не става дума нито само за сега, нито само за България. Да си незнаещ и да искаш желанията ти да са удовлетворени е равносилно на това да искаш да си принцеса (много разпространена позиция за хората в по-бедните държави). Ако не можеш или не искаш да станеш принцеса, тогава или си оставаш незнаещ, но спираш да мрънкаш, че нещо не било направено точно така, както на теб ти се иска (много разпространена позиция сред хората в по-богатите държави), или разширяваш общата си култура до положение сам да намираш решения на задачите и проблемите, с които се сблъскваш (позицията на един свободомислещ човек). Да, пазарната икономика налага развитие на тесни специалисти за сметка на общата култура, но... Изборът е твой ;)
Нямаш избор. В нормална държава е нормално да си разбираш от работата и то много, за което да ти плащат подобаващо. За да си толкова можещ и знаещ, трябва да си отделил време за развитието си, което пък не ти остава време за други неща. Това обаче няма да те притеснява, защото би трябвало да е така със всеки, от чийто услуги имаш нужда. Например водопроводчика. Освен, че ще ти оправи теча, ща ти препоръча, какво да не правиш вече, а и ще ти спести една изморителна вечер, защото ще оправи жената вместо теб. Всички са доволни. Ти си платил и готово. От какво си зависим?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Казуса с циците
« Отговор #44 -: Oct 28, 2014, 17:28 »
За да си толкова можещ и знаещ, трябва да си отделил време за развитието си, което пък не ти остава време за други неща. Това обаче няма да те притеснява, защото би трябвало да е така със всеки, от чийто услуги имаш нужда ... Всички са доволни. Ти си платил и готово
От друга тема
Всичко това се случва, когато обществото не е достатъчно образовано, когато не е научен човек, че мозъчния му апарат залинява, ако не го използва. И тогава други хора използват него, а той винаги ще се чувства употребен. Без значение къде се намира и какво прави.
Влизаш в противоречие сам със себе си. За да е буден и да се развива мозъкът се нуждае от разнообразни дейности. Концентрирането само над една дейност води до зомбиране. С това може да се получава голяма продуктивност в тази дейност, но това е резултат от машиналност, а не от мисъл, и въпреки размера си сама по себе си, тази продуктивност е по-малка от сумарната продуктивност при разнообразни дейности. Крайният резултат е същият, както при пълно неизползване на мозъка - атрофия.
Как ще излезеш от противоречието?
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти