Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 165579 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #45 -: Feb 25, 2021, 10:37 »
О, в социалните мрежи е много по-лошо, ако говорим за отношение между хората.
Но като цяло, да, така е. В повечето специализирани форуми отношението към нов в някоя област и нов в обкръжението на форума е лошо.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #46 -: Feb 25, 2021, 12:13 »
при фейса всичко е ..... като течаща вода, минава и отминава.

И точно това се харасва на 99% от хората. Пускаш там някъде в небитието....накъде на стената и това е достатъчно и си щастлив. Най-мразим га мислим.

А иначе на форумите трябва да мислиш на кой форум да отидеш, че в кой раздел да го пуснеш...че да си наблюдаваш поста.... Форумите са повече за документация, че да се задържи години поста, че на някой друг да послужи. Кой расъждава така???

То вече самият веб запада. Юзерите вече не знаят какво е веб страница и за какво служи.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #47 -: Feb 27, 2021, 12:10 »
Гога що не ги отделиш тези постове за ottd в отделна тема в игри.
Текста за опциите дето го пуснах (tt-tt), размества ли се? Би трябвало при 100% на браузера да изглежда добре.
« Последна редакция: Feb 27, 2021, 12:44 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #48 -: Feb 27, 2021, 15:32 »
Гога що не ги отделиш тези постове за ottd в отделна тема в игри.

Готово:

Игри за Linux/Общ форум/OpenTTD

доп.
===

Текста за опциите дето го пуснах (tt-tt), размества ли се? Би трябвало при 100% на браузера да изглежда добре.

На мен ми изглежда добре. Да каже, ако някой има проблеми да видя, какво мога да направя.
« Последна редакция: Feb 27, 2021, 16:13 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #49 -: Mar 11, 2021, 13:23 »
Цитат на: Naka
То вече самият веб запада. Юзерите вече не знаят какво е веб страница и за какво служи.

Ех, нали били тествали моделчета на самолети, направени по златни джунджурии от ония типове, Маите. И те летели били добре..
Та .. новото понякога е доста добре забравено старо. С кеф наблюдавам разни все още "живи" форуми, дето хората културно и информирано общуват. Тая боза ФБ става само за клюки и бързи обяви.
Активен

Мразя Gnome 3!!!

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #50 -: Mar 11, 2021, 13:37 »
Цитат на: Naka
То вече самият веб запада. Юзерите вече не знаят какво е веб страница и за какво служи.

Ех, нали били тествали моделчета на самолети, направени по златни джунджурии от ония типове, Маите. И те летели били добре..
Та .. новото понякога е доста добре забравено старо. С кеф наблюдавам разни все още "живи" форуми, дето хората културно и информирано общуват. Тая боза ФБ става само за клюки и бързи обяви.

Gatta радвам се да те видя. Отдавна не си ни навестявала. Твоя човек го виждах тази година на online OF2020. Разбирам, че при  него нещата добре се развиват въпреки пандемията.

По твое  желание заключих темата ти, но не искаш ли да я и закача за поне някакво време?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #51 -: Mar 11, 2021, 17:45 »
   Я виж ти !!!
Остава да се появи и bop-bop-mara.
Между другото,какво става с нея ?
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Разно извънтемие
« Отговор #52 -: Mar 11, 2021, 20:02 »
Цитат
Остава да се появи и bop-bop-mara.

и гейта :)
Активен

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #53 -: Mar 12, 2021, 00:06 »
Аа, рядко, но още се навъртам. Радвам се , че и вие сте тук :)
Пък сега в тия времена, дето всеки си кеси вкъщи пък още повече. Има маса работи нови за четене, само време да имам.
Колкото повече хора са добре, това е добре. Въпреки тая щуротия, от която доста народ пострада.

А за оная тема .. ми старичка е. Така де  - рекох си да поразчистим, вече на всички им пищят ушите от такива неща. Ма ми стана топло на душата, че още виси тук- ще намеря новини по темата адекватни и ще драсна. Поне като ще виси нещо такова да има смисъл.

Един мознат казва "В наши дни все повече всичко се знае и ставаме все по прости"- по темата, че в Нета е пълно с информация, която , като е поднесена зле, или е невярна, става ... гювеч
Активен

Мразя Gnome 3!!!

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #54 -: Mar 12, 2021, 08:15 »
И Гейта като Гата най-много обича да се забавлява в някакви новинарски портали. Предполагам там около изборите ще е още по-интересно. Често разказва подвизите си в bg-dev (програмистки форум). Най-забавно му е да влезе при някакви националисти да почне да бълва турски думички и не забравя да нарече всички гяури. Полудяват.

=*=

Гата, годината е 1998-ма. За първи път виждам Windows (3,11), за първи път виждам Netscape Navigator 3,xx. И първата страница, която отварям, се казва gyuvetch.technolink.com. Лозунга е — Гювеч: Всичко българско накуп. Но, най-много харесвам една от секциите, където лозунга е — Всичката простотия накуп. Тя беше означена със значки на Ленин и Димитров.

Същото лято съм си купил специално издание на „БТА Паралели“, което е посветено на Интернет и беше пълно с над сто адреса на предимно чужди и много интересни страници.

Най-интересна е bulgaria.com поддържана от българи в Америка. Предлага безплатна поща (първата ми поща) и конкурс за детска рисунка.

Пробвам адреса cska.com и се натрисам на снимки на прасета. Явно правено от левскари. Доста трудно се добрах до истинската страница на ЦСКА.

Всъщност не съм сигурен дали първия Гювеч, който отворих е бил качен на Технолинк. Тогава порталите имаха по много копия на различни места. Същото се отнасяше за ЛЗБ, на който сме гости в момента.

Двадесет и две години по-късно има няколко ЦСКА-та, нито едно истинско, а Гювеч продължава да  съществува на място наречено gbg.bg. По-объркан адрес не можеше да има. Вече никой не го чете и част от пропагандната мрежа на ЧК у нас. Жалко за което.

Но пък ЛЗБ си е тук, а ние все така разтягаме локуми :P
« Последна редакция: Mar 12, 2021, 08:18 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #55 -: Mar 16, 2021, 23:00 »
   Да не пускам това тема...

   Българката Мария Бакалова е номинирана за "Оскар"
(за ролята си в "Борат 2").
Евала на кифлата,само на 24 г. и вече е в "А група" на Холивуд.
Пожелавам и УСПЕХ !
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #56 -: Mar 17, 2021, 07:09 »
И аз да не пускам  нова тема,  ама какви неща само крият предизборно  да не им мътят водата ... Добре  че има (още) българи като Димо Райков и Наталия Бельова

ПОКЛОН!

✿⊱•╮❤╭•⊰✿

https://e-vestnik.bg/33799/znameto-na-italia-e-svedeno-v-chest-na-edna-romka-badante/
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #57 -: Apr 04, 2021, 11:04 »
   ЪЪЪ,реактивно-дистанционните,ще гласувате ли бе ?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #58 -: Apr 04, 2021, 12:20 »
Оня ден ги питаш дали са гласували за президент на Амерчку, сега за нашите избори. Не може така. Или на едните или на другите.

Извън шегата, най-вероятно няма да гласуват. По закон в страни извън ЕС може да има най-много 35 секции. Но дори да нямаше ограничение, пак си е проблем. Това са страни с размерите на континенти. Разстоянията са огромни. А, ако не броим изключения като Чикаго и Лас Вегас, на практика няма компактни, наши общности отвъд голямото вода. Сиреч пак щеше да им се наложи да минат стотици, ако не хиляди километри до най-близката секция.

И защо да го правят?

Между другото това, което правим двамата в момента също е незаконно. Ти на практика агитираш да се гласува, а аз против това. Нямаме право да го правим, нищо, че ЦИК не четат форума на ЛЗБ. Правилата са за това да се спазват, а не погазват, както си мисли всеки българин.

=*=

А докато ние тук се занимаваме с дребнотемие в света на свободния софтуер тази седмица стават наистина важни неща с голям отзвук в бъдещето и опасявам се непоправими вреди, какъвто и да е изхода от ситуацията. Кутията на Пандора е отворена. За съжаление това се случи отдавна и под носа ни, но в момента е много брутално показно, на какво са способни бесовете в хората.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #59 -: Apr 04, 2021, 12:28 »
Изобщо не ми пука за правилата, ако не ми харесват. Мен закон не ме интересува. Или е справедливо или не. С друго не се съобразявам.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.