Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 78   Надолу

Автор Тема: Епидемията и българските културни особености  (Прочетена 67384 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Оставаме настрани, че съм либерал и християнин. Да, тези неща се съчетават. Ти може спокойно да си консерватор и атеист. Тези неща също могат да се комбинират. 21-ви е век на еклектиката. Водолейска ера, какво да я чиниш?

Какви са ни личните предпочитание, ама хич не е от значение. Важна е обективната реалност. А обективната реалност е, че човечеството излезе от зародишната си фаза и сега е по-скоро времето на детската градина. Започваме да се осъзнаваме по-малко или повече, като отделни индивиди, различни от другите. Няма как, „аз мога“ е много важен принцип на развитие. Да знам, че не отговаря на Водолей. Не е задължително да се водим по астрологичните насоки.

И тук стигаме до днешния ден и вируса подлудил всички.

Идва учителката и ти казва — ти можеш да научиш това четристишие и да го представиш на осми март. Въпроса е — научавайки стихчето, какво точно се случва? Зарадваш майка си и околните с това, че си поумнял? Или ти порастваш още малко? Май са и двете. Нали?

Кое обаче е по-важното? Майка ти може да не дойде на осми март. Може да е втора смяна и да не може да дойде да те види. Може да дойде баба ти евентуално. Тя ще разкаже, но разказаното не е като преживяното.

Във всички случаи, ти си този, който е крачка напред.

=*=

Мисля, че ще обидно за интелекта ти да превеждам толкова зле прикрито заместване на ситуации и действия. Правиш или не правиш нещо, то се отнася до теб. А ефекта или дефекта върху други е само странично обстоятелство, което не зависи от теб, не можеш да го предвидиш и не можеш да го контролираш.


Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Само да не почнат да ги кръщават на буквите в китайската азбука, че отидоха стотици вълни от нов ковид, коя от коя по-смъртоносна.. и стъкмистиката ще гръмне по шевовете.

Във видеото на Jet говореха за пишеща машина на IBM, която май можеше да напише нещо като 5 080 йероглифа. Не помня точно, но нещо такова. Затова могат поне толкова вълни да пуснат. Ще могат да ги пишат с машини от четиридесет и седма. А сегашните input metod-s, колко могат, мога само да гадая. Мога да погледна в тези на Емакс, ама ме мързи. А и те не се знае дали съдържат всичко. Ще по-добре на Gnome (ама са писани на Ц) или Windows (ала там пък изобщо нямаме изходен код).
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Това сериозно ли? Съдейки по статистиките, неваксинираните се жертват в името на... не знам кое всъщност.
коя статистика бе приятел: на СЗО, на правителството или на големите фарма компании. Ти сигурно и в духове вярваш.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Свобода, тирания, лични средства ... ? ? ?

Из новините:
Цитат
Жена на 32 г. е сред починалите ... Няма регистрирани придружаващи заболявания. Сред жертвите е и 47 г. мъж също без придружаващи ...
Починалите от последното денонощие са 58 души, като 93% от тях не са ваксинирани.
67 годишен мъж го разкарвали по болници и накрая го върнали вкъщи, където починал. 12 годишната му дъщеря ще пише писмо ...

Имам лоша новина: Не е задължително лекарите да успеят да Ви спасят, ако недай си Боже се разболеете и състоянието Ви се влоши! Не е задължително да има свободно легло, не е задължително да са налични всички средства за спасяването на всеки и най-после - не е задължително да има свободен лекар в състояние - физическо и психическо, който да направи необходимото за Вас, дори и ако всичко нужно е налично!
Ако роднините Ви - децата Ви, родителите Ви, приятелите Ви, не могат да се престрашат да Ви го кажат, ето аз се нагърбвам с неблагодарната задача да Ви го кажа:
Ваксинирайки се, Вие запазвате не само себе си, а запазвате и децата си и родителите си! И не само от болестта, а и от мъката, ако Ви се случи нещо!

"Свобода или смърт" ? Да, в едно друго време и поради друга причина. Сега - ако никой не Ви обича и ако Вие не обичате никого!

Бъдете здрави!
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
"Свобода или смърт" ? Да, в едно друго време и поради друга причина. Сега - ако никой не Ви обича и ако Вие не обичате никого!

Бъдете здрави!

Да, ве. Добре, че не се сетих. Добре, че въпросния масон, дето го е казал, не си е рекал — а сега има холера, туберколоза, скорбут, инфлуенца, чума, няма да се занимавам, ще си седя дяконче тука, някой ден ще съм епископ, може дори екзарх да стана. Я да си седя и нищо да не правя! А най-добре да ида при валията и да изпортя тоя размирник Ботьова, голям серсемин. А и онзи книжовника Каравелов и той голям агент на Сърбия. А като казах да не забравям онзи нехранимайко Раковски дето ме харизва за легията си. Гьон с гьон, що за щура идея? Еви им майката на всички@…
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
@laskov, не зная, откъде ги вадиш тези новини, но ако са от по-големите медии, достоверността им е силно под съмнение.
Освен, ако не искаш да оправдаеш пред себе си собствените си страхове, които са те накарали да се боцнеш.

Още при обявяването на епидемия при двама заразени в България, трябваше на всички да ни светне червената лампичка. А за пандемията пък да не говорим. Сега СЗО започна да променя дефиниции, какво е това пандемия и кога може да се обяви. Започнаха да променят дефинициите за това, какво е имунитет. Промениха дефинициите на една камара неща, само за да напаснат на сегашната ситуация. Фаучи промени дефинициите за това, какво е генна манипулация, за да се измъкне от калта, в която нагази така дълбоко и да не бъде подведен под отговорност. Нещо да ти светва? Да ти светва от това, че 95% ефективност на "ваксината" идва от самата компания? Не независим институт определя, колко е ефективна "ваксината". Самата компания го прави. Все едно да ти продавам домати и непрекъснато да ти говоря, колко са пресни и вкусни за салата, а те толкова развалени, че текат. Ма трябва да ти взема парите и да се отърва от доматите, нали?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Е, тук пък аз не съм съгласен.

Не знам дали тези новини са истински, но нищо не ме кара да се съмнявам в тях. Трагедии стават. Всеки от нас знае подобни случки от собствения си живот.

Освен това хора в болниците има. Дори (както е най-вероятно), 58 души да е завишена бройка спрямо действително умрелите от точно тази причина, то пак са много за 24 часа. По някое време бяхме на 300-400. Епидемия има.

Не поставям под съмнение има или няма епидемия, а какво да се прави. И всичко, което се прави до сега, аз съм против него, защото е откровена форма на фашизъм. Ако ще умирам или няма да умирам, не искам това решение да го взема чиновник.

=*=

Забележи, че агитацията на СЗО продължава да действа. Laskov ни говори отново за „отговорност за другите“, но под друга форма. Вече не е „да не ги заразим“, както призоваваше Nslave, а „да не тъгували“. Играят върху чувствата. Но отново е натрисане на вина. Виновен си, че те има.

А Laskov някак си е съгласен, че е виновен за съществуванието си, въпреки, че нищо не може да направи по въпроса, а самоубийството дори за атеистите е нещо неприемливо. Но и тук има извъртане — длъжен си да живееш. От какво се поражда тази нужда? За да могат да кажат чиновниците, че са те спасили и да си им длъжен.

Нямам думи на колко нива това са лъжи.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

nslave

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Fedora / Debian
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Само да вметна, че не се мъча да ви убеждавам в нищо. Не съм аз човека. Има си лекари и учени, които са отделили години от времето си за да разбират от тези неща. Просто давам и другата гледна точка, за да не се получи някоя ехо камера.

Много ми хареса изказването на един от по-публичните учени (Neil deGrasse Tyson) в началото на всичко това. Това е експеримент с човечеството. Дали ще послушаме учените.

Това сериозно ли? Съдейки по статистиките, неваксинираните се жертват в името на... не знам кое всъщност.
коя статистика бе приятел: на СЗО, на правителството или на големите фарма компании. Ти сигурно и в духове вярваш.
Нямам конкретна позиция за духовете. Не съм срещал или виждал, но допускам възможността да съществува такова нещо, колкото и малко вероятно да е. Също така допускам възможността и да има световен заговор срещу мен, което предполагам е със същата вероятност като тази с духовете.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Е, тук пък аз не съм съгласен.

Не знам дали тези новини са истински, но нищо не ме кара да се съмнявам в тях. Трагедии стават. Всеки от нас знае подобни случки от собствения си живот.

Освен това хора в болниците има. Дори (както е най-вероятно), 58 души да е завишена бройка спрямо действително умрелите от точно тази причина, то пак са много за 24 часа. По някое време бяхме на 300-400. Епидемия има.

Не поставям под съмнение има или няма епидемия, а какво да се прави. И всичко, което се прави до сега, аз съм против него, защото е откровена форма на фашизъм. Ако ще умирам или няма да умирам, не искам това решение да го взема чиновник.

=*=

Забележи, че агитацията на СЗО продължава да действа. Laskov ни говори отново за „отговорност за другите“, но под друга форма. Вече не е „да не ги заразим“, както призоваваше Nslave, а „да не тъгували“. Играят върху чувствата. Но отново е натрисане на вина. Виновен си, че те има.

А Laskov някак си е съгласен, че е виновен за съществуванието си, въпреки, че нищо не може да направи по въпроса, а самоубийството дори за атеистите е нещо неприемливо. Но и тук има извъртане — длъжен си да живееш. От какво се поражда тази нужда? За да могат да кажат чиновниците, че са те спасили и да си им длъжен.

Нямам думи на колко нива това са лъжи.
Аз пък се съмнявам. Много добре знаем, че от медиите не се чува нищо друго, освен обслужващото сегашната доктрина на правителствата. Факт е. И е факт, че опровержения не се допускат по тях, различно мнение не се търси, а ако случайно някой вметне нещо пред камера, гледат да го осмеят или да му лепнат етикет. Точно за това не вярвам на цифри, дошли от там. А за да се добереш до истинските цифри, трябва да проучиш сам, което отнема много време. Не зная, дали ти е известно, че по едно време американските медии обявиха, че 900 000 хиляди деца са в болница заради вируса. Оказа се, че "леко" са увеличили цифрата и не са толкова а 63 000. Само пример, защо се съмнявам в цифри. Вече като слушам или чета новини, не обръщам много внимание, какво ми говорят. Чакам, дали след два до няколко дена, няма да започнат да си противоречат. Или просто отварям нещо за смятане и започвам да смятам цифрите и процентите. Разминаванията са редовни. Случва се толкова често, че си нямаш на идея. А за мен това е признак на лъжа.
И играта ни с чувствата, която ти спомена и което за мен е изключително долно. Това е похват от PRа. Разумните доводи и аргументи работят само тогава, когато човек е застанал срещу теб и ти вадиш твоите, той неговите. Ако и двамата сте честни, бихте се вслушали в тези на другия и ако са смислени, бихте се вслушали в тях и евентуално, бихте си променили мнението. Но в PR индустрията са открили много отдавна, че тези неща не работят, когато трябва да повлияеш на множество от хора. И тогава започваш да влияеш на чувствата им. Можеш да продадеш всичко така. И което най-много ме притеснява от това последното е, че този похват се използва още от най-ранна възраст от родителите ни.
Влиянието върху чувствата на човек, като вменяване на вина, косвения въпрос добър човек ли е спрямо другите, щом постъпва така, предизвиква чувства познати още то началните години на детството. И в подсъзнанието властите, които му говорят по същия начин, по който и родителите му, се превръщат в такива. Превръщат се в авторитет, на който автоматично се подчиняваш, без дори да го осъзнаеш. Както знаем, опитът от първите седем години се превръща в подсъзнателни реакции и решения лишени от всякаква логика и понякога смисъл в продължение на целият живот. Те и грижата за децата искат да отнемат от родителите. Чудно защо.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Само да вметна, че не се мъча да ви убеждавам в нищо. Не съм аз човека. Има си лекари и учени, които са отделили години от времето си за да разбират от тези неща. Просто давам и другата гледна точка, за да не се получи някоя ехо камера.

Ама разбира се. Никой не е тук за това. Това е форум. Всеки си изказва мнението.

Много ми хареса изказването на един от по-публичните учени (Neil deGrasse Tyson) в началото на всичко това. Това е експеримент с човечеството. Дали ще послушаме учените.

Въпроса е, ти желаеш ли да участваш в този експеримент? В твоя случай желаеш и си е твое право. Но повечето тук не сме съгласни. Има още двама като теб.

Нямам конкретна позиция за духовете. Не съм срещал или виждал, но допускам възможността да съществува такова нещо, колкото и малко вероятно да е. Също така допускам възможността и да има световен заговор срещу мен, което предполагам е със същата вероятност като тази с духовете.

А-ха, материалист… Ами добре. Няма да си говорим за тези работи. Ще си говорим за ваксини. Теми ще се намерят.

Поздрави!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Впрочем, Neil deGrasse Tyson не е учен. Може и да има диплома за астрофизик. Но това не е достатъчно. Ученият наблюдава, прави теории, прави опити да си провери теориите и в крайна сметка, допълва басейна с познания на човечеството. Този не прави последното. Той е един прост актьор, който най-добре се представя пред камера. Може и да говори за наука, но не е учен.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Напоследък са плъзнали из всякакви интернет ресурси без значение колко голяма им е аудиторията едни лица които до един говорят едно и също. Явно троловете на пълзящата световна фашистка диктатура са тръгнали в атака. Хайде и друга гледна точка https://dailyexpose.uk/2021/11/25/pandemic-of-fully-vaccinated-89-percent-covid-deaths-vaccinated/ и още https://data.egov.bg/data/resourceView/e6a72183-28e0-486a-b4e4-b5db8b60a900 . От родните данни се вижда че има много починали ваксинирани пенсионери, но има и на по 30-40-50 години. От нашия блок има 3 некролога от септември-октомври, за 2 от тях знам със сигурност че са ваксинирани. Подозирам че всички тези нещастници по телевизиите ги обявяват като неваксинирани :) . Не мога да вярвам на лицемерни алчни твари че изведнъж много са се загрижили за нас. Едно лице от предна управляваща банда беше казало от трибуната на НС "като нямат пари да умират" във връзка с малоумните им търгашки реформи в здравеопазването. И никой не го поправи. Ами като са се загрижили защо възстановяване на здравноосигурителни права не го върнаха както беше с плащане на 6 или 9 месечни вноски ами си седи на 5 години назад. Аз за 5 години нито веднъж не съм ходил на лекар и явно ще продължавам да не ходя. И не виждам защо да им плащам за нещо което не съм ползвал. И това е само един от многото признаци за лицемерни лъжи от управляващата банда(която и да е тя - всички са еднакви).
В Австралия тренират ловене и насилствено набучване на хора, а срещу аборигените вече го прилагат. И те взели да се жалват, ами да си спомнят какво са правили предците им с белите колонизатори. Няма полза от жалене. Ако мислите че това там няма да стигне до тук - не, просто там са по-напред в ковид-тиранията. Тези инжекции наричани ваксина против ковид са инструмент за депопулация, смъртна присъда с отложено действие. Без занчение кой е производителя, ефекта при всички е еднакъв.
Намерил съм си едно парче дърво което при удар в нещо твърдо звънти, много е здраво. И хубав масивен нож. Приемам и по-сериозни оръжия като подарък ;) . Нямам никакви задръжки срещу хора които са замислили предумишлено убийство - така разглеждам опит за насилствено инжектиране.
А и още нещо - с тролове не се спори. Тези момчета ако си мислят че ще прокопсат със заработеното много се лъжат.
На всички заблудени души препоръчавам да четат всеки ден по 10 пъти "Отче наш", по 20 пъти Добрата молитва и по 30 пъти 91-ви псалом. А и инжектираните по 40 пъти на ден да молят Бог да им прости че са пуснали Антихриста в телата си.
Към поръчителите и кухите изпълнители на чужда воля - умната че ако отприщите ада всички ще паднете вътре. С тролене може да създавате разни излюзии но реалността е съвсем друга.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
На всички заблудени души препоръчавам да четат всеки ден по 10 пъти "Отче наш", по 20 пъти Добрата молитва и по 30 пъти 91-ви псалом. А и инжектираните по 40 пъти на ден да молят Бог да им прости че са пуснали Антихриста в телата си.

Това е може би най-добрата препоръка, която съм чувал напоследък. Макар лично аз да не съм чел много псалми и даже не знам, кой е 91-ви, както и какво се казва в него. Не, че не мога да проверя, но ме мързи.

Но за другите две със сигурност е много добра идея. Чак съм учуден, че в този форум има човек, който да знае за „Добрата молитва“, тъй като нямаме дъновисти.

Обаче това трябва да е осъзнато действие. Ако се прави механично, няма особен смисъл.

Само не разбрах, мислиш ли, че истински набожните са ваксинирани? От цитата не ми става ясно. Защото според мен не са. Ако са набожни, то не гледат на вирусите като врагове и не се стараят да ги убиват. Освен това знаят, че не е тяхно решението, ще се заразят, няма ли и ще оцелеят ли. А и оцеляването не им е точно грижа.

Което пък доста констратира в по-горните редове, където намекваш за насилие. Което всъщност поставя въпроса, дали наистина си набожен или просто се шегуваш?

И последно не съм съгласен, че не трябва да се прави дискусия с про-ваксинационно настроените люде. Какво сега? Като са се боцнали, дай да ги изолираме от обществото. Това никога не е работило. И тук няма да проработи. Пробвано е с всякакви социални групи през последните много хилядолетия чак до времената на незаписаната история.

Има много хора като теб, които смятат за нещо много опасно настоящите имитации на ваксини, а всъщност опити за генно инжинерство. Например 4096 е точно на същото мнение. По този въпрос съм по-скоро умерен. Ако бяха чак толкова вредни, ваксинирините трябваше вече да почват да изпукват. Гледам ги — живи. За дългосрочния ефект и аз съм песимистичен, но все още предстои да видим. Не знаем със сигурност.

Между другото подобни неща се говореха за ГМО, което е горе-долу същото като тези „ваксини“. Пак се ползва генно инженерство. Ами от над десет години, всеки един от нас, всеки ден, многократно употребява най-различни хранителни стоки съдържащи по няколко продукта в резултат на ГМО. Няма никакъв начин това да не се случва, освен, ако не живееш в пещера, не пиеш дъждовна вода и не се храниш с калинки и мравки. Ама пак ще упторебяваш ГМО, защото ти може да не ядеш ГМО, ама бръмбара, с който ще се нахраниш, със сигурност точно това е ял.

Употребяваме невъобразими количества ГМО и все още сме живи. Предполагам няма да е по-различно с ваксините. Странични ефекти ще има, то е ясно. И сега има.

доп.
===

Ако някой има желание да се набоде с истинска ваксина, такава съдържаща патоген, то може. От няколко седмици вече се предлага. Не си направих труд да ѝ помня името, но личния ви лекар, ще ви го каже.

Специално за мен е без разлика, защото смятам хомеопатията за отминала времето си. А ваксините смятам за вид хомеопатия. Най-вероятно не съм прав в тези си съждения, гледайки колко много хора имат искренно желание да се ваксинират. Хомеопатията явно все още ще има време, в което да се смята полезна.
« Последна редакция: Nov 30, 2021, 16:08 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
В Гърция глоби, ако не си се ваксинирал?! Дали е вярно?

Явно ще се стигне до проливане на кръв. Колкото и да не ми харесва това, толкова и няма да  имам задръжки, ако се наложи.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Гърците са народ, който обича да протестира. Когато протестират те и французите, мероприятието прилича повече на гражданска война, отколкото на мирно, демостриране на несъгласие. Щом в Гърция няма протести за глобите, значи те са съгласни на това.

Има и нещо друго. Много голям процент (по спомен около 30%) от икономиката им е свързана с туризма. Той е жизнено важен за Гърция и много хора са заети в него. Ако аз бях например хотелиер или кръчмар, то също бих настоявал всички да се ваксинират, просто защото това пречи на собствената ми прехрана. Та ги разбирам гърците защо одобряват крути-мерките. И аз бих го правил.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 78   Нагоре
« назад напред »