Автор Тема: DVR какво приложение?  (Прочетена 2251 пъти)

ivofordivo

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
DVR какво приложение?
« -: Dec 29, 2016, 20:19 »
Здравейте от скоро имам инсталиран линокс на един стар ком и съм неук, за което се извинявам.
Имам двр свързан в мрежата ,какво приложение или програма ми трябва за да го виждам в локалната мрежа от линукс машината?Имам инсталиран хромиум и мозила.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: DVR какво приложение?
« Отговор #1 -: Dec 29, 2016, 21:52 »
Здравейте от скоро имам инсталиран линокс на един стар ком и съм неук, за което се извинявам.
Имам двр свързан в мрежата ,какво приложение или програма ми трябва за да го виждам в локалната мрежа от линукс машината?Имам инсталиран хромиум и мозила.
С какво приложение го виждате под Windows ? За споделените в меражата устройства, инсталирайте samba, gvfs-fuse и gvfs-backends. В устройствата, влизате през файлови мениджър. В страничната лента има пряк път.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5308
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: DVR какво приложение?
« Отговор #2 -: Dec 30, 2016, 08:06 »
Е пускай браузера и зареди IP-то и порта, на които слуша DVR-а. Не мога да знам дали ще се наложи да се тегли някакъв add-on за браузера, ама то ще си покаже.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

ivofordivo

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: DVR какво приложение?
« Отговор #3 -: Dec 30, 2016, 09:36 »
Така правя ,въвеждам IP на двр през браузера(с Windows  използвам интернет експлорера и през него става изпозва If you can’t download the ActiveX file, please modify your IE security setup.) И се инсталират ПЛЪГИНИ излиза ми WEB 1 прозорец въвеждам парола и юзер и се вижда. тук на страница 6 в упътването може да се види какъв прозорец ми излиза.
http://www.kingcctv.com/soft/HD-CVR/HDCVI%20DVR%20Series%20Quick%20Start%20Guide_%20V1.1.0_%2020140627.pdf
като въведа през линокса (хромиума) пак ми излиза прозореца в който да въведа юзер и парола и като му дам ок иска някакви плъгени да се инсталират и до там!
Активен

orangutan_baby

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 21
    • Профил
Re: DVR какво приложение?
« Отговор #4 -: Dec 30, 2016, 10:57 »
В описанието е написано да го отвориш със IE и да инсталираш ActiveX контрола. Специалистите тук да кажат, как се инсталира такава контрола в линукс.
Имаме много различни такива DVR-и, те вървят със някакъв софт за различни ОС (Android, BlackBerry, Symbian, iOS), за линукс май не си заслужава създаването му.
Активен

orangutan_baby

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 21
    • Профил
Re: DVR какво приложение?
« Отговор #5 -: Dec 30, 2016, 12:04 »
И да добавя след като тествах, достъпи си като нормалните хора под Win котролния панел на DVR-a си през IE и виж тези настройки от картинката и по-специално подчертаното. Това ползвам за да възпроизведа даден канал от DVR-a със VLC.
Ще се прекръстя да не ме оплюят някои от лудогорието.
Мама му на този сайт, постоянно казва че има картинка с такова име.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5308
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: DVR какво приложение?
« Отговор #6 -: Dec 30, 2016, 12:48 »
Е що да те оплюват ? Така са го направили тоя dvr, като го достъпваш под Windows - всичко му лети без никакви грижи.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.