Автор Тема: Lenovo IdeaPad 300-15IBR  (Прочетена 17668 пъти)

Alisa79

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 59
    • Профил
Lenovo IdeaPad 300-15IBR
« -: Aug 03, 2016, 13:55 »
Здравейте! Бях с Линукс на старата Тошиба и бях много доволна (от линукса, а не от лаптопа). Сега обаче искам да купя ето този лаптоп
Въпросите ми са:
1. Дали Линукс Минт ще тръгне на него?
2. Какво мога да направя, ако нямам от къде да сваля линукса и разполагам само с телефон и този лаптоп? Като краен вариант ми е да помоля приятел да ми го свали от негов компютър, но ако мога, предпочитам да не ангажирам никого.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6199
    • Профил
Re: Lenovo IdeaPad 300-15IBR
« Отговор #1 -: Aug 03, 2016, 14:08 »
Привет!
Подготви си предварително една флашка с  LiveCD с избраната система. В твоя случай Mint.
Иначе не виждам, как ще стане, ако разполагаш само с телефона и лаптоп с инсталиран DOS. А колко е DOS е друга работа.
Ще трябва да ангажираш някого, най-малкото да свали имиджа и да го метнеш на флашката. Това означава ли, че в момента не разполагаш с компютър?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Alisa79

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 59
    • Профил
Re: Lenovo IdeaPad 300-15IBR
« Отговор #2 -: Aug 03, 2016, 14:22 »
Да, в момента нямам компютър, но имам един две годишен хлапак, който е горд с това, че може да троши техника почти само с поглед  ;D
Благодаря за отговора! :)
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Lenovo IdeaPad 300-15IBR
« Отговор #3 -: Aug 03, 2016, 14:29 »
Може да разгледаш този екранът е без отблясъци (матов) и FullHD като цяло лаптопът изглежда добре за парите си.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Lenovo IdeaPad 300-15IBR
« Отговор #4 -: Aug 03, 2016, 14:36 »
Здравейте! Бях с Линукс на старата Тошиба и бях много доволна (от линукса, а не от лаптопа). Сега обаче искам да купя ето този лаптоп
Въпросите ми са:
1. Дали Линукс Минт ще тръгне на него?
2. Какво мога да направя, ако нямам от къде да сваля линукса и разполагам само с телефон и този лаптоп? Като краен вариант ми е да помоля приятел да ми го свали от негов компютър, но ако мога, предпочитам да не ангажирам никого.
Ще тръгне. Тази конфигурация няма нужда от фирмени драйвъри. Ако се окаже с wi-fi карта на broadcom, просто ще се свържеш с кабелна връзка и ще инсталираш firmware-b43-installer.
Не виждам, какъв ще е проблема да накараш някой познат да ти запише диск или флашка с образ на някоя 64 битова дистрибуция.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6199
    • Профил
Re: Lenovo IdeaPad 300-15IBR
« Отговор #5 -: Aug 03, 2016, 14:37 »
Ако има такава стихия около себе си, аз залагам на леновото. Моя го залях със тоник и си бачка. Иначе да 8GB памет си е 8
Ама въпроса на момата не беше такъв.
Впрочем, Леново слагат доста добри дисплеи на машините си.

Описанието на лапито е под всякаква критика. Писано е точно за 2 годишни.

Поправям се. И двете машини са били с 4GB рамец.
« Последна редакция: Aug 03, 2016, 14:46 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Alisa79

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 59
    • Профил
Re: Lenovo IdeaPad 300-15IBR
« Отговор #6 -: Aug 03, 2016, 15:01 »
"Описанието на лапито е под всякаква критика. Писано е точно за 2 годишни." - това не можах да го разбера   ???
Както и да е, благодаря за отговорите! Не за пръв път сте ми полезни :)
Инак няма проблем някой да ми запише имидж файла на cd. Поръчах вече машинката, утре ще е при мен :)
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6199
    • Профил
Re: Lenovo IdeaPad 300-15IBR
« Отговор #7 -: Aug 03, 2016, 16:16 »
"Описанието на лапито е под всякаква критика. Писано е точно за 2 годишни." - това не можах да го разбера   ???
Както и да е, благодаря за отговорите! Не за пръв път сте ми полезни :)
Инак няма проблем някой да ми запише имидж файла на cd. Поръчах вече машинката, утре ще е при мен :)
DVD. ISO-то ще е поне 1.2GB. Не ми се проверява.

Говоря за това описание:

15-ИНЧОВ КОНФИГУРИРУЕМ ЛАПТОП
• Дискретна или интегрирана графика
• Дисплей с висока дефиниция по избор
• Обширни пространство за съхранение и памет
• Уеб камера, WiFi и бърз трансфер на данни
• Превъзходен звук с усъвършенствано аудио
15-инчов HD или Full HD дисплей
Предлагащ се в абаносово черен или пурпурно червен цвят, Lenovo Ideapad 300 ви дава избор между HD (1366 x 768) или Full HD (1920 x 1080) дисплей, предоставящи ярки, детайлни изображения в 16:9 широкоекранен формат.

2 годишния човек ще го приеме и толкова. По-голям човек ще започне да си блъска главата, какво са искали да кажат за повече от половината неща. И е неграмотно на всичко отгоре. Най-общо. Малко преувеличих , но не понасям такива щуротии

Честито! С кеф да си го ползваш. Да споделиш, как е звука. И го пази, че в гаранцията не влизат 2 годишни палавници
« Последна редакция: Aug 03, 2016, 16:18 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Lenovo IdeaPad 300-15IBR
« Отговор #8 -: Aug 03, 2016, 16:29 »
Директно копиране на текста в Google преводач. С почти нулева познавателна стойност.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Alisa79

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 59
    • Профил
Re: Lenovo IdeaPad 300-15IBR
« Отговор #9 -: Aug 03, 2016, 16:42 »
Хаха, аз помислих, че по кофти начин съм описала детето ми (лапито = лапето = хлапето)  ;D
Ще пиша как е до 2 - 3 дни! :)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Lenovo IdeaPad 300-15IBR
« Отговор #10 -: Aug 03, 2016, 16:52 »
Като изключим медицинското чудо, че на 35 си успяла да родиш, честито за което, аз също залагам на Леновото. А, ако отпред имаше „мисъл“ вместо „идея“ щях да гласувам с две ръце и три крака. Но и този има посочващо лостче, затова става. Моя горкият, колко пъти е пил ракия и още крета.

Ъ, да Кибер го каза, но да повторя, че няма нищо подозрително около чарколяка, което да не тръгне от раз.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6199
    • Профил
Re: Lenovo IdeaPad 300-15IBR
« Отговор #11 -: Aug 03, 2016, 17:10 »
 Как виждаш, такъв като мен, с високи идеали, възпитан по дворцови правила, истински джентълмен и каравел, винаги любезен, дори да го псува каруцар, да се изказва така за невръстното лапе на една дама  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Alisa79

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 59
    • Профил
Re: Lenovo IdeaPad 300-15IBR
« Отговор #12 -: Aug 04, 2016, 14:47 »
Напрао не знам как да вляза в Биоса. Натисках F2, F12, delete, но все си ми отваря стартов екран на FreeDOS и ме подканя да напиша нови дата и час.

П.П. "Каравел" беше шеговито написано, за лапи/ето и каруците се разбрахме, и изобщо всичко е прекрасно :)
Активен

Stancho_25

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 234
    • Профил
Re: Lenovo IdeaPad 300-15IBR
« Отговор #13 -: Aug 04, 2016, 15:03 »
Виж книжката на лаптопа.
Търсиш отстрани на лаптопа около портовете малка дупчица в която с помощта на игла се натиска бутон. Така стартиран лаптопа те докарва до BIOS-а.
Но преди да ръчкаш където ти падне, провери ръководството за да се увериш, че пъхаш иглата в правилното място :)
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5293
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Lenovo IdeaPad 300-15IBR
« Отговор #14 -: Aug 04, 2016, 15:04 »
На някои Леново-та има едно много малко кръгло бутонче, отстрани там където влиза жака на адаптера. Това бутонче се натиска с нещо тънко и лаптопа тръгва, като влиза в BIOS.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.