Автор Тема: Lenovo IdeaPad 300-15IBR  (Прочетена 17518 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Lenovo IdeaPad 300-15IBR
« Отговор #45 -: Aug 05, 2016, 11:00 »
Сега се усещам, че снощи съм плещил глупости. Хибридното значи запомняне-поставяне, но не както аз съм го изкарал. Трябва да е побитово, нещо от сорта на dd или cat. То може да няма първи сектор, но архитектурата си е още недъгавата 8*86, която си търси специфичната организация. Освен това трябва да се вдигат разни флагове, но снощи на пияна глава просто не се сещах за тия работи. Но пък това значи, че на Андроид е възможно да се направи, защото си има конзола, даже няколко.

п.п. Мейкми благодаря за бележката, но аз просто не съм попадал на такива. Моите деца вече смениха по два телефона и носят трети (като са имали и Галаксита), освен това тази година вече имат и планшети и нито едно от тия устройства до сега не съм видял да има нещо различно от жак за слушалки и кабел за зареждане, който служи и като комуникационен с настолен компютър. Но така или иначе, ако се хвана да правя медиен център, сигурно ще си взема нещо на Олимекс, те имат и sata.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Alisa79

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 59
    • Профил
Re: Lenovo IdeaPad 300-15IBR
« Отговор #46 -: Aug 05, 2016, 16:28 »
Ух, че съм доволнааа! :) От сервиза ми казаха, че има начин да се направи така, че да буутва първо от CDто, всичко си имало. Обаче ми беше неудобно да ги карам да ми покажат, защото с това си изкарват прехраната хората и не са длъжни да ме учат как да не съм им клиент :) Казаха, че са ми сложили по-хубави драйвери, защото на последната версия не били много добри драйверите. Сложили са ми Либре офис. Преди бях с Опън офис. Засега няма да правя промяна. Сложих някъв конвертър (HandBrake) и Wine за мъжа ми, и си направих Мозилата както ми харесва - разположение на бутони, любими сайтове и т.н.
Като цяло, на първо пробване, лаптопът е супер за парите си по моя преценка. Може да се намаля/увеличава яркостта, а на стария лаптоп не можеше. Цветовете са добре, клавиатурата е  удобна. Звукът не е така чист като на тошибата, но на мен ми е ок, а и може да се увеличава доста (сравнявам със стария Acer на мъжа ми). Даже в момента слушам една песничка, с която ви поздравявам! :) Благодаря на всички включили се в темата! Живи и здрави да сте! :) Whiskey In The Jar
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Lenovo IdeaPad 300-15IBR
« Отговор #47 -: Aug 05, 2016, 16:37 »
Тошиба ползват Хармън-Кардън,  няма как да не е с по-добър звук.

Т'ва вино на мъжа ти, за какво му е? Я да видим, дали няма да можем да минем без него.

Ло не е сигурно, че е по-добре от ОО.о, но пък разликите рядко са съществени. На мен например Ло не ми върши работа.

Ханд Брейка никога не му свикнах. Някакъв ми е странен. Виж дали Kdenlive няма да ти допадне повече. Може и да не де, ама пробвай. В крайна сметка, ако си си доволна от Хенд Брейк-а може да си останеш и на него. Това с водачите на устройства леко са те метнали, но карай. Колко те изръсиха? Нали не е нещо повече от 20 лв.?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Alisa79

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 59
    • Профил
Re: Lenovo IdeaPad 300-15IBR
« Отговор #48 -: Aug 05, 2016, 18:44 »
Ами Wine го сложих, защото мъжът ми иска да играе някакви игри (понятие нямам какви), които се инсталирали с .exe.  А конвертора, за който говориш ще го сложа щом казваш, че ти допада повече, пък ще видим на мен как ще ми е. По принцип 30 струвало да ти сложат ОС, но понеже не исках те да ми слагат програми, ми взеха 25лв. Забравих да го питам колко ще ми вземе да сложи HDD от тошибата в кутийка. Преди 3 години от старата тошиба HDDто го сложиха в кутийка и ми взеха 20лв, което ми се видя много. Или е нормално?
Активен

Stancho_25

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 234
    • Профил
Re: Lenovo IdeaPad 300-15IBR
« Отговор #49 -: Aug 05, 2016, 18:56 »
Ханд Брейка никога не му свикнах. Някакъв ми е странен. Виж дали Kdenlive няма да ти допадне повече. Може и да не де, ама пробвай. В крайна сметка, ако си си доволна от Хенд Брейк-а може да си останеш и на него.

Kdenlive НЕ Е видео конвертор. Това си е програма за монтаж. Хенд Брейк-а отруга страна си е точно конвертор. Демек сменяш формата на видеото от .avi на .mp4 (примерно). Двете програми са предназначени за различни неща.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Lenovo IdeaPad 300-15IBR
« Отговор #50 -: Aug 05, 2016, 19:25 »
Това е донякъде вярно, има някакви ограничени възможности за редакция. Но съм убеден, че 99% от потребителите го ползват да прекарват от един формат в друг. Още една възможност, която е дори по-елементарна е Avidemux.

п.п. Алиса, аз по принцип ползвам ffmpeg или mencoder според случая, но ако почна да ги предлагам, ще ми скочат, че не трябвало било да се говори за конзола. Затова виж тези двете, които ти дадох. Мисля, че ще ти допаднат, но и да не, все ще ти намерим програма. Има поне още десетина графични, които можем да пробваме;

п.п.п. Не 20 лв. за кутийката не е много. Тя от Китай идва да речем за десет, сложиш там някой данък, някой разход. А бе, не е много.
« Последна редакция: Aug 05, 2016, 19:30 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

vektorman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
    • Профил
Re: Lenovo IdeaPad 300-15IBR
« Отговор #51 -: Aug 05, 2016, 19:29 »
За видеоконвертор с който се работи максимум елементарно и в същото време резултата е много добър (без да се настройва каквото и да е), горещо препоръчвам Transmageddon: https://apps.ubuntu.com/cat/applications/precise/transmageddon/
Активен

Alisa79

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 59
    • Профил
Re: Lenovo IdeaPad 300-15IBR
« Отговор #52 -: Aug 05, 2016, 20:07 »
Ей ме на с нов проблем. Не знам в тази тема ли да пиша или в друга  ???
Рекох да прехвърля малко снимки от CD и DVDта, но ту ми отваря дисковете и имената на файловете са йероглифи, ту ми казва, че са празни дисковете (а със сигурност не са), ту ми ги отваря както трябва. Сложих Irfan View, преди това EOG, и не ми вършат работа. Ако не бях такова изтънчено лейди, щях да кажа "**аси мамата" Пууу! Голям зор докато стане готов за ползване компютъра!
Активен

malin

  • Гост
Re: Lenovo IdeaPad 300-15IBR
« Отговор #53 -: Aug 05, 2016, 20:22 »
http://www.hongkiat.com/blog/vlc-tips-tricks/

Пропуснато е завъртане на видеото, но то май доста го могат.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Lenovo IdeaPad 300-15IBR
« Отговор #54 -: Aug 05, 2016, 20:40 »
п.п. Мейкми благодаря за бележката, но аз просто не съм попадал на такива. Моите деца вече смениха по два телефона и носят трети (като са имали и Галаксита), освен това тази година вече имат и планшети и нито едно от тия устройства до сега не съм видял да има нещо различно от жак за слушалки и кабел за зареждане, който служи и като комуникационен с настолен компютър. Но така или иначе, ако се хвана да правя медиен център, сигурно ще си взема нещо на Олимекс, те имат и sata.

Хе-хе те хората вече го правят безжично
ама ако много държиш да е по кабел (е те точно през тази същата 'дупка' става  дето си я споменал по-горе) само ти трябва MHL adapter (а аз май съм виждал и само кабел - май му е вграден 'невидимо' адаптера, но не съм пробвал колко деградира качеството/за сметка на цената от това)
Е има и безжични адпатери ама нали съм си традиционалист (а и да не ми се пържат топките) моя е с кабел т.е. требе ти само един кабел и/или конвертор и пак там в същата дупка за зарядното...

П.П. Примерите дето изрових са за моя тел. но трябва да се ВНИМАВА като се взима такъв кабел да е съвместим с тел. - не знам защо точно Самсунг имат нестадартна букса за зареждане/комуникация с 1-2 крачета повече т.е. не им е стандартното micro USB конекторче (ама уж било за по-хубаво качество)

те това е най-евтиното, китайско (сглобяван в час по трудово вероятно), конвертора явно е вграден в кабела или буксите и всичкото това чудо за под $5 и с безплатна доставка  :D
http://www.ebay.com/itm/like/272138601223?lpid=82&chn=ps&ul_noapp=true

и между другото не само за телевизора - аз си го ползвам и за колата (има си HDMI само трябва да си паркирал - ама и за това има чалъм 5 мин с поялника хе-хе) - хем не ми се пържат топките хем се и зарежда телефона (не че и там не може безжично ама бързо смъква батерията)

« Последна редакция: Aug 05, 2016, 20:50 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Lenovo IdeaPad 300-15IBR
« Отговор #55 -: Aug 05, 2016, 22:28 »
Да се използва буксата за зареждане като изход към телевизор е най-тъпата идея, за която съм чувал. Просто съм потресен от такова малоумие. И аз съм прост, и аз обичам простите неща, но това е жабо-крокодил. Надявам се същата букса да не се занимава и с влашките, защото чак тогава ще припадна, ще си тегля куршума и ще откача окончателно.

Алиса, вероятно тия снимки са кръщавани под една друга ОС, която много обича кодировка cp1251. Пробвай да смениш на нея и виж резултата. Не ни даде екранни снимки и в момента си гадая.


п.п. Малински, не видях vlc да владее нещо, кой знае, какво, което да не го може xine, mp* или totem. А някой от нещата са само за една гнусна ОС, други пък изобщо не им е мястото в подобен тип програма. Ако тоя vlc вместо да го кичат с финтифлюшки и да предават свободата, му бяха пооправили и проблемите, може би дори щеше да стане използваем. А в първа версия си беше използваем. Какво падение?!
« Последна редакция: Aug 05, 2016, 22:32 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Alisa79

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 59
    • Профил
Re: Lenovo IdeaPad 300-15IBR
« Отговор #56 -: Aug 05, 2016, 23:01 »
На сега рекох да направя екранна снимка, ама те пък ми се отвориха нормално снимките. Утре ще съм тук чак след 22:00 часа, така че горе - долу по това време ще пусна екранна снимка. От 3-4 диска все един ще се окаже с йероглифи. А онази ОС не ща да я слагам повече, достатъчно си трових нервите с шарении, разни "съгласен ли си", "съгласен съм", "ама наистина ли си съгласен" и др. разни.
:)
Активен

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Lenovo IdeaPad 300-15IBR
« Отговор #57 -: Aug 06, 2016, 20:52 »
Да се използва буксата за зареждане като изход към телевизор е най-тъпата идея, за която съм чувал. Просто съм потресен от такова малоумие. И аз съм прост, и аз обичам простите неща, но това е жабо-крокодил. Надявам се същата букса да не се занимава и с влашките, защото чак тогава ще припадна, ще си тегля куршума и ще откача окончателно.


Човек, плс не си тегли коршума :) Същата букса е. :)  Всички такива технологии се мислят да пестят място. Все пак жака за зареждане на смартфоните, независимо, че е микроUSB си е USB. Имаш част за пренос на данни и част за пренос на ток :) Останалото зависи от кърнела.
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Lenovo IdeaPad 300-15IBR
« Отговор #58 -: Aug 06, 2016, 21:16 »
Звука си зависи от модела на лаптопа. Моя е с JBL и вади приличен звук, а силата му е....  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Alisa79

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 59
    • Профил
Re: Lenovo IdeaPad 300-15IBR
« Отговор #59 -: Aug 06, 2016, 22:41 »


Ей така ми излизат. Даже имам чувството, че не ми се показват всички файлове. А понякога дисковете изобщо не могат да се отворят - пише, че дискът е прзен и това е.
Активен