Автор Тема: помощ  (Прочетена 980 пъти)

hakier

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
помощ
« -: Aug 08, 2007, 12:30 »
Значи имам нет(демек един кабел къде влиза през прозореца)ама проблема е,че като влезне вече става проблем штото имам 4-компа и искам на секи един от тях да има нет,а доставчика ми вика че требва да си платим за оште няколко usera и тогава съм штял да имам нет на сичките пц-та.Ама един пич ми каза че с linux можело да се разцепи един кабел на няколко пц-та,моля да ми обясните как точно(ама точно штото си нямам и понятие от linux)и нз  ништо свързано с тая операционна система,така че ако може,абе вече се сештате..........аиде и мерси предварително
Активен

alabal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2173
  • cat /earth/europe/bg/sofia | grep Nacamura
    • Профил
помощ
« Отговор #1 -: Aug 08, 2007, 12:41 »
Братко, първо прочети правилата, после разгледай огромното количество теми по въпроса, което вече е натрупано във форума и множеството статии в съответния раздел в сайта. След което обмисли точно какво искаш, защото никой не се сеща!
Активен

It makes you awful glad that you were born a man.

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
помощ
« Отговор #2 -: Aug 08, 2007, 13:17 »
Цитат
Значи имам нет(демек един кабел къде влиза през прозореца)ама проблема е,че като влезне вече става проблем штото имам 4-компа и искам на секи един от тях да има нет,а доставчика ми вика че требва да си платим за оште няколко usera и тогава съм штял да имам нет на сичките пц-та.Ама един пич ми каза че с linux можело да се разцепи един кабел на няколко пц-та,моля да ми обясните как точно(ама точно штото си нямам и понятие от linux)и нз  ништо свързано с тая операционна система,така че ако може,абе вече се сештате..........аиде и мерси предварително

Въпросът е хардуерен. За да си разцепиш кабела, ще ти трябват клещи и нож. Обаче преди да си ги купиш провери дали имат драйвери за линукс.


PS
Ако правилно разбирам какво искате да направите, според мен е по - добре или да си платите (все пак няколко човека сте, ще си разделите разходите), колкото ви иска доставчика, или да повикате оня "пич" да ви настрои компютрите. Ако сами се захванете с проблема, ще имате много ядове, защото очевдно не сте запознати много с нещата. За да се запознаете, ще трябва да четете доста, а повечето потребители във вашето положение не искат да четат доста, а искат резултати. Ако все пак сте готови да отделите няколко дена време за инсталиране и настройване на разни неща и ако сте готови да отделите няколко часа за четене на помощна информация, със сигурност ще се намери, кой да ви помогне. Ако сте склонни на това можете да започнете, като дадете повече информация за вашата ситуация.



Активен

...to boldly go where no one has gone before...

sdr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 655
    • Профил
помощ
« Отговор #3 -: Aug 08, 2007, 14:20 »
И да не забравяме че ще ви трябва отделен компютър на който да карате този Линукс(освен ако някой от вас вече не ползва линукс).
Активен

alabal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2173
  • cat /earth/europe/bg/sofia | grep Nacamura
    • Профил
помощ
« Отговор #4 -: Aug 08, 2007, 14:38 »
Цитат (aaaaaa @ Авг. 08 2007,16:17)
Въпросът е хардуерен. За да си разцепиш кабела, ще ти трябват клещи и нож. Обаче преди да си ги купиш провери дали имат драйвери за линукс.

Братко, аз отдавна вече избягвам дори и на шега подобни съвети. Изобщо няма никаква гаранция, че няма да ги изпълнят. Току виж хората наистина си купили клещи и кабел. Най-накрая пошегувалия се излиза виновен.
Активен

It makes you awful glad that you were born a man.