Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 16   Надолу

Автор Тема: Seasonic Prime W 750 Titanium или Corsair RMi Series RM850i 850W Gold? Кое е по-  (Прочетена 60552 пъти)

bot

  • Гост
Изненада. Почти всики "DC" мотори като им подадеш АС с подходящо напражение ще работят. Колко ефективно и колко дълго е друг въпрос, но ще работят.
Това AC ако няма постоянно токова съставка ще е наистина изненада ако проработят, освен ако не става дума за мотори от типа на BLDC където намотките са в статора и както вече уточнихме че конструктивно са синхронни AC машини.
« Последна редакция: Oct 09, 2018, 07:42 от bot »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
като а АС според дървените философии - тогава го захрани с АС и чакай да се завърти.
Изненада. Почти всики "DC" мотори като им подадеш АС с подходящо напражение ще работят.

Ха Ха. Още по-голяма изненада :o В първият полупериод на AC ще бъдат DC и може и да врътне или трепне половин оборот. :o :o :o
« Последна редакция: Oct 09, 2018, 11:25 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
А пък на другия полупериод може да върне назад трепването на ротора.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

bot

  • Гост
 Ако изпадне в механичен резонанс може и да успее да превърти един оборот.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Или пък го изключиш, случайно без да искаш в края на първият, пък след това пак го включиш и уцелиш същият полу период - направо може да играеш ролята на 'умен' контролер или диод.  :D :D :D
« Последна редакция: Oct 09, 2018, 12:20 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
като а АС според дървените философии - тогава го захрани с АС и чакай да се завърти.
Изненада. Почти всики "DC" мотори като им подадеш АС с подходящо напражение ще работят.

Ха Ха. Още по-голяма изненада :o В първият полупериод на AC ще бъдат DC и може и да врътне или трепне половин оборот. :o :o :o
Тройно по голяма изненада. Във втория полупериод АС пак е DC. Но освен посоката на тока се сменя и посоката на магнитното поле което той генерира. И о ужаст силата предизвикваща въртенето остава със същата посока като тази през пърия полу период. Как не я е срам.
Активен

bot

  • Гост
 а може в зоната на контакта, където двигателя е свързан да има окис или сулфат, който да образува асиметрична проводимост. Naka, не знам дали си чувал за един от първите диоди, наречен още 'котешко мустаче', това е тънка жичка от оловен сулфид, който като го допреш до метална повърхност става диод, навремето са го продавали на радио ентусиасти да си прават примитивни радиоприемници.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Чувал съм за меден окис по плочка. С една игла са търсили на металната плочка място където се е образувал диод.... Ама има такива работи от окиси. Имало е съобщения, че бойлери, печки и разни пораждяасали и раздрънкани уреди са свирели като радио в близост до мощни АМ предаватели.
« Последна редакция: Oct 09, 2018, 12:52 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

bot

  • Гост
Чувал съм за меден окис по плочка. С една игла са търсили на металната плочка място където се е образувал диод.... Ама има такива работи от окиси. Имало е съобщения, че бойлери, печки и разни пораждяасали и раздрънкани уреди са свирели като радио в близост до мощни АМ предаватели.
и аз така съм чувал - игла и ръждива медна монета.
« Последна редакция: Oct 09, 2018, 14:05 от bot »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Бийте ме, ама аз даже не знам, каква е разликата между прав и променлив ток, освен, че едното може да ме убие на мига, а при другото ще оцелея.

Даже последния път, като питах (преди няколко години), аджеба, какво е това ток, май точно ти Боте ми каза, че те и учените не знаят. За потока електрони пише в учебника от шести клас, ама натам?

Как да е. Обаждам се да ви разваля рахатлъка само по една причина. Тия последните мнения много ми мязат на градски фолклор. Ръждясала печка, медна (патинирана) монета и пирон някак се превръщат в радиоприемник. То, ако беше така, хората нямаше да дават по няколко хиляди до към десет за айфони. Щяха да си вземат пирон от шест стотинки и да го сложат в банята.

Ама не ми обръщайте внимание. Продължавайте! Както казвах и преди — обожавам да се обсъждат неща, от които нищичко не вдявам. Така и аз си „повдигам“ моето никакво ниво.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Не е никаква градска легенда, така са се правили първите кристални детекторни приемници, и се хващат радиостанции на ДВ (Дълги вълни). Имитация на точков диод.

https://wikivisually.com/wiki/Crystal_detector

« Последна редакция: Oct 09, 2018, 21:41 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил

Как да е. Обаждам се да ви разваля рахатлъка само по една причина. Тия последните мнения много ми мязат на градски фолклор. Ръждясала печка, медна (патинирана) монета и пирон някак се превръщат в радиоприемник. То, ако беше така, хората нямаше да дават по няколко хиляди до към десет за айфони. Щяха да си вземат пирон от шест стотинки и да го сложат в банята.


   Еее,с'я,хубава работа ;D
Колегите са пропуснали да отбележат,че тези мурафети вървят само при
положение,че сигнала е амплитудно модулиран (АМ) .В наше време се
използва почти само честотна модулация (FM), с тенденция да навлезе
цифровото радио,а там пък тези селски пинизи хич не вървят ...
Активен

bot

  • Гост
Бийте ме, ама аз даже не знам, каква е разликата между прав и променлив ток, освен, че едното може да ме убие на мига, а при другото ще оцелея.

Единственото нещо, което отличава променливият ток от правия е че на променливият ток му се мени поляритета. Това е. Батерията произвежда прав ток. Ако обаче вземеш една крушка и я свързваш към батерията ту към +/- ту към -/+, т.е. периодично променяш поляритета, то тогава създаваш променлив ток. Много напрежение, дори киловолтове но с прекалено малък ток няма да те убие, също така много ток - 200-300 ампера но с ниско напрежение също не може да те убие. Трябва да имаш достатъчно от двете. В някои мрежи напрежеието е 110В от съображения за сигурност, смята се че това напрежение е твърде ниско за да убие човек, но истината е че това е строго индивидуално, различните хора имат различна проводимост на кожата, което ги прави различно чувствителни.
 пп да добавя - и правият и променливият могат да те убият.
« Последна редакция: Oct 09, 2018, 23:25 от bot »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Променливия ток при удар ти дава някакъв шанс да оцелееш (затова е избран 50/60 Hz честота - кратна на сърдечния ритъм). При постоянния ток (в БГ речника на ел. инженера "прав ток" понятието липсва) нямаш никакъв шанс - ток протекъл през човешкото тяло по-голям от 100mA е смъртоносен.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

bot

  • Гост
Променливия ток при удар ти дава някакъв шанс да оцелееш (затова е избран 50/60 Hz честота - кратна на сърдечния ритъм). При постоянния ток (в БГ речника на ел. инженера "прав ток" понятието липсва) нямаш никакъв шанс - ток протекъл през човешкото тяло по-голям от 100mA е смъртоносен.
Тоя сърдечен ритъм как е избран - преди или след като нахлуе адреналин в сърцето? Знаеш ли че първите електроцентрали са произвеждали електричество с честота около 20Хц, което е кратно на 60?

 пп сега прочетох и другата глупост - я прочети пак в речника, да не би да е обратното, аз съм учил за ПРАВотокова инсталация, изПРАВено напрежение, от друга страна когато говорим за постоянна величина, то тя не се изменя във времето, което не е в сила за правия ток, той може да варира по сила, но не и по знак. Иначе за тока ще се коригирам, за 200-300А имах предвид вериги, като тези при електрожените, където хората се питат как така електричество, което топи метал не е смъртоносно за хората. Но тук си прав - това е което те убива - протичащия през определени части на тялото ток.
« Последна редакция: Oct 10, 2018, 00:52 от bot »
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 16   Нагоре
« назад напред »