Автор Тема: Suse 9.3 проблем  (Прочетена 702 пъти)

m0x_vr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Suse 9.3 проблем
« -: Aug 17, 2006, 22:36 »
Ето какъв е проблема. След инсталирането на сусе всичко е ток, обаче след като му дадох лог аут сесии, и вече всеки път като се опитам да се логна с името и паролата, просто се логвам и няма графична среда, имам чуствтото че не ми приема паролатa?
Активен

TheNightmare

  • Гост
Suse 9.3 проблем
« Отговор #1 -: Aug 17, 2006, 22:41 »
Ама графично ли се логваш или конзолно т. е. стартира ли се Х-а и просто нямаш КДЕ или вобще не се стартира Х. Ако е второто инсталирал ли си допълнителен драйвър на видеокартата. Пробай също така като се логнеш да смениш драйвъра в xorg.conf на vesa.
Активен

m0x_vr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Suse 9.3 проблем
« Отговор #2 -: Aug 17, 2006, 22:43 »
Цитат (TheNightmare @ Авг. 17 2006,23:41)
Ама графично ли се логваш или конзолно т. е. стартира ли се Х-а и просто нямаш КДЕ или вобще не се стартира Х. Ако е второто инсталирал ли си допълнителен драйвър на видеокартата. Пробай също така като се логнеш да смениш драйвъра в xorg.conf на vesa.

Ама преди да се логаунта от сесията всичко си ми беше ок, имаше си графична среда, обаче сега пиша името и паролата и неще да влезе, седи ми зелен екран, смисъл горе в ъгъла пише xconsole и туй е само..
Активен

TheNightmare

  • Гост
Suse 9.3 проблем
« Отговор #3 -: Aug 17, 2006, 22:47 »
Значи там където си пишеш паролата би трябвало да има едно бутонче Menu от него отиваш на Session Type после избираш KDE.
Активен

m0x_vr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Suse 9.3 проблем
« Отговор #4 -: Aug 17, 2006, 22:48 »
Цитат (TheNightmare @ Авг. 17 2006,23:47)
Значи там където си пишеш паролата би трябвало да има едно бутонче Menu от него отиваш на Session Type после избираш KDE.

Проблемацията е обаче че го няма, само това е. Даже преинсталирах цялото сусе, пак така напарви, а най-интересното е че, преди съм записвал сусе и имаше разни бутончета преди да се логна, сега има само име и парола, само туй, след като обаче неможе да се логна мога да отворя конзолата, незнам какво става.
Активен

TheNightmare

  • Гост
Suse 9.3 проблем
« Отговор #5 -: Aug 17, 2006, 22:58 »
Пробай с Ctrl+Alt+F6 да отвориш друга конзола след това напиши
Примерен код
killall -s SIGKILL kdm
killall -s SIGKILL X
startx
Активен

kennedy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2151
  • Николай Колев
    • Профил
Suse 9.3 проблем
« Отговор #6 -: Aug 18, 2006, 09:52 »
суса 9.3 имаше такв бъг ако не се лъжа. като сложиш драйверите на нвидиа например и те хака на някаква измислена графична среда. Потърси из форума теми съдържащи "сив екран" "сусе 9.3" би трябвало да намериш тези теми. Оправяше се и от конзолата като напишеш yast, и да зададеш каква точно графична среда ти трябва, но къде беше това ......
Активен

"за всичко иде час" Еклесиаст 3:1
всеки пост - отговор на въпрос
-----------------
24.12.2003 "MS Free"

  • Гост
Suse 9.3 проблем
« Отговор #7 -: Aug 18, 2006, 10:32 »
Относно "сивият екран"-мисля че се оправяше така :
като излезе сивият екран даваш Ctrl+BacSpace и излизаш от графичната среда,след което се лог-ваш като root и пишеш kdm ,вече би трябвало да влезеш в графичната среда.После отваряш един YaST и променяш типа сесия от gdm на kdm ,след което няма повече такъв проблем. Дано съм ти помогнал и да не съм пропуснал нещо ,но мисля че така беше процедурата.Успех.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
SuSE 8.2 Pro
Настройка на програми
rat 1 3520 Последна публикация Jun 20, 2003, 14:12
от batzas
LAN pod SuSe 8.2
Настройка на програми
trifa 7 3726 Последна публикация Oct 12, 2003, 20:25
от abator
SuSe 9.0
Настройка на програми
Йордан 1 2703 Последна публикация Nov 01, 2003, 15:40
от Йордан
SuSE 9.0
Настройка на програми
chankov 2 2790 Последна публикация Nov 20, 2003, 09:22
от
SuSE 9.0
Настройка на хардуер
apogza 0 2057 Последна публикация Nov 21, 2003, 20:18
от apogza