Автор Тема: Защо никой не обича Java?/Sprechen Sie Java? (слети теми)  (Прочетена 25840 пъти)

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
От скоро забелязвам, че никой ама никой не обича Java-та. Искам да попитам защо. Сигурно 4-5 човека ми казаха, че било супер голяма простотия, имаше даже изречение от рода: Java е C# в праисторията... Да не пиша и останалите коментари.
Искам всеки, който е писал или поне е запознат с Java-та да ми каже, какво не му харесва. Защо не е подходяща за писане и т.н. Не ми се четат изречения от рода, че най-доброто било C++, C и т.н.
« Последна редакция: Jun 01, 2011, 14:50 от bop_bop_mara »
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Re: Защо никой не обича Java?
« Отговор #1 -: May 08, 2010, 14:09 »
Аз лично харесвам JAVA като програмен език но вече има по добри алтернативи
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Защо никой не обича Java?
« Отговор #2 -: May 08, 2010, 14:28 »
На мен ми е тромава за писане (прекалено много дълги думи, а не обичам да ползвам IDE-та, които да ми довършват думите) и четене на кода, освен това има няколко софтуера, написани на Java, които направо ме изприщват с това колко тежко вървят. Иначе е лесен език, учи се бързо и се помни (може и цяла година да не бараш нищо на Java, като се наложи да напишеш нещо бързо ще си спомниш), но на мен не ми харесва стилът й. Но това е мое лично мнение, аз така ги усещам нещата, може би и на база сравнение с други езици :)
Активен

Ivshti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 322
  • Distribution: Linvo 2010.3
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Защо никой не обича Java?
« Отговор #3 -: May 08, 2010, 14:29 »
Лично мое мнение: да сравниш C++/C  с Java е неуместно, защото това са 2 съвсем различни неща, подходящи за съвсем различни цели.

Все едно да сравниш Python с assembler...
Активен

tyuio

  • Гост
Re: Защо никой не обича Java?
« Отговор #4 -: May 08, 2010, 14:34 »
Аз лично харесвам JAVA като програмен език но вече има по добри алтернативи
Като например?
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Защо никой не обича Java?
« Отговор #5 -: May 08, 2010, 14:36 »
@bop_bop_mara - Благодаря за отговора, всъщност темата е и малко породена от теб защото знам, че не харесваш Java-та.
@Ivshti - казах, че не ми се четят такива постове, ако имаш мение за Java-та пиши, ако имаш мнение за C/C++ пиши - но не в тази тема!
@tyuio pls да не започваме. Исках мнения за Java, не за по-добри алтернативи.
« Последна редакция: May 08, 2010, 18:59 от backtolife »
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

tyuio

  • Гост
Re: Защо никой не обича Java?
« Отговор #6 -: May 08, 2010, 14:47 »
Аз реално не смятам че ще излезе нещо освен флейм. Аз харесвам идеята на джава и поносимостта и което за С# са пълни глупости (не ме занимавайте с моно), Не смятам че е тежка за добри компютри от новото поколение а и тя може да се оптимизира. 
Наистина не разбирам на какво се дължи омразата към нея?!
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Защо никой не обича Java?
« Отговор #7 -: May 08, 2010, 14:52 »
Добре де, и флейм да е - но нека поне е флейм на тема Java. Аре ако пък всички я харесвате кажете какво ви харесва. И понеже вече казахме, че ще е флейм нека направя едно сравнение. Всъщност не съм го направил аз но след дебати се достигна до извода, че в C# има get и set методи, а в Java-та трябва ти да си пишеш твои методи за достъп до private променливи.
Плюс ли е, минус ли е - не знам - то дали ги има или ще си ги пишеш само за мен в момента не е от голямо значение, но момчето ми изтъкна още аргументи против Java-та и в защита на C#. task_struct и той не я харесва, да не споменавам и още хора от ФМИ които са я учили и не я харесват.
« Последна редакция: May 08, 2010, 14:53 от backtolife »
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Защо никой не обича Java?
« Отговор #8 -: May 08, 2010, 15:08 »
То ясно, че може да се оптимизира, ама никой не го прави. Както казах, тя е ужасно лесен за научаване език, но това си има своите негативи, защото така се намират много хора дето да знаят Java и малко, които да пишат добре на нея. Това пък води до много софтуер на Java, голяма част от който е супер зле написан и неоптимизиран.
Иначе съм чувала, че някакви самолети щели да им пишат софтуера на Java, даже май го били написали донякъде, ама се оказало, че като кажеш на garbage collectora да мине да сбере боклука, той всъщност не се включва веднага, а по някаква си своя схема. Та се оказало, че самолета тъкмо ще трябва да каца, като му се пуска garbage collector-а и всичко замръзва, докато той си свърши работатат. Съответно харата се отказали да ползват Java :)
Друга случка - една популярна софтуерна компания в стремежа си да има най-много програмисти, след 1ви курс обра на работа почти всичките ми колеги, които не си бяха взели ООП (с Java), за да им пишат на Java - е какво може да очакваме от продуктите на тая фирма :)
Аз винаги съм си мислела, че за всяка програма трябва да се подбира правилният, най-подхождащият й език. Само че това обикновено не се спазва и хората избират да речем Java поради други причини (на такова могат да пишат, не им се занимава с друг език, звучи по-гъзарско. т.н.). И когато софтуерът не е написан на подходящия език, отнасят го както софтуера, така и езика (единият защото е лошо написан, другият, защото възпитава в лоши навици :) ).
« Последна редакция: May 08, 2010, 15:11 от bop_bop_mara »
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Защо никой не обича Java?
« Отговор #9 -: May 08, 2010, 15:21 »
Надявам се че няма твоите колеги да пишат софтуера за самолетите  ;D ;D ;D ;D ;D
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

spec1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 230
    • Профил
Re: Защо никой не обича Java?
« Отговор #10 -: May 08, 2010, 16:34 »
  Вярно е,че С# има някои предимства спрямо Java (напр. в Java
няма деструктори,не знам как никой по-горе не написа за това)
 , само че С# е продукт на Майкрософт и върви без проблем май
само под бозата, а това само по себе си е сериозен недостатък...
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Защо никой не обича Java?
« Отговор #11 -: May 08, 2010, 16:36 »
Т.е. изтъкваш предимствата на Java платформата, че върви на всички ОС-и. Това е хубаво.
« Последна редакция: May 08, 2010, 18:57 от backtolife »
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

foxb

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 175
    • Профил
    • WWW
Re: Защо никой не обича Java?
« Отговор #12 -: May 08, 2010, 17:14 »
Да това е предимство, но работи само ако има готова виртуална машина.

Ако няма не работи... >:D

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Защо никой не обича Java?
« Отговор #13 -: May 08, 2010, 17:18 »
Да това е предимство, но работи само ако има готова виртуална машина.

Ако няма не работи... >:D

"готова" - какво означава това? Да не искаш да кажеш инсталирана?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

c111100101

  • Гост
Re: Защо никой не обича Java?
« Отговор #14 -: May 08, 2010, 18:19 »
Преди време се пробвах да науча Java ама ми се стори голяма хамалогия. Незнам от къде изхождат тези, които казват, че Java е лесна. Направих си една съпоставка, написах една елементарна програмка на java и на c++. Оказа се, че тази програма се написва на c++ много по-лесно, и много по-бързо. От тогава изоставих Java и се ориентирах на c++ и до сега не съжалявам за избора си. Не открих един свястно направен компилатор, който да компилира байт кода на Java до машинен код. От друга страна, които иска да пише мултиплатформен GUI софтуер спокойно може да комбинира примерно Qt и c++. Иначе Java има прекрасно IDE - Netbeans, може би едно от най-добрите, които съм ползвал.
С тези собственически амбиции на ORACLE не се знае и какво е бъдещето както на Open Office, MySQL така и на Java. Видяхме вече какво направиха с ODF плъгина.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
приложение на Java
Общ форум
laik 3 3595 Последна публикация Jun 17, 2004, 13:10
от JOKe
JAVA програмиране
Общ форум
smitev 8 4893 Последна публикация Jul 13, 2004, 00:26
от JOKe
За Java програмисти
Общ форум
smitev 1 3131 Последна публикация Sep 15, 2004, 21:49
от JOKe
Стартиране на Java приложение !
Общ форум
Diabolic_Soul 4 4929 Последна публикация Feb 22, 2005, 00:22
от JOKe
Java IDE?
Идеи и мнения
toxigen 9 5926 Последна публикация Apr 06, 2005, 23:00
от Ivozen