Автор Тема: Изпращане на писма  (Прочетена 1176 пъти)

dfed

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 14
    • Профил
Изпращане на писма
« -: Sep 17, 2013, 16:20 »
Имам инсталиран и конфигуриран postfix на CentOS 6.4. Пощенските кутии си работят нормално (получаване/изпращане) Пробвал съм да изпращам към gmail.com, abv.bg, yahoo.com и т.н.т и всичко си работи нормално.

Проблема е че на определен пощенски сървър с IP 213.171.216.114 писмата от моя сървър не се получават.

При мен гледам че всичко си е нормално. При изпращане на мейл към въпросния сървър писмото си минава и го няма в опашката, но "отсреща" не се получава. Няма го в junk/spam.

От къде мога да започна с проверка защо се получава така?
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5289
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Изпращане на писма
« Отговор #1 -: Sep 17, 2013, 16:35 »
Аз сега пуснах един телнет до това IP (на 25 и 110 порт), и всичко си е нормално. Има си и SMTP и POP3 промптове. И чака за команди.

Да не ползват някакви насрани бляк-листи, и да не приемат писма от твоята мрежа ? На теб връща ли ти нещо ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Изпращане на писма
« Отговор #2 -: Sep 17, 2013, 16:53 »
Може да имат пуснат: smtpd_helo_restrictions
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

dfed

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 14
    • Профил
Re: Изпращане на писма
« Отговор #3 -: Sep 17, 2013, 16:57 »
@Acho
Не ги знам дали имат black lists и не не ми връща нищо. Сега ще прочета за smtpd_helo_restrictions
« Последна редакция: Sep 17, 2013, 16:59 от dfed »
Активен

dfed

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 14
    • Профил
Re: Изпращане на писма
« Отговор #4 -: Sep 17, 2013, 18:28 »
Открих от къде идва проблема...
На машината от която изпращам мейлите имам инсталиран плеск към който е насочен домейна на който пращам мейли, но мейл сървърът за този домейн е друга машина. Когато изпратя писмо postfix-a вижда, че този домейн е конфигуриран за този сървър и въобще не се обръща към MX записа и праща пощата локално... След като спрях пощата за този домейн нещата си тръгнаха...
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5289
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Изпращане на писма
« Отговор #5 -: Sep 17, 2013, 18:59 »
Поздравления колега.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Изпращане на писма
« Отговор #6 -: Sep 17, 2013, 20:33 »
АКо кажеш къде не се получават писмата...
Едва ли е само от плеск
Обикновенно големите мейл сървъри те проверяват за обратен резолвинг (при ИСП-то ти). Ако нямаш такъв запис примерно с гошо и яху си загубен.
Активен

dfed

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 14
    • Профил
Re: Изпращане на писма
« Отговор #7 -: Sep 18, 2013, 11:17 »
@plamen_f  ако питаш за PTR, то имам такъв запис.
Реално проблема бе решен както описах по-горе.
Активен