Автор Тема: mount ntfs - xubuntu 14.10  (Прочетена 4123 пъти)

malin

  • Гост
Re: mount ntfs - xubuntu 14.10
« Отговор #15 -: Nov 20, 2014, 23:43 »
Не беше така преди половин месец, но от днес, какво стана, и как стана, не мога да кажа, но така не мога да използвам дяловете.
В тая връзка - след някое обновяване е заминал някой нужен пакет , дето не е трябвало . Има ли инсталирано policykit-desktop-privileges .
Или ако Станчо е прав - студено пускане директно на xubuntu-то.
« Последна редакция: Nov 20, 2014, 23:55 от malin »
Активен

gogov1111

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
    • Профил
Re: mount ntfs - xubuntu 14.10
« Отговор #16 -: Nov 21, 2014, 01:42 »
Въпроса поне за мен се изясни. Както предложи Bvbfan, трябва да се спре хибернацията на Windows 8.1, както е при мен. От командния ред, като администратор, изпълняваме powercfg.exe /hibernate off
В мрежата има много предложения как да се направи това чрез графичните менюта на windows, но този е най-лесния и бърз начин. След това линукса си монтира дяла и може върху него да се пише.
В началото при инсталирането на windows 8.1 тази функция не беше включена и аз нямах този проблем. Изглежда при ъпдейтването на window-са хибернацията се е включила и ето - проблем.
Благодаря не всички, които се включиха да помагат.
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: mount ntfs - xubuntu 14.10
« Отговор #17 -: Nov 21, 2014, 05:52 »
очевидно не го е изключил напълно, а и четох за много подобни проблеми. дяла/диска е монтиран от вин и права да пишат имат виндоските потребители. при дуал буут  вин/лин трябва да се изключва напълно машината, за да стартиташ една от алтернативите
Активен

gogov1111

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
    • Профил
Re: mount ntfs - xubuntu 14.10
« Отговор #18 -: Nov 21, 2014, 09:34 »
Satir, нека резюмирам нещата, защого в интернет има много изписано по този въпрос, но не винаги е ефективно.
Аз имах инсталиран win 8.1 на ntfs дял и друг дял също ntfs, който използвам като Date. В началото нямах никакви проблеми, но след ъпдейт на win 8.1 проблемите се появиха.
Преформатирах дяла за данни също като ntfs и при него нещата се оправиха. Спрях функцията
хибернация на Windows 8.1 и нещата се оправиха, и в този дял. Това е всичко.
« Последна редакция: Nov 21, 2014, 09:38 от gogov1111 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6209
    • Профил
Re: mount ntfs - xubuntu 14.10
« Отговор #19 -: Nov 21, 2014, 15:55 »
Очаквай следващия ъпдейт още някоя изненада. Тея от Майкрософт какво ли не правят, за да насилят хората да не използват други системи ми само тяхната.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

gogov1111

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
    • Профил
Re: mount ntfs - xubuntu 14.10
« Отговор #20 -: Nov 21, 2014, 20:28 »
4096bits, няма да има следващ път. Може, но само ако покажа на бил гейтс три от пръстите си и той познае кой от тях е среден. Само тогава!
Активен