Автор Тема: zamunda отново хакната?  (Прочетена 9480 пъти)

gangov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 141
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
    • Профил
zamunda отново хакната?
« -: Oct 03, 2013, 17:50 »
Здравейте, искам да Ви питам дали забелязахте нещо нередно със zamunda.se? Влезнах в сайта и странно защо не бях влезнал в профила си. Написах си паролата и името, но след като натиснах enter видях, че не пише zamunda.se, а zelka.bg или нещо друго след точката. Хакнат ли е отново според Вас сайтът?
Активен

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
65 62 61 20 6c 75 69 62 6f 70 69 74 6e 69

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: zamunda отново хакната?
« Отговор #1 -: Oct 03, 2013, 17:53 »
Е то оригиналната не беше ли замунда.нет ?
Активен

nikito_blend

  • Гост
Re: zamunda отново хакната?
« Отговор #2 -: Oct 03, 2013, 18:31 »
До колкото си спомням zelka.org беше на замундците. Бяха писали че е за забавление и може би да тестват това-онова.
zxz, да не би случайно да си пропуснал нещата около кражбата на замунда.
« Последна редакция: Oct 03, 2013, 20:08 от nikito_blend »
Активен

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: zamunda отново хакната?
« Отговор #3 -: Oct 03, 2013, 18:48 »
Не ползвам много тракерите, но последно - преди около месец дърпах някакъв филм от тям и нямаше проблеми. Защо трябва да минавам на .se ?
Активен

gangov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 141
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Re: zamunda отново хакната?
« Отговор #4 -: Oct 03, 2013, 19:24 »
Не ползвам много тракерите, но последно - преди около месец дърпах някакъв филм от тям и нямаше проблеми. Защо трябва да минавам на .se ?

.se е оригиналната замунда. Тази, от която си теглил до сега е открадната. Беше обяснено преди в самия сайт, доста дълго при това. Но не за това говорим в момента. Интересува ме какво е положението сега???
Активен

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
65 62 61 20 6c 75 69 62 6f 70 69 74 6e 69

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: zamunda отново хакната?
« Отговор #5 -: Oct 03, 2013, 21:09 »
Това с откраднатата замунда е чиста парлама. Замунда се издържа от реклама. Има няколко банера (грубо отнемащи сигурно 40% от сайта). Повече/по-големи банери няма как да се сложат, защото ще стане ултимативно дразнещо (не че и сега не е). По-висока цена също няма как да искат, при положение че икономиката не цъфти и че конкуренция не е като да няма. Какво правим - сътворяваме някакви измислени интриги, правим два сайта, съответно два пъти повече рекламно пространство. Като бонус имаме същата потребителска база, същото уеб приложение (няма нужда да се девелопва нищо), единствено от време на време трябва да се погрижим за съдържанието. Велика бизнес-идея, печалбите скачат двойно с минимални усилия, безплатна реклама из медиите (ОТКРАДНАХА ЗАМУНДА!!!), завземаме по-голям пазарен дял (потребителската база не е толкова важна, парите идват от рекламодателите). Така се раждат конспирациите с много просто обяснение :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: zamunda отново хакната?
« Отговор #6 -: Oct 03, 2013, 21:15 »
@gat3way +1
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

edmon

  • Гост
Re: zamunda отново хакната?
« Отговор #7 -: Oct 03, 2013, 23:13 »
Гейтуей това ли е новото инфо или просто сглобяваш инфото?!?!
Проблема е, че потребителите няма как да се увличат двойно?!?!?
Двете милимунди получават стария брой делено грубиянски на две!
Т.е.  по-малко грубиянски два пъти за всеки от сайтовете! :)
Осен ако на рекламодателя не му пука , че в стария сайт примерно юзертта е намаляла два пъти
и продължава да плаща старата цена, а започва да дава и същата на новият сайт!
« Последна редакция: Oct 03, 2013, 23:16 от edmon »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: zamunda отново хакната?
« Отговор #8 -: Oct 03, 2013, 23:22 »
Това е доста лесно да се подържа - както казах въпрос на съдържание и подържане на идеологически глупости (имам нечетени незнам колко съобщения по темата и в двата тракъра, сега проверих). А и бас държа повечето юзъри си ги посещават и двете след като автоматично си имат акаунт там така или иначе.

Така че банерите грубо си получават същата бройка импресии. Разбира се няма как да го докажа и това не ми е целта на живота, но е най-логичното обяснение. В противен случай щяха да се случат доста неща (съдебни спорове най-малкото), които просто не се случват. Да речем друго - за толкова време все едната от двете "фракции" щеше да модне и промени нещо, щеше (щом базата е споделена и при положение че живеем в България) да се почнат с мръсните номера с ресетване на пароли и тем подобни глупости. Нищо такова няма. Дори съдържанието много удобно е диверсифицирано между двата сайта.  Както и да е, дори да се размият нещата, има мегдан за растеж. Само с един тракър съответно няма.
« Последна редакция: Oct 03, 2013, 23:59 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: zamunda отново хакната?
« Отговор #9 -: Oct 04, 2013, 03:58 »
Не е точно така. Реално погледнато от това което знам като вътрешна информация, положението е следното:
Прецакаха си системата за реклама (гаргата). В следствие на това имат голям проблем с рекламодателите (щом и до мен стигна тази информация, значи е минимум 40-50% спад). Това всъщност много лесно може да се провери като се види, колко от рекламите са от тяхната система, както преди, и колко са рекламите от чужди системи и платформи.

Реално погледнато и да е била такава целта, положението сега никак не им е розово. Да не говорим за последвалите хаквания, които не вярвам да бяха само за заблуда. При едно от тях излизаше информация за цялата им таблица users, така че...

Така че да не ви пука изобщо. Стига да имате различни пароли на двете места и да си теглите торентите нормално, другото хич да не ви дреме. :D

Кризата настига всички, рано или късно. Най-много да намажем от цялата работа.
Активен

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Re: zamunda отново хакната?
« Отговор #10 -: Oct 04, 2013, 07:43 »
Проблема е, че потребителите няма как да се увличат двойно?!?!?
Двете милимунди получават стария брой делено грубиянски на две!

Това е при положение, че потребителите ползват само едната от двете милимунди (имат акаунт само в едната). Силно се съмнявам да е така обаче.
Активен

senior

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: zamunda отново хакната?
« Отговор #11 -: Dec 04, 2013, 00:34 »
Влезнах в сайта и странно защо не бях влезнал в профила си. Написах си паролата и името, но след като натиснах enter видях, че не пише zamunda.se, а zelka.bg или нещо друго след точката. Хакнат ли е отново според Вас сайтът?
Какво му е странно, zamunda.se и zelka.org са едно и също само че с различни имена, нали писаха че ще пуснат няколко сайта, но не знам защо, може би както вече казаха по-горе, за да тестват разни работи т.е. тогава са тествали. Аз няма регистрация и влизам от тук http://zamunda-net.com без таква и не ми е странно, а на теб ти е странно
Активен

edmon

  • Гост
Re: zamunda отново хакната?
« Отговор #12 -: Dec 04, 2013, 22:44 »
Проблема е, че потребителите няма как да се увличат двойно?!?!?
Двете милимунди получават стария брой делено грубиянски на две!

Това е при положение, че потребителите ползват само едната от двете милимунди (имат акаунт само в едната). Силно се съмнявам да е така обаче.

Всеки съди по себе си ?! ПОТРЕБИТЕЛЯТ не му рабира много много :) за какво са му два тореннта като имат едно и също...
,
аз ползвам торенти рядко и въобще даже не съм се опитвал да отварям друго освен милимунда.нет :),
 
Активен

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: zamunda отново хакната?
« Отговор #13 -: Dec 05, 2013, 08:46 »
Честно казано споделям мнението на gat3way.Още като се разделиха си помислих, че е време да се почнат мизериите с паролите, та си смених паролите и на 2-те.Чак седмица по-късно си дадох сметка ,че всичко е една голяма заблуда...
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Няма zamunda и youtube.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 15 6738 Последна публикация Mar 25, 2010, 21:00
от gat3way
Хакнаха zamunda.net
Кошче
Odido 17 12548 Последна публикация Oct 26, 2017, 21:12
от lunarvalley
Нова Дистрибуция Zamunda.SE OS
Живота, вселената и някакви други глупости
kras1 13 5583 Последна публикация Nov 26, 2013, 23:27
от stealth01