Автор Тема: Теглене на документи от Google drive, за които това е забранено  (Прочетена 35141 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Те хубаво бяха рашките, ама не ни даваха да учим западни езици, та да четем оригинала.
go_fire отвори приказката и зачезна.

По наше време имаше избор от 7-ми клас по един западен език да се изучава и то задължително! 3-4 часа седмично, а избора беше между немски, френски и англичански и се учеше до към 10-ти клас. Ама аз и повечето други като мен, дето не бяхме от категорията "зубрачи" викахме: За кур ни е този западен език! Къде ще го ползваме! Ако сме предполагали, че може и да ни потрябва някога. Аз учих немски и до ден днешен помня буквосъчетанията му и мога да чета на немски доста по-правилно от колкото на англичански! Англичански тогава не исках, че много тъпо ми беше това да пишеш манчестър, а да го четеш като ливърпул :( !
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3396
    • Профил
По въпросите за демокрацията и тоталитаризма се изкушавам да цитирам авторитетите в тази област.

Цитат на: Darth Vader
-  That sounds an awful lot like a dictatorship to me.
-  Well, if it works...

https://youtu.be/eo1uxc6ZgQg?t=48s
« Последна редакция: Nov 01, 2017, 16:03 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6180
    • Профил
Е, ако не сте гледали "I am fish head", гледайте го. Мисля, че го има в тубата. Казва доста неща.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Те хубаво бяха рашките, ама не ни даваха да учим западни езици, та да четем оригинала.
go_fire отвори приказката и зачезна.

По наше време имаше избор от 7-ми клас по един западен език да се изучава и то задължително! 3-4 часа седмично, а избора беше между немски, френски и англичански и се учеше до към 10-ти клас. Ама аз и повечето други като мен, дето не бяхме от категорията "зубрачи" викахме: За кур ни е този западен език! Къде ще го ползваме! Ако сме предполагали, че може и да ни потрябва някога. Аз учих немски и до ден днешен помня буквосъчетанията му и мога да чета на немски доста по-правилно от колкото на англичански! Англичански тогава не исках, че много тъпо ми беше това да пишеш манчестър, а да го четеш като ливърпул :( !
И като си учил немски с години, на какво те научиха - в Германия да не можеш и хляб да си купиш. Щото ни караха да учим езици с таблички и шаблончета, а не да говорим. Като отидеш в чужда държава, тогава разбираш как са те учили.
Да не говорим, че в градове под 10 000 жители "избора" е само един чужд език.
Като съм учил руски от предучилищна до 1 КУРс в Уни (14г.) ми е по-лесно да говоря на английски с руснаци, а те да ми отговарят на руски - щото и техния "западен" език е на същото никакво ниво.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

malin

  • Гост
Ами ако цитираме "Гражданская Оборона" - всё идёт по плану.  ;)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Те хубаво бяха рашките, ама не ни даваха да учим западни езици, та да четем оригинала.
go_fire отвори приказката и зачезна.

По наше време имаше избор от 7-ми клас по един западен език да се изучава и то задължително! 3-4 часа седмично, а избора беше между немски, френски и англичански и се учеше до към 10-ти клас. Ама аз и повечето други като мен, дето не бяхме от категорията "зубрачи" викахме: За кур ни е този западен език! Къде ще го ползваме! Ако сме предполагали, че може и да ни потрябва някога. Аз учих немски и до ден днешен помня буквосъчетанията му и мога да чета на немски доста по-правилно от колкото на англичански! Англичански тогава не исках, че много тъпо ми беше това да пишеш манчестър, а да го четеш като ливърпул :( !
И като си учил немски с години, на какво те научиха - в Германия да не можеш и хляб да си купиш. Щото ни караха да учим езици с таблички и шаблончета, а не да говорим. Като отидеш в чужда държава, тогава разбираш как са те учили.
Да не говорим, че в градове под 10 000 жители "избора" е само един чужд език.
Като съм учил руски от предучилищна до 1 КУРс в Уни (14г.) ми е по-лесно да говоря на английски с руснаци, а те да ми отговарят на руски - щото и техния "западен" език е на същото никакво ниво.

Ами от това което научих по немски разбрах, че след като научиш граматиката, от нататъче е речника, а той се формира, когато има с кого да го употребяваш. Днешните младежи сравнително лесно научават англичанския, защото започват с компютърните игри от още от детската градина, после учат граматика, в интернет и общуват, а по наше време нямаше такива екстри за пълноценно научаване, освен в езиковите гимназии.
Активен

lunarvalley

  • Гост
Цитат
Днешните младежи сравнително лесно научават англичанския, защото започват с компютърните игри от още от детската градина, после учат граматика, в интернет и общуват,

точно така. В момента сульо и пульо ще ти кажат гордо, че английския го владеят перфектно.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6180
    • Профил
Цитат
Днешните младежи сравнително лесно научават англичанския, защото започват с компютърните игри от още от детската градина, после учат граматика, в интернет и общуват,

точно така. В момента сульо и пульо ще ти кажат гордо, че английския го владеят перфектно.
Ми да идат в Англия и ще видят, колко го владеят. Мога да им кажа, какво е усещането  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
А ние покрай комповете и операционните среди го понаучихме. Е, не като Шекспир, ама да си свършим работата. Или някоя мома така нещо.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6180
    • Профил
Четенето и писането е едно. Но да го говориш - съвсем друго. Трябва си практика.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Особено като ти говори китаец или индиец отсреща  >:D
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Особено като ти говори китаец или индиец отсреща  >:D

Аз и без да го знам англичанския с китайците се разбирам безпроблемно с гугъл транслейта :)
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
   Винаги съм се разбирал безпроблемно с китайците и индийците,
особено ако съм на маса с тях  ;D
Активен

lunarvalley

  • Гост
Цитат
Аз и без да го знам англичанския с китайците се разбирам безпроблемно с гугъл транслейта :)

от Български, през Английски до Китайски. Сигурен съм, че работи страхотно!

Апропо, упоритото повтаряне на 'Англичански' не те прави да звучиш по-оригинално. Звучиш малко кат гогата, дето ползва негови си думички, кат лиско, гългъл и тем подобни  :)
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3396
    • Профил
Може да му се вика и Ингилиски.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Usb drive
Настройка на програми
alb 0 2595 Последна публикация Aug 19, 2003, 17:10
от alb
Tape Drive - Help!
Настройка на програми
azirafel 0 2401 Последна публикация Dec 08, 2005, 14:44
от azirafel
Проблеми с DVD/CD drive
Настройка на хардуер
3y3y 4 3899 Последна публикация Dec 19, 2008, 10:15
от Ivshti
Google Toilet - безплатна тоалетна от Google
Хумор
vstoykov 2 6889 Последна публикация Jun 09, 2010, 22:24
от go_fire
Лоша новина за Windows Phone - Google спира Google Sync
Коментар
backinblack 27 15600 Последна публикация Dec 16, 2012, 21:00
от backinblack