Автор Тема: E-mail server  (Прочетена 3842 пъти)

console

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 243
    • Профил
    • WWW
E-mail server
« -: Aug 11, 2009, 11:05 »
Здравейте!


Искам да си пусна e-mail server които да мога да го ползвам чрез web.

До момента никога не съм пускал такъв тип сървър и сам много невеж въобще в това отношение.Препоръчайте ми нещо което да мога да се справя с него.
По отношение на web интерфейса нямам претенции даже ако може въобще да няма аз сам ще си направя.Въпросът е  email server-a да използва mysql.

Благодаря!!!
« Последна редакция: Aug 11, 2009, 11:07 от console »
Активен

“Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail Better.”

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: E-mail server
« Отговор #1 -: Aug 11, 2009, 11:35 »
Ръководства за инсталиране на Qmail. Има вариант и с MySQL. Чети и действай ;) Някой да даде предложение и за Postfix.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: E-mail server
« Отговор #2 -: Aug 11, 2009, 12:58 »
Ето едно добро ръководство: http://fedorasolved.org/server-solutions/postfix-mail-server
Активен

0x2B|~0x2B

foxb

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 175
    • Профил
    • WWW
Re: E-mail server
« Отговор #3 -: Aug 11, 2009, 14:49 »
инсталирай си squrrelmail.

Ако пощата вече ти работи на машината то това ще ти довави уеб интерфейс.

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: E-mail server
« Отговор #4 -: Aug 11, 2009, 15:30 »
@neter  Е стига е  qmail , не го набутвай човека с това МТА ,  предполагам знаеш защо
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: E-mail server
« Отговор #5 -: Aug 11, 2009, 15:45 »
Qmail е прекрасен mail server. Даже и пощата на yahoo е Qmail.
Обаче... Проблема с Qmail e че няма кой да го подържа. Имам в предвид че документацията му е разхвърляна, има трърде много пачове - почти за всичко....и те разхвърляни .. Но не може да се намери всичко на едно място. Често пъти трябват да се комбинират несъвместими пачове на ръка и т.н. Ако някой успе да събере всичко което му трябва на едно място става изключтелно верен и рентабилен сървер.

За да пуснеш Qmail както трябва ти трябват много мъки, псувни и основното разбиране на   структурата на Qmail и разбиране E-mail протоколите.

RedHat например нямат и никога не са имали пакет за Qmail и все се чудя защо. Искам да питам как е при другите дистрибуции? Дебиан, Gentoо? Там има ли добре пачасон (със всичко необходимо) Qmail пакет?




« Последна редакция: Aug 11, 2009, 15:49 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Re: E-mail server
« Отговор #6 -: Aug 11, 2009, 16:21 »
1. При лека загуба на връзка до сървъра изкарва error
2.Ако писмото се позабави малко :) после  един господ знае каде е отишло
3.Много често се налагаше ръчно да търкам mailq-to ...  и половината писма така и не се изпращаха
4.Ако искам да пусна една проверка за reserve dns  , ще се наложи да го прекомплирам целия
5. Ако искам да добавя нещо или да махна :)   нещо пак по същия начин ,
6. Да не приказваме за   qmailadmin-a :) там забелжеки много
7. За него има само почове , и  един гопод знае дали работят  трябва си камикадзе  за да го паченеш на работеща станция
8. RedHat   не са малоумни .....    за да си сложат qmail  на дистрибуциите :) макар че се  инсталва
9. 5 часа ходене по мъките докато  го  инсталираш
10  svscanboot  , при натоварване  забива  и след като забие , само може да се пращат писма :) и директно отиват в mailq  :)
11. За времето си е бил мнного добър дори прекалено :) но ......
При  postfix  i exim :)  ще кажа само едно , лесна инсталация и си имат само по един конф ( е два-3 са ) , но главния в който може да правиш всякъв вид промени  след като направиш  промяната само релоадваш/.....

Аз имах 1 години qmail ,    неща да чувам за него ..... да не приказваме колко ме спамиха от  мой си адрес  тия педали от виагра  , с постфикс i exim-a ги спирах , но така и с qmaila-a   , не можах , и spamassasin  имах и greylista  имах  + още една black  листа   нищо не помогна :)
Преди да кажеш ама ти не си правилно .......  конфигурирал qmail-a помисли добре .... [_]3 [_]3
« Последна редакция: Aug 11, 2009, 16:23 от ntrance »
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: E-mail server
« Отговор #7 -: Aug 11, 2009, 16:29 »
@neter  Е стига е  qmail , не го набутвай човека с това МТА ,  предполагам знаеш защо
Ами не знам защо :) Аз го използвам на всички сървъри, където имам пощи. Нагласил съм си го добре за моите нужди, държи се прекрасно... Достатъчно е човек да разучи логиката му и (евентуално) някаква част от кода му, и може да си го използва с кеф. Е, не може да се нарече с чиста съвест "сървър за начинаещи", но който го е страх от водата, да не влиза в нея. Пък и аман от начинаещи, които пускат обществено достъпни пощенски сървъри. С колко спам трябва да се боря, заради "лесно конфигурирани сървъри". То трябва да се чете и тренира преди това ;)

P.S.: За началната инсталация на Qmail са ми нужни 15-20 мин., а не 5 часа, както казваш. Мисля, мисля добре... мда... не си си конфигурирал Qmail-а както трябва ;D [_]3 Нямам нищо против Postfix, някой да не остане с грешно впечатление. Даже някой ден най-вероятно ще мина на него, ако не за друго, то поне за разнообразие. Но Qmail има своите големи достойнства.
« Последна редакция: Aug 11, 2009, 16:34 от neter »
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: E-mail server
« Отговор #8 -: Aug 11, 2009, 17:39 »
Една препоръка от мен. Ако търсиш сериозно решение - опън сорс версията на Zimbra  е твоя път. Не се конфигурира трудно но има всичко + антиспам и антивирус. Много домейни, абе всичко за което си мечтал. 2 препоръки само:
1. Огледай изискванията за хардуерна подложка и конфигуриране на виртуалната памет - изпълни ги;
2. Организирай си така нещата, че зимбра да е директно на статично IP, иначе ще ти се наложи да се бориш със spiltDNS.

По точка 2 преди време първата ми инсталация ме изтрови при работа за файъруолл....
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Dns+mail server
Настройка на програми
Archer 7 4188 Последна публикация Oct 12, 2006, 18:01
от Hapkoc
настройка на mail server
Настройка на програми
wottan 2 3903 Последна публикация Jan 18, 2007, 00:09
от neter
Mail server!
Хардуерни и софтуерни проблеми
tishovo 7 4281 Последна публикация Jan 23, 2007, 00:32
от tishovo
Mail server
Настройка на програми
console 2 2872 Последна публикация Aug 24, 2007, 12:42
от console
Mail server
Идеи и мнения
steelmanot 2 2222 Последна публикация May 23, 2008, 08:25
от steelmanot