Автор Тема: Съвет за конвертор на текстови файлове.  (Прочетена 1702 пъти)

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Препоръчайте ми конвертор на текстови файлове в Linux. Имам проблем с един файл, който съм свалил като PDF и искам да го конвертирам в друг файлов формат /word, odt/, но онлайн конверторите не го разпознават като такъв. При опит да копирам текста в текстови редактор излизат само символи.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
За PDF 2 Text не се сещам, но при мен работи като се  освети текста и се даде copy to clipboard. И след това в текстови редактор среден клавиш paste, чрез Клипер.

PS: KPDF и има един rectangual select tool - та чрез него [_]3
ако бърка кодировките най-вероятно LC_CTYPE не е наред. при мен е LC_CTYPE=bg_BG и мисля че на cp1251.
« Последна редакция: Dec 28, 2010, 14:02 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
В момента съм с Ubuntu 8.04 и gnome. KPDF не позволяваше дори копиране на текста. С Evince няма такива проблеми, но точно този файл е някакъв сбъркан. Когато копирам текста и го поставя в gedit или в word processor излиза само маймуница. Онлайн конверторите пък изобщо не го разпознават като PDF файл. Разширението на файла е .pmd
« Последна редакция: Dec 28, 2010, 14:22 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Препоръчайте ми конвертор на текстови файлове в Linux. Имам проблем с един файл, който съм свалил като PDF и искам да го конвертирам в друг файлов формат /word, odt/, но онлайн конверторите не го разпознават като такъв. При опит да копирам текста в текстови редактор излизат само символи.
Abbyy Finereader -- работи съвсем нормално под Wine :)
Активен

the lamer's team honourable member