Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 169271 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #900 -: Feb 23, 2022, 18:13 »
само до доуточня
1. аз питах как е хавата де юре а НЕ де факто
2. подозирам че Ник се изказ(в)а неподготвен (не знам дали и колко го е чел въпросния)
3. банките настрана
4. по мои спомени там имаше нещо за скачените съдове и не само за банки а всеки който прави бизнес с него
5. държавата му превежда едни пари - как?
6. и сега сюблимния момент - напр. държавата също даде наскоро едни милиарди за едни Ф-16
...и сега аджеба питането ми - да ги чекаме ли тия Ф-16 или ония ще си приберат и кинтитие и самолетите и ще се оправдаят с магнитски

П.П. А бе какви банки - банката е само посредник, не е тя която прави сделката м/у два бизнеса, банките най-много да (ги) спрат да му отпускат заеми на тоя човек (и там студени резерви и пр.) и/ли да (му) блократ некви средства
« Последна редакция: Feb 23, 2022, 18:16 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3114
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #901 -: Feb 23, 2022, 18:23 »
Файър, кой и защо да го "спазва" тоя закон у нас, регистрирани в България АД (банките) да спазват американски закон? Да си го спазват американските банки. Е, то бива-бива превъзнасяне на империализма им, но.. Ако Уникредит например, ми откаже транзакция от моя сметка към сметка на клиент в ПИБ, да речем, защото клиента бил магнетизиран, не само ще ги осъдя, ами и ще си събера и парите, за които съм ги осъдил. През ЧСИ. По нашето си законодателство. Ще се повторя- тоя закон има действие за американски банки, американски платежни инструменти и американски граждани. Могат да занулят американец, който притежава платежна система и превежда пари на някой намагнетизиран, да речем- извършва услуга, изпълнява превод към намагнетизиран. Но не и българин (или българско юридическо лице), който (което) превежда пари от българска банка към сметка в българска банка на друг българин (друго българско юридическо лице). Да се спазвал американски закон на наша територия, от наши правни субекти (БГ банки, БГ физически лица), ай сиктир, няма как да стане. Поне засега. Ако стане, значи сме ударили колониалното дъно.
Ремотекс, ето как стоят нещата де юре. Няма как не само американски, ами и чийто и да бил закон, да се прилага на наша територия, без да е имплементиран в нашето законодателство (например по международна спогодба- като някои актове на ЕС).

П.П. И аз да доуточня- ако си имал предвид моя неподготвеност по "Магнитски"- дал съм линк, с доста сносно разяснение (не мое, а от юридически сайт), какво представлява тоя закон.
Ако имаш предвид мнението ми за статията, която коментирах, там за колекторите, уверявам те, че съм достатъчно подготвен ;)
Въпроса ти за Еф-овете е резонен, нещо, което аз самият съм си мислил- тоя "Магнитски" всъщност е едно оправдание за американската държава да използва "магнетизирани" авоари в техните банки, по свое усмотрение. Но в случая за Еф-овете договора е между държавата България и фирмата "Локхийд-Мартин", на теория, след като Еф-овете са платени, по силата на договора трябва да ни ги доставят, според договорените условия. Пеевски не представлява България, а дори и да беше министър-председател, подписал договора, впоследствие намагнетизиран, той не е подписвал като личността Пеевски, а като институцията министър-председател на БГ. Та, Еф-овете не са в обхвата на магнита в Америка.
« Последна редакция: Feb 23, 2022, 18:38 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #902 -: Feb 23, 2022, 18:34 »
Е, то бива-бива превъзнасяне на империализма им, но..

Точно империализма е това, което не харесвам не само на американците, но на руснаците и на китайците. И докато за последните не ми пука особено, другите два народа са ми важни. И точно тази сутрин ругаех каруцарски Байдън точно заради империализма на местната им бипартийност.

Файър, кой и защо да го "спазва" тоя закон у нас, регистрирани в България АД (банките) да спазват американски закон? Да си го спазват американските банки.

Сигурно говоря по-неясно, отколкото си мисля. Америнакците не оставят особен избор. Можеш или да спазваш техния закон, или да скъсаш всякакви контакти с всичко тяхно. Никой (включително китайската компартия) не може да си позволи последното. Ей това е. Закона „Магнитски“ де факто е смъртна присъда, без да те слагат на ел. стол.

Само дето не се спазва.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3114
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #903 -: Feb 23, 2022, 18:43 »
Файър, абе как да спазват български банки (а опериращите тук банки са такива, регистрирани са по нашето законодателство, седалището е тук, без значение собственика на капитала къде е, на Белиз, на Сант Висент и Гренадини и къде ли не- юридическото лице е тук, имуществото на юридическото лице е тук) на българска територия американски закон, няколко пъти се опитвам да обясня, защо не става и няма да стане..
ОК де, мир, спирам с темата.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #904 -: Feb 23, 2022, 19:14 »
Файър, абе как да спазват български банки (а опериращите тук банки са такива, регистрирани са по нашето законодателство, седалището е тук, без значение собственика на капитала къде е, на Белиз, на Сант Висент и Гренадини и къде ли не- юридическото лице е тук, имуществото на юридическото лице е тук) на българска територия американски закон, няколко пъти се опитвам да обясня, защо не става и няма да стане..
ОК де, мир, спирам с темата.

Просто защото без достъп до американски технологии (в най-общия смисъл на тази дума) нито една банка, нито едно предприятие, ако ще кебапчийница да е, не може да осъществява никаква дейност.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #905 -: Feb 23, 2022, 19:29 »
Просто исках да изясня, че изобщо не е необходимо да ползваш софтуер, за да си тотално, сто процента зависим от американците. Затова казах кебапчийница. Тя може да няма никаква технология, може да е половин квадратен метър, може единствено да има една скара и един хладилник.

Но тя като минимум трябва да има касов апарат и договор за обслужването му от оторизиран сервиз. Това му е задължение по закон. Не можеш да продадеш една карфица за пари в брой без тези две неща.

Сиреч не може да започне деня.

Но става по-лошо. Като минимум тази кебапчийница има доставчици. Дори сами да си отглеждат прасетата и да си ги колят, пак имат доставчици. Най-малко им трябва ток или поне газ или дървени въглища. Няма кой да достави нито едно от трите.

И накрая трябва всеки месец да внасят като минимум осигуровки, дори да плащат заплатите в брой. Сиреч в края на месеца НАП ще са тези, които ще те затворят, просто защото не си си платил налозите.

Нула шанс да развиваш, каквото и да било без американска благословия. Северна Корея съществува, защото все още Съединените щати не са решили да ги премахнат. Пазят ги китайците, които пък са пазени от руснаците. Но това може да се промени.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3114
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #906 -: Feb 23, 2022, 19:34 »
"Нула шанс да развиваш, каквото и да било без американска благословия" .. Как пък не.


Е, депутата, който обсъждаме, си взема заплатата, въпреки американските технологии (и чрез тях, ако се съглася за кебапчийницата). Явно банката, която извършва превода ежемесечно,не намира правно основание да спазва "Магнитски" и не се чувства засегната (защо - обясних вече). Когато му я спрат заплатката на основание "Магнитски", ще се съглася с теб.
 [_]3
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #907 -: Feb 23, 2022, 19:40 »
Когато му я спрат заплатката на основание "Магнитски", ще се съглася с теб.
 [_]3

Че аз, какво разправям? Американците не спазват собствения си закон. Ако го спазваха, РБ нямаше да съществува на политическата карта от ноември, миналата година.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #908 -: Feb 23, 2022, 20:25 »
Пускам си да гледам в Ю туб цели - пълнометражни филми. Но за съжаление някой от тях нямат превод на Български език. Зная как и откъде да пусна субтитри - автоматичен превод, но в менюто няма такава възможност.

Вие гледате ли филми от интернет сайтове без сваляне.

Кой сайтове бихте ми препоръчали за Български език или субтитри.
Благодаря.

Извинявай, че виждам сега.

=*=

Пич просто пусни едно търсене: филми онлайн. Ще ти излязат десетки резултати. То не са filmisub, filmi7, zamundatv, muvibg и още, и още. На всички тях бизнес-стратегията им е една и съща. Свалят де що има в zamunda, arena и rarbg и го пускат за мързеливите за директно гледане. Само дето не знам, колко по-мързелива е борбата с хилядите реклами при тях, вместо взимане на едно „магнитче“.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #909 -: Feb 24, 2022, 00:51 »
На всичко отгоре може да направиш така, че да гледаш филма още докато го сваляш.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #910 -: Feb 24, 2022, 08:25 »
@Nik аз се опитвах по-скоро да схвана логически нещата..
спред мен пак банката е само посредник (и не би трябвало да попада под намагнитване - напр. най-известната банка напоследък блокчейна как ще го намагнитиш и изключиш) т.е. те само превеждат едни парички от едно място на друго, а може и да си се позовават там на банкова тайна и пр. но:
1. банките настрана (не се интересувам намагнитват ли се - и да се намагнитват и да не се намагнитват  това не влияе на разсъженията по-долу)
2. намагнитнения намагнитва(л) всички които имат "бизнес" с него и му пращат парички
3. държавата му плаща заплпатка...
4. поради т. 3 значи и тя се намагнитва
5. могат ли да спрат да правят бизнес с нея?
т.е. не ме интересува дали ще ни върнат милиардите а дали Ф-16 ще пристигнат? - щото фирмата производител/доставчик е такава дето попада под и трябва да го спазва тоя закон а посредника (дето му плаща заплатката) е страна по сделката и е намагнитен(а) - нъл тъй?


П.П. Според мен тия се ослушват - щели да ги забавят 2-3 г. чувам, само гледат да измислят начин (де магнитски де друг) да земат едни пари и нищо да не направят.. или па чекат амнаеста година войната (тя май вече се почна) че като свалят няколко (колко беха там 5-6) на наша територия и да кажат е те тия тука (само тия 5-6 от наш'те свалените - ама от по очуканите) са ваши  :o
« Последна редакция: Feb 24, 2022, 08:32 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3114
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #911 -: Feb 24, 2022, 09:05 »
Ремотекс, аз така ги виждам нещата:
По т.2- намагнитения намагнитва американските организации и частни лица, които правят бизнес с него. Това включва и американските банки. Да, посредник са, но по тоя техен закон замразяват авоарите и не извършват преводи на намагнитения.
По т.4 - не, нашата държава не е намагнитена и не е включена в тоя списък (за намагнитване)- ние сме и де факто, и де юре съюзник. тия санкции са по персонален списък за юридически и физически лица, държавата не е там, нито е американски субект (нашата държава) и няма как да се магнетизира. Тук ще допълня нещо, така, както аз го разбирам- няма автоматично намагнитване на неамерикански субекти, които правят бизнес с намагнитен- за да ги намагният и тях, трябва да ги включат и тях в "списък".
По т.5 за ефовете- трябва да ни ги доставят, писах по-горе, ако не ги доставят, трябва да връщат парите, ведно с обезщетение/лихва/каквото там е договорено за неизпълнение (ако въобще са договорили такова нещо, не съм чел този договор). Доколкото се сещам, в нета за тоя договор изтече доста скандална информация- че не бил още построен завода, който щял да ги произведе (ефовете).
Но в случая "Локхийд-Мартин" е частна компания, не представлява американската държава, пък и както писах по-горе, държавата ни нито е намагнитена, нито се намагнитва. Така че, "Магнитски" не е юридическо оправдание да не изпълняват договора.

Редактирам допълнително: Пандемията била виновна за забавянето на ефовете:
https://frognews.bg/novini/posolstvoto-sasht-obiasniha-zakasnenieto-novite-iztrebiteli-16-pandemiiata.html


От юридическа страна, за България- Върховният административен съд обяви тоя списък "Магнитски" за нищожен(т.е. без каквато и да била юридическа сила) на наша територия.
Ето инфо от произволен линк:
https://www.sofia24.bg/novini/Bylgaria/VAS-obyavi-za-nishtozhen-bulgarskiya-spisuk-po-zakona-Magnitski-1205935

Основните моменти (от линка) са:

"..В мотивите на решенията се приема, че глобалният закон "Магнитски“ би могъл да бъде основание за бързи и своевременни действия на националните власти, но при наличието на национален закон, какъвто в случая не е налице.
Поради тази причина законът "Магнитски“ няма пряко приложение на територията на Република България..."

"..Съдът се позовава и на еврорегламент, според който държавите - членки на ЕС са задължени да не спазват законодателство с извънтериториално приложение. Това означава, че решение, постановено от орган на трета държава и основаващо се на разпоредбите на законодателството на тази трета държава с извънтериториално приложение, няма да бъде признато на територията на ЕС, допълват от Върховния административен съд..."

Та, след като на наша територия този закон е нищожен (демек едно нищо), никаква пречка няма държавата да плаща заплата на депутата.
Доколко ще са коректни "Локхийд-Мартин" с изпълнението на договора,  не мога да кажа.

П.П. Пеевски и компания не са първите "намагнитени"- бяха намагнитили един съдия от Специализирания съд, защото разреши на обвиняем по дело за шпионаж в полза на русия да отиде до Русия за някаква награда ли беше, празник ли, не помня. Санкциите се изразяваха в недопускане на съдията да влиза в САЩ, замразяване на банковите му авоари в американски банки (ако има такива) и забрана на американските физически и юридически лица да правят бизнес с него (като съдия няма право на бизнес). И толкоз. Съдията и до днес си е съдия в този съд и си взема заплатата. Андон Миталов са имената му, при търсене в нета излиза случая, който за мен е меко казано, скандален, чужда държава да прави ревизия на наш съд.
« Последна редакция: Feb 24, 2022, 21:35 от Nik123 »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3864
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #912 -: Feb 24, 2022, 10:15 »
Е, то бива-бива превъзнасяне на империализма им, но..

Точно империализма е това, което не харесвам не само на американците, но на руснаците и на китайците. И докато за последните не ми пука особено, другите два народа са ми важни. И точно тази сутрин ругаех каруцарски Байдън точно заради империализма на местната им бипартийност.

Файър, кой и защо да го "спазва" тоя закон у нас, регистрирани в България АД (банките) да спазват американски закон? Да си го спазват американските банки.

Сигурно говоря по-неясно, отколкото си мисля. Америнакците не оставят особен избор. Можеш или да спазваш техния закон, или да скъсаш всякакви контакти с всичко тяхно. Никой (включително китайската компартия) не може да си позволи последното. Ей това е. Закона „Магнитски“ де факто е смъртна присъда, без да те слагат на ел. стол.

Само дето не се спазва.

   На ХАмеринакците не им стиска да се конфронтират сериозно
с китайците,просто САЩистан ще пострада много повече,отколкото Поднебесната.
Това сме го коментирали многократно,ХАмеринакците дължат няколко трилиона на китайците.
И т.н. и т.н. и т.н.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3864
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #913 -: Feb 24, 2022, 10:21 »
Просто исках да изясня, че изобщо не е необходимо да ползваш софтуер, за да си тотално, сто процента зависим от американците. Затова казах кебапчийница. Тя може да няма никаква технология, може да е половин квадратен метър, може единствено да има една скара и един хладилник.

Но тя като минимум трябва да има касов апарат и договор за обслужването му от оторизиран сервиз. Това му е задължение по закон. Не можеш да продадеш една карфица за пари в брой без тези две неща.

Сиреч не може да започне деня.

Но става по-лошо. Като минимум тази кебапчийница има доставчици. Дори сами да си отглеждат прасетата и да си ги колят, пак имат доставчици. Най-малко им трябва ток или поне газ или дървени въглища. Няма кой да достави нито едно от трите.

И накрая трябва всеки месец да внасят като минимум осигуровки, дори да плащат заплатите в брой. Сиреч в края на месеца НАП ще са тези, които ще те затворят, просто защото не си си платил налозите.

Нула шанс да развиваш, каквото и да било без американска благословия. Северна Корея съществува, защото все още Съединените щати не са решили да ги премахнат. Пазят ги китайците, които пък са пазени от руснаците. Но това може да се промени.

   Хайде сега конкретно:
   Ако говорим за банките - винаги могат да минат на софтуер с отворен код
(за Бази Данни - MySQL или PostgreSQL,имат нелоши  disaster recovery  възможности),
ще използват китайски сървъри и т.н.
   Къде точно виждаш зависимост от САЩистан ?

   Горното се отнася и за всеки друг бизнес,използващ ИТ ...
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3864
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #914 -: Feb 24, 2022, 10:36 »
   Понеже пак се спомена за боклуците Ф16:
Твърди се,че парите,преведени от България в САЩистанска банка,са
постъпили в т.нар. "ескроу" сметка.
   Ако това е така,не би трябвало току-така скапаните кравари (каубои де)
да могат да конфискуват кинтите.
   Ако ги гепят,това би представлявало драстично нарушение на един куп
международно-правни норми,със съответните последствия.Всички други
държави ще видят,че краварите правят каквото си искат,и че не може
да се разчита на тях като на коректни партньори ...
« Последна редакция: Feb 24, 2022, 10:38 от spec1a »
Активен