Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 165769 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2070 -: Sep 19, 2022, 20:46 »
Цитат
Леле-мале !
Така може да се оправдава всеки гащник,който живее нездравословно,и
който не се опитва да се вземе в ръце и да промени нещата.
И като доближи 60 -те:- "...мииииииии умирането на този свят не е нещо
лошо, а е само един етап от моето развитие и продължавам напред".
Аре по-сериозно
Така го разбираш ти (ограничено разбира се) с някакви твои си интерпретации. Ти си по-заблуден и от църквата, която оплюваш, щото и тя не признава прераждането. Човек повтаря "класа" докато се научи.
А да почнем ли с това "живеене нездравословно" - щото съм убеден, че дори това разбираш погрешно.  Освен партийна литература/пропаганда е хубаво и друго да се попрочита, щото тя се е доказала, че е грешна.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2071 -: Sep 19, 2022, 21:02 »
Спец. вярва в карма и прераждане. Харесва будизма, а това там е крайъгъленкамък, около който е изграден.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2072 -: Sep 19, 2022, 21:48 »
Или нищо не е разбрал, или вярва само в думичката будизъм тогава - така излиза от това което пише.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2073 -: Sep 19, 2022, 22:17 »
Кратко лирическо отклонение - извинявам се за което

https://www.cnbc.com/2022/09/15/adobe-to-acquire-design-platform-figma-for-20-billion.html

явно не всички индийчета (меринджеи) са успешни, ей го днес един такъв попрекалил се поизхвърли (като джуджара) ама не му се получи нещо - акциите му се спихнаха на момента  :P

П.П. Знам че има секция за новини на сайта ..ама никой не я ползва.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2074 -: Sep 19, 2022, 22:22 »
Тая Figma я пробвах преди три години (заради нея си бях сложил snap). Пълна простотия. Веднага я изтрих.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2075 -: Sep 19, 2022, 22:57 »
А такааа а какво стана там с вехтия завет - око за око... не пожелавай роба на ближния си и т.п. нали уж преписвачите са изкривили истината то тогаз вехтия требе да е най-чистия

И един допълнителен въпрос за домашно за другите там будители т.е. будисти и пр.
След като душите се прераждат нещо не сме ли в преразход последния век-два... ако допреди да кажем два века целокупния е бил 1-2 млрд. откъде се взеха аджеба тия екстра 5-6 млрд. екстра преродени душички?

П.П. А в тия писма какво пише за смяната на религията - да кажем утре отиваш и се обрязваш напр., мое ли после да се върнеш или как беше там само големия Ал. (Невски) го е правил тоя номер приживе?
https://frognews.bg/obshtestvo/naroden-glas/pochitame-aleksandar-nevski-miusiulmanina-mrazim-isliama-luvara.html
т.нар.  „светец“ през различни етапи от живота си се оказва едновременно православен, католик и мюсюлманин.
« Последна редакция: Sep 19, 2022, 23:01 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2076 -: Sep 19, 2022, 23:19 »
умореният интелектуалец - без коментар
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2077 -: Sep 20, 2022, 03:25 »
7 млрд са сега живите, умрелите са много повече, прераждането някога е ставало и по-бавно (1000-2000г., сега процесът се ускорява и в момента е 45г.). А и не само на Земята има живот. А и има хора достигнали висшите йерархии, те не се прераждат (не и им трябва, те са си научили вече уроците). Има и хора които отпадат от еволюцията, щото повтарят "класа", ама нищо не са научили. Най-лесния начин да отпаднеш е като се привържеш към материалното (тогава душата ти ще умр заедно с физическото тяло). Апропо освен физическо тяло, имаме и астрално и етерно. Медицината е стигнала само до физическото такова. При прераждането сменяш физическото тяло. Ореолите на ангелите и рогата на дявола се виждат на астрално ниво и са видими за тези качили се до съответните нива. Някои лечители виждат тези неща и така разбират къде си болен.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2078 -: Sep 20, 2022, 10:14 »
Джет ти е отговорил по-точно, отколкото съм в състояние, но ще опитам и аз :(

А такааа а какво стана там с вехтия завет - око за око... не пожелавай роба на ближния си и т.п. нали уж преписвачите са изкривили истината то тогаз вехтия требе да е най-чистия

С идването на Христос Вехтия завет е отменен. То затова го убиват поповете. Идва някой и ти разваля градинката. Ама и поповете не са вчерашни, само век им трябва да окопират новата вяра.

Все пак продължава да е полезен като историческа справка и пример, какво да не правим.

И един допълнителен въпрос за домашно за другите там будители т.е. будисти и пр.

Не си далеч от истината. Думата „бъда“ е по-стара отколкото си мислим. Тя идва от ватански (езика на атлантите) и през Санскрит достига до нас. Георги Сава Раковски работи много по този въпрос, затова е уважаван в Индия повече, отколкото ние знаем за него.

От същата дума произлиза и името на града ми. Но, казвам веднага преди да попиташ. Нямаме много будисти. Не познавам нито един.

Половината от столицата на Унгария пак е същата дума. Все пак си говорим за бивш, български град.

Не случайно е често срещана дума. Тя е сакрална.

След като душите се прераждат нещо не сме ли в преразход последния век-два... ако допреди да кажем два века целокупния е бил 1-2 млрд. откъде се взеха аджеба тия екстра 5-6 млрд. екстра преродени душички?

Тук много изчерпателно каза Jet. Времето се сгъстява. Събитията се случват много по-концентрирано от преди.

Домораслите ни окултисти, дъновисти, астролози, номеролози, всякакви много фантазират, често сънуват по този въпрос.

Същото се случва с преражданията. Те са много по̀ начесто. До не отдавна минималния срок беше сто години.

Съответно „горе“ почти се е изпразнило от душѝ, всичко е пратено в материята.

Има го момента, че наистина идват и „извънземни“ да се прераждат. Има и „животни“ станали наскоро хора. Но всички тези не са чак толкова много.

Сиреч не е чак толкова далеч една много стара теория на заговорите. Напоследък я наричат „великото зануляване“, но има много други имена. Не се безпокой! Това няма да го видим ние, децата ни и дори внуците ни. Рано е. Трябва още време да се наместят пластовете.

П.П. А в тия писма какво пише за смяната на религията - да кажем утре отиваш и се обрязваш напр., мое ли после да се върнеш или как беше там само големия Ал. (Невски) го е правил тоя номер приживе?
https://frognews.bg/obshtestvo/naroden-glas/pochitame-aleksandar-nevski-miusiulmanina-mrazim-isliama-luvara.html
т.нар.  „светец“ през различни етапи от живота си се оказва едновременно православен, католик и мюсюлманин.

На 15.09 водих семейството на вечеря и си говорехме и около тази тема. Там им казах, нещо такова:

Цитат
Природата е най-великия учител. Погеднете например водата¹!

Ако оставим чаша с вода, тя с времето ще жабурняса, позеленее и повече няма да е бистра. Водата трябва да тече, за да е чиста и прясна.

Така сме и хората. Трябва да се развиваме непрекъснато. Застоя е смърт. Ето къде грешат консерваторите. Може да не се развиваш в „добра“ посока. Може да е в „лоша“. Но трябва непрекъснато да се променяш.

Сиреч, че въпросния е сменял религиите, не е нещо, кой знае какво. Аз реално освен името му (заради въпросната катедрала насред жълтите павета) не знам нищо за този човек. Никога не ме интересувал.

Сигурно е важно за въпросните религии, но както казах тези хора са хората убили Христос и не виждам, защо да се съобразявам с тях. Така или иначе ще изчезнат.

А думички като католик, православен и мохамеданин (те също не са едно, аз знам поне три направления — шиити, сунити и алевити) са просто етикети поставяни от обществото. Никой не дължи данък обществено мнение и ако мисли обратното е или суетен, или глупак.

И предпоследно нещо. През последната година Осман Октай² често повтаря заветите на Апостола на свободата. Сред тях са: Чиста и свята република и равенство за всички — българи, турци, цигани, власи, гагаузи и там нататък. Между другото подобно нещо говори и св. Павел — ни скит, ни грък… Оставаме настрана, сега, какъв бил Павел. Много дълбока и несигурна материя.

Последното го забравих, какво беше. Как да е. Всички са чада Божи, независимо, в какво вярват или не вярват. Същото нещо пише и в писмата. Ако някъде срещнете да се прави пределка между хората, това да е знаете е от Лукавия.

Това не е въпрос, който е дадено на хората да го решават.

===
¹/ Тук влязохме в малко отколонение, защото те си мислеха, че ще ги разубеждавам в това да са нацисти. Нямам подобно намерение. На тяхната възраст бях същия. Трябва сами да израстнат, няма как. Та те мислеха, че ще им говоря, как като смесиш две кофи с вода в един варел, няма как да разбереш, коя капка от къде е. Но хората не притежаваме чак такава дифузия като водата, не сме чак толкова еднакви и определено изпитваме трудности в смесването;

²/ Kато да чувства, че скоро ще мре по приказките му и иска да остави наследство.
« Последна редакция: Sep 20, 2022, 10:30 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2079 -: Sep 20, 2022, 10:24 »
Спец. вярва в карма и прераждане. Харесва будизма, а това там е крайъгъленкамък, около който е изграден.

   В общи линии е така,само,че не ми харесва думата "вярва".
Асоциирам я с насилието характерно за гнусните религии (авраамовите).
Просто смятам,че кармата и прераждането обективно съществуват.
   Нееднократно коментирахме спомените,събудени при много дълбок
транс (регресивна хипноза и други подобни техники)...
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2080 -: Sep 20, 2022, 10:35 »
Цитат
Леле-мале !
Така може да се оправдава всеки гащник,който живее нездравословно,и
който не се опитва да се вземе в ръце и да промени нещата.
И като доближи 60 -те:- "...мииииииии умирането на този свят не е нещо
лошо, а е само един етап от моето развитие и продължавам напред".
Аре по-сериозно
Така го разбираш ти (ограничено разбира се) с някакви твои си интерпретации. Ти си по-заблуден и от църквата, която оплюваш, щото и тя не признава прераждането. Човек повтаря "класа" докато се научи.
А да почнем ли с това "живеене нездравословно" - щото съм убеден, че дори това разбираш погрешно.  Освен партийна литература/пропаганда е хубаво и друго да се попрочита, щото тя се е доказала, че е грешна.

   Щом толкова те интересува тази тема:
Занимавам се с комбинация от йогийски,будистки и даоски техники за
самоусъвършенстване, и определено знам как да си пазя здравето.
Преди известно време имаше риск да вляза в болница,та се наложи да
зарежа някои вредни навици и да се захвана с ... (виж по-горе).
   И всичко се оправи !

   Знам,че сега ще започнеш да подскачаш,но е факт,че в това отношение
съм много по-напред с материала от любимия ти Щайнер...



   И не ми пука за този или онзи "новопоявил" се вирус и т.н.
« Последна редакция: Sep 20, 2022, 13:10 от spec1a »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2081 -: Sep 20, 2022, 15:41 »
Уплашил те е доктора и се сетила мара да се побара, до следващия път.
Ако почетеш Щайнер, ще разбереш, че дори не се храниш правилно и дори ще обясни защо (и само си мислиш, че правиш нещо).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3089
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2082 -: Sep 20, 2022, 19:07 »
..
П.П. А в тия писма какво пише за смяната на религията - да кажем утре отиваш и се обрязваш напр., мое ли после да се върнеш или как беше там само големия Ал. (Невски) го е правил тоя номер приживе?
..

Бая народ са го правили тоя номер, например голяма част от пленените екипажи на венециански и генуезки галери, през 16 и 17 век, воювали срещу турците в Средиземно море. За да не ги набучат на кол, обезглавят, приковат за веслата на турските галери и все други хубави екстри, са приемали исляма и ги размесвали с турските екипажи- турците са ценели мореходните познания на италианските си врагове. После, турската галера като бъде пленена от венецианска (или друга там италианска- генуезка, миланска) - се връщат към християнството. Не мога да посоча източник в нета, това съм го чел в книги на хартия, ако те интересува, мога да поровя за заглавия.
Има един пример във филм- Kingdom of Heaven, там при обсадата на Йерусалим от Саладин, патриархът на Йерусалим предлага на Балиан да приеме исляма, за да се изтеглят арабите, пък после да се отрече. И да е художествена хипербола, все е дошла, като идея, от някаква практика в тази насока- имало е такива извъртания.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2083 -: Sep 21, 2022, 11:06 »
Душата не може  да умре, @jet. Поне така мисля аз. Да зацикли... Може би. Чувал съм ( по-скоро чел ), че когато си там, отвъд, можеш да видиш минало, настояще и бъдеще. Всичко е едно, няма разлика. И можеш да избереш, какъв живот искаш да изживееш, та да научиш нещо. Та, ако поради някаква причина страдаме, може би така трябва. Може би трябва да се запитаме защо и какво можем да вземем от това. Ако сами сме си го избрали, значи можем да изберем и друго - да не се впрягаме толкова за всичко.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2084 -: Sep 21, 2022, 11:15 »
Баз-бая време сайта и форума не бяха достъпни.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.