Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 165787 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2100 -: Sep 22, 2022, 23:05 »
Ник, аз.. в добрия смисъл говорех за турците, защото като се сетя за нашите и.. ми призлява...
Спомням си че и при нас идваха, искаха да правят електрички и какво.. разсъхна се (май) работата - нещо не се разбраха там, далИ колко, далИ на кой.. а за (обикновени) коли па колко пъти идваха и пак същата.. (те и за газът искаха да ни дупчат - там вече явно не дадахме, но да не се отплесвам, другите даже в чужди териториални води навлизат да им вземат нефта и газа а ние не искаме даже да знаем какво имаме по нашенско) Въобще комшиите по-добре се пласират - ей го на разкараха си и старата (военна) техника даже - ние не.

А освен печки и перални, съм чувал още и че българските, домати, компири, боб, чушки (не лютите - те/пастата от Китай) и т.п. всъщност са внос от Турция

А това за Севливео беше в рамките на шегата - не знам дали само резервни части ще правят ама няма да правят там и далекопроводите я.. просто се сетих за старите шлагери
https://www.youtube.com/watch?v=q8ScT5Zh0ks
« Последна редакция: Sep 22, 2022, 23:07 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2101 -: Sep 23, 2022, 00:27 »
На печелившите - честито (дет се вика)

https://www.darkreading.com/application-security/spellchecking-google-chrome-microsoft-edge-browsers-leaks-passwords
Spell-Checking in Google Chrome, Microsoft Edge Browsers Leaks Passwords
It's called "spell-jacking": Both browsers have spell-check features that send data to Microsoft and Google when users fill out forms for websites or Web services.

Аз го подозирах това. Когато сложих Ungoogled Chromium първото, което изчезна, беше правописната проверка. А и на нормален SRW Iron му изчезна проверката, като отрязах през /етц/hosts всичките гългълски адреси. Но така или иначе, от много време преди това подозирах, че хромавия не ползва библиотека, а заявки към кораба майка. Защото то това си е била винаги философията на Be evil. Не може туко така да има нещо, което да не шпионират.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2102 -: Sep 23, 2022, 00:37 »
Аз съм далеко от електричките, но като прочетох това за турската електричка, се сетих, че и Лъжлив Кири говореше как и ние ще правим електрички.

① Аз обожавам електричките. Имах книжка и не си купувах кола в продължение на 12 години, само, защото гори изкопаеми. Все пак си купих поради други обстоятелства;
② Аз съм луд почитален на дуото Петков-Василев;
③ Този път без лично мнение. Но, няма как в демократична страна, дори все още раз-Бойко да беше местния валия, да се случи така, че да мине предложение на албанската нарко-мафия, контролирана от чекистите на пл. Лубянка. Просто няма как. Прекалено отвратително е дори за нищожества като нас. Повече по темата — bird.bg.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2103 -: Sep 23, 2022, 07:51 »
BEKO били доста хубави. Едно приятелче беше за малко тук. От Великобритания. Та казва, че там всичко на BEKO започнало да кара. Разните там MIELE се чупели, но BEKOто си бачкало без проблеми и много доволни англичаните. Пък и евтино. Не знаех, че тези са турци, докато той не ми каза.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2104 -: Sep 23, 2022, 08:06 »
Имат сериозни фабрики Беко-то. И голямо производство.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2105 -: Sep 23, 2022, 11:00 »
Аз съм далеко от електричките, но като прочетох това за турската електричка, се сетих, че и Лъжлив Кири говореше как и ние ще правим електрички.

① Аз обожавам електричките. Имах книжка и не си купувах кола в продължение на 12 години, само, защото гори изкопаеми. Все пак си купих поради други обстоятелства;
② Аз съм луд почитален на дуото Петков-Василев;
③ Този път без лично мнение. Но, няма как в демократична страна, дори все още раз-Бойко да беше местния валия, да се случи така, че да мине предложение на албанската нарко-мафия, контролирана от чекистите на пл. Лубянка. Просто няма как. Прекалено отвратително е дори за нищожества като нас. Повече по темата — bird.bg.

   Е те тука си се смърцъфосал.

Как можеш да хвалиш дуото Петков-Василев (предполагам,имаш предвид
харвардските педерастчета), при положение,че очевидно са свързани с
албанската нарко-мафия (проекто-завода за електрички) ?

И още една забележка: шиптърските наркобарони няма как да са
контролирани от "чекистите".
По скоро,имат протекции от ЦРУ.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2106 -: Sep 23, 2022, 11:12 »
   Турските стоки по правило са боклуци.

И не знам защо ми я хвалите тази марка "BEKO".
« Последна редакция: Sep 23, 2022, 11:13 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2107 -: Sep 23, 2022, 12:34 »
Три го написах въпреки първите две.

Василев не го интересуват подобни терзания. Той знае, че чисти пари не съществуват и, че парите трябва да се въртят. Той е по кулиранията. Има ли пръжки и червен пипер в киселото зеле на фурна, той е готов и съгласен
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2108 -: Sep 23, 2022, 12:37 »
   Турските стоки по правило са боклуци.

И не знам защо ми я хвалите тази марка "BEKO".
Предадох думите на човек, който има преки впечатления от тях. Аз BEKO нямам.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2109 -: Sep 23, 2022, 13:29 »
Три го написах въпреки първите две.

Василев не го интересуват подобни терзания. Той знае, че чисти пари не съществуват и, че парите трябва да се въртят. Той е по кулиранията. Има ли пръжки и червен пипер в киселото зеле на фурна, той е готов и съгласен

   Ебаси,кашик,какви ги пишеш !
Да не си негов личен приятел ?
Знаеш акво яде,какво пие,какво ... ,така де.  ;D

   Пичове, имаме човек с връзки във властта (при положение,че
ПП спечели изборите де), може и ние нещо да намажем.  ;D
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3089
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2110 -: Sep 23, 2022, 15:13 »
Е, не, няма такъв фетиш:

https://www.flagman.bg/article/276046

"Секс маниак драска колите в бургаския ж.к.“Възраждане“, а след това мастурбира.. "
Дет' се вика, да се накефи от добре свършената работа.

Наркотиците не прощават.

П.П. Аз чат-пат по работа ходя в Бургас, няма да паркирам в ж.к. "Възраждане"  ;D ;D

П. П. П. Е сега вече победата на "Дай България" е сигурна, стига да лапнат офертата:

https://www.flagman.bg/article/276022

"Джендърът Емили Йорданова, по известна като Емили Тротинетката, се бута да се включи в редиците на „Демократична България“. Странната дама дори издирила координатите на председателя Христо Иванов да му предлага услугите си като специалист по сексуалните малцинства."

« Последна редакция: Sep 23, 2022, 15:43 от Nik123 »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2111 -: Sep 23, 2022, 16:30 »
   Аз обикновено мастурбирам пред снимка на Корнелия Нинова.






Шегичка бе  ;D
Да не вземете сега да се газирате  ;D
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2112 -: Sep 23, 2022, 16:35 »
   Ето и нещо на техническа тематика:

Собственик на Tesla: Батерията умря, не мога да вляза в колата си, искат ми $20 хил. за ремонт.

https://www.kaldata.com/it-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%b8/%d1%81%d0%be%d0%b1%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%ba-%d0%bd%d0%b0-tesla-%d0%b1%d0%b0%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b8%d1%8f%d1%82%d0%b0-%d1%83%d0%bc%d1%80%d1%8f-%d0%bd%d0%b5-%d0%bc%d0%be%d0%b3%d0%b0-391840.html



   Малииииии,реактивен,мазало отвсякъде бе !  ;D

С'я,понеже съм пич,мога да ти пожелая теЗлата ти да е жива и здрава,и
да нямаш подобни проблеми като гореописаните.  ;D
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2113 -: Sep 23, 2022, 17:12 »
$20 хил. за ремонт

Ох бабанкооооооооооо. То без пари направо, деа и теслата и кекава.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2114 -: Sep 23, 2022, 17:15 »
Ще излъжа за годината, но да речем 2011-та (така мисля) Явор Колев си направи аутодафе. Затова целокупното, интернетско общество го кръстихме нацист. Аутодафето беше затваряне на „Моята библиотека“. След това Борислав се договори с издателите да не публикува нищо излезло до преди две години, но не и, ако все още се продава. И да не е на български автори.

Което не е лоша сделка, защото съвременната литература е отврат тип Хари Потър, а българските автори всичките са талнтливи, колкото Папи Ханс (Константин Трендафилов), сиреч николко.

Но това, че нови неща няма в читанката не значи, че ги няма из Интернет. Хора си сканират.

Отделно самия Борислав не е стока повече от Явор Колев. Същият е. Забрани тор на мястото си преди да ги има извергите Cloudflare, а във Википедия забрани редакции от мобилни мрежи и какво ли още не. Само от мен е загубил стотици редакции. Като не им трябват редактори, не се натискам. Ама после да не питат що нямат дори 100 000 статии.

=*=

Нямам връзки в партиите. До не отдавна работех за един гербер и съм толкова некадърен, че ме уволни дори той. Да те уволни гербаджия означава, че хем, 'ептем за нищо не ставаш.

Но съм споменавал, че за мен ПППП е първото нещо, за което с чиста душа бих пуснал бюлетина. Ако да бих бил гласувал, то би било за тях. Почти съжалявам, че не гласувах на последните избори. За първи път бях на път да изпитам съжаление за негласуване. А по принцип не съжалявам, за каквото и да било. Щом е минало, няма какво да съжаляваш.

Това за Асен Василев беше свързано с тяхна крайно нелепа реклама, която ми мина пред очите миналата седмица. Правеше глупави сравнения с раз-Бойко. И тия станаха политици.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear