Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 169123 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2430 -: Nov 18, 2022, 11:10 »
А бе какво става с Тошибата? Павецът ще го закриват ли или... ще правят ремонти и на ремонтите докато господ не го закрие (и без обстрел от чужди държавици)

   Не е ли ясно ?

   ЕвроГейските уруспии натискат да слагаме перки и фотоволтаици,
това се налагало от т.нар. "зелена сделка" ( ще им еба майката  >:D ).
Можеш да си сигурен,че не им пука за Павец -а.
   А като започнат проблемите (като случките през една зима в Тексас и едно лято в
Калифорния) ще се правят на луди и ще казват: сами сте си виновни ...

   Между другото,май се покриват сериозните проблеми с ядреното гориво за
АЕЦ Козлодуй: какво се случва  с доставките,какво пише в договорите с "Росатом",
има ли алтернативи ...
« Последна редакция: Nov 18, 2022, 11:12 от spec1a »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2431 -: Nov 18, 2022, 11:20 »
Бай японец от Тошиба ще измисли алтернатива на горивото на рашъните.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2432 -: Nov 18, 2022, 11:25 »
В последно време реших да си взема почивка от корейските сериали. Предния път ми дойде прекалено много. Проблема е, че корейците правят много добри неща, но покрай тях и пълни свинщини. То сигурно няма как. Проблем ми е да уцеля неща, дето ще ми харесат. И най-вероятно аз не съм наред, защото неща с огромен рейтинг ми се виждат пълен ташак. А описанието най-често (винаги) ми вкарва грешни очаквания.

Най-фрапантния пример се казва „Гоблин“. Където и човек да провери чак до „BG-Mama“ (не се шегувам, там има тема за това), това е най-харесваната корейщина за всички времена. Целия свят е в краката му. Но аз съм точно на обратното мнение. Това, че са изливани самосвали с пари, анимацията е навсякъде в огромни дози, много качествена и е взет най-скъпоплатения актьорски състав, не прави един филм/сериал хубав, ако сценарият е кофа лайна.

На пресконференция въпросната сценариска се хвалеше, колко бил успешен предния ѝ проект и така успяла да привлече там главния ръб, който вече е твърде стар, че да го играе млад красавчо.

Ами гледах и него да видя, кое му е великото, за да установя, че е още по-голяма тъпня. Там между другото по някакъв начин обиждат Балканите, но нейсе. Нереалистични истории, натруфени, ужасяващи диалози, грандоманщина, безвкусица и измишльотина.

Карай, пак се отнесох.

Та почивайки си, реших да ги заменя с детски филмчета, така и така синовете ми мрънкат да гледам разни неща. Покрай тях гледам и някакви други. Така попаднах на:

Yes ka No ka Hanbun ka (2020)

Едва след средата взех да схващам, че това е мултипликационно фимче, което ми рекламира педарастията. Не можах да го догледам. Просто не исках. Догади ми се.

Нямам нищо против педерастите да си правят по между си, там, каквото си правят, гнус ме е да си го представям и го отбягвам. Нямам против дори да си снимат филми за това. Но имам настойчивото желание, че, ако ще е реклама на педерастията, то да го означат по някакъв начин в началото, така, че невинни жертви като мен, които не желаят да гледат възхвала на педераастията, да не го правят.

Специално това трябаваше да има 18+. Не го догледах, но превъртях напред и единия от двата кадъра, които видях, беше на двама мъже голи в едно легло.

В почти всички романтични (този е детско фимче!) филми присъстват педерасти. И това не ми пречи. Те са там, играят роля, имат реплики, държат се за ръчичка, всичко, каквото си трябва. Имат нормално, ненатрапчиво държание. Това е правилното нещо. Започвайки да изпъкват, хеле пък да се рекламират, започват да настройват дори непредубедените към тях. Парадирането им прави лоша услуга.
« Последна редакция: Nov 18, 2022, 11:37 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2433 -: Nov 18, 2022, 11:28 »
   Не е ли ясно ?

Не е! ВЕЦ (в случая реверсен) е зелена (възобновяема) енергия. А точно този помага с решаване на проблема нощем, когато няма слънце. Така, че е изключително важен за едно по-екологично бъдеще, защото балансира системата.

А като започнат проблемите (като случките през една зима в Тексас и едно лято в
Калифорния) ще се правят на луди и ще казват: сами сте си виновни ...

САЩ не е част от „зелената сделка“. Тя се отнася единствено и само (за съжаление) до ЕС. САЩ не са част дори от екологичните усилия. Лично Тръмп, тая мърша, ги извади от протокола от Киото. Не, че някога са го спазвали.

   Между другото,май се покриват сериозните проблеми с ядреното гориво за
АЕЦ Козлодуй: какво се случва  с доставките,какво пише в договорите с "Росатом",
има ли алтернативи ...

Още преди едно тримесечие кандаците казаха, че ще ни доставят гориво. Вече доставяли в Чехия и не знам, къде си другаде. Росатом съответно се мусят и казват, че са единствени и неповторими. Само те можели да направят горивото. Друг не го можел. Да бе, вярно е ядрена физика това, ама и други освен руснаците са я учили.
« Последна редакция: Nov 18, 2022, 11:35 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2434 -: Nov 18, 2022, 12:02 »
   Не е ли ясно ?

Не е! ВЕЦ (в случая реверсен) е зелена (възобновяема) енергия. А точно този помага с решаване на проблема нощем, когато няма слънце. Така, че е изключително важен за едно по-екологично бъдеще, защото балансира системата.

А като започнат проблемите (като случките през една зима в Тексас и едно лято в
Калифорния) ще се правят на луди и ще казват: сами сте си виновни ...

САЩ не е част от „зелената сделка“. Тя се отнася единствено и само (за съжаление) до ЕС. САЩ не са част дори от екологичните усилия. Лично Тръмп, тая мърша, ги извади от протокола от Киото. Не, че някога са го спазвали.

   Между другото,май се покриват сериозните проблеми с ядреното гориво за
АЕЦ Козлодуй: какво се случва  с доставките,какво пише в договорите с "Росатом",
има ли алтернативи ...

Още преди едно тримесечие кандаците казаха, че ще ни доставят гориво. Вече доставяли в Чехия и не знам, къде си другаде. Росатом съответно се мусят и казват, че са единствени и неповторими. Само те можели да направят горивото. Друг не го можел. Да бе, вярно е ядрена физика това, ама и други освен руснаците са я учили.

   Ебаси,кви ги ръсиш ...

   Разбира се,аз се надявам проблема с  Павец -а да се реши
час по-скоро,но уви,май няма да стане.
Ще си говорим след няколко месеца.

   Проблемите в Тексас и Калифорния са принципни,и могат да се случат
и в България и на други места,писано е достатъчно за това.
Типични са за еко-педерастията - перки и фотоволтаици...

   За АЕЦ -а ...
Защо канадци ? Кви са канадците  ???
Експертиза в производството на ядрено гориво имат ядрените държави
(от западните - САЩистан,Англия и Франция).
   Дори да предположим,че става дума за качествени компоненти,има
един сериозен проблем - реакторите са съветски (ВВЕР).
Правени ли са достатъчно изпитания ?
Има ли натрупан опит ?

               И,какво правим със системния риск ?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2435 -: Nov 18, 2022, 12:17 »
Т'ва са онези дето ще строят седмия блок. Сложно, такова, англосаксонско име имаха, ама не ми идва в момента. Иначе пресконференцията след подписване на договора беше преди три месеца и не помня добре.

Разбира се, че ще имат далавера. Ще доставят гориво за централи, за които не са го правили. Изпитанията май казаха, че във Франция са ги правили. Друго, което помня, че май същите зареждат „Черна вода“ в Румъния още от декември миналата година.

Какво друго имаше? А бе доста говори капитана там.

С две думи, гориво има, всичко е наред. Не казаха нищо за цената или аз не помня, но дано не е някаква убийствена.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2436 -: Nov 18, 2022, 12:36 »
   Айде пак ...

   Реакторите на „Черна вода“ в Румъния са CANDU.
Познай дали са конструктивно съвместими със ВВЕР ...

   Не смятах,че си наивен.
Сериозно ли вярваш на сладките приказки на канадските педали ?

Аре по-сериозно !



Пак ще попитам(хайде,този път няма да използвам голям шрифт).

                 Какво правим със системния риск ?
   
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2437 -: Nov 18, 2022, 13:17 »
Системен риск за кое?

Аз пък цял ден се чудя, как така не злорадстваш за Сам Фридман? Точно в любимата ти тема е.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2438 -: Nov 18, 2022, 13:43 »
   Cистемният риск от несъвместимостта на горивните касети на
измислената канадска фирма с Козлодуйските реактори.

   Надявам се в България да са останали читави инженери и физици,
които да набият канчето на сегашния измислен меринджей на АЕЦ -а.
Ако може,и на "отговорните фактори" в мин. на енергетиката...
« Последна редакция: Nov 18, 2022, 13:48 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2439 -: Nov 18, 2022, 14:21 »
   Cистемният риск от несъвместимостта на горивните касети на
измислената канадска фирма с Козлодуйските реактори.

Няма такъв. В деня, в който се окаже, че една корпорация не е доставила това, което е обещала, на следващия вече ще е в миналото.

Да повторя. Това може и да е ядрена физика, но не е нещо, което само руснаците са учили и умеят.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2440 -: Nov 18, 2022, 17:05 »
   Cистемният риск от несъвместимостта на горивните касети на
измислената канадска фирма с Козлодуйските реактори.

Няма такъв. В деня, в който се окаже, че една корпорация не е доставила това, което е обещала, на следващия вече ще е в миналото.

Да повторя. Това може и да е ядрена физика, но не е нещо, което само руснаците са учили и умеят.

   Да припомням ли аварията във Фукушима ?
Където имаше САЩистански реактори ...

Осраха ли се ... ами осраха се !

Е, в миналото ли са американските мастии ?
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3235
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2441 -: Nov 18, 2022, 17:26 »
Файла си е жив и здрав:

Код
GeSHi (Bash):
  1. wget -c "https://conf.linux-bg.org/fb/data/2004-12/audio/konf.mp3"

п.п. Добавил си излишно „I“ в audio и е станало auidio. А може да е грешка и на този, който е оставил връзката. Не проверих, от къде си я взел.

Връзката беше от сайта (отнейде копирана - без промени)

Гога тая конференция не е същата - ако погледнеш връзките към двете теми, едната е от януари другата от юни, едната е преди другата е след конференцията (и питат за връзки към записите вече) та предполагам се е случила в Правец около месец май... това което си дал е от декември, само един файл а онова което имах аз беше разделено на папки и по дни и бяха по 7-8 часа на ден (в индивидуални файлчета от по 50-60 мин)

Както и да е аз вече ги изслушах, посмях се доста и ги изтрих - търсех връзки ако още някой др. тук иска да се посмее малко.
Сега се сетих и още нещо интересно - излиза там един лектор и твърди че bookmarks трябвало да се превежда "белязки" и че били в спор с твърдото ядро което било за "отметки" (май беше някой от екипа за превод на ООО - не съм проверявал днес отметки ли са белязки ли са там) и само 5 мин. по-късно ..и тоя почна да ми говори за спелчек (а не за поверка на правопис) и т.н. на "развален" български - до края на лекцията си.

А ако търсиш свестен Корейски филм (не сериал, макар и от две части) препоръчвам Steel Rain има го в темата там за по-свестните филми
« Последна редакция: Nov 18, 2022, 17:31 от remotexx »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2442 -: Nov 18, 2022, 18:48 »
   Cистемният риск от несъвместимостта на горивните касети на
измислената канадска фирма с Козлодуйските реактори.

Няма такъв. В деня, в който се окаже, че една корпорация не е доставила това, което е обещала, на следващия вече ще е в миналото.

Да повторя. Това може и да е ядрена физика, но не е нещо, което само руснаците са учили и умеят.

   Да припомням ли аварията във Фукушима ?
Където имаше САЩистански реактори ...

Осраха ли се ... ами осраха се !

Е, в миналото ли са американските мастии ?
Както винаги се изказваш неподготвен (с бомбастични умозаключения). Съвпад на най-силното земетресение записвано някога в Япония и цунами с 12 метрови вълни. В Чернобил няма нищо такова, а резултата на некадърниците-ватници (по-зле са и от природно бедствие).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3863
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2443 -: Nov 19, 2022, 09:13 »
   Cистемният риск от несъвместимостта на горивните касети на
измислената канадска фирма с Козлодуйските реактори.

Няма такъв. В деня, в който се окаже, че една корпорация не е доставила това, което е обещала, на следващия вече ще е в миналото.

Да повторя. Това може и да е ядрена физика, но не е нещо, което само руснаците са учили и умеят.

   Да припомням ли аварията във Фукушима ?
Където имаше САЩистански реактори ...

Осраха ли се ... ами осраха се !

Е, в миналото ли са американските мастии ?
Както винаги се изказваш неподготвен (с бомбастични умозаключения). Съвпад на най-силното земетресение записвано някога в Япония и цунами с 12 метрови вълни. В Чернобил няма нищо такова, а резултата на некадърниците-ватници (по-зле са и от природно бедствие).

   Пак се правиш на улав.

   Япония като цяло е зона с много висока сеизмична активност.
Е кво,американските "експерти" не са ли го знаели това,когато са
проектирали централата ?  ???
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2444 -: Nov 19, 2022, 09:25 »
Еми то като ще става белята - ще стане.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.