Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 105239 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
И двете тръби са продупчени няма празно.
Газ отдавна не тече по СП1 и СП2, извират количествата които си седят в тръбата. Така, че не е ясно за каква финансова изгода говорите за американците - договорите с тях започнаха да се сключват и доставките тръгнаха, дори ще имат проблеми да удовлетворят наличните. Ако са го думнали, причината е другаде - скоро ще разберем (дори имам няколко предположения).
Ако американците са ги думнали - евала. Значи Байдън си държи на думата (не като Путката). Още преди инвазията Байдън предупреди изрчично в прав текст, че ако Русия нападне Украйна, газопровода ще бъде унищожен.

Как точно "съвпаднаха" взривовете с рязането на лентата на чисто новия газпопровод Норвегия-Дания-Полша, който пак по съвпадение минава през същото място?!
Интересен начин на разсъждения имате русофилите, ами ако Путин е думнал тръбите - това дори не ви е вариант в главите (за това също имам теории).



За мен най-интересната част е как Путин заличава руската нация (сякаш е агент на чужда държава). Икономиката и малкото дето я имаше отиде в киреча, половината мъже са или отиват на фронта, другата половина бягат през граница. Рускините съвсем ще се разсъхнат, трябва спеца да се командирова (да се надяваме, че няма двойно гражданство, та до го върнат на фронта (да бие евреите, наците и америкаците)), таман и ИТ кадрите са на свършек там.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6188
    • Профил
летателният апарат е оборудван за изпълнение на редица задачи, включително противодействие на надводни и подводни цели,

Интересно чия ли не НАТОвска подводница е дебнал там?
Интересно, какво ли му е било въоръжението? Сигурно е имал дълбочинни бомби или дори торпеда. На онова като му знаеш скоростт на потапяне, само му задаваш времето на взрива. И  бай-бай газопровод.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Не съм сигурен, че кадрите им в ИКТ са на привършване. Русия е страшен извор на талант (почти за какво да е) напук на пълната мизерия на съществуване (не използвам думата живеене!) там.

Напълно съгласен, че Путев е много близо до геноцид на народа си и това винаги така е било. И това си го казват включително руснаците. Чувал съм тези думи от една що годе обикновена рускиня (ако трябва да сме точни — безарабпска българка, ама колко е българка друг въпрос).

Какво Путин прави на народа си не е просто очевидно, човек трябва да е сляп да не види. Ама, че горе-долу същото са правили и почти всички преди него, не е никакво оправдание.

=*=

На мен ми е по-интересно за теориите ти. Това е хубавото на форумите. Всеки си казва, каквото мисли. Не сме под светлината на прожектори, не носим отговорност, просто си споделяме.

В моето мнение говорех не за европейския газов пазар, макар това също да е голяма печалба, особено в дългосрочен план. Говорих изобщо за възможността немската индустрия да сдаде багажа или поне видимо да отслабне. Някой трябва да запълни вакума.

Кой може да го направи? Китай? Не. Много малко допирни точки имат. Затова казах, че са по-скоро партньори. Само Щатите могат да заемат мястото на Германия.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
...
 Рускините съвсем ще се разсъхнат, трябва спеца да се командирова
...

   Ти спеца не го мисли,никога не е имал проблем с рускините.
А и никога няма да остане на сухо (имам предвид,без путка).






   На мен друго ми се набива на очи: безпардонната САЩистанска наглост!
Ебах ги в уродите, разрушават чужда инфраструктура   >:D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
   На мен друго ми се набива на очи: безпардонната САЩистанска наглост!
Ебах ги в уродите, разрушават чужда инфраструктура   >:D

Руснаците в момента правят точно същото.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
   На мен друго ми се набива на очи: безпардонната САЩистанска наглост!
Ебах ги в уродите, разрушават чужда инфраструктура   >:D

Руснаците в момента правят точно същото.

   Укрофашагите тормозят рускоезичното население.

Да виждаш някъде по света масово  да  тормозят американци ?
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
На рашките им е ясно че няма да си избият парите от тия патоци ами барем да накарат гнилия запад да си плати и той за разчистването на екологичната катастрофа на принципа Не е важно аз да съм добре, важно ми е Вуте да е зле
Ми така де няма само те да са набутани ами трябва целия останал свят да им плати масрафа (другия, често забравян, принцип останал ни още от римско)
« Последна редакция: Sep 29, 2022, 17:56 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3119
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
На руснаците не им трябва да взривяват газопровода (да не говорим пък, ако ги хванат при опит, за какъв скандал ще иде реч), за да се отърват от него, или да приключат с подаването на газ за ЕС (или и двете). Достатъчно е просто да завъртят крановете и да го изоставят. Като е херметизиран, може да си отвиси така столетие (желязото на калашника и гаубицата).
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6188
    • Профил
От утежняване на енергийната криза в Европа има полза единствено САЩ. Да спрат всякакви доставки на петрол и газ до ЕС и ние сами ще им клекнем и ще им се молим за танкери с цистерни.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
   На мен друго ми се набива на очи: безпардонната САЩистанска наглост!
Ебах ги в уродите, разрушават чужда инфраструктура   >:D

Руснаците в момента правят точно същото.

   Укрофашагите тормозят рускоезичното население.

Да виждаш някъде по света масово  да  тормозят американци ?

Но ти не написа това. Написа, че американците трошат чужда инфраструктура. Същото вършат и руснаците от няколко седмици.

А относно американците, не са миропомазани. На повечето места по света, ако кажеш, че си американец, шамар е най-малкото, което може да отнесеш. На все по-малко места са приети добре. Виновни са политиците и банкстерите (като за тях се знае, че родина не съществува), но го отнася обикновения човек.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Препдолагам най-вероятния сценарий е следния - Оти ги ручахме жабетата
т.е. усетили са се се че вече нито пари нито нефт ще прокапе през патока а тъй и тъй сме се набутали сандокуз милиарди ами дай да си избием парите барем и да ги посплашим (западняците) че ако не слушкат (и не спрат лендлиза поне) ще го взривят.. ония пък са си помислили че (лъжливото овчарче) пак блъфира и са го отрязали но са изпратили един въртолет все пак да провери, само че оня е търсел подводница а ония ги изненадаха дистанционно...  (вероятно експлозивите са били положени още с полагането на тръбите, както всички знаем при тях всичко  е двойно предназначение, че и при нас язоврните стени по бай-Тошово имаха вградени такива устройства - особено на големите реки накъм турско, а колко българчета ще удавят хич и не ги интересуваше)

Сега... дали са получили предупреждението по официални канали, от контролирано изтичане на информация по агентурните вериги, или от реална инфо събрана от разни трибуквени агенцийки (вече) няма значение. Ситуацията стана като в карикатурите - кругом враги, а и с един куршум два заека сега хем европата и тя ще даде едни милиарди за патока (https://www.youtube.com/watch?v=U3yBnodXI7E), хем и ще използват международното положение за вътрешна употреба и втвърдяване на курса (няма а се излагат пак като с Рязанската захар пред свидетели)
Проблемът им сега е че вече си изгърмяха патроните - номерът не мина, че може и да има обратен ефект а и европата и на тях може да им дадът част от блокираните руски милиарди за възстановяване (не само на Украйна)

Язък им за якия шпионски спътник от най-последно поколение който изстреляха "вчера - дет се вика", оказа се че не вижда под вода  :o
https://cosmos.1.bg/space/2022/09/25/last-delta-4-california/
„NROL-91“.
На базата на изтекли документи, вероятно спътникът е от програмата „Кристал“
Този тип сателити притежават изключително мощни камери, тежки са и могат да заснемат подробни изображения на земната повърхност. По възможности те са сравними с космическия телескоп „Хъбъл“, само където са насочени към Земята.



https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_pipeline_accidents
вече ги мерят в килотони  >:(
« Последна редакция: Sep 29, 2022, 22:44 от remotexx »
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Пък аз очаквам да не е само една спукана тръба (две в случая). Щото много ги има по света. Пък и не са само тръби, има и кабели, само да има желание и начин, де. Ш'стане още по-бикбратър.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
https://www.youtube.com/watch?v=v46bNSXeKHY

Американците са предупредили Берлин няколко седмици по-рано, че ще има подобен инцидент и дори е имало учения по търсене на подобни бомби. 2015 г. вече е намирана подводница с натъпкани ексползиви под СП1
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Много псувам напоследък. Миналата седмица, май беше миналата, Униан излезнаха с поредната фалшификация. Всичко отново е по темата — нашите грехове прехвърляме на вас.

Когато Турчинов и другите фашаги докопаха властта след протестите на киевския мегдан, една от първите им работи беше да забранят руския език. Като ще са класически нацисти да са класически нацисти. Пoкрай руския изгоря всичко неукраинско, включая българския.

И тия пичове сега рекоха, че руснаците забранили българския език в училище, затворили културните центрове и т.н. в новопридобитите си територии. Не смеят да кажат на територията на цяла Русия.

Няма такава глупост на света. Ще им кажа нещо на украинците дето го знаят по-добре от мен. В РФ живеят близо двеста националности, половината български. Хе-хе, шегувам се, ама не съвсем. Руснаците са малцинство на тази територия. На повечето места въобще ги няма. От всички руснаци в Русия, 40% всъщност са рускоезични евреи. Намеквам, че в Русия не може да съществува нито ден национализъм¹. Другите народи просто ще се вдигнат и ще доизтрепат, каквито руснаци са останали. И това ще стане точно на първата минута. Изобщо няма да ги чакат.

И ако украинците не бяха залитнали в нацизъм, това днес нямаше да им се случва. Много ми се ще да им кажа на избирателите на Копейкин, че гласувайки за него, получават Украйна, ама няма да ме разберат. О, то брат няма нищо лошо да си  родолюбец. Today, на дне(ска)шния трѐб'а да си защи(ща)таваме националните интереси. С резон детa и ей ти я Украйна, а преди това Третия райх.


===
¹/ Те го наричат национализъм, но тяхното е класически империализъм. Просто ги е срам от паметта на Ленин и не смеят да ползват истинските думи. Но всеки говорил десет минути или дори пет с руснак, знае, че този човек е империалист. Промити мозъци са това.
« Последна редакция: Sep 30, 2022, 09:31 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
...
Руснаците са малцинство на тази територия. На повечето места въобще ги няма. От всички руснаци в Русия, 40% всъщност са рускоезични евреи.
...

   Eeeeeeeee,тука се оля.

   Т.нар. "рускоезични евреи" (т.е. хазари,омешани с руснаци) са много
по-малко от 40% , повечето са си били камшика в Израел.
Да, мешавицата е голяма,но все още руснаците са много над 50%,
и все още те определят дневния ред на Федерацията.
   Е,има изключения,дори и във висшите кръгове,например Борис Елцин
(вече покойник). Виж му физиономията - има ясно изразени
монголоидни очи. Очевидно има гени от сибирски племена ...
« Последна редакция: Sep 30, 2022, 09:46 от spec1a »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4515 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 70292 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx