Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 99218 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Но за сметка но това пък навреме стегнаха мавзолея - спомням си навремето колко се чудихме защо (още като затвориха движенето на червения площад), а той... се готвел за отвъдното

П.П. А бе то ... като си мумия (там в мавзолей или пирамидка) водиш ли се вече в отвъдното или още си отсам (поне докат не те изгорят), а? или няма значение... и там след 40-то... нищо не остава

П.П.П. А червеите имат ли душа, ако не собствена барем тая дето я храносмилат - брои ли се  :o
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
..
П.П. Ник (извинявам се че те забавих) ама.. така е по устав или.. просто старшинките изпиват и коняка на редниците и ефрейторите (ще ме прощаваш за сухопътната терминология)

Сори за закъснелия отговор, но сега го видях.
С уточнението, че моето инфо е отпреди 20 и кусур години, по спомен, не беше отразено в корабния устав, а в някакъв друг документ, ама разписание ли беше, разкладка ли, не помня вече. На море (а не на кея) на всеки 4 часа се полагаше освен топла напитка и борд-пай, по 50 грама коняк (точно тоя вид алкохол, не друг) и това важеше за целия екипаж, т.е. и наборните (матроси, старши матроси). Само че, шанс да получат коняка наборните получаваха чак като "остареят". Аз получих такава дажба, вече като бях пред уволнение.
Доколкото знам в момента, вече няма коняк, всякакъв алкохол е забранен в армията и флота.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Володимир Зеленски: “Колко пъти Украйна говори за това, че държавата-терорист не може да бъде ограничена …Русия тероризира и нас, и вас, и всеки, който може да достигне. Ще направим всичко възможно, за да я спрем!”

Тоя комедиант да внимава, какви ги говори. Тоя боклук тероризира и избива населението на собствената си страна. Не са му виновни други.

=*=

Относно Лех Качински. Аз съм един много лош руснак, който много желае да претрепе полския президент, просто, защото не ме кефи. Не, че може да ми направи нещо. Лехчо е прекалено лек и страната му е същата.

И какво правя? Убивам го на своя територия, та всички да знаят, че аз съм го направил! Гениален план!!!

=*=

И от някъде се появи македонския му колега. Без грам доказателства изникна. Само защото е мъртъв президент, са го убили руснаците??? Припомням. Македония е страна, в която Русия няма никакво влияние.

Колкото и да им се подмазва Путин с верен факт (школата на Наум все пак се е намирала в Охрид, Македония), интерпретиран грешно, то той все така няма никакво влияние в Македония. Направи го по-скоро като услуга към сърбите.

Влиянието на Русия по никакъв начин не се промени от мъртвия президент. Все така Русия не разполага с никакво влияние в Македония. Трябва ли ѝ на Русия или Путин мъртъв, македонски президент? Не ѝ трябва.

Като загубили война руснаците ще са видовни за всичко включително глобалното затопляне и международното положение.

Естествено, че предавайки се, руснаците ще са виновни за всичко. Но това не променя особено ситуацията. Точно както Германия като загуби ВСВ беше виновна за всичко, като например, че не заличи мизерния, мъгляв остров, а трябваше.

Руснаците и в момента са виновни за всичко. Помниш ли оня ден, когато падна ракета в Полша, какво каза немския президент Шолц? Че няма значение чия е ракетата, руснаците са виновни.

Изказването на Шолц обобщава всичко. Точно, както написа 4096bits, Русия е виновна дори само с това, че съществува. Ами, съжалявам! Прекалено е голяма, прекалено е силна и дълго още ще им е трън в очите. Това не е България да я смачкат, както им дойде, колкото пъти на ден искат.

…ще видим напролет колко петролни кладенци ще оцелеят без Халибъртън, BP, Шел, Ексън и сие. Schlumberger са под натиск да се изнасят и те.

Относно оборудването, наистина ще е голям проблем. Всъщност, най-вероятно вече е, но не казват. Виждам два варианта, които са един. Идустриален шпионаж и китайска изработка. Поне по съветско време така процедираха. От къде мислите, че дойдоха правците? Взели сме лиценз от Моторола? Дрън-дрън та пляс. С всичко беше така. Крадеше се с лопати, не с шепи. Ако не беше така, още щяхме да сме в четиридесет и пета година.

А бе то ... като си мумия (там в мавзолей или пирамидка) водиш ли се вече в отвъдното или още си отсам (поне докат не те изгорят), а? или няма значение... и там след 40-то... нищо не остава

Египетските богове са оставяли мумии, за да спрат цикъла си на прераждане на Земята. Това е по Щайнер. Не излъгах, май беше на Дънов. После египетските царе са започнали да го правят като имитация, без да разбират, каква карма трупат и колко лоши са последиците за самите тях. Но всяко дете е така. Имитира големите, без да се замисля или осмисля направеното.

Та тия египетските мумии, онази в Москва, и тези в КНДР и КНР не са в отвъдното. Душите им се реят закотвени в астралното пространство на планетата и страдат.

А червеите имат ли душа, ако не собствена барем тая дето я храносмилат - брои ли се  :o

Червейте нямат душа в смисъл на индивидуален разум. По-простите форми имат групова душа. Една лястовичка няма свой разум, той е общ за ятото.


доп.
===

Забравих нещо. То е все така спекулация, защото съм толкова физик, колкото и космонавт. Съответно не мога да направя сметките и да потвърдя твърдението, което ще напиша. Мога само да предполагам, че не е далеч от истината.

Тия ракети са по няколкостотин килограма и летят със скорост от няколко маха. Съответно би трябвало да натрупат достатъчно кинетична енергия при полет, че дори само с тежеста си, без да се взривяват, да изкопаят яма в рохка почва, каквато е на полето в Полша.
« Последна редакция: Nov 18, 2022, 09:12 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

vlp

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 28
    • Профил
Украйна разчита на опитния професионалист Кучма - въпреки възрастта още изпива по над литър водка на ден и учи на пианизъм останалите украински политици. :)
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Американското прокси в началото действаше с батальонни тактически групи (батальон=три роти, 300 души),  плюс средства за усиление - минохвъргачна, стволна и реактивна артилерия, бронирана техника, разузнавателен взвод.  Сега действат с ротни тактически групи (рота=три взвода, ~ 100 души) плюс съответните средства за усиление, в намален мащаб. Както върви, скоро ще действат с взводни тактически групи (~ 30 души, плюс съответно усиление в минимален мащаб), щото хора нЕма (и техника, затуй реват за оръжия)- мобилизират който хванат на улицата, а наемниците нещо губят желание за война, щото не е като срещу разни арабски милиции. А руснаците вече са изпратили 85 000 от мобилизираните 300 000 на фронта. Останалите още се обучават, но ще дойде и тяхното време. Проксито си заминава, колкото и да врякат по Униан и подобни. Просто не могат да се мерят с ресурса насреща, няма с какво да компенсират загубите в жива сила. Администрацията на американците чрез демента удари един шамар на зеления джудж за ракетата, паднала в Полша- думите не били доказателство. Май ще заевават проксито, че си имат други грижи, а ЕС почна да пищи от санкции и от желанието на САЩ да им придърпат бизнеса оттатък океана.

П.П.  [_]3
« Последна редакция: Nov 18, 2022, 18:53 от Nik123 »
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Защо тогава рашките губят прежнозавладяна територия? "Странна война", имам спомен, беше термин за нещо си от ВСВ.
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Не е сефте, французите влязоха в Москва, а немците стигнаха до нея. Финландците стигнаха до река Свир и езерото Ладога през 1941 (тук е баш на място "прежнозавладяна територия"). Украинците все още имат числено превъзходство, за момента, но руснаците изравняват с техника (ракети, танкове, САУ и т.н.), докато обучат и докарат мобилизираните. Не им се получи на руснаците само с част от редовната армия и без мобилизация на допълнителен ресурс (започнаха "специалната операция" със 120 000 РФ -така твърдяха отвъдатлантите за струпването на войски от РФ преди войната, и 14 000 ЛНР и ДНР, срещу 250 000 ВСУ). Вече в хода на войната нещата се променят, но засега украинците са напред с бройката, макар и разликата да се стопява постепенно - https://en.wikipedia.org/wiki/2022_Russian_invasion_of_Ukraine . В Уикипедията са написали, че РФ е supported by Belarus, но са пропуснали да добавят от кого е supported Украйна, но да речем, евроатлантическа обективност. "Странната война" е от 1939-1940. Французите зад линията "Мажино" в отбрана, немците от другата страна на линията "Мажино", пак в отбрана. Докато не си освободят войската от Полша.

П.П. А по време на "странната война" 1939-1940 французите са си проиграли шанса.

« Последна редакция: Nov 18, 2022, 23:11 от Nik123 »
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
OK. Приемаме, че сме на етап "странна война" в тая война.

Добрата новина (за мен) от всичко това е, че тецовото лоби ще спечели за момента безпроблемно отлагането на затварянето им. Но пак ще е отлагане, а не отменяне.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Ердоган спира от 5 декември руските нефтени танкери поради липса на застраховка.
Много ми е интересно дали ние ще рискуваме евентуален разлив около сарая.


П.П. Тъй като гледам ИИ все повече задобрява - скоро и преводач(к)ите ще минават на ББД
https://www-bundespraesident-de.translate.goog/SharedDocs/Reden/DE/Frank-Walter-Steinmeier/Reden/2022/10/221028-Alles-staerken-was-uns-verbindet.html?_x_tr_sl=de&_x_tr_tl=bg&_x_tr_hl=bg&_x_tr_pto=sc
« Последна редакция: Nov 20, 2022, 10:48 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Да, следващата стъпка е направо да подменят  такива юроатлантически говорещи глави с ИИ, да елиминират възможността за объркване на опорките. Е, вярно, че патосът ще изчезне..
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
https://m.vk.com/wall204624281_4930?from=feed

Защото както обикновенно всичко е прозаично. Но народа хал хабер си няма идея. Той вярва в глупости.
Хайде, направете си сценария.
Една страница изчерпва цялата тема.
« Последна редакция: Nov 21, 2022, 16:02 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Ако унищожат ЖП-то - пеша ли ще ходят руските ватници на фронта?
А блядките пак си вярват на пропагандата, че са велики:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_titanium_production

Както се вижда Русия са чак трети по производство на Tитан.
А тоя умник що не обясни, че като имат Титан, що пак нямат и немогат да правят самолети, а за оръдия да не говорим.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Гледам, че Джет е реагирал, но моите мисли са други.

https://m.vk.com/wall204624281_4930?from=feed

Интересна статия, макар да не казва нови неща. Но винаги е добре да има някакво обощение, затова е ценна. Аз имам три неща за казване.

① По-добре е титана да се ползва с цивилно предназначение (съобщение чрез самолети), отколкото с военни цели (подводници, чиято единствена фукция е да убиват).

Но не мисля, че титана вече се използва чак толкова в самолетостроенето. Откакто откриха въглеродните нишки, те станаха масови. По-евтини, почти толкова здрави, по-леки, по-лесни за производство на много места.

② Аз съм съгласен да не се унищожава украинското ЖП, макар да разбирам нуждата от унищожение на енергетиката им (остава Украйна с намалени приходи и комуникация). Трябва да се мисли и за след войната.

Това разбира се, ако не сме в хипотеза, че се засилваме към ТСВ. Тогава е все тая. Свят няма да има.

Но, ако това си остане локална война между два братски народа (ние колко войни имаме със сърбите???), то определено трябва да отчитаме бъдещето след войната. А транспорта по ЖП линии е почти единствената физическа връзка останала между ЕС и РФ. Ако замине и тя, тогава китайското робство на Русия не ѝ мърда.

③ В статията се говори за украински и руски бандюги. Няма такова нещо. Всичките са руски, а Spec1a би добавил хазаро-еврейски. Няма такова животно като украинска бандюга. Сам Порошенко дето му е украинско името и президент беше, пак е руска бандюга. Защо мислите не нападна той Русия, а го направи приемника му?

А главата на всички тези главорези е… Путин. Е казвах ли аз, че Путин е предател или не го казвах?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Гледам, че Джет е реагирал, но моите мисли са други.

https://m.vk.com/wall204624281_4930?from=feed

Интересна статия, макар да не казва нови неща. Но винаги е добре да има някакво обощение, затова е ценна. Аз имам три неща за казване.

① По-добре е титана да се ползва с цивилно предназначение (съобщение чрез самолети), отколкото с военни цели (подводници, чиято единствена фукция е да убиват).

Но не мисля, че титана вече се използва чак толкова в самолетостроенето. Откакто откриха въглеродните нишки, те станаха масови. По-евтини, почти толкова здрави, по-леки, по-лесни за производство на много места.

② Аз съм съгласен да не се унищожава украинското ЖП, макар да разбирам нуждата от унищожение на енергетиката им (остава Украйна с намалени приходи и комуникация). Трябва да се мисли и за след войната.

Това разбира се, ако не сме в хипотеза, че се засилваме към ТСВ. Тогава е все тая. Свят няма да има.

Но, ако това си остане локална война между два братски народа (ние колко войни имаме със сърбите???), то определено трябва да отчитаме бъдещето след войната. А транспорта по ЖП линии е почти единствената физическа връзка останала между ЕС и РФ. Ако замине и тя, тогава китайското робство на Русия не ѝ мърда.

③ В статията се говори за украински и руски бандюги. Няма такова нещо. Всичките са руски, а Spec1a би добавил хазаро-еврейски. Няма такова животно като украинска бандюга. Сам Порошенко дето му е украинско името и президент беше, пак е руска бандюга. Защо мислите не нападна той Русия, а го направи приемника му?

А главата на всички тези главорези е… Путин. Е казвах ли аз, че Путин е предател или не го казвах?

   Всъщност,Порошенко(Валцман) също е хазаро-евреин...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
   Всъщност,Порошенко(Валцман) също е хазаро-евреин...

Казах ли аз, че Спец., ще се обади по темата, че не били руски, а еврейски?

…Spec1a би добавил хазаро-еврейски.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4444 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 68731 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx