Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 99004 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Туко що научих. Всъщност ВСУ в Запорожие се е изправило срещу 58-ма армия. От сума време се чудех, какво става с нея. Точно нея бяха сложили на границата с Донбас като предупреждение към Киев, какво ще им се случи, ако не си налягат парцалите. Зеления комедиант съответно не чу посланието и днес сме тук.

С две думи украинците са свършени, а Шойгу скоро ще марширува в Берлин. Голяма грешка да им дават леопарди. Там всякакви чалънджъри, ейбрамси, каквото щяха да им дават, само да не бяха немски танкове.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Ем туй имали завалийките - туй им дали раиш'ли.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   ЪЪЪ,кашик,много съм учуден от факта,че плюеш по Тагарев !
Ма що така,той е с проамерикански и проНАТОвски  възгледи,
фанатичен русофоб,ако американците искат да им прави свирки,ще им прави !

Нали и ти си с проамерикански възгледи...
« Последна редакция: Jun 09, 2023, 21:48 от spec1a »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
   ЪЪЪ,кашик,много съм учуден от факта,че плюеш по Тагарев !
Ма що така,той е с проамерикански и проНАТОвски  възгледи,
фанатичен русофоб,ако американците искат да им прави свирки,ще им прави !

Нали и ти си с проамерикански възгледи...

Не си ме разбрал. Аз съм пацифист. Против съм всяка война. Най-лошия мир е по-добре от най-добрата война. А „война“ и „добро“ в едно изречение е оксиморон. Дървено желязо!!!

Против съм всеки военен съюз независимо дали се казва НАТО, Варшавски договор или ШОС. Няма значение! Всички трябва да бъдат разпуснати. В това съм напълно съгласен със завършения идиот Тръмп, дето пие белина.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
   ЪЪЪ,кашик,много съм учуден от факта,че плюеш по Тагарев !
Ма що така,той е с проамерикански и проНАТОвски  възгледи,
фанатичен русофоб,ако американците искат да им прави свирки,ще им прави !

Нали и ти си с проамерикански възгледи...

Не си ме разбрал. Аз съм пацифист. Против съм всяка война. Най-лошия мир е по-добре от най-добрата война. А „война“ и „добро“ в едно изречение е оксиморон. Дървено желязо!!!

Против съм всеки военен съюз независимо дали се казва НАТО, Варшавски договор или ШОС. Няма значение! Всички трябва да бъдат разпуснати. В това съм напълно съгласен със завършения идиот Тръмп, дето пие белина.

Уважавам избора и мнението на всеки дори ако е идеалистично (особено в добрия смисъл), но реалността е друга, а хората живеем в реалността (все още).
Тия дни се цитира следния факт (не съм го проверявал, но според болшинството факти и последствията е верен), Та за какво иде реч !
Американското правителство е сключило над 200 договора с различните индиански племена и нито един от тези договори не е бил спазен, някои са нарушени веднага след подписването (обаче има договор тоест всичко е уредено мирно). И след тези многобройни мирни договори какъв е резултата - почти няма индианци, освен в резерватите и то май там е като зоопарк за хора  >:(

Друг пример от това време - имало един съюз от 5 племена (петте езера или нещо подобно беше) американската армия навлиза да ги превземе, обаче те я разбиват и се сключва мирен договор, дотук добре дори супер.
Обаче после американците им подхвърлят заразени стоки и голяма част измират от болест (май чума), след като отслабват достатъчно влиза армията и избива останалите, така свършва този мир.

Предпоследно, нали Варшавсския договор се разпусна доброволно, с презумцията че и НАТО няма смисъл да съществува, да ама не (по Петко Бочаров), дори се разшири максимално  ::)

И нещо като лакмус за това кой какъв е: държави които главно живеят в естествените си граници и са по-скоро отбранителни според мен могат да се определят като миролюбиви, а такива които са агресивни и в повечето случаи атакуват другите са военнолюбци (агресивни нации). Всеки може да си направи сам извод кои държави какви са според този критерии.
И както се казва във Властелина на пръстените - И тези без меч пак от меч умират  :o
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Мога да те уверя,че САЩистанската империя (по-точно - "империя")
няма да изкара още дълго, Избили са и са тормозили много хора.
В метафизичен аспект: натрупали са много лоша карма.
Тази уродлива държава ще бъде разрушена.

Кой би предположил преди 2000 години,че римската империя ще бъде размазана ?
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Войната често е наложителна за съжаление.
Едно нещо, което ми харесва у америкаския народ е, че хората притежават оръжие и знаят, как да го използват. Когато се наложи.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Там е работата,че голяма част от "американския народ" са
тъпи религиозни овце,т.е. лесно манипулируеми.
   Ако възникне опасност от въоръжен бунт,властите просто ще наемат
някой тарикат от типа на "телевизионните евангелисти",който е
харизматичен и с голяма аудитория,и той ще успокои нещата.
   Примерно: "Бог пожела да се приберете в къщи,да оставите оръжието ...
да се молите ... " и т.н. и т.н.



   Ами щом в много щати е забранена теорията на Дарвин,само защото
противоречи на гнусния еврейски парцал,наречен библия ...   >:D

Има ли нужда от коментар ?
« Последна редакция: Jun 10, 2023, 11:47 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Войната често е наложителна за съжаление.

Ако война е нещо „наложително“, означава, че твърде много хора са допуснали грешки, за които не са платили и това е начина им да избегнат да го правят и да могат да продължават със същите грешки. Такова мислене обикновено излиза през носа на всички.

Едно нещо, което ми харесва у америкаския народ е, че хората притежават оръжие и знаят, как да го използват. Когато се наложи.

Дълги години живеех с романтичната представа, че ето на, американския народ е свободен и по конституция има право на революция, поради което му е оставена възможността безпрепятствено да разполага с оръжие.

И това беше докато говедото Тръмп не загуби изборите¹. Та тогава групичка негови поддръжници се разходи из конгреса на САЩ. Всички до един бяха арестувани и получиха тежки присъди от сорта на по 10-15 години, каквито у нас не са давани, кой знае от кога дори за убийство.

Тогава разбрах, че Америка дори все още да е несравнима с деспотичната Европа, вече отдавна не е свободолюбивия рай и там също властва тиранията на политиците и бюрократите.



   Ами щом в много щати е забранена теорията на Дарвин,само защото
противоречи на гнусния еврейски парцал,наречен библия ...   >:D

От известно време пренебрегвам противоамериканските ти коментари, защото ми е трудно да си наложа да пиша сериозно по темата. Все някога ще го сторя.

Но реших да коментирам този абзац, колкото да те дразня :P

Правилно не я изучават. Истината е точно обратно на тази теория. Нищо, че на нея стъпва цялата съвременна наука включително на пръв поглед несвързани дялове с нея като Физика и История.

Не са евоюирали видове, от които един произлиза от предния. Никога не е съществувала еволюция в този вид. Винаги е ставало въпрос за еволюция само на един вид и това е човека². А всички останали видове са отпадналите от тази еволюция. Скоро (скоро, скоро, едни, няколко хиляди години) следва нов, подобен етап. Сиреч много от нас ще станат новите маймуни, ако не успеем да евоюлираме.

Има частни случаи на някой същества като динозаврите, мишките, котките, които реално не са със земен (човешки) произход, но тези изключения не са много.

От къде го знам ли? Тук е мястото да избухнеш. От австро-германския философ Рудолф Щайнер.


===
¹/ Колко зле е положението, щом човек като Тръмп се наложи да загуби изборите след десетки милиони фалшиви гласове?!?
²/ Което показва, защо въпроса за яйцето и кокошката е най-глупавото нещо.
« Последна редакция: Jun 10, 2023, 14:13 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Цитат
Но реших да коментирам този абзац, колкото да те дразня :P

   Не можеш да ме раздразниш,притежавам достатъчен самоконтрол.
Не пуша,не пия; често медитирам (споменавал съм за това).

   Не мога да разбера шизофреничната ти нагласа.
Веднъж пишеш,че си против войната,защото се убиват хора -
правилно, аз също съм категорично против убийствата !
   В други случаи обаче шикалкавиш,оправдаваш цели народи,които имат
психопатични и садистични наклонности (напр. американците).
Да не говорим,че ти допадат уродливите религии - авраамовите.

   За не знам кой път го пиша - мизериите в исляма и християнството
са заимствани от юдаизма - коренът на злото.
Пребиването с камъни например се среща в тората,оттам е
заимствано в още по-гнусния парцал - корана ...





P.S.   Къф беше тоя Рудолф Щайнер ?
Живял е само 63 години,имал е един куп болести.
Духовните учители живеят (много) над 80 години и то в добро здраве ...
« Последна редакция: Jun 10, 2023, 17:25 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
   Не можеш да ме раздразниш,притежавам достатъчен самоконтрол.
Не пуша,не пия; често медитирам (споменавал съм за това).

Пуша, пия, тия трите работи и не искам самоконтрол. Не съм робот.

Това го пиша като шега, а не да се заяждам. Всеки има правото да живее живота си, както намери за добре. А и ти завиждам, че имаш волята да го правиш.

   Не мога да разбера шизофреничната ти нагласа.

   В други случаи обаче шикалкавиш,оправдаваш цели народи,които имат
психопатични и садистични наклонности (напр. американците).

Не е шизофрения. Просто гледната точка е различна.

Като начало трудно е да се характеризира голяма група хора, без да се допускат компромиси.

Има ли сред американците психопати и садисти? Има.

Всички ли са такива? Няма начин, иначе да са се самоизтребили.

Често описваш американците в черни краски, но нима това е единствения народ с недостатъци?

Тук ще оставя настрана това, че съм силен българомразец. Няма да навлизам в темата, че ние уж сме стар народ, пък постъпваме далеч по-глупаво от народа дето няма триста години.

Вместо това ще генерализирам дори повече от теб. Ще говоря за всички европейски народи накуп. Народи преживели ПСВ само двадесет години по-късно успяват да ги убедят да се включат във ВСВ. Хора преживели ВСВ успяват до ден днешен да им продават идеята, че войната е чудесно нещо и сме на един хвърлей от ТСВ.

Ама не, то американците са тъпи…

Да не говорим,че ти допадат уродливите религии - авраамовите.

   За не знам кой път го пиша - мизериите в исляма и християнството
са заимствани от юдаизма - коренът на злото.
Пребиването с камъни например се среща в тората,оттам е
заимствано в още по-гнусния парцал - корана ...

Не, че и аз не съм го писал десетки пъти. Религиите, които наричаш гнусни, еврейски измислици, изобщо не са се появили на голо поле.

Основата на цялото това познание е в Кабала, която е пряко взета от Египет, сиреч от Атлантида.

Това изобщо не са еврейски дрънканици и единствената връзка с еврейте, че те са пренесли тези знания. Същото е като с арабските цифри, които в действителност са индийски и само са пренесени от арабите.

Ама имало пребиване с камъни. Това не е божествено послание, а човешко деяние. Нима диващина не е съществувала/не съществува там дето няма „еврейски глупости“?

Любимите ти китайци нали знаеш, че разстрелват хора на стадиони?

Къф беше тоя Рудолф Щайнер ?
Живял е само 63 години,имал е един куп болести.
Духовните учители живеят (много) над 80 години и то в добро здраве ...

Той не е пророк. Пророк е например Дънов. Пророците рядко са със земен (човешки) произход. Може би като изключение се сещам за Мохамед.

Щайнер е учен от новия вид, който следва в недалечно бъдеще ще е преобладаващия. Това е човек прилагащ синергия между духовно познание (като например познатата ти Акаша, но далеч не само) и физико-химическия свят, който ни е познат.
« Последна редакция: Jun 10, 2023, 19:16 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Трябва да се различава човешкото мислене от божественото. Човешкото мислене е врагове, приятели, наказания, око за око - зъб за зъб, наказателен кодекс, морал, народопсихология, ритуали, дресс кодекс, бурки, забрадки и все такива....

За съжеление тези неща са приплетени в писанията и често човешкия мироглед изпъква и се възприема едва ли не за религиозност. Ако като добавим, че тази грозна 'народна' страна се преекспонира в масмедии, филми... нещата наистина изглеждат грозни. Ето на аз нали ви казах...
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Колкото и да се опитвате да оправдавате най-варварските религии - авраамовите,
фактите са си факти - остават завинаги ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Казвал съм ти го и преди. Използвайки оппределението варварски на практика казваш — български. Защото ние сме варварите. Нас са кръстили така гърците.

Нито една от трите религии не е българска, макар и трите да са изповядвани на наша територия. Религиите нямат народност. Съгласен съм, че в юдаизма се наблюдава някакъв шовинизъм, а в крайното мохамеданство има и по-лоши неща. Но във всяка крайност има проблем. И това никак не е свързано с това, че Бог бил споделил на Аврам нещо си.
« Последна редакция: Jun 11, 2023, 08:45 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4443 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 68720 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx