Автор Тема: Свободата, Санчо...  (Прочетена 5247 пъти)

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
Re: Свободата, Санчо...
« Отговор #15 -: Aug 04, 2009, 17:56 »
И да, да нямаш ток, вода, тоалетна хартия не е хубаво нещо, най-малкото защото ще ти е неудобно до една тоалетна да отидеш. Това за ЧЕЗ, НЕк и пр. е отделен въпрос.
НВО - това какво е? Едно време беше абревиатурата на "начално военно обучение".   >:D
Масоните няма какво да ги коментирам, пак конспирации ти се привиждат май.  ^-^
И какво искаш тогава? Искаш контрол и стандарти, но свобода. Как да стане? Казах ти, че според мен, за да се развиват нещата, например техниката, нали уж сме в такъв форум, са необходими стандарти и контрол, хора които да диктуват нещата. А щом има такива, те са финансово податливи на манипулации, оттам нататък няма как да има - хем да работят за всички, хем някой да им плаща.
Как да има опън кокошка, като се някой ще се намеси за големината на яйцето, жълтъка, кората и ще го прави в свой интерес. И повярвай ми, даже и да можеш да определяш и да променяш тези параметри, ако 90% от останалите ползват Яйце2, след време твоето ЯйдеЗлатко няма да го има. Тогава защо са ти тея опън яйца като все някой командва. Ква е тая свобода? Нещо не разбирам какво искаш, освен ако не искаш всеки да си измисли собствен стандарт ???
Свободата е да няма контрол и стандарти, т.е. система по която си длъжен да правиш нещо и някой който да ти поставя правила, за да ги правиш.
p.s. Не, не се бъркам със свободия, просто развих алергия към "еко","био" и "опън" ;D
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Свободата, Санчо...
« Отговор #16 -: Aug 04, 2009, 18:42 »
Сега това не му пречи да е симпатична. Примерно и Батето е симпатичен, въпреки че е пълен идиот.

Това доколко си разбира от работата и доколко служи за презентационни цели е съвсем отделен въпрос.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Свободата, Санчо...
« Отговор #17 -: Aug 04, 2009, 18:45 »
Еех, порче, има още много да учиш.  O0 Нищо, простено ти е, нали си още малък (поне така казваш де).
Първо, не бъркай "отворен" със "свободен" - различни неща са.
Второ, свободата не е "да няма контрол и стандарти". Я си помисли само ако някой дойде тук и каже: "к'ви сте вие тука бе - да ми казвате да не пиша на шльокавица? Аз съм свободен човек и мога да пиша както си искам."
Трето, стига вече с тия "анти" (админ, био, еко, масон, пр.) кампании, а?  ;)
Активен

Без правила няма игра

nix

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 442
    • Профил
Re: Свободата, Санчо...
« Отговор #18 -: Aug 04, 2009, 19:17 »
Привет,
свобода ще ИМА и то скоро, но дали целокупното човечество ще я оцени е отделен въпрос! Нещата който държат из късо съвременният човек, са няколко а именно енергийна зависимост/както каза ANTIADMIN за тока водата и т.н/, храна/все още не сме открили фотосинтезата, макар милото ми братче да опитва всеки божи ден/, и разбира се ДЪРЖАВНИТЕ ИНСТИТУЦИИ/правителства, мафия, масонски организации и т.н/.

Първото ще се появи много скоро, да не задълбавам, само скоба/хидрогения двигател и хидрогеният генератор, отдавна не са тайна/, от което ще последва краха на споменатите контролни органи мафия,държави, и т.н., за храната все още вярвам че тази планета може да изхрани и 12 милиарда жители ако ги няма висшите прослойки да разхищават както те си знаят, но проблема ще дойде след това, готово ли е човечеството за анархия?
Най-висшата форма на управление!
По скоро не, и от там идва проблема дали човечеството ще се самоунищожи в настоящият век, или ще еволюира до едно разумно мислещо същество взаимно свързано като волвокс вперил очи в бъдещето!
Искрено се надявам да е второто:)

Та така приятели, нека се опитаме да помогнем на себе си, и на хората около нас, за този момент и дано оцелеем, макар че на държавните структури, това никак няма да им хареса и са готови да натиснат червеното копче пред това да останат без 6 милиарда роби!
Успех!
Активен

DEBIAN GNU/Linux SID/kernel-2.6.16

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
Re: Свободата, Санчо...
« Отговор #19 -: Aug 04, 2009, 19:31 »
Браво, напълно съм съгласен с nix!
Според мен ако ги няма контролните органи, хората няма да имат проблем с анархията, което не знам защо се приема като нещо отрицателно... а демокрацията като позитивно?!?
Може би нещата не трябва да се направят по-добре и по-добре, а по-различно :)

Златко, спирам да споря с теб, поне днес ;D. Този форум е умален вариант на обществото и ние мирко е въвел стандарт, нетер контролира и всички сме се съгласили да пишем на кирилица. Това автоматично отнема правото на друг човек да пише на шльокавица, защото ще се държи извън нашите правила. С две думи ние искаме нашата свобода "да пишен на кирилица" да е негова несвобода, а свободата му да пише на шл. се отнема. Нямам какво повече да ти кажа, аз не искам някой друг да определя за мен кое е свободно и опън, нито да ми прави стандарт, щото видиш ли според него това било така. Това се опитвах да ти кажа.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Свободата, Санчо...
« Отговор #20 -: Aug 04, 2009, 20:03 »
Браво, напълно съм съгласен с nix!
Според мен ако ги няма контролните органи, хората няма да имат проблем с анархията, което не знам защо се приема като нещо отрицателно... а демокрацията като позитивно?!?

Ако няма човешки закони ще възцари закона на джунглата. Това ли искате?
Много е лесно да сънувате розови сънища, но какво общо имат те с действителността?
Както се казва: не е нужно да изпиеш морето, за да разбереш, че е солено.  [_]3
Учи матчасть!  :D
« Последна редакция: Aug 04, 2009, 20:10 от Zlatko »
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Свободата, Санчо...
« Отговор #21 -: Aug 04, 2009, 20:05 »
Като изчезнат контролните органи и институциите, обществото бързо ще се превърне в едно стадо, където алфа-индивида ще вземе превес над останалите и отново ще наложи ред, както му е изгодно. Това твърде вероятно ще стане с насилие, защото така е по-лесно и защото няма да има кой да го санкционира и да го ограничава. И така докато не се намери друг алфа-индивид, който да се пребори и да направи същото.

На някои хора им е заложено да доминират, по един или друг начин, просто хората имат различни характери, някои подчиняват, други се подчиняват. Демокрацията е един начин решенията да не се налагат еднолично и решенията да се вземат по възможно най-малко насилствен начин. Тя не е перфектна система затова защото общественото мнение може да се манипулира, а за да се манипулира в днешно време се изискват много средства, ерго - който разполага с много средства, има повече влияние. Въпреки което според мен това не е проблем толкова на системата, колкото на самите хора.

Анархията...не че е нещо негативно, но просто не е стабилна система, вече обясних защо. Според втория закон на термодинамиката, ентропията на една система, която не се намира в равновесие, нараства с времето, докато не се достигне равновесие. С други думи казано,  насилието и насилствено наложения ред ще продължават, докато накрая не се намери някой зъл т.наречен алфа-индивид, който ще е достатъчно влиятелен да набива канчето на останалите, и в този момент този същият ще има интерес да има ред, бой, еб@не и сръбска музика за тези дето не слушат. Тогава ще слушате и ще изпълнявате каквото ви се каже и няма да си мислите за анархии и тем подобни повече.

« Последна редакция: Aug 04, 2009, 20:23 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

tyuio

  • Гост
Re: Свободата, Санчо...
« Отговор #22 -: Aug 04, 2009, 20:18 »
колко удобно!
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Свободата, Санчо...
« Отговор #23 -: Aug 04, 2009, 20:56 »
Е, а ти какво мислиш че ще се случи, че ще бъде нещо както сега само че без да ги има ограничаващите алчни и зли институции, корпорации, държави и т.н? Че хората от добро чувство ще допринасят за доброто на останалите и че всичко ще е ОК?

Нях, не може да нямаш наблюдение върху мутрите и полицаите. Според теб тези хора какво ще правят като се въдвори анархията? Ще отидат да копаят градинки и да работят в заводи от добро чувство? Ами не мисля - ще правят каквото обикновено си правят - ще бият и ще изнудват, само дето ще им е още по-лесно, щото няма да има кой да ги спре. А за полицаите всякакви морални дилеми ще отпаднат, защото полицията ще престане да съществува като институция - няма да има кой да събира данъци и да й формира бюджета, няма да има кой да прави законите, според които тя действа. И полицаят в повечето случаи ще прави същото като мутрата - ще бие и ще краде.

А дали познаваш някой политик, имам предвид по-успешен такъв, някой дето е устискал на позиции като опозиция, а не случаен парашутист? Е какви са тези хора според теб? Гадни лъжци, манипулатори и тарикати. Какво ще правят те като се въдвори анархията, мислиш ли че ще копат градинки и ще бачкат в заводите за доброто на останалите? Според мен пък доста бързо ще се ориентират в ситуацията и ще организират мутрите да въдворяват справедливост и ред.

На тебе може да ти изглежда тъпо,защото вероятно не си като мутрите и не си като тарикатите-политици. И аз не съм като тях и поради тази причина, анархията нещо не ме радва като идея.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

nix

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 442
    • Профил
Re: Свободата, Санчо...
« Отговор #24 -: Aug 04, 2009, 22:25 »
Ехх, тук надежда всяка оставете :(

Драги ми смехурко, както казах анархията е най-висшата форма на управление, но тя би била реалност само при едно друго ниво, на манталитет и морал у човека и то не само в един или двама една птичка пролет не прави, а у всеки един индивид, който рано или късно трябва да разбере, да осъзнае, че на този свят, всеки един е като една клетка в един общ организъм! Не сте ли се замисляли каква роля има прислужницата на някой велик ум за десетките му открития?
Въпросната прислуга има същото толкова значим принос, към тези открития колкото и самият откривател, колкото и всеки един индивид споделял неговото време!!!
Не сте ли се замисляли колко голяма е ролята на майка Ви, на родителите Ви, на познати и приятели за да достигнете до това което сте в момента!
Как да се издължите на тези хора?
Много просто нарича се взаимност и тази взаимност е един от фундаментите на това бъдещо анархично общество, и ако в момента практикувате тази взаимност само към определени хора и групи от хора, би ли Ви коствало много ако го направите и към други ? Не мисля, но има държавни институции, има църква, има масонски организации, който за нищо на света не желаят да достигне това знание до вас, че човешкият род е едно взаимно свързано цяло! Един зародиш на един по-висш разум, на едно прогресиращо човечество!
Както казах в предишният си пост, ако човек има енергийна независимост, имаме шанс да се преборим, това също е предикат за анархия, но както виждате някой полага неимоверни усилия, човечеството да е ЗАВИСИМО!
И в днешният ден имаме шанс, да счупим оковите, посредством open source мислене и безпроблемно дистрибутиране на познанието посредством интернет/надявам се и скоро посредством ментални връзки/. Да бъдем по-добри във всяко нещо което правим, да споделяме своята взаимност и познание.
Замисляли ли сте се, че познанието е ключът към това ниво, разбирате ли колко векове старание са положили някой групи от индивиди, за да се скрие познанието!!!
Тези групи от индивиди налагат отчуждаването, налагат прослойки, налагат различието, стимулира се човешката наглост и безочие, че някой е повече от друг, а от тук следват завист и ненавист, ключът към неразбирателството и конфликтът. Ако липсват конфликти и неразбирателство, при едно такова ниво на мислене и разбиране у човекът, не мисля че ще са необходими масонски организации да държат юздите на светът чрез държавните структури.

Но както и да е много се отплеснах, и като прочетох горното ми прозвуча като пропаганда, но какво пък и така да е това е начинът по който мисля :)

PS:

Imagine there's no Heaven
It's easy if you try
No hell below us
Above us only sky
Imagine all the people
Living for today

Imagine there's no countries
It isn't hard to do
Nothing to kill or die for
And no religion too
Imagine all the people
Living life in peace

You may say that I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as one

Imagine no possessions
I wonder if you can
No need for greed or hunger
A brotherhood of man
Imagine all the people
Sharing all the world

You may say that I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will live as one
Активен

DEBIAN GNU/Linux SID/kernel-2.6.16

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Свободата, Санчо...
« Отговор #25 -: Aug 04, 2009, 22:26 »
Ехх, тук надежда всяка оставете :(
Оставил съм я но тя не ме оставя на мира....
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Свободата, Санчо...
« Отговор #26 -: Aug 04, 2009, 22:44 »
Това друго ниво как точно очакваш да го постигнем? Това е много хубаво - хората да осъзнаят, блаблабла. Е, как да го осъзнаят? Имам предвид - защо една мутра трябва да осъзнае че е една клетка от големия организъм...вместо например ти да осъзнаеш че истината е в анаболите, фитнеса и лубута, м? Кое от двете е по-правилно и според кого?

И какво е това opensource мислене, вие в коя година живеете? Виждали ли сте наскоро някоя статистика за броя commit-нати редове в ядрото на отворения линукс, от кого, работещ за коя компания (на lwn.net чат-пат излизат такива статистики)? Кои точно окови чупите?

Човешката наглост и безочие че един е повече от друг винаги е съществувала и е нещо съвсем нормално. 99.99999% от хората ако могат да избират между това дали да загине някой техен близък или някой напълно случаен човек, биха избрали напълно случайния човек. Това означава точно това, че за тях някой е повече от друг. Нещо неестествено?

Масони, енергийна зависимост, някой дето имал огромното желание да те контролира и това желание е по-голямо от желанието на 6 милиарда души да НЕ бъдат контролирани...ОК, няма проблеми да вярваш в това. Но честно казано това изглежда доста наивно.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Свободата, Санчо...
« Отговор #27 -: Aug 05, 2009, 16:34 »
Ехх, тук надежда всяка оставете :(

Драги ми смехурко, както казах анархията е най-висшата форма на управление,

А бе те и за комунизма  казваха така.  ^-^ Ама каква стана. Пътят към ада е постлан с добри намерения!  >:D

но има държавни институции, има църква, има масонски организации, който за нищо на света не желаят да достигне това знание до вас, че човешкият род е едно взаимно свързано цяло!

На калпав майстор теслата му пречи.  ;) Затова почва да съчинява световни конспирации и да обвинява в злоумисъл други хора и организации. Резултатът - параноя.

някой полага неимоверни усилия, човечеството да е ЗАВИСИМО!

Човечеството е зависимо по подразбиране. Когато станем слънцеяди, не ни е студено през зимата и топло през лятото, да живеем по шипковия храст, а не в къщи, когато започнем да се размножаваме чрез пъпкуване и т.н. - тогава ще сме независими.
Това, че корпорациите дърпат чергата към себе си е отделен въпрос и едва ли някой ще го отрича.

Замисляли ли сте се, че познанието е ключът към това ниво,

Да. Е и? Информация и познание са сходни, но все пак качествено различни неща.

Тези групи от индивиди налагат отчуждаването, налагат прослойки, налагат различието,


Различието и прослойките са естествени състояния на нещата и в това няма нищо лошо - така е проектиран и устроен светът :едни имат повече таланти, други по-малко, едни са грозни, други красиви, едни могат да пеят, други не могат  и т.н. и т.н. Ако не си съгласен, докажи обратното.

А бе много е лесно да си мечтаеш и да вярваш, че нещата могат да се оправят с чудо, хоп, ей така, с едно махване на ръката. Ама верификацията казва друго.  :)
Активен

Без правила няма игра

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
Re: Свободата, Санчо...
« Отговор #28 -: Aug 17, 2009, 19:09 »
Това друго ниво как точно очакваш да го постигнем? Това е много хубаво - хората да осъзнаят, блаблабла. Е, как да го осъзнаят? Имам предвид - защо една мутра трябва да осъзнае че е една клетка от големия организъм...вместо например ти да осъзнаеш че истината е в анаболите, фитнеса и лубута, м? Кое от двете е по-правилно и според кого?

И какво е това opensource мислене, вие в коя година живеете? Виждали ли сте наскоро някоя статистика за броя commit-нати редове в ядрото на отворения линукс, от кого, работещ за коя компания (на lwn.net чат-пат излизат такива статистики)? Кои точно окови чупите?

Човешката наглост и безочие че един е повече от друг винаги е съществувала и е нещо съвсем нормално. 99.99999% от хората ако могат да избират между това дали да загине някой техен близък или някой напълно случаен човек, биха избрали напълно случайния човек. Това означава точно това, че за тях някой е повече от друг. Нещо неестествено?

Масони, енергийна зависимост, някой дето имал огромното желание да те контролира и това желание е по-голямо от желанието на 6 милиарда души да НЕ бъдат контролирани...ОК, няма проблеми да вярваш в това. Но честно казано това изглежда доста наивно.
Точно там е проблема, че тези работи се наслагват. Ако хората не бяха толкова страхливи, не казвам безотговорни, може би нямаше да се случват тези работи и щеше да има прогрес. Ако теб не те тероризират с кризи, данъци и прочие, ти може  би няма да работиш толкова. А за какво работиш всъщност? Нека разгледаме това - да ядеш, да пиеш, да имаш кола... докато умреш. Какво прави един просяк да речем - ..... докато умре.
И каква е разликата - казва се суета и човешка глупост, да правиш нещо само защото трябва, а не защото искаш. Като си на 2,40 под земята ще ти пука, че си имал 20 спортни коли или че си бъркал в кофите? Ще остане ли нещо? А какво ще стане с парите, които си трупал по нечестен начин, ще ти помогнат ли да си безсмъртен?
Някой помни ли колко се е притеснявал за контролното във 2ри клас сякаш е края на живота му? Ето това е разликата в човешкото мислене, според мен, когато нещо ти се наслагва от външни фактори, така че при определени обстоятелства, да взимаш решения, които рези фактори са пожелали да взимаш... а ако не ти пукаше, нямаше да си обременен и стресиран от тях... може би тогава щяхме да говорим за прогрес... лека нощ и спете в кош!
Активен