Автор Тема: RQ: Photoshop alternative за линукс  (Прочетена 6751 пъти)

madmad

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 226
  • Distribution: Ubuntu, OpenSuse
  • Window Manager: Gnome 3.4
    • Профил
RQ: Photoshop alternative за линукс
« -: Jun 05, 2011, 10:27 »
Търся някакъв заместите за фотошоп в убунту. Нещата за който ще го ползвам са елементарни, подмяна на текст, оразмеряване на изображения, създаване на бутони и т.н. Общо взето уеб дев неща който се появяват в потока на работа. И моля ви не ми казвайте GIMP защото от 2 години го мъча и освен за оразмеряване и рязане за друго не става
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: RQ: Photoshop alternative за линукс
« Отговор #1 -: Jun 05, 2011, 10:54 »
В списъка на Play on Linux мисля, че видях и Fotoshop. Aко не намериш заместител, можеш да опиташ да работиш и с истинският.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

madmad

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 226
  • Distribution: Ubuntu, OpenSuse
  • Window Manager: Gnome 3.4
    • Профил
Re: RQ: Photoshop alternative за линукс
« Отговор #2 -: Jun 05, 2011, 10:55 »
Бъгав е. След време спира да работи, забива неочаквано а и има проблем с тектовия инструмент
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: RQ: Photoshop alternative за линукс
« Отговор #3 -: Jun 05, 2011, 11:04 »
Linux е добър в много области. Имам предвид страшно добър.

Обаче има разни неизследвани terra incognita където нама да откриеш пингвини. Примерно аналог на Photoshop.
Ем сори ама няма такъв под пингвините...

Ако имаше др. операционна система (но не и произведена от M$) бих ти препоръчал Acorn или Pixelmator.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

zoomaniak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 157
    • Профил
Re: RQ: Photoshop alternative за линукс
« Отговор #4 -: Jun 05, 2011, 11:10 »
Никога не съм имал проблеми с Gimp. Визирам елементарно ниво. Наскоро дори тествах работа с layеr. Направих това, което преди съм правил ежедневно с Фотошопа. По-сложни тестове не съм правил.

Но на елементарно ниво никой не би трябвало да има технически проблеми. Но пък и незнам как дистрибуциите се отразяват на Gimp - по пътя на логиката трябва да се държи еднакво при всяка дистрибуция.
Активен

NikolaiTalev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 307
  • Distribution: Debian Wheezy
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: RQ: Photoshop alternative за линукс
« Отговор #5 -: Jun 05, 2011, 12:39 »
Никога не съм имал проблеми с Gimp. Визирам елементарно ниво. Наскоро дори тествах работа с layеr. Направих това, което преди съм правил ежедневно с Фотошопа. По-сложни тестове не съм правил.

Но на елементарно ниво никой не би трябвало да има технически проблеми. Но пък и незнам как дистрибуциите се отразяват на Gimp - по пътя на логиката трябва да се държи еднакво при всяка дистрибуция.

Подкрепям мнението ти в началото когато мигрирах бях ужасно много свикнал на фотошоп-а и при първата среща с  GIMP останах много разочарован , но сега вече така съм свикнал с GIMP-а че мога да правя каквото и на photoshop просто трябва не само време а и инат  ;D
Активен

Веднъж Linux, цял живот Linux.

http://blog.nk-support.eu/

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: RQ: Photoshop alternative за линукс
« Отговор #6 -: Jun 05, 2011, 13:13 »
GIMP
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

c111100101

  • Гост
Re: RQ: Photoshop alternative за линукс
« Отговор #7 -: Jun 05, 2011, 13:41 »
Подкрепям мнението ти в началото когато мигрирах бях ужасно много свикнал на фотошоп-а и при първата среща с  GIMP останах много разочарован , но сега вече така съм свикнал с GIMP-а че мога да правя каквото и на photoshop просто трябва не само време а и инат  ;D
По някога ината е основна движеща сила. Особено в опознаването и разучаването на Linux упоритостта и ината въобще не са без значение. :)
Активен

danaildr

  • Гост
Re: RQ: Photoshop alternative за линукс
« Отговор #8 -: Jun 05, 2011, 18:48 »
Търся някакъв заместите за фотошоп в убунту. Нещата за който ще го ползвам са елементарни, подмяна на текст, оразмеряване на изображения, създаване на бутони и т.н. Общо взето уеб дев неща който се появяват в потока на работа. И моля ви не ми казвайте GIMP защото от 2 години го мъча и освен за оразмеряване и рязане за друго не става
The GIMP е идеален за нещата които си описал. The GIMP е много различен от фотошопа и ако очакваш от него същия начин на работа и същите резултати няма да стане. Погледни на него като на нова програма с нови възможности.
Активен

zoomaniak

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 157
    • Профил
Re: RQ: Photoshop alternative за линукс
« Отговор #9 -: Jun 05, 2011, 20:20 »
Цитат
Погледни на него като на нова програма с нови възможности.

Важно е да се знае, но никой не е писал за Gimp или поне аз не съм намирал сериозен Туториълс, че основата на фотошопа е пренесена и в Gimp.

Под "основа" имам в предвид основни бутони, които са важни ключови точки и за двете програми, без които точки не става никаква обработка.

Въпроса е и как е решен проблема с интерфейса. То няма проблем де. Просто са две коренно различни решения. От различията идва и "мълвата", че Gimp не е по-добър от Фотошоп.

Но като вземем файкта, че Фотошоп професионално се ползва само от хора с образование и знания и айде да го подминиме този факт. Да отидем на ниво - "семейно ползване" или така нареченото Потребителско ползване. Там никой няма да усети разликата - АКО си познава бутоните и инструментите. Дори работят същите клавишни комбинации и при двете програми.

Убеден съм, че и на профи ниво няма коренна разлика. Но там нямам тестове. Но за направата на един плакат на ниво БИЛБОРД няма голяма сложнотия. Проблема идва от ефектите и някои по особенни инструменти. Ефектите се купуват по принцип и са ценна стока - ресурс. Инструментариума е даденост.

Даже Gimp има по дефолт едни на пръв поглед стнранни инструменти, които пък въобще не са позиционирани във Фотошоп или са заврени в кучи гъз в менютата. А са широко ползваеми и незнам защо са решили във фотошопа да ги ръгнат някъде дълбоко.

В общ план.... Gimp е по-интуитивен заради десният бутон. Десният бутон се помни най-лесно. От него се раждат заучените кликания - тъй като операциите са повтаряеми и до 3 дни помниш как да местиш лиър върху лиър и да им сложиш и сянка дори с примерно 12 клика.

И т н.....повече сякаш е помислено за ОКОТО на ползвателя на програмата. Това "скриване" дава илюзията, че Gimp е орязан и непълен - странен и дори непотребен.

Абе незнам....
Активен

NikolaiTalev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 307
  • Distribution: Debian Wheezy
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: RQ: Photoshop alternative за линукс
« Отговор #10 -: Jun 05, 2011, 22:03 »
Ето и някой полезен урок за GIMP  тук
Активен

Веднъж Linux, цял живот Linux.

http://blog.nk-support.eu/

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: RQ: Photoshop alternative за линукс
« Отговор #11 -: Jun 05, 2011, 22:15 »
Gimp си е страхотен не само за рязане-но и за подмладяване на жени например, за любителска и професионална фотография-предостатъчен. Аман с тоя фотошоп.
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

Recku

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 206
  • Distribution: Debian Stable
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: RQ: Photoshop alternative за линукс
« Отговор #12 -: Jun 06, 2011, 09:17 »
Ъ-ъ-ъ... Photoshop?
Was ist das?
Активен

This aptitude does not have Super Cow Powers.

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: RQ: Photoshop alternative за линукс
« Отговор #13 -: Jun 06, 2011, 09:18 »
Ъ-ъ-ъ... Photoshop?
Was ist das?

Das is WAS :D :D :D :D :D.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

ivanatora

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 658
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Re: RQ: Photoshop alternative за линукс
« Отговор #14 -: Jun 06, 2011, 09:18 »
И моля ви не ми казвайте GIMP защото от 2 години го мъча и освен за оразмеряване и рязане за друго не става

Напротив, GIMP става много добре за нещата които ти трябват. Туториали има хиляди. Да го мъчиш от две години и нищо да не става - не звучи добре.
Пусни си една виртуална машина с боза, ползвай си фотошоп.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Photoshop
Настройка на програми
Paqk 6 2833 Последна публикация Sep 16, 2007, 02:18
от Paqk
Alternative isp
Кошче
nahap 0 1210 Последна публикация Nov 26, 2007, 18:17
от nahap
проблем с photoshop
Настройка на програми
Koki_ml 2 2470 Последна публикация Jun 28, 2009, 18:01
от Koki_ml
Iptables alternative
Хардуерни и софтуерни проблеми
rcbandit 1 1442 Последна публикация Oct 27, 2009, 14:31
от VladSun
Skype alternative
Идеи и мнения
3v1 23 5319 Последна публикация Aug 24, 2011, 16:58
от ismailov