Автор Тема: DC++ active mode през рутер  (Прочетена 4568 пъти)

Bagatur

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 267
  • Distribution: Debian Squeeze
  • Window Manager: KDE Development Platform: 4.4.5 , LXDE
    • Профил
DC++ active mode през рутер
« -: Jul 14, 2011, 11:58 »
Здравейте.
Интересува ме следното нещо. Искам да си изпозлвам пълноценно DC++ , но интернета ми минава през рутер и за това се налага да го ползвам в pasive mode.
Има ли начин да настроя нещата така че DC-то да ми работи в акив мод , защото както знаем в пасив е ялова работа.
Четох из интертнет че има начин като се настроят портовете но е само за уиндоус.
Някой знае ли как става номера под линукс, и ако да били ми обяснил какточно да го направя?
Диатрото ми е Debian Squeeze
Рутера е TP-link wr-340G
Dc-клиента ми е ЕskaltDC++
IP-на wan-порта е статичен
Активен

Учим се докато сме живи....

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: DC++ active mode през рутер
« Отговор #1 -: Jul 14, 2011, 14:18 »
Доколкото те разбирам,  НАСТРОЙВАНЕТО е само да пренасочиш нужния порт към нужната машина от вътрешната ти мрежа, зад рутера. Според мен дали Windows, дали Linux DC клиент ще работи (ще слуша на тоя порт) на тази вътрешната ти машина, е същата баница.

Избираш си един висок порт (примерно 10000) и си го пренасочваш в рутера, от WAN интерфейса към 10000 порт на вътрешното IP (машината с DC клиента). Естествено и DC клиента го настройваш да ползва 10000 порт (да слуша на него). Нищо повече не е нужно, си мисля аз. Успехи.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Bagatur

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 267
  • Distribution: Debian Squeeze
  • Window Manager: KDE Development Platform: 4.4.5 , LXDE
    • Профил
Re: DC++ active mode през рутер
« Отговор #2 -: Jul 14, 2011, 15:20 »
To всичко добре ама как става самото пренасочване на порта не ми е ясно.
Активен

Учим се докато сме живи....

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: DC++ active mode през рутер
« Отговор #3 -: Jul 14, 2011, 19:24 »
Еми аверски, това се прави най-лесно през WEB интерфейса на самия рутер. Не вярвам да не се оправиш. Ако ли не, помоли някой твой познат/приятел да дойде да го сетне и хем да ти покаже. За минутки работа е. Трябва само да знаеш IP-то, юзера и паролата за рутера. Ако пък си във Варна, и аз мога да мина да ти го програмирам.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Bagatur

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 267
  • Distribution: Debian Squeeze
  • Window Manager: KDE Development Platform: 4.4.5 , LXDE
    • Профил
Re: DC++ active mode през рутер
« Отговор #4 -: Jul 14, 2011, 20:47 »
Инъче си прав Ачо, и под виндовс и под линукс е почти еднакво, но попаднах на една статия в която трябва да се въвеждат разни правила за iptabels и това ме притеснява.
Ето линка който намерих стори ми се най подходящ http://www.dslreports.com/faq/8363 но не ми стана пак много ясно ако може малко пощ ще съм благодарен а и като идвам към Варна мога и биричка да почерпя.
И лсед доста ръчкане да го накрам да е актив мод ми изкарва следната грешка:
Failed to create port mappings, please set up your NAT yourself
Явно нещо не съм пренасочил портовете както трябва или се лъжа
« Последна редакция: Jul 14, 2011, 21:46 от SATANIC_SOUL »
Активен

Учим се докато сме живи....

stealth01

  • Гост
Re: DC++ active mode през рутер
« Отговор #5 -: Jul 15, 2011, 00:42 »
iptabels не те интересува. на компютъра ти не не нужно да правиш нищо (освен да въведеш порта, който ще ползваш в DC клиента).
пренасочването се прави на рутера през web интерфейса му. http://www.wikihow.com/Port-Forward/Open-Ports-on-a-Linksys-Router ето тук го има описано за linksys, но дори при теб да не е точно същото е доста подобно.
за повече инфо - търси в гугъл за port forward на wireless router
Активен

Bagatur

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 267
  • Distribution: Debian Squeeze
  • Window Manager: KDE Development Platform: 4.4.5 , LXDE
    • Профил
Re: DC++ active mode през рутер
« Отговор #6 -: Jul 15, 2011, 09:45 »
Така. Направих всичко необходимо. Обадих се на брат ми по скайп и ми продиктува какво точно да правя. Пиша от неговия акаунт.
Та отворих порта зададох го в дц-то нагласих му настройките свързах се към няколко хъба от публичните но като дам да търси не ми изкарва нищо нито мога да тегля нито да търся а е свързан и не ми изкарва никакви грешки и сега недоумявам къде може да е проблема а и няма шанс да се чуем скоро с него поне не в следващите няколко седмици.
Дали е възможно firewall-a на дебиана да блокира  дц-то как мога да разбера?
Ето настройките на дц-то:
« Последна редакция: Jul 15, 2011, 10:31 от SATANIC_SOUL »
Активен

Учим се докато сме живи....

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: DC++ active mode през рутер
« Отговор #7 -: Jul 15, 2011, 13:49 »
Естествено, всичко е възможно. За да е достъпен дадения порт, не трябва да се блокира от нищо на самата машина. Аз мислех, че това ти е ясно и затова изобщо не съм го и споменал. А какво именно го спира, ти ще трябва да видиш там локално на Линукса ти. И евентуално да си отвориш тоя порт. При правилен port forward в рутера ти, отворен порт на самата машина, и запуснат DC клиент, няма как да не приема конекции ОТВЪН.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Bagatur

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 267
  • Distribution: Debian Squeeze
  • Window Manager: KDE Development Platform: 4.4.5 , LXDE
    • Профил
Re: DC++ active mode през рутер
« Отговор #8 -: Jul 15, 2011, 17:07 »
Естествено, всичко е възможно. За да е достъпен дадения порт, не трябва да се блокира от нищо на самата машина. Аз мислех, че това ти е ясно и затова изобщо не съм го и споменал. А какво именно го спира, ти ще трябва да видиш там локално на Линукса ти. И евентуално да си отвориш тоя порт. При правилен port forward в рутера ти, отворен порт на самата машина, и запуснат DC клиент, няма как да не приема конекции ОТВЪН.
Добреде мен ми ясно че всички портове трябва да са отворени но ми го обясняваш така сякаш съм го правил 1000 пъти и знам как става. Все пак това е секцията за начинащи и ако знаех как става щях да го направя и да не се занимавам да питам тук. В смисъл така обяснено нищо не ми е ясно. Все едно да скъсаш ангренажен ремък на колата и да ме попиташ как да си го смениш и аз да ти кажа ами слагаш зацепваш го и готово ама ка става самото слагане и цацепване и кво трябва да се гледа и следи да ти остава на теб да го измислиш
Интересува как да разбера дали порта е отворен правилно и ако не е как да го отворя.
нужните команди за това.реда по който става.
« Последна редакция: Jul 15, 2011, 17:12 от SATANIC_SOUL »
Активен

Учим се докато сме живи....

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: DC++ active mode през рутер
« Отговор #9 -: Jul 16, 2011, 09:25 »
Покажи и screenshot от настройката на рутера и изхода от
Код
GeSHi (Bash):
  1. iptables -L
  2. iptables -t nat -L
Активен

Bagatur

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 267
  • Distribution: Debian Squeeze
  • Window Manager: KDE Development Platform: 4.4.5 , LXDE
    • Профил
Re: DC++ active mode през рутер
« Отговор #10 -: Jul 16, 2011, 09:43 »
Доста си поиграх и ми се струва че успях да отворя порт. Но резултата е нулев освен ако не съм сгрешил някаде
Ето резултат от iptables -L
Chain INPUT (policy ACCEPT)
target     prot opt source               destination         
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere            tcp spt:12555 state NEW,ESTABLISHED
ACCEPT     tcp  --  anywhere             anywhere            tcp spt:12555 state NEW,ESTABLISHED
ACCEPT     udp  --  anywhere             anywhere            udp spt:12555 state NEW,ESTABLISHED

Chain FORWARD (policy ACCEPT)
target     prot opt source               destination         

Chain OUTPUT (policy ACCEPT)
target     prot opt source               destination     

Eто и от iptables -t nat -L

Chain PREROUTING (policy ACCEPT)
target     prot opt source               destination         

Chain POSTROUTING (policy ACCEPT)
target     prot opt source               destination         

Chain OUTPUT (policy ACCEPT)
target     prot opt source               destination
« Последна редакция: Jul 16, 2011, 09:51 от SATANIC_SOUL »
Активен

Учим се докато сме живи....

stealth01

  • Гост
Re: DC++ active mode през рутер
« Отговор #11 -: Jul 16, 2011, 11:20 »
на рутера си отворил порт 12555. на dc клиента си казал да търси 50030. няма да го намери!
второ - IP-то което указваш в настройките на рутера е мястото, където ще пренасочваш порта. 192.168.1.1 е рутера! тоест, порта не се пренасочва за никъде. клиентската машина е нещо от сорта 192.168.1.2... виж кое IP раздава първо рутера по DHCP или пък сложи статични мрежови настройки на компютъра ти.
Активен

Bagatur

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 267
  • Distribution: Debian Squeeze
  • Window Manager: KDE Development Platform: 4.4.5 , LXDE
    • Профил
Re: DC++ active mode през рутер
« Отговор #12 -: Jul 16, 2011, 11:34 »
на рутера си отворил порт 12555. на dc клиента си казал да търси 50030. няма да го намери!
второ - IP-то което указваш в настройките на рутера е мястото, където ще пренасочваш порта. 192.168.1.1 е рутера! тоест, порта не се пренасочва за никъде. клиентската машина е нещо от сорта 192.168.1.2... виж кое IP раздава първо рутера по DHCP или пък сложи статични мрежови настройки на компютъра ти.
За порта знам и съм го сменил в дц-то на 12555
За порта на рутера си напълно прав нелепа грешка от моя страна. Накрая се получи след смяната на порта в рутера благодаря за помоща малко по късно като тествам нещата ще опиша стъпка по стъпка за да могат и други да ползват темата.
« Последна редакция: Jul 16, 2011, 11:43 от SATANIC_SOUL »
Активен

Учим се докато сме живи....

Evergreen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 50
  • Distribution: Debian 6.0 (Squeeze)
  • Window Manager: Console
    • Профил
    • WWW
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Active Directory and Printers
Настройка на програми
flame 4 2835 Последна публикация Jul 28, 2004, 19:50
от zeleniq_40vek
active directory
Коментар
ddantgwyn 0 2278 Последна публикация Jun 08, 2004, 18:04
от ddantgwyn
Правене на boot/active дял
Настройка на хардуер
supervas 0 1517 Последна публикация Dec 03, 2005, 17:16
от supervas
Samba Domain или Active Directory върху 2003 сървър
Хардуерни и софтуерни проблеми
simmen 0 2084 Последна публикация Nov 05, 2008, 15:21
от simmen
Проблем с RHEL5 и Active Directory
Хардуерни и софтуерни проблеми
crushercpg 1 2168 Последна публикация Nov 15, 2011, 18:49
от Ali Nebi