Автор Тема: Инсталация на боза, не зарежда...  (Прочетена 2096 пъти)

3v1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 180
    • Профил
Извинявам се, че пиша тук, но смятам, че сте достатъчно компетентни да ми отговорите  [_]3 . На един стар компютър му инсталирам уин, целия хард е празен, направих нов дял, но след първия рестарт от инсталацията неще да зареди отново, пробвам с различни дискове, смених го на актив праймъри, но отново не се получава. Моля помогнете, че не е за мен, а човека обеща да почерпи  ;D
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Инсталация на боза, не зарежда...
« Отговор #1 -: Sep 03, 2011, 11:11 »
Ми то хубаво ще те почерпи теб, а ние какво ще получим?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

3v1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 180
    • Профил
Re: Инсталация на боза, не зарежда...
« Отговор #2 -: Sep 03, 2011, 11:33 »
Удоволствието да бъдеш полезен, ако разбира се на теб ти прави удоволствие  ;)
« Последна редакция: Sep 03, 2011, 11:35 от 3v1 »
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Инсталация на боза, не зарежда...
« Отговор #3 -: Sep 03, 2011, 11:43 »
Успех!
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Инсталация на боза, не зарежда...
« Отговор #4 -: Sep 03, 2011, 11:44 »
Опитай с други настройки за този хард диск в BIOS. При стари компютри/дискове понякога е така. Виж му сетинга за AUTO/LBA/CHS, променяй ги и виж на кое ще тръгне. НЕДЕЙ инсталира наново Windows-а, само влизаш в BIOS, сменяш на следващото и записваш. Излизаш, то си reboot-ва и виждаш дали ще тръгне. Ако пак не иска, пак сменяш на следващото. Успех.

Грешката, която съм виждал е:

Cannot read from disk.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

3v1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 180
    • Профил
Re: Инсталация на боза, не зарежда...
« Отговор #5 -: Sep 03, 2011, 12:07 »
На мен нищо не ми изкарва, просто маркера си мига. Преди малко захапа и стихнах до NTLDR is missing , и реших че съм го нагласил, преинсталирах за да не се занимавам да поправям, но отново почна само да мига. Сега изтрих всички дялове и инсталирам на целия хард, ако не стане ще сменя тези настройки в биоса.
Активен

3v1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 180
    • Профил
Re: Инсталация на боза, не зарежда...
« Отговор #6 -: Sep 03, 2011, 12:46 »
Изтрих всички дялове и инсталирах на целия хард, после ще го цепя, така стана. Благодаря за помощта.  :)
Активен