Автор Тема: Проблеми с клавиатурата при достъп през XRDP  (Прочетена 2245 пъти)

Shtiliqnov

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Здравейте,
Имам следния проблем : Инсталирал съм си на убунту-то XRDP сървар и се конектвам от Windows 7 всичко варви идеално с изключение на това,че немога да пиша на кирилица. Като влеза в настройките за клавиатурата ми дава неразпозната клавиатура и немога да добавям други езици. Дори от от друга машина с линук да влеза го имам същия проблем. Ако някой може да помогне ще съм много благодарен.
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Като се логнеш, отвори една конзола и пейстни това
Код:
setxkbmap -option grp:ctrl_shift_toggle,grp_led:scroll us,bg -varian ,phonetic
После пробвай дали с контрол+шифт ще ти смени клавиатурата, ако проработи си го препработи както искаш и го направи да се стартира със сесията.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Аз преди време съм разцъквал XRDP и заради същия проблем се отказах от него, но имаше по чуждите форуми обяснения на англичански за разрешаването на проблема, но пусто му, нали не го разбирам, пък и от Линукс разбирах доста по-малко и го зарязах.
На мен също ще ми е интересно как да се разреши този проблем, че много добре работи през него и отваря нова сесия когато се конектне юзер със същото име, а също така може да се работи с много юзери едновременно в различни сесии.
Също така, при рестартиране на компа отдалечено, може да се отвори сесия без да е настроен за автоматично логване(до колкото си спомням), за разлика от VNC което показва само аквния юзер и то след като се е логнал вече.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
//Извън темата
... обяснения на англичански за разрешаването на проблема, но пусто му, нали не го разбирам...
То се видя, че сам няма да го научиш! Щом е тъй, вземи се запиши на едни курсове! Много са подходящи 4-месечните, с по 3 по 2 часа на седмица. Можеш да си го платиш с част от онези 2000 лв. за фондацията!
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
xrdp е дърво, единственото му приложение е ако нямаш друг избор, т. е. трябва да работиш с windows-кия remote desktop клиент. Ако се търси скорост и удобство единствено nx на no machine или ако е за повече клиенти и не ти се плаща freenx ... там е истината. Разните vnc-та не могат да се включат, та те си влачат и на 100 мегабитова мрежа, за чий ... ти е такова лайно?
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
//Извън темата
... обяснения на англичански за разрешаването на проблема, но пусто му, нали не го разбирам...
То се видя, че сам няма да го научиш! Щом е тъй, вземи се запиши на едни курсове! Много са подходящи 4-месечните, с по 3 по 2 часа на седмица. Можеш да си го платиш с част от онези 2000 лв. за фондацията!

Хахахаха! От бюрокрациите с фондации съм се отказал, но проекта за форк ще си го задвижа. То се е видяло, че за всичко ще трябва да разчитам на себе си. Със семинари и презентации само, ако ставаха нещата.........

Сега всички са отпускарски настроени и много-много не им се работи, но скоро ще се променят нещата. За сега има някакъв интерес, ще видим по-нататъче.
Късно ми е да го уча англичанския. Аз вече за пенсиониране мисля :D :D :D
Активен

Shtiliqnov

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Като се логнеш, отвори една конзола и пейстни това
Код:
setxkbmap -option grp:ctrl_shift_toggle,grp_led:scroll us,bg -varian ,phonetic
После пробвай дали с контрол+шифт ще ти смени клавиатурата, ако проработи си го препработи както искаш и го направи да се стартира със сесията.
Не се получава :( Ако има някой други идеи ще съм много благодарен
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Като го изпълниш, дава ли ти грешка? Също пробвай с мишката да сменяш след като си го изпълнил, би трябвало да работи.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

Shtiliqnov

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Като го изпълниш, дава ли ти грешка? Също пробвай с мишката да сменяш след като си го изпълнил, би трябвало да работи.
Не нищо не ми дава.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
RDP, XRDP и тем подобни!
Настройка на програми
backinblack 2 2181 Последна публикация Jul 18, 2011, 03:45
от backinblack