Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 37   Надолу

Автор Тема: Как ще ги стигнем китайците ...  (Прочетена 93920 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #105 -: Apr 08, 2018, 19:11 »
Ама голяма работа са китайците, каквото и да казваме. Постигнаха толкова много неща и си имат голямото производство и износ.

А ние, ще си останем вечния полицай от вица, който, като не може да прави нищо, може да търси кусурите на другите :) .
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #106 -: Apr 09, 2018, 09:20 »
   Добре,че съм аз,че да спомена за производството на самолети
в България по времето на соца.
   Повечето пишещи тук във форума на са и чували за това.
   До края на 50-те годими в Ловеч е имало голям аероклуб (между
другото,там е бил и първия ни космонавт Георги Иванов), скоковете с
парашут са били на много достъпни цени (понякога дори безплатни),и
като цяло летенето със самолет е било достъпно за хората.
   Ако сега искате да скачате с парашут,ще има да шарите кинти,франко
бецален,направо ще ви одерат кожата ...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #107 -: Apr 09, 2018, 10:35 »

Хайде да спреш с необмислените изказвания. Освен от хора, автомобилите се правят основно от метал. Преди 50 години — основно от стомана. 

Произвеждахме камиони, вярно по лиценз, но ги правехме основно тук. И рама, и двигател. Просто за автомобили нямахме нужната база за да започнем.

А не е работа да изнасяш производство навън — примери от последните 30 години колкото искаш.
Какво точно му е необмисленото? Провалял съм се в не малко неща и след време съвсем ясно съм си виждал грешките. Какво съм могъл да направя, но не съм направил или защото не съм го видял, или поради други причини, които след време са ми изглеждали направо смешни. Да, прав си, необмислено е, защото говоря от личен опит. Няма какво толкова да мисля.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #108 -: Apr 09, 2018, 13:34 »

Хайде да спреш с необмислените изказвания. Освен от хора, автомобилите се правят основно от метал. Преди 50 години — основно от стомана. 

Произвеждахме камиони, вярно по лиценз, но ги правехме основно тук. И рама, и двигател. Просто за автомобили нямахме нужната база за да започнем.

А не е работа да изнасяш производство навън — примери от последните 30 години колкото искаш.

Какво точно му е необмисленото? Провалял съм се в не малко неща и след време съвсем ясно съм си виждал грешките. Какво съм могъл да направя, но не съм направил или защото не съм го видял, или поради други причини, които след време са ми изглеждали направо смешни. Да, прав си, необмислено е, защото говоря от личен опит. Няма какво толкова да мисля.

Ами отговорът ти е импулсивен и от това необмислен, което го прави не съвсем точен. Не го казвам като нещо лошо, просто го констатирам. И нищо лично към теб.

Както вече казах, освен хора, за правенето на леки автомобили ти трябва и инфраструктура, защото само с голо желание не става и нямаше да има нужда да водим сега тази дискусия. А аз говоря за инфраструктурата — какво още не ни достигаше.

Толкова от мен по този въпрос.
Активен

the lamer's team honourable member

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #109 -: Apr 09, 2018, 19:36 »
И нищо лично към теб.

Зная  :)
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #110 -: Apr 10, 2018, 11:16 »
   Kитай и Индия са започнали автомобилното си производство от нулата.
   Някогашните слаборазвити селски райони са станали високоразвити
индустриални гиганти.
   Значи може...
   Можду другото,кой знае защо престижните марки "Jaguar" и "Land Rover"
са смятани за британски,при положение,че са ... индийски  ;D
   Собственост са на индийската корпорация "Tata motors".
   Виждате,че всичко се връща.Някогашните роби стават господари ...
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #111 -: Apr 10, 2018, 12:04 »
Здравейте,

Според мен нещата с производството, търговията, парите и т.н. са комплексни и силно свързани.
Какво имам предвид, по-долу ще изброя някои мои наблюдения/съображения:

1.в съвременната индистрия има огромна разлика в нормата на печалба между високотехнологичните продукти и печалбата например от селското производство. Тоест голяма печалба бързо се получава в индустрии в които има малко на брой производители (често с някаква форма на явен/скрит картел). пример - защо една операция за час-два струва хиляди нещо си (медицинската апаратура е безумно скъпа спрямо вложените неща и труд, но единици я предлагат и могат да искат горе-долу колкото могат да вземат).
За да не могат други да навлязат в тяхната ниша имат търг.тайни, патенти, марки и какво ли още не, цяла индустрия е.
Реално отдавна нов участник не може да навлезе в тези индустрии, няма парите, ноухауто, хората и ...

2.Всяка държава има някакви природни ресурси и може да ги ползва за производство/потребление и първо е глупаво да не използваш това което имаш (отделно дали ще го ползваш или ще изнесеш част от него, при условие че осигуриш и възстановяването на ресурса). За неща които искаш да произвеждаш и нямаш ресурс може да го внесеш, според нуждите (тоест е смес от собствени и придобити ресурси).

3.Следващ въпрос е дали и как ще реализираш продукцията, например е много по-трудно да излезеш на пазара където има безброи други производители (земеделска и др. продукция) и привилегията да можеш да диктуващ своите условия (монополи и явни/скрити картели, които поне според мен съвсем не са малко на брой).

4.Отскоро има и един вид виртуален продукт - филми, игри, някакви приложения и всичко свързано с компютрите, където инвестицията е доста малка в сравнение със печалбата, отделно дали наистина е нещо стойностно или по-скоро е фиктивна стойност генерирана от рекламата).

5.Развитието и промяната на света и хората непрекъснато вървят и те също влизат в сметката. Тоест това е един непрекъснат процес с промяна на приоротети и политики.

6.Но може би най-важното е да се знае от кое и колко реално е необходимо (а не колкото повече по-добре, това те прави роб на собственоста ти, да я пазиш да я увеличаваш и т.н.).

7.Следващото стъпало е какво реално е необходимо на човек и това е "да е щастлив", за мен (лично) няма никакъв смисъл от каквито и да е неща ако не съм щастлив от това.

Тук малко набързо нахвърлях някои неща и вероятно съм изпуснал доста други, но дотук толкова.
Стремях се да покажа важните/основните неща а не отделни факти и примери.

PS: нещата с парите изискват съвсем отделна тема, както и други теми  ...

Успешен ден (Христос Возкресе) !
Румен
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #112 -: Apr 10, 2018, 13:05 »
Нещата не са сложни, но ги представят за такива. Като икономиката например или финансите. Всичко опира до задоволяване на потребностите на човек. Тези потребности обаче могат да се възпитават. Да те накарат да искаш нещо, от което нямаш нужда. Кола, телефон, пътуване, пари. Банките не са за да си държат хората парите на безопасно място. Те са за да ти дадат кредит, когато искаш пари, защото искаш нещо друго, което струва пари. Например. Или колата. Не еднократно съм виждал да се тегли кредит, за да се купи някоя западна кошница на старо, за да гъзарееш в квартала или за да остане гаджето по-дълго с теб. Производство? Всяка година се изгарят по около десетина тона диаманти, за да се държат цените.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #114 -: Apr 11, 2018, 19:38 »
Жълтия маймуняк клекна, щял бил да свалял митата за американските коли и щял бил да отворел пазара за чудите компании. Значи можело, ама все трябва гьостерица първо да играе.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #115 -: Apr 11, 2018, 19:41 »
Кучето ........ според тоягата.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #116 -: Apr 12, 2018, 09:08 »
Жълтия маймуняк клекна, щял бил да свалял митата за американските коли и щял бил да отворел пазара за чудите компании. Значи можело, ама все трябва гьостерица първо да играе.

   Я обясни като как точно са клекнали ?
   Правиш намеци за китайците,а я кажи как Барак Хюсеин Обама
(това са официалните му имена) Хамериканците си го избираха 2 мандата.
Че и успешно ги излъга,че е християнин  ;D
« Последна редакция: Apr 12, 2018, 09:11 от spec1a »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #117 -: Apr 12, 2018, 12:27 »
Жълтия маймуняк клекна, щял бил да свалял митата за американските коли и щял бил да отворел пазара за чудите компании. Значи можело, ама все трябва гьостерица първо да играе.

https://bgr.news-front.info/2018/04/11/kitajskite-korabi-se-prisedinyavat-km-vmf-na-rusiya-iran-e-v-plna-bojna-gotovnost/

https://bgr.news-front.info/2018/04/12/kitaj-shhe-se-borim-do-pobeden-kraj-sreshhu-ednostrannite-dejstviya-na-sashh/

Ауууу, ама как са напълнили гащите китайците от великите американци :D :D :D
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #118 -: Apr 12, 2018, 12:32 »
Да ви припомня аз нещо от близкото минало :) !

Спомняте ли си, че преди по-малко от 20 години, Бил Гейтс за първи път смени краля на Брунеи като най-богат човек в света и прескочи заветната цифра от 1 млрд долара богатство????

Прави ли някой връзка с това, че вече 1 млрд долара богатство вече не се смятат за нищо????? За какво ограбване хората става въпрос сега или за каква инфлация става въпрос, което по-същество се и отново ограбване!!!!
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #119 -: Apr 12, 2018, 14:23 »
Е, как ще ги стигнем китайците?
Американците няма как да ги стигнем. Българина упорито отказва да задлъжнява. Кредитите може и да се увеличават, но не можем дори да се доближим до американците. Там почти всеки живее на кредит. Тук не щем.

Противно на това, което се говори за китайците, а и тук включително, колко зле живеели, гледах едно видео на американец, който живее там. Човека казва, че е характерно за китайците да имат пари в банка. Дори тези с ниски доходи. И като казва пари в банка, има предвид много пари, не няколко лилядарки за черни дни.

https://youtu.be/DgejOqZTD54?t=331

Поправка. Човекът е от Южна Африка.

Живее там, има си китайка за жена. Няма да е зле за изгледте малко от филмчетата му. Да видите, колко зле е в Китай. И отношението на китайците към западната култура. Не я харесват. Не я искат. Ще кажете, че са с промити мозъци. Може би! Но същото може да се каже и за западния свят - в частност САЩ и американския начин на живот и светоглед. Направо ми се иска да ида и аз за няколко месеца. Да видя, що за живот е там. Има кого да разпитам, защото познавам будисти, които са ходили няколко пъти до Тибет, та са минавали и през Китай и Индия. За Китай не съм ги разпитвал, но за Индия си поговорихме. Източнита култура не може да се сравнява със западната и затова не може да се твърди, зле ли са или не са. Няма да забравя думите на една от жените, с които си говорих. Преди да хване самолета първия път, мислела, че сме зле тук, че българите с право има от какво да се оплакват. Докато не попаднала в Индия. Казва, че има не малко хора, които дотолкова нямат нищо, че нямат и дрехи на гърба си или просто разпадащи се парцали. На улицата живеят цели семейства при невъзможни, както тя каза, условия. Не зная, какво е невъзможни усливия за нея, но видимо се натъжи и я стегнаха гърдите, докато го казваше. Но каза и, че въпреки това, са щастливи и усмихнати. А ние не можем. Причини за това... Който иска да ги търси. Аз съм отказал да се оплаквам, да мрънкам, да хленча, че нещо не ми върви, когато се случи. Никой не го интересува, а и малко хора, ще подадат ръка. В крайна сметка, винаги се оправям. И не понасям хленчещи хора. Да се оплакваш, не върши работа. Да, може да си много зле и да пророниш някоя сълза за себе си, но това трябва да приключи в един момент и да се вземеш в ръце и да се пребориш със ситуацията. Сам или с помощта на някого, но не можеш да стоиш. Българския народ обаче точно това прави. Реве и хленчи и се надява сигурно да получи съчувствие най-накрая от ЕС или САЩ, може би дори Русия, знам ли. Всеки с идолите си.  И да дойде някой и да ни "оправи". Оправят ни яко. Ма ние няма да се оправим, докато сами не впрегнем сили. Не да гоним китайците. Да гоним собствените си цели. Няма да станем световен производствен център, нито финансов такъв. Няма да привлечем туристите от Китай, Индия, Египет, Гърция или Виена. Но тук може да стане рай. Имаме си всичко. А не правим нищо.
« Последна редакция: Apr 12, 2018, 15:10 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 37   Нагоре
« назад напред »