Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 37   Надолу

Автор Тема: Как ще ги стигнем китайците ...  (Прочетена 95389 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3243
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #435 -: Apr 26, 2018, 06:50 »
Тая синя "крава" си е направо бик

Органик - морганик, ГМО, пак сме назад от китайците:
Опаа извинявам се, подведох се от написа под снимката 'Белгийска синя крава' Ама джурналиската е виновна, че не е погледнала и не е видяла отдолу какво му се джуркат  :o

Пада качеството на всичко, поголовно, ама демография, какво да я правиш...
Демографията, глупако!

Хитреци на дребно - Всеки седми с инвалидна пенсия.

А иначе не само Китай ами И Северна Корея ще ни надмине

А да не говорим за близкия, и не чак толкова близък, Космос
http://e-vestnik.bg/27775/mozhe-li-kosmosat-da-stane-svobodna-ikonomicheska-zona/
Некой хора вече са теглили калема...
общата стойност на полезните изкопаеми, съсредоточени между Марс и Юпитер, достига астрономическите 700 квинтилиона долара, а средностатистическият астероид съдържа 1,5 милиона тона кобалт, което е една четвърт от земните залежи на този метал.

А ние както винаги, традиционалисти, пак сме само в сферата на пожеланията
http://e-vestnik.bg/27708/kak-ne-napisah-operata-mazhka-banya/
 ;D ;D ;D

П.П. Извинявам се, объркал съм последния линк по-горе, ама така като пиша посред нощите - поправям се веднага
http://e-vestnik.bg/27788/shotlandiya-iznasya-uiski-za-5-mlrd-evro-a-nie-se-hvalim-s-domashna/

П.П.П. Мани другото ами вече чужденците правят по хубавата ракия у нас -глобализация майна
http://e-vestnik.bg/5608/%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D1%8A%D0%BB-%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D1%8A%D1%82-%D0%BA%D0%BE%D0%B9%D1%82%D0%BE-%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B4%D0%BE%D0/
« Последна редакция: Apr 26, 2018, 07:46 от remotexx »
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #436 -: Apr 26, 2018, 07:46 »
Само дето в природата не прескачат гени от един вид в друг, примерно от акула в домат.

.. Е да де аз затова уточних че понеже термина ГМО е неясен/неточен (всички сме произлезли от ГМ) предпочитам по-подходящия термин 'трансгенен организъм' (ама това верятно ще дойде прекалено много на някои хора)

За теб -- може би е неясен и неточен. За мен ГМО означава генно модифициран от човека организъм.

И понеже там нещата са много неясни за ефекта от това бърникане, който ефект може да се прояви след поколение или две (че и повече) ми се струва, че то се прави малко или много урбулешката, без много мисъл за дългосрочните последствия от него.
Активен

the lamer's team honourable member

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6199
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #437 -: Apr 26, 2018, 08:31 »
.... ГМО доказано прецаква ДНК, прецаква възпроизводството....
Доказано? От кого? Как?
..Няма какво повече да кажа...
Аха. Не е доказано от никого по никакъв начин.
Аха, но не е доказано, че не е доказано по никакъв начин.

Виждаш ли? И аз мога  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #438 -: Apr 26, 2018, 10:09 »
@Yasen6275
Ти наистина ли вярваш че промяната на днк (прехвърляне на гени  между 2 несъвместими биологични вида - например риба и домат ) в основата на хранителната пирамида няма да даде отражение нагоре по веригата ???
Кое им несъвместимото на доматите и рибата. Много добре седят в консервата. Иначе естествено че дава отражение в хранителната верига. То това е идеята на естествения подбор. Мутация променя ДНК, нещото което яде дадения организъм не му изнася и организма почва да се размножава по-интензивно Или пък ако е хищник придобива някаква способност да си лови по-лесно плячката.


И къде видя технологични революции ??
АЕЦ все още работят на принципа на парната машина ( само горивото е различно ) - контролирания ( студен ядрен синтез) е все още утопия .  Автомобилите ( масово производство ) все още са с двигатели с вътрешно горене ( защо ли ?) . Колко трасета за магнитни влакове в света има ?? И т.н. до безкрай . Не си мисли че компютри и комуникации са единствените неща които характеризират технологичния напредък .
Това че си пропуснал да чуеш за революцията в селското стопанство и комуникациите в средата на миналия век си е твой проблем. Неразбирането на термодинамиката и отричането на революцията която е ядреното гориво е проблем който е поправим, но се съмнявам че ще направиш усилие. Все пак явно ти е върло неясно що е то ефективност.

Недей бърка зависимостта със задоволяването .
Аз ли? Къде точно съм ги объркал?

В момента тези "презадоволени" общества ако им дръпнеш шалтера за тока за една седмица ще се превърнат в диваци , защото са силно енергийно зависими ( и не само енергия - вода , храна ). Той и наркомана като дръпне една "магистралка" вижда света в розово , ама после реалността му бие два шамара и той пак търси "магистралка" .
Прекалено много филми гледаш.
Активен

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #439 -: Apr 26, 2018, 10:15 »
.... ГМО доказано прецаква ДНК, прецаква възпроизводството....
Доказано? От кого? Как?
..Няма какво повече да кажа...
Аха. Не е доказано от никого по никакъв начин.
Аха, но не е доказано, че не е доказано по никакъв начин.

Виждаш ли? И аз мога  ;D
Взими да пораснеш малко. И да научиш що е то тежест на доказване.
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #440 -: Apr 26, 2018, 11:50 »
Здравейте,

Yasen6275: като чете човек коментарите ти не знае на кое да вярва (поне с мен е така :-).

Ето няколко примера:
И от кога снимките в интернет означават нещо? Или си пропуснал революцията наречена Photoshop?
Последна редакция: Апр 14, 2018, 21:17 от Yasen6275
...
Коя е тая група учени от магаданския институт? Опа, извинявам се, журналисти исках да кажа.
Какви са тези снимки? В джамия ли са го снимали? Или на поклонение в Мека?
И какви точно почести в повече са му оказани в сравнение със ВСЕКИ един друг президент на щатите посетил СА?
Ако може с линкове щото ти май нямаш идея какво значи термина факт.
...
https://5pillarsuk.com/2017/04/06/saudi-king-awards-theresa-may-honour-for-meritorious-service/
...

Моето "ограничено" разбиране е че първо - не може да се вярва на снимки в Интернет (може да са манипулирани).
Обаче приемаш като факти/доказателство пак линкове/снимки от същия този Интернет (както и използваш такива за доказателства).

Явно "твоите" линкове и снимки са реални и надеждни а тези на другите не са, или пак не съм разбрал каквото трябва и имам само начално образование ?

Съвсем отделно са и обидните квалификации които често ползваш (обаче често човек без да иска показва неща които би искал да скрие).

...
Да се правиш на ударен с мокър парцал. И че не разбираш за какво говорят другите.
...
Нещото което е абсурдно е колко зле си подготвен по физика и математика(геометрия по специално).
...
Викаш Хигс бозона не е нищо повече от симулация. То бива невежество ама твоето на нищо не прилича.
...
Пропуснал си около 7-8 години в училище, които систематизират и обобщават знания натрупани в рамките на 400-500 години.
...

Впрочем ти X-бозона видял ли си го (дори и на снимка).

Със сигурност (не е вероятност) не съм разбрал нещо фундаментално (на какво да вярвам) и ще се радвам да го науча.

Румен
« Последна редакция: Apr 26, 2018, 12:04 от ray »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3401
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #441 -: Apr 26, 2018, 12:25 »
А, така. :D
« Последна редакция: Apr 26, 2018, 12:41 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #442 -: Apr 26, 2018, 12:57 »
...логорея с много логически грешки...
Там ти е проблема Румене. Че вЕрваш. Аз, за разлика от теб, отделям 5-10 мин. за да проверя даден линк. Колко е достоверен. И обикновено се намират още 2-3 достатъчно достоверни. Ако не усещаш, разликата с приятелчето ти 4096, което се опитваш да защитиш, е че не из...плесквам една глупост и после да се правя на ошипана госпожица като ме попитат на какво е обоснована тази глупост. И да, на снимки не вярвам. И никъде не съм дал снимка като доказателство.

Квалификациите ми са пряко следствие от из...плескванията на приятелчето ти. Няколкото ми опита за конструктивен спор с него завършиха с цупене и с тропане с краче. Струва ми се че основната му цел в тази тема май е да насажда определено отношение към определени групи хора. Но това е само предположение в главата ми.

И да, виждал съм Хигс бозона. Така както ти си виждал вятъра и топлината на слънцето.

Нещото което е добре да научиш е че не само ти си чел този сайт. И за разлика от теб, някои хора предпочитат да не експлоатират наученото от него за да ограничават познанието на другите.
« Последна редакция: Apr 26, 2018, 13:05 от Yasen6275 »
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #443 -: Apr 26, 2018, 13:11 »
Мисля и вярвам, че вече разбрах каквото ми трябваше и за което питах, благодаря !

Румен
« Последна редакция: Apr 26, 2018, 13:44 от ray »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6199
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #444 -: Apr 26, 2018, 16:49 »
Конструктивно мнение няма да се получи от отсрещната страна, което значи, че се обезсмисля цялото това писане на думички.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3871
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #445 -: Apr 26, 2018, 17:34 »
Yasen6275:
Цитат
И да, виждал съм Хигс бозона.

 ???
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6199
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #446 -: Apr 26, 2018, 18:06 »
Какво се чудиш? Прилича на хикс бозон.  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3871
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #447 -: Apr 27, 2018, 08:26 »
   Ами няма как да се види въпросния Хигс бозон - съществува много
кратко време,резултат е от сблъсъка на снопове частици с изключително
високи енергии,няма как наблюдател да се намира на мястото на този
сблъсък,пък и няма как Хигс бозона да въздейства на зрителния нерв.
   Надявам се,че го обясних на достъпен език.
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1452
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #448 -: Apr 27, 2018, 09:05 »
Здравейте,

@spec1a: тъй като ти започна тази тема мисля че също ти трябва да прецениш дали не е време да се затвори вече, със сигурност ще има някакъв вид продължение (след време).

Поне на мен ми се струва че няма какво повече да кажа/пиша (но това е само мое мнение :-)

Лек и успешен финал на седмицата !
Румен
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3871
    • Профил
Re: Как ще ги стигнем китайците ...
« Отговор #449 -: Apr 27, 2018, 09:27 »
   Смятам,че разбирам достатъчно от квантова физика,и затова се опитах
да обясня как стоят нещата.
   Сигурен съм,че не обиждам никого с тези писания.
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 37   Нагоре
« назад напред »