Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 165619 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #525 -: Nov 21, 2021, 10:23 »
От новината на Opennet:

https://www.youtube.com/watch?v=IUulhc5D4dg
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #526 -: Nov 21, 2021, 12:01 »
Ти и да не видиш сорса, може с инспектора и малко JS в конзолата да си извадиш на чисто всичко нужно.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #527 -: Nov 22, 2021, 09:49 »
   Е да де.

Кажи го това на "експертите" в министерство на образованието.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #528 -: Nov 23, 2021, 08:49 »
Ей, избига се по тез магистрали. Цял рейс хора си отидоха, мама му стара.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #529 -: Nov 23, 2021, 09:24 »
Чух тази сутрин по „Хоризонт“.

Случая не личи да е атентат, въпреки, че следователите непрекъснато се позоваваха на следствена тайна. От там разбрах, че Боби Сарафов е станал началник на НСС и той също се позоваваше на следствената тайна. Да не би все пак да го готвят за главен прокурор, макар предния път да му го сложиха? А и щом му го сложиха, този човек, какво все още прави на държавна служба?

Мисля си, че това непрекъснато позоваване на тайна не е повод за параноя, а просто следователите са доволно некадърни, нищо не знаят и не щат да се излагат публично. Така де, щом най-добрия от тях се казва Сарафов, то дори не можем да си представим, за каква гробница на мъртви души става въпрос под него.

Единия се изпусна и каза за „пътя убиец“. Помня ги тези наглеци от „Трейс“. Тогава бяха впрегнали националните телевизии да обясняват, колко добре и модерно работят по мездренския път. Няколко месеца по-късно се случи трагедията при Своге. Просто не могат да не се издънят. Мутренски манталитет.

Не помня „Струма“ кой я строи, пък и минаха 7-8 години някъде. Случая не би трябвало да е от престъпната некомпетентност на строителя, както случая с „Трейс“. И все пак някоко човека споменаха, че участъка е „тегав“. Това беше използваната дума. Аз нямам представа, какво трябва да значи тегав участък на нещо, което се предполага, че е магистрала и би трябвало да е право като вектор или поне с едва доловими завои, за да „смъкнем проектната скорост“, както обичаше да се изразява една, понастоящем брюкселска свиня.

От друга страна, винаги най-вероятната причина е преумора на водача. Но тук странното е, че е имало почивка малко преди трагедията. И на всичкото отгоре не е бил самостоятелен автобус, а са се движили четири в пакет. От това по-безопасно просто няма.

Вероятно, пак като почти винаги, никога няма да ни бъде казана истината, ако ще разследващите все пак да я разберат, в което имам огромни съмнения.

Последното, което чух, е, че Заев пристигал у нас. Преди седмица пича загуби местни избори и по бойковски е бил обещал да подаде оставка. Но за разлика от ментора си, не го е сторил. В резултат на това му внесли вот на недоверие. Така и не чух, как е минал, но щом идва, значи вота не е минал.

И интересното е, че поне за сега в програмата му е единствено среща с оцелелите, но не и посещение на мястото на трагедията.

« Последна редакция: Nov 23, 2021, 11:21 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #530 -: Nov 23, 2021, 09:43 »
Много-много не ми се вярва да покрият нещата. Трагедията е голяма все пак, че и международна.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #531 -: Nov 23, 2021, 09:58 »
   Така е,голяма част от следователите са некадърни.
Но затова пък,много нагли , нахъсани и безпардонни.
Настоящият главен проКУРор Иван Гешев също е започнал като такъв.

   Има обаче и един друг проблем.
Тези т.нар. "вещи лица".
Постоянно се оплакват че им плащат малко.
Сериозните експерти са високоплатени и много трудно биха се
навили да са "вещи лица".
   В случая,предстои сериозна автотехническа експертиза и ми е много
интересно що за специалисти ще намерят.

   И друго:
Въпросните  "вещи лица" понякога са заплашвани,и плащат със живота си.
Помните ли случая със сестрите Белнейски ?
Имаше един професор по медицина,дръзнал да извади някои
неудобни факти ,който  ...  "ce самоуби" !
Много ми е любопитно защо това не се разчовърка сериозно ?!?
« Последна редакция: Nov 23, 2021, 10:05 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #532 -: Nov 23, 2021, 10:20 »
Ей, избига се по тез магистрали. Цял рейс хора си отидоха, мама му стара.

Сега като се замисля Ачка, ти си най-информирания ни човек във форума. Винаги пръв научаваш всички новини. Браво!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #533 -: Nov 23, 2021, 10:23 »
Лека им пръст на хората!

Много се натъжавам, когато стане нещо подобно. Тъжно ми е, че трябва да става. Независимо, какво точно се е случило и ще се намери ли, някой, който да разбере.

Просто не трябва да стават подобни неща, а стават.

В автобуса било имало и един белгиец. Така каза по радиото и.д. посланника на Македония.

Съболезнования и на неговите близки :'(
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #534 -: Nov 23, 2021, 10:26 »
Е, не е баш така. Едва ли съм най.........информиран.

Ама сутринта като пусна малко телевизия, и като видя такива кофти репортажи, ми става гадно за хората. Никой не заслужава такава съдба, жив да изгори в накакъв насран автобус.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #535 -: Nov 23, 2021, 10:36 »
Ненавиждам го това. Премиерите са отишли там на крак. Никой не може да ме убеди, че не търсят политически дивиденти или са отишли лично, за да избеггнат политически негативи. И след това са дали изявления? Аз няма да мога да говоря от потрес и болка, ако съм там. Загинали са дванадесет деца. И при това по ужасен начин.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #536 -: Nov 23, 2021, 19:46 »
Утре - траурен ден.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #537 -: Nov 23, 2021, 20:14 »
Утре - траурен ден.
Като се сетя за децата и ми се насълзяват очите. Възрастнитее не ме интересуват. Повечето са за отстрел тъй или иначе.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #538 -: Nov 23, 2021, 20:15 »
Дали? За пореден път. Но взе да се случва прекалено често.

https://www.youtube.com/watch?v=IEphpR-k-XI
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

bdenkov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 57
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #539 -: Nov 24, 2021, 01:43 »
Извинявам се, че цапам тази тема със спам и флуд. Не искам да правя поредната нова тема, затова ще питам в тази тема. За което моля за извинение.

Вашите мнения за: https://www.radioshackcatalogs.com/

Ако може да се отвори каталогът на компютрите.

Мисля, че и музикалната техника и радио станциите в другият каталог са интересни, поне за мен.

Вашите мнения за: backbox-7-desktop-amd64

В момента съм с Арч. Дали си заслужава да проявя интерес и да сменям Арч-а.

Търся информация за: Съраунд система с рака Sharp- 7770 + колоните. За цялата система в комплект търся мнения. Само усилвателя не ме интересува. Качество на звук. Цена и др.
Мисля, че е излязла през 1983 год. на пазара в Западна Европа.

Търся информация за: Съраунд система с рака Sharp- 8880 + колоните. За цялата система в комплект търся мнения. Само усилвателя не ме интересува. Качество на звук. Цена и др.
Мисля, че е излязла през 1990 - 1991 год. на пазара в Западна Европа. За цена през 1991 год. предполагам, че е над 3 000 бундес марки - Западно - Германски. ГФР.

Предполагам, че са били по- резиденции. При домашният бит дали са били често срещани?

Да се похваля. Преди 4 месеца от магазин за левче си купих телевизионна игра за 25 лв. Напълно фолирана от завода кутия. В същия ден я пробвах на телевизора и не работеше.
Вчера се сетих за нея. Днес я пробвах на същия телевизор.
JVC 32" Full HD. Не работеше. Телевизорът е на 2-3 год. От Техномаркет. Преди да изтече 2 год. гаранция 35 дена телевизорът беше напълно повреден. Викнаха ме след два дни да взема същия или друг такъв модел. Произведен е от Вестел - Турция. Имам и допълнителна застраховка в застрахователно дружество за още три допълнителни години. Застраховка при повреда, а не безплатен ремонт.

Занесох я в кухнята. Телевизор Blaupunkt 32" Full HD. Закупен през 2014 год. лятото от Кауфланд. Работи без забележка. Текстът малко е размазан. Има два пулта плюс пистолет.
Super 8-bit game - SQY-888
Роден съм 1976 год. От май 2006 год. имам  Атлон 64 3200+ с дъно А-8N-E с х16, х8, х4, х1 слота. От 2014 год. съм на Линукс. Първият ми Линукс беше УСУ - 8.1 Дестоп. До сега.
Компютърни игри досега не съм играл поради липса на знания и език. Играх около 20 минути Каратека и Супер Марио и други игри само за опит. От това ми е много повдигнато настроението.

При телевизор: JVC 32" От дистанционното избирам: Списък на източниците. От него по вертикала избирам: Wireless Display.

Готови сте за свързване. За да започнете пуснете Wireless Display на вашият компютър или смарт телефон.

Име на адаптора: JVC 1234567E

Идентификатор на адаптера: 98756432Е

Какво да правя? Нямам безжична връзка с телевизорът.

Рутер: Archer C5 V4.0

TP Link В5В8

TP Link В5В8-5G

В кухнята на синята точка имам едно Xaomi Mi допълнително и чрез него през рутера гледам Тубата.

2. При телевизор: JVC 32" От дистанционното избирам: Списък на източниците. От него по вертикала избирам: Споделяне на аудио видео. След това ми излиза надпис: Archer C5 Замисля се телевизорът. Изписва ми няма споделено съдържание. След, което изписва:

Готови сте за свързване. За да започнете пуснете Wireless Display на вашият компютър или смарт телефон.

Име на адаптора: JVC 1234567E

Идентификатор на адаптера: 98756432Е

Едновременно от рутера съм прокарал 5 метров кабел фабричен за компютърни мрежи. Преди време беше включен в лан буксата на телевизорът, но в момента е изваден.

Какви са Вашият съвет и мнение.
Активен