Автор Тема: Отваряне на магнитни връзки в Chromium  (Прочетена 4337 пъти)

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Не мога да отварям магнитни връзки в Chromium базираните браузъри - Cromium browser и Opera. При кликване върху връзката, браузъра не стартира торент клиента (transmission-gtk), а, отваря празна страница. Стартера на клиента е нормално конфигуриран, като в асоциативните връзки е посочена и магнитна връзка.
Благодаря предварително, ако някой ми помогне да разреша проблема.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Отваряне на магнитни връзки в Chromium
« Отговор #1 -: Jan 15, 2016, 10:11 »
Трябва да укажеш в системата ти подразбиращо се приложение за x-scheme-handler/magnet файлове. Някои графични среди имат графични инструменти за това, но по-универсалният начин е или да изпълниш команда с обикновен потребител:
Код:
xdg-mime default ПРИЛОЖЕНИЕ.desktop x-scheme-handler/magnet
(където "ПРИЛОЖЕНИЕ.desktop" е името на desktop файла за приложението от /usr/share/applications, без да се вписва пълният път до него), или ръчно да си впишеш ред:
Цитат
x-scheme-handler/magnet=ПРИЛОЖЕНИЕ.desktop
в ~/.local/share/applications/mimeapps.list (или там, който файл ти указва приложенията по подразбиране).
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Отваряне на магнитни връзки в Chromium
« Отговор #2 -: Jan 15, 2016, 10:37 »
Ако под приложение се разбира торент клиента - описан е. Във firefox, магнитните връзки се отварят с него без проблеми. Проблемът е в браузърите.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Отваряне на магнитни връзки в Chromium
« Отговор #3 -: Jan 15, 2016, 10:53 »
Във firefox, магнитните връзки се отварят с него без проблеми.
Firefox има собствена база за това кой тип файл с кое приложение да се отваря (виж Настройки > Приложения), не използва настройките в системата, така че не може да ти е мерило дали за този файлов тип има описание в системата кое приложение да го отваря, така че браузъри, които ползват тези описания, да го знаят.

Направи каквото ти казах, и ще стане ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Отваряне на магнитни връзки в Chromium
« Отговор #4 -: Jan 15, 2016, 13:28 »
Бях го вече направил. След твоя пост, само проверих, дали реда е на мястото си. Няма никакъв резултат. Не е голям проблем. И без това, гледам по един филм в месеца. Ще си мина и без магнитните връзки.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Отваряне на магнитни връзки в Chromium
« Отговор #5 -: Jan 15, 2016, 14:14 »
Я изпълни тази команда като обикновен потребител и кажи какво става:
Код:
xdg-open magnet://
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Отваряне на магнитни връзки в Chromium
« Отговор #6 -: Jan 15, 2016, 14:42 »
Когато е зададен по подразбиране, Chromium отваря празна страница, а Firefox ми предлага да отвори Transmission. http://s19.postimg.org/tikds333n/xdg_open.png
Не съм сигурен, дали по принцип Chromium може да стартира директно торент клиента, защото винаги, първо съм свалял торента, и след това съм го отварял с програмата.
« Последна редакция: Jan 15, 2016, 14:46 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Отваряне на магнитни връзки в Chromium
« Отговор #7 -: Jan 15, 2016, 15:41 »
Не съм сигурен, дали по принцип Chromium може да стартира директно торент клиента, защото винаги, първо съм свалял торента, и след това съм го отварял с програмата.
Може, при мен е така и съм го направил по същия начин, както те съветвам.

Когато е зададен по подразбиране, Chromium отваря празна страница, а Firefox ми предлага да отвори Transmission.
Значи нещо или не ти се е получило задаването на приложението за типа с xdg-mime (макар че пък казваш, че си го има и във файла), или нещо друго по средата презаписва стойността с друго. За съжаление обаче за второто ще ми трябва гадаене, за да позная. При успешно задаване, xdg-open командата с подаден такъв файл или линк би трябвало да ти отваря зададената програма за него.
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

Nawab

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re: Отваряне на магнитни връзки в Chromium
« Отговор #8 -: Jan 30, 2016, 14:13 »
или нещо друго по средата презаписва стойността с друго. За съжаление обаче за второто ще ми трябва гадаене, за да позная. При успешно задаване, xdg-open командата с подаден такъв файл или линк би трябвало да ти отваря зададената програма за него.
Активен

NOOR

malin

  • Гост
Re: Отваряне на магнитни връзки в Chromium
« Отговор #9 -: Feb 08, 2016, 18:52 »
В mimeinfo.cache съм добавил x-scheme-handler/directory=pcmanfm.desktop , за да ми отваря qbittorrenta папките. Може да "хвърлиш" и там асоциацията.
В по-новите пътя не е в ~/.local/share/applications/mimeapps.list  а в ~/.config/mimeapps.list. E, поне при мене беше така.
« Последна редакция: Feb 08, 2016, 19:04 от malin »
Активен

malin

  • Гост
Re: Отваряне на магнитни връзки в Chromium
« Отговор #10 -: Feb 09, 2016, 21:43 »
Лудост! Кибер, ползваш LXDE-core понякога. Да не би на такава система да ти прави проблема?
Сложих core-то и там наистина е жална ти майка с асоциациите, не е ясно кое къде "хвърля" и от къде го чете. Пробвах с ку-торента (хромиум не ползвам) - въртях, суках , трих качета - не ще и не ще. Влязох си в опънбокс-сесията (с дефолтен лх-панел и десктоп) , затрих качето - излизане и влизане - и до там.
Та мисълта ми е - ако промениш в автостарта подразбиращите да са лхпанел и десктоп, а не с lxde профила... Най-много да стане по-голямо мазало.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Отваряне на магнитни връзки в Chromium
« Отговор #11 -: Feb 09, 2016, 22:03 »
Ползвам lxde-core, само, когато изграждам LXDE базиран десктоп. В случая, ползвам само чиста Xfce.
Не ми се експериментира повече и не си губете времето с тази тема.
Firefox 44 работи много добре. Ако ми потрябва да отворя някоя магнитна връзка, ще го направя през него.
« Последна редакция: Feb 09, 2016, 22:12 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

malin

  • Гост
Re: Отваряне на магнитни връзки в Chromium
« Отговор #12 -: Mar 06, 2016, 12:15 »
В по-новите пътя не е в ~/.local/share/applications/mimeapps.list  а в ~/.config/mimeapps.list. E, поне при мене беше така.
Въх, че съм тъп. Прoста символна връзка от едното за другото, ама съм тъп, тъп, та чак прост. И пиша глупости.
Активен