Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 22   Надолу

Автор Тема: Защо повечето потребители работят на Windows  (Прочетена 60945 пъти)

Mitaka

  • Гост
Съжалявам, но мнението ти е крайно некомпетентно. Инсталирам абсолютно всеки .rpm или .deb без никакви грижи, за справка alien. Пакета е точно това, което е в момента, пише къде да се запишат изпълнимите файлове, ако не ти харесва с всеки разархиватор може да си вземеш съдържанието да го сложиш, ама където ти душа иска, но трябва да си направиш линкове към зависимите библиотеки, основното нещо поради, което се правят тези пакети. Ти след като харесваш МАК може да си купиш винаги, не мога да си представя да си купя ОС, заради смотаните продукти на Адобе, ако работех на тях, щях да изискам от работодателя да ми осигури нужното. МАК е не "донякъде", а 100% Юникс в частност BSD с допълнителни "кръпки".

Ключовите думи тук са "можеш да", "с пакета alien" и "направиш линкове към зависимите библиотеки"... т.е. използваш нещо, за да конвертираш друго нещо в някакъв полу-подходящ за твоята дистрибуция формат, който за да работи - трябва да донагласиш с правене на линкове? Иди го обясни на средностатистическият потребител :) Хората искат просто да "пуснат" нещото, и то да заработи! Едва ли майка ми например би се справила с подобна ситуация... докато иначе на Мак или Вин съвсем сама си инсталира браузери, офис пакета /който е лицензен/ и т.н. Да, справя се и с Линукс, но ако аз и инсталирам всичко.

И да, работодателя ми осигурява всичко :) Но... ако сменя работата бих си купил поне един MacBook Pro.

В продължение на 9 години ползвах САМО Linux и нищо друго! Започнах през далечната 1998-ма с RedHat 7.1 и Slackware, мисля, че беше 7.0. Но се изморих... изморих се от постоянните неща, с които трябваше да се примирявам, докато работя с него - бъгване на флаш плеъра примерно, неработене на разни функционални бутони на лаптопа... а пускането на недоносеното КДЕ 4.0 просто сложи капак на всичко, и точно тогава си КУПИХ Вин... никога не съм ползвал пиратски софтуер!
А някъде от 2008-ма ползвам само МАК и честно казано - друго не искам да ползвам...
Факт: колегата ми беше заклет Линуксаджия... но служебният му компютър е MacBook Pro... е, сега и той не иска да пипа друго :)
Активен

Mitaka

  • Гост
Е добре де - в крайна сметка "Защо повечето потребители работят на Windows" ?
До какъв извод стигнахме ?

Въпрос на гледна точка - след като Windows ми върши рбота, защо да ползвам друго?
Другото е - ако имам нужда дори от 1 програма, която няма аналог за Линукс - то аз ще ползвам друга ОС.
Трето - леснота за работа. Линукс е и ще бъде операционна система за по-опитни потребители. Виндовс е за хора, които не мислят, а цъкат с мишката :)
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Цитат на: Mitaka
Не исках да те обидя, подозирах, че си занимавал, като гледам и повече от мен, аз също съм съгласен, че Линукс не е за редови потребител, но не е толкова трудно, може да се свикне, според мен. Просто времето, което е отделил първоначално за М$, ако отдели около 2 пъти повече и Линукс-а ще му е доста по на сърце  :)
Активен

Intel

  • Гост
Хората нямат хъс бре, един приятел все повтаря, че иска да се занимава с линукс, постоянно псува майкрософт, а си стои с бозата. Бяхме метнали един слакуер (предупредих го аз да почне с друго..), разместил панела на kde-то и се отказа  ;D
Активен

Mitaka

  • Гост
Цитат на: Mitaka
Не исках да те обидя, подозирах, че си занимавал, като гледам и повече от мен, аз също съм съгласен, че Линукс не е за редови потребител, но не е толкова трудно, може да се свикне, според мен. Просто времето, което е отделил първоначално за М$, ако отдели около 2 пъти повече и Линукс-а ще му е доста по на сърце  :)

Изобщо не съм се обидил :)
Аз винаги съм бил на мнение, че няма най-добра ОС - добро е това, което ти върши работа...
Активен

Mitaka

  • Гост
Хората нямат хъс бре, един приятел все повтаря, че иска да се занимава с линукс, постоянно псува майкрософт, а си стои с бозата. Бяхме метнали един слакуер (предупредих го аз да почне с друго..), разместил панела на kde-то и се отказа  ;D

И аз бях инсталирал Линукс (Убунту) при един познат... при първия ъпдейт се скапа - черен екран. Оказа се, че било някаъв бъг в Х-а... но резултата беше "ела махни тая простотия дето ми инсталира, и си ми пусни Windows-a" :)
Активен

edmon

  • Гост

Да не пропускаме, разбира се, обичайните фанатици, които решават, че това, което те могат да ползват, е върхът и нищо друго не може да се мери с него. При тях има психологически момент - да отричат всичко различно е равносилно на това да поддържат високо самочувстиве и усещане за величие, превес над останалите. Да признаят, че нещо друго би могло да се мери с "тяхното" е все едно да признаят, че те не са центъра на света, да смачкат гордостта си и да наранят егото си. Подобни хора има във всеки един аспект на живота и, макар че осъзнаваме колко са смешни и нелепи, трябва да се опитваме да бъдем снизходителни към тях и да не ставаме и ние такива. ;)


Не, че съм любител на фанатиците, но да смяташ "твоето" за най-добро може много лесно да те отърве
от чувството завист.
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
И аз бях инсталирал Линукс (Убунту) при един познат... при първия ъпдейт се скапа - черен екран. Оказа се, че било някаъв бъг в Х-а... но резултата беше "ела махни тая простотия дето ми инсталира, и си ми пусни Windows-a" :)
А ето това ми е най-странното, слагат дърто ХР и спират ъпдейтите, ама като сложат Линукс и първи при ъпдейтването и плюенето. Като искаш стабилни версии чакаш да станат такива, като при М$ там се тестват по сума ти време и после пак идват с бъгове, и заради един краш на Х да се откажеш  ;D Аз се възхищавам на всеки програмист, който пише по някви скапани и некадърно направо "изсрани" документации, за да подкара хардуера, тъй като съм си блъскал главата по такива "цветни" документации, дето ако го видя тоя дето я писал ще му навра там, където повече няма да може да я прочете. Ако всички компании започнат да пишат драйверите си за Линукс всичко ще е супер, за пример давам Андроид, след като Гугъл популяризираха ОС си сега всеки иска да има версия и за него, защото има търсене - то е основната движеща сила.
Активен

Mitaka

  • Гост
И аз бях инсталирал Линукс (Убунту) при един познат... при първия ъпдейт се скапа - черен екран. Оказа се, че било някаъв бъг в Х-а... но резултата беше "ела махни тая простотия дето ми инсталира, и си ми пусни Windows-a" :)
А ето това ми е най-странното, слагат дърто ХР и спират ъпдейтите, ама като сложат Линукс и първи при ъпдейтването и плюенето. Като искаш стабилни версии чакаш да станат такива, като при М$ там се тестват по сума ти време и после пак идват с бъгове, и заради един краш на Х да се откажеш  ;D Аз се възхищавам на всеки програмист, който пише по някви скапани и некадърно направо "изсрани" документации, за да подкара хардуера, тъй като съм си блъскал главата по такива "цветни" документации, дето ако го видя тоя дето я писал ще му навра там, където повече няма да може да я прочете. Ако всички компании започнат да пишат драйверите си за Линукс всичко ще е супер, за пример давам Андроид, след като Гугъл популяризираха ОС си сега всеки иска да има версия и за него, защото има търсене - то е основната движеща сила.

 Е то убунту-то само си беше предложило да се ъпдейтва, даже човека ми звънна да ме пита какво да прави, казах му - ъпдейтвай... явно наистина разработчиците на Убунту не са си направили труда да тестват :)
А относно популяризирането... ако някой може да популяризира нещо - това определено е Google.
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
vyrgozunqk - приятелю аз просто писах тези неща за да дам скромен принос за да не се налага да се открива топлата вода дори от опитни линуксджии, че Линукс е по-добър във видеото и снимките от уиндоус, и е чудовищно по-добър във звука-за последното съм правил демо на лаици и музиканти и всички са съгласни, че УИНДОУС Е ЖАЛЪК. За видеото съм си играл 1 час да рестартирам, и впечатленията ми бяха потвърдени от друг човек, който си мислеше че бозата трябва да е по-добра-(между другото на неговото ATI в Линукс имаше почти всичките подобрения в ATI контролния център). Преди 5 години с друг човек правихме същата гимнастика на филм с лошо качество и разликата беше още по голяма. Е-вярно-да имахме два лаптопа един и същ модел щеше да е супер. Сега обаче и ти, и останалите четящи във форума знаете-че има и други аспекти на превъзходството на Линукс, които някои там  са изследвали, и на 100% убедени, и може би има защо. [_]3
« Последна редакция: Jan 18, 2012, 10:00 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

nikolin

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 225
  • Distribution: Slax
  • Window Manager: KDE & xlunch
    • Профил
Windows наистина е добър в нещо - това е рекламата и популяризацията . Колкото по масовае разпростарнен толкова са по дружелюбни към него . И от там идва всичко останало .
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Охооо - обичайния флейм.

Аз бих казал - защо повечето от моето обкръжение са на Mac?
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Аз бих казал - защо повечето от моето обкръжение са на Mac?

Най-вероятно защото са сноби.  :)
Активен

Без правила няма игра

Mitaka

  • Гост
Аз бих казал - защо повечето от моето обкръжение са на Mac?

Най-вероятно защото са сноби.  :)

Или защото искат компютрите им просто да работят... без да прекарват часове или дни в решаване на някой проблем, като например "как да си подкарам нета", "не ми работи камерата", "защо нямам звук в скайпа", "след ъпдейт еди-какво-си спря да работи" и така нататък...
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Аз също съм съгласен с твърдението MAC и PC, това са 2 различни неща. PC е нещо, което ти си избрал параметрите, MAC е нещо, което е сглобено да работи за написания вече софтуер. 2-те неща са напълно различни, аз не искам някой да ми натрапва и софтуер-а и хардуер-а си и да ме убеждава колко добре работи. Ще взема какъвто искам хардуер и ще му сложа какъвто искам софтуер, за мен това е свобода. MAC е противоположното на свобода, няма какво да се дискутира във този форум, М$ е много по-свободен от него.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 22   Нагоре
« назад напред »