Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 22   Надолу

Автор Тема: Защо повечето потребители работят на Windows  (Прочетена 60312 пъти)

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Кто сме на тая тема....
Няма по-добро от домашно отгледаното прасенце :) Дивото също става, но след като мине изследвания... както и луканка - смес диво/домашно...
Както и за домашната ракийка... ха направете греяна ракия от купешка?
За какво става дивото ? В моето семейство се ловуват такива животинки от време - навреме, но не мога да ги похваля с друго, освен с екзотичният синкав цвят на месото.
За домашно прасе те подкрепям напълно.
Малко извън темата за месото и хляба - може ли някой да ми даде линк за сайт, от който да свалям дистрибуции, които вече не са достъпни от официалните страници. Интересува ме специално Kubuntu 10.04 Trinity. Не мога да открия активен линк за сваляне или торент.

http://apt.pearsoncomputing.net/cdimages/
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Не 10.10, а 10.04.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

lomion

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
    • Профил
Активен

lunarvalley

  • Гост
... изтрито ...

баце (линуксфен...) прегледах набързо стоте реда текст и по въпроса с презентациите: за една презентация най-важното е да имаш ясна идея какво искаш да кажеш на слушателите и как. Толкова. Дали ще е с МС Офис или Либре офис -- зависи си изцяло от теб колко добра ще стане.

Аз ползвам комбинация от Инкскейп и ООо/Либре

поздрави
« Последна редакция: Jan 21, 2012, 09:26 от neter »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Цитат
Не 10.10, а 10.04.

http://apt.pearsoncomputing.net/cdimages/index_old.html
Поне проверете какво ми пускате. Другото условие беше да е активен.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
Не 10.10, а 10.04.

http://apt.pearsoncomputing.net/cdimages/index_old.html
Поне проверете какво ми пускате. Другото условие беше да е активен.

http://www.phantmi.com/k-ubuntu-diso/10.04/
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Дневник: Apple вече превърна уж "безплатната" си образователна платформа в източник на приходи

Абе то винаги се очаква, когато Епъл предлага нещо безплатно да има уловка! Все пак безплатен обяд няма, всичко което хората са направили и аз/ти/ние ползваме, по един или друг начин се плаща и ако искаш ползваш и ако не искаш, не ползваш!
Кофтито са подвеждащите реклами, но така ще бъде докато Линукс е с толкоз малък дял от пазара, а и няма начин да се вдигне, докато феновете му отричат графичния интерфейс и принуждават всеки който обърне някакво внимание на Линукс и пита за това и онова и му препоръчват конзолни трикова!
Хора, разберете, че няма нормален човек, който сега да тръгне да навлиза в Линукс и вие да го карате да работи с конзола!
Приветствам Убунту, че в 12.04 няма и терминал да има! Да не говорим за разпиляването на труд с купища графични среди!
« Последна редакция: Jan 21, 2012, 01:59 от backinblack »
Активен

tonitochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 699
  • Distribution: Kubuntu and Xubuntu
  • Window Manager: KDE 4
    • Профил
    • WWW
??Приветствам Убунту, че в 12.04 няма и терминал да има! Да не говорим за разпиляването на труд с купища графични среди!??
Това пък от къде ти дойде, ти виждаш ли се какво пишеш?Ако имаш в предвид терминален емулатор, да , съгласен. Ама терминал, демек bash, sh и т.н. няма как да няма..А на Линукс това му е силата - да може да се ползва мощта на конзолните програми и да има много и различни избори - кеф ти на графични среди, кеф ти на дистрибуции.
Активен

Debian
 http://debian-az-propaganda.blogspot.com/
вестник за GNU/Linux  http://vestnik.hbcom.info/news.php
 http://tonitochev.net16.net/

razorbladic

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 167
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity 8
    • Профил
Аз лично никога не бих се върнал да ползвам Уиндоус... Всичко в тоя свят е въпрос на ПРОПАГАНДА. Хората нямат толкова акъл и не са просветени, че да направят очевидни разлики между Линукс и Уиндоус. Така са третирами, да ползват нещо, което си има много по-добър заместител. И много ясно, и 500 бг програмсити да бяха седнали да разработват Линукс, и той щеше да е на дневна тема навсякъде. Не се безпокойте толкова за Майкрософци, те са толкова алчни, че след време сами ще си изядат клона, на който седат. А и всички проблеми на тоя свят ида от паричната система. Нали се сещате, че за да сте добър програмист, който да издържа семейството (или фамилията) трябва да му се плаща, те затова отиват в Майкрософт, заради кинтите. А философията на Линукс е - на доброволни начала. Не знам дали разработиците на Линукс получават толкова пари... Има си фактори... иначе защо всички ще бягат да обслужват тъпия уиндоус.. тва си е чиста проба монополизъм и мафия... Хубавата новина е, че хората, които трябва да разбират и са още със всичкия си знаят какво да прдпочитат... Линукс ще го бъде! Уиндоус издъхва много... Като световните банки гръмнат с тях гърми и Уидоус... да видим кой последен ще се смее! :D

По-добре е да мислим как Линукс да стане по-хубав и независим (силен), а не толкова да дъвчим локуми защо и как Уиндоус... Вместо да обръщаме внимание на лаещите кучета, по-добре е да се насладим на сутрешната си разходка, кафе или дистрибуция :) ...
« Последна редакция: Jan 21, 2012, 10:50 от razorbladic »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
..А на Линукс това му е силата - да може да се ползва мощта на конзолните програми и да има много и различни избори - кеф ти на графични среди, кеф ти на дистрибуции.

Ами ползвай си го! Аз не знам нито една команда и го ползвам като Уиндоус, само графично и съм доволен, а и на няколко приятели дато съм сложил, също са доволни, но едва ли щяха да го изтраят и един час, по твоя начин на ползване!
Активен

Mitaka

  • Гост
Истината е, че масовият потребител е свикнал да щрака с мишката по бутони, и така да се "слузват нещата". Той не иска да пише сложни заклинания в конзолата, за да тръгне безжичната мрежа например... или за нещо елементарно - като пускане на звук в Skype...
Всеки досег с конзола плаши потребителя - и с право, защото трябва компютъра да работи за нас, а не ние за него!

Да вземем един прост пример: как се инсталира софтуер в различните ОС?
1. В Линукс:
1.1. Може да се наложи да се добавят хранилища.
1.2. В съответният за дистрибуцията пакетен мениджър /е.аси думата/ трябва да се напише името на това,  което търсим и да изберем какво искаме да инсталираме.
1.3. Въвежда се паролата, и софтуера се инсталира.

2. Windows
2.1.  Изтегля се програмата и се стартира.

3. MacOS
3.1. Чрез приложението AppStore се щрака върху това, което искаме да инсталираме. От там нататък не ни интересува какво се случва - програмата се изтегля и се инсталира без допълнителна намеса.
3.2. Ако програмата я няма в AppStore - изтегля се, и се копира в Applications.

Инсталирането на драйвери... подобна ситуация:
В Линукс може да се наложи компилиране на kernel, или дадени модули - задача, непосилна за един потребител.
Windwows - просто се стартира инсталационната програма
Mac - всичко работи без драйвъри.

Та, това е което отблъсква потребителите - сложността. Докато повечето Линукс разработчици са на принципа "като нещо не ти работи оправяй се сам, щото това е идеята на open source" ситуацията няма да се промени :)
Активен

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Истината е, че масовият потребител е свикнал да щрака с мишката по бутони, и така да се "слузват нещата". Той не иска да пише сложни заклинания в конзолата, за да тръгне безжичната мрежа например... или за нещо елементарно - като пускане на звук в Skype...
Всеки досег с конзола плаши потребителя - и с право, защото трябва компютъра да работи за нас, а не ние за него!

Да вземем един прост пример: как се инсталира софтуер в различните ОС?
1. В Линукс:
1.1. Може да се наложи да се добавят хранилища.
1.2. В съответният за дистрибуцията пакетен мениджър /е.аси думата/ трябва да се напише името на това,  което търсим и да изберем какво искаме да инсталираме.
1.3. Въвежда се паролата, и софтуера се инсталира.

2. Windows
2.1.  Изтегля се програмата и се стартира.

3. MacOS
3.1. Чрез приложението AppStore се щрака върху това, което искаме да инсталираме. От там нататък не ни интересува какво се случва - програмата се изтегля и се инсталира без допълнителна намеса.
3.2. Ако програмата я няма в AppStore - изтегля се, и се копира в Applications.

Инсталирането на драйвери... подобна ситуация:
В Линукс може да се наложи компилиране на kernel, или дадени модули - задача, непосилна за един потребител.
Windwows - просто се стартира инсталационната програма
Mac - всичко работи без драйвъри.

Та, това е което отблъсква потребителите - сложността. Докато повечето Линукс разработчици са на принципа "като нещо не ти работи оправяй се сам, щото това е идеята на open source" ситуацията няма да се промени :)

Това ако го споменеш пред хора от Exherbo Linux ще те линчуват.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Митак, ситуацията и сега би могла много да се промени! За всичко в Линукс си има графични инструменти, но новия като дойде тука във форума да пита и му се отговаря с команди и той остава с впечатление, че в Линукс всичко се прави с команди и бяга!
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Това ако го споменеш пред хора от Exherbo Linux ще те линчуват.

Защо да го линчуват? Защото са коне с капаци ли? @Mitaka си е много прав.

Митак, ситуацията и сега би могла много да се промени! За всичко в Линукс си има графични инструменти, но новия като дойде тука във форума да пита и му се отговаря с команди и той остава с впечатление, че в Линукс всичко се прави с команди и бяга!

Ми то с команди си е по-лесно :D.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Митак, ситуацията и сега би могла много да се промени! За всичко в Линукс си има графични инструменти, но новия като дойде тука във форума да пита и му се отговаря с команди и той остава с впечатление, че в Линукс всичко се прави с команди и бяга!

Ми то с команди си е по-лесно :D.
[/quote]

По лесно е за теб дето си ги знаеш! Ама нали си сещаш, че новия, тепърва трябва да почне да ги учи!
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 22   Нагоре
« назад напред »