Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 22   Надолу

Автор Тема: Защо повечето потребители работят на Windows  (Прочетена 60313 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Само не мога да разбера, защо се занимавате с глупости? Всеки да използва каквато ОС намери за добре.
Не се превръщаме във фанатици (уж...), просто се питаме защо повечето потребители намират за добре да използват Уин и доколко могат да обосноват мотивите си да го правят.

Складови и счетоводни програми, свързани с тях касови апарати, КАД системи и свързани с тях плотери и тем подобни работи!

Ако нещата се свеждаха до цъкане по фейсбук, скайп и филмчето, охооооооо, линукс е дъ бест!
« Последна редакция: Jan 27, 2012, 16:46 от backinblack »
Активен

vlp

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 28
    • Профил
Големият брой пакетни системи в Линукс създава сериозни трудности за производителите на комерсиален софтуер като CAD системи, счетоводни продукти, обработка на изображения, издателска и печатна дейност и т.н. - за всяка пакетна система трябва да се изготвят отделни пакети и това води до оскъпяване на продукта. Добре би било да се стандартизира една пакетна система при Windows има стандарт Windows Installer. :) Windows 7 определено е по-удобен за потребителя и по-лесен - примерно аз загубих цели 3 дни да конфигурирам VMWare Debian виртуална машина за дебъгване със Windows 7 аналогична виртуална машина отне 2 часа.  :)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Големият брой пакетни системи в Линукс създава сериозни трудности за производителите на комерсиален софтуер като CAD системи, счетоводни продукти, обработка на изображения, издателска и печатна дейност и т.н. - за всяка пакетна система трябва да се изготвят отделни пакети и това води до оскъпяване на продукта. Добре би било да се стандартизира една пакетна система при Windows има стандарт Windows Installer. :)

Не е в стандартизирането проблема, а в големите възможности за доене на потребителя при Уиндоус ;) ! Издоят те веднъж, после уж нови работи, развитие и дъра-бъра, пренапишат същите неща по несъвместим с предишния начин и спират старата програма и те принуждават да си купиш нов лиценз за новото, от което нямаш нужда!


 Windows 7 определено е по-удобен за потребителя и по-лесен - примерно аз загубих цели 3 дни да конфигурирам VMWare Debian виртуална машина за дебъгване със Windows 7 аналогична виртуална машина отне 2 часа.  :)
Тука вече проблемът ти е субективен! Точно пък ВМуаре, не мисля, че има разлика в начина му на работа под линукс и уиндоус!
Активен

bg2

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Защо Windows? Защото е ОС за крайни потребители - лесно е. С две цъкания на мишката всичко си тръгва.  За windows има и по-голям избор на безплатен софтуер. За мен няма значение дали е free, open source или орязана версия за домашна употреба на комерсиален продукт. Важното е да ми харесва и да ми върши работа.
Защо linux - защото е безплатен. Не виждам друг плюс на линукса. Преди време имах убунту за втора операционна система, единствено и само заради една игра на шах. Беше уникална игра.
Искам качествени програми. Операционната система няма значение. За мен това е просто среда в която работят приложенията. Нищо повече. Ако Linux предложи нещо качествено и уникално, да. Ще съм за линукс.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Защо linux - защото е безплатен. Не виждам друг плюс на линукса.

За вируси нещо да си чувал? За свободата няма какво да говоря, че санчовците сте много.
Активен

Без правила няма игра

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Bg2, за тебе е така мойто дете. Windows-че искаш, а ? Ама щото ти си го плати, имаш си стикерченце на кутийката и фактурка, и всичките ти Windows-и досега все лизензни са.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

nikito_blend

  • Гост
bg2 това че си кон с капаци си е твой проблем. Ходи пиши в някой бозав форум.
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
bg2, ок, Линукс на теб не ти предлага нищо уникално и качествено. Но темата не е "защо потребителите работят на Уин, a на на Линукс", а просто "защо потребителите работят на Уин" (а не на някоя друга ОС).

Хайде разкажи ни какво мислиш и за останалите десктоп ОС, например за Мак. Мак се славят като предлагащи нещо доста уникално и особено качествено (може да погледнеш и предходни мнения в темата, особено по въпроса за наличния софтуер за професионални нужди), защо не ползваш Мак?
« Последна редакция: Feb 13, 2012, 19:40 от bop_bop_mara »
Активен

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
bg2, ок, Линукс на теб не ти предлага нищо уникално и качествено. Но темата не е "защо потребителите работят на Уин, a на на Линукс", а просто "защо потребителите работят на Уин" (а не на някоя друга ОС).

Хайде разкажи ни какво мислиш и за останалите десктоп ОС, например за Мак. Мак се славят като предлагащи нещо доста уникално и особено качествено (може да погледнеш и предходни мнения в темата, особено по въпроса за наличния софтуер за професионални нужди), защо не ползваш Мак?

Това повече ми намирисва като опит за конспирация.
Това че нежеланието на някой заклет уиндоус потребител му създава проблеми при използването на дадена ОС не означава че тя е скапана.

Баща ми например, никога не беше работил на компютър, при което следва че е все едно каква ОС ще му сложа защото все трябва да го уча да я ползва.

Важното е кой от къде е тръгнал. И да не се влияе от мнения на "квартални експерти" по Операционните системи в стил "Цецко кукуто" и неговия Цоник.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

bg2

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Ами аз написах защо Windows. Заради софтуера който съществува за Windows. И заради удобството, но второто е субективно и не е аргумент.
Не знам какво разбирате под свобода.  Ако свобода е skype, Opera, емулиране на Windows приложения с wine и съществуването на подобни извращения: http://en.wikipedia.org/wiki/PDFCreator , добре. Няма да споря. Потребителите имат определени предпочитания и Линукс се нагажда според желанията. :D
Относно MAC. При положение, че има същите приложения като за Windows и Linux, не разбирам защо трябва да се дават луди пари за MAC?
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Относно MAC. При положение, че има същите приложения като за Windows и Linux, не разбирам защо трябва да се дават луди пари за MAC?

Аз лично, нямам никакво впечатление от МАК и само заради рестрикциите за които съм чел и не желая да имам, но пък и друго съм чел, че ако си плащаш софтуера, то МАК май е доста по евтин от Уиндоус като съвкупност от хардуер+ОС+допълнителен софтуер за лични или бизнес цели!
Активен

ilian_BIOS

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: opensuse
  • Window Manager: kde
    • Профил
Всичко е обвързано хардуера, уиндоус, и хората покрай тях май,  затова така. Американската вълна. :)
Активен

BlackMetal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 93
    • Профил
защото е забавно :)
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Всичко е обвързано хардуера, уиндоус, и хората покрай тях май,  затова така. Американската вълна. :)

Вярно, експанзията на Прозорците започна с дотком балона.  :-X
Активен

Без правила няма игра

ilian_BIOS

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: opensuse
  • Window Manager: kde
    • Профил
 Няма случайни работи, като става дума за US. Трябва да си направим "Европейски" хардуер и да ги оставим тия интели-минтели уиндоуси хехе, иначе ARM е ЕС работа май?  :)
« Последна редакция: Feb 14, 2012, 13:39 от ilian_BIOS »
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 22   Нагоре
« назад напред »