Автор Тема: миграция от Debian testing (jessie) 32 bit към amd64  (Прочетена 5707 пъти)

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: миграция от Debian testing (jessie) 32 bit към amd64
« Отговор #15 -: Jun 11, 2014, 12:15 »
не беше добра идея, да спира тока на стъпка 7 :)
Код
GeSHi (Bash):
  1. dpkg --clear-selections
  2. cat dpkg-get-selections.base | dpkg --set-selections
  3. apt-get dselect-upgrade
оказа се, че след "почистването на сичкото пакет i386 амд64 кърнъла стартира, повъзстанових некои работи, ще прегледам щетите :))) и продължавам.
Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: миграция от Debian testing (jessie) 32 bit към amd64
« Отговор #16 -: Jun 13, 2014, 02:28 »
Ще чакам с нетърпение резултата :) Дано всичко мине успешно с ъпгрейда на пакетите, че аз се беше наложило да инсталирам/деинсталирам половината пакети, за да оправям зависимости (доста потрошено време).
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: миграция от Debian testing (jessie) 32 bit към amd64
« Отговор #17 -: Jun 13, 2014, 05:19 »
до спирането на тока всичко ървеше по мед и масло - никоя команда не ми върна грешка, всичко даваше очаквания резултат. мисля си, че не би трябвало да стартира системата, защото в описанието на стъпката пише, че трябва да потвърдим премахването на кърнъла, което аз направих, и системата би трябвало да бъде нестартираща, но тя стартира! не знам до къде е стигнало изпълнението на командите от инструкцията. но щом стартира и то с кърнъла чието изтриване потвърдих - вероятно до никъде. в крайна сметка, за радост на скептиците :), далнлоаднах нетинстал тестинг амд64, ребоот, старт на Macpup от флашка и запис на нетинстала на  ЦД, ребоот и реинсталл :))) не ми се получи миграцията, но и не е да не се е получила. не знам какво щеше да стане, ако не беше спирал тока и за  това не споделям резултата /няма резултат/ :)
« Последна редакция: Jun 13, 2014, 05:52 от satir »
Активен