Автор Тема: Сайтът и ние сме длъжници ... според мен  (Прочетена 50445 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3194
    • Профил
Re: Сайтът и ние сме длъжници ... според мен
« Отговор #45 -: Feb 23, 2020, 17:15 »
Така е Гога, ама защо намесваш банките а не кредитните институции? Повечето разплащания са с кредитни карти. Отсам (голямата вода) най-много някой само да си плати вода, ток и т.п. режийни разноски за по под 100ка през онлайн банкирането директно от банката. И то най вече заради защитата (от страна на кред. институция) при грешки ....поради което и трябва много да се внимава и с дебитни карти и по бензиностанциите.

За 20 годишните приложения не знам ама в една фирма дето работих си ползваха още приложение под VB поне на 10+ г. И всички номера на кредитните карти на клиентите им си минаваха през него и всеки месец си им подновяваше автоматично абонамента до изтичане на договора.
Всичко е на доверие, а ако има нещо просто не плащаш и.. там вече се намесват кредитната институция да си свърши работата, те нали за това са създадени, за защита на клиента ..
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Сайтът и ние сме длъжници ... според мен
« Отговор #46 -: Feb 23, 2020, 17:36 »
У нас това дето вие му викате кредитни институции, ние му казваме банки, а това дето вие наричате (инвестиционни) банки у нас се нарича КТБ и е незаконно ;)
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

danaildr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 165
  • Distribution: Debian Buster
  • Window Manager: KDE Plasma
    • Профил
Re: Сайтът и ние сме длъжници ... според мен
« Отговор #47 -: Feb 23, 2020, 19:34 »
Хора, аз се отказвам от тоя форум и каквото и да било свързано с него.
 Няма значение каква тема се отваря, след 4-5 мнения се превръща в някакво дъдорене по съвсем друга тема, обикновено близка до зададената ама не съвсем.
Ако ми се наложи някога да ползвам електронен подпис или друго под линукс, определено няма да взема необходимата информация от тук, нито шшък после ще споделя тук резултата или трудностите които са преудолени за да се случат нещата.
Не знам дали разбирате, но това поведение гони "старите" линукс потребители и плаши новите да попитат. Няма значение дали ще се пише някаква инструкция или не, поведението във форума е ужасно. После се оплаквайте, че дискусиите вече не се водят по форуми а във фб или слак. Ами така ще е. И по-лошо ще става.

Адиос!
Активен

Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5233
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Сайтът и ние сме длъжници ... според мен
« Отговор #48 -: Feb 23, 2020, 20:53 »
Еми всеки си знае как да постъпи.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Сайтът и ние сме длъжници ... според мен
« Отговор #49 -: Feb 23, 2020, 21:08 »
Хора, аз се отказвам от тоя форум и каквото и да било свързано с него.
 Няма значение каква тема се отваря, след 4-5 мнения се превръща в някакво дъдорене по съвсем друга тема, обикновено близка до зададената ама не съвсем.
Ако ми се наложи някога да ползвам електронен подпис или друго под линукс, определено няма да взема необходимата информация от тук, нито шшък после ще споделя тук резултата или трудностите които са преудолени за да се случат нещата.
Не знам дали разбирате, но това поведение гони "старите" линукс потребители и плаши новите да попитат. Няма значение дали ще се пише някаква инструкция или не, поведението във форума е ужасно. После се оплаквайте, че дискусиите вече не се водят по форуми а във фб или слак. Ами така ще е. И по-лошо ще става.

Адиос!
Радвам се за теб, че ФБ ти решава проблемите.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

danaildr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 165
  • Distribution: Debian Buster
  • Window Manager: KDE Plasma
    • Профил
Re: Сайтът и ние сме длъжници ... според мен
« Отговор #50 -: Feb 23, 2020, 21:16 »
Хора, аз се отказвам от тоя форум и каквото и да било свързано с него.
 Няма значение каква тема се отваря, след 4-5 мнения се превръща в някакво дъдорене по съвсем друга тема, обикновено близка до зададената ама не съвсем.
Ако ми се наложи някога да ползвам електронен подпис или друго под линукс, определено няма да взема необходимата информация от тук, нито шшък после ще споделя тук резултата или трудностите които са преудолени за да се случат нещата.
Не знам дали разбирате, но това поведение гони "старите" линукс потребители и плаши новите да попитат. Няма значение дали ще се пише някаква инструкция или не, поведението във форума е ужасно. После се оплаквайте, че дискусиите вече не се водят по форуми а във фб или слак. Ами така ще е. И по-лошо ще става.

Адиос!
Радвам се за теб, че ФБ ти решава проблемите.
Не съм казал това. Казах, че тук много хора се оплакват, как хората вече си задават въпросите там а не във специализираните форуми.
Пиша това, само като уточнение. ФБ не може да ми реши проблем, проблемите се решават от хора.
Активен

Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Сайтът и ние сме длъжници ... според мен
« Отговор #51 -: Feb 23, 2020, 21:24 »
Ние пишем, ако не сме хора, би трябвало да сме извънземни. Не зная друг вид, да може да пише смислена реч.
И какво общо има дърдоренето с полезната информация. Ако приятели/ки седнат на по кафе или нещо друго, по строго определена тема ли трябва да говорят?
Аз например с Гогата няма как да се видя, освен ако не хвана влака за към техния край. Кола още не ползвам.
Та, що да не си говорим и за други неща? Все тая. Всеки си решава. Не мога да го разбера това...


Сбогом и благодаря за рибата!
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Сайтът и ние сме длъжници ... според мен
« Отговор #52 -: Feb 23, 2020, 21:47 »
Данаил е прекалено готин. „Познавам“ го откакто беше 19 годишен, туко що завършил техникума. Винаги е бил добронамерен и винаги е бил готов на всеотдайна помощ. Но винаги е бил и идеалист. Напомня ми на мен, преди да стана циничен чичко. Така, че не го обвинявай. Той вярва в съвършения свят. А света все някога трябва да стане такъв или ще изчезне.

Да ме видиш може. Пролетта съм обещал да заведа благоверната на зоопарк за през деня. Ще се върнем с вечерния влак. Ще ти звънна, когато сме в Софето да се видим. Пазя ти номера.

Жалко е само, че вярва в Spybook. Това е една кочина. Но пък и никой не е забранил да се омажеш, когато искаш. Проблем е единствено, че след толкова много години все още не разбира, как точно действат форумите, но пък ти му го обясни много добре. Обясни му го по-добре, отколкото аз бих успял.

Наздраве!

п.п. Допивам третата стограмка със салата от черна ряпа. Това беше на прѝмоция в Кауфланд. Наздраве!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Сайтът и ние сме длъжници ... според мен
« Отговор #53 -: Feb 23, 2020, 23:05 »
Наздраве! Аз обърнах одеве три Пади-та в едно заведение и сега чакам да си заспя славко  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Сайтът и ние сме длъжници ... според мен
« Отговор #54 -: Feb 24, 2020, 08:24 »
Какво е Пади?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Сайтът и ние сме длъжници ... според мен
« Отговор #55 -: Feb 24, 2020, 09:19 »
Уиски някакво
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

stealth01

  • Гост
Re: Сайтът и ние сме длъжници ... според мен
« Отговор #56 -: Feb 24, 2020, 18:11 »
Малко интересни размисли - Квалифициран електронен подпис на юридическо лице не съществува - https://blog.bozho.net/blog/3494

Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Сайтът и ние сме длъжници ... според мен
« Отговор #57 -: Feb 24, 2020, 19:36 »
Малко интересни размисли - Квалифициран електронен подпис на юридическо лице не съществува - https://blog.bozho.net/blog/3494
Нагледали сме се на безумия и абсурди. Бих се впечатлил, ако всичко беше измислено така, че да работи нормално и да не могат да се създават проблеми и главоболия. Още не съм попадал на такъв закон или акт.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Сайтът и ние сме длъжници ... според мен
« Отговор #58 -: Feb 25, 2020, 02:32 »
Това само потвърждава моята теза за безумието на тези подписи.
Човек като чете тези простотии остава с впечатлението, че само в БГ са плащат данъци и се комуникира с държавата.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.