Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 164769 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #180 -: Apr 12, 2021, 11:10 »
   Преди известно време едно шефче на фирма за ИТ сигурност го
каза в прав текст: "Ако на запад откриеш проблеми със компютърната сигурност в
дадена фирма, ще те възнаградят богато,в България обаче ще те арестуват директно".
   Май е прав...

   Преди в ГДБОП вилнееше пиещия-водка-на-поразия (имаше някои култови моменти,напр.
как се катери по покрив да търси "сървъри с незаконно съдържание").
Преди няколко месеца се пенсионира.
Който и калъф да са сложили на негово място,същата работа.



П.С. Не съм "хаквал" и не възнамерявам да "хаквам" чалгарите.
Имат проблеми,да си ги решават !
По-горе описах за какво иде реч ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #181 -: Apr 12, 2021, 11:47 »
„Пенсионирането“ на Супер Колев дойде след като кракерче на Божков открадна базата данни на МВР, парламента, обществения защитник и забравих още колко институции. Но първата беше достатъчна де. Не знам другаде по света дали са успели да оберат полицията. Другите са някакви излишни структури. На никой не му пука за парламента например. Но МВР държи данни на всеки от нас.

Божков беше обещал да я раздава безплатно, както някой (пак той???) раздаваше безплатно част от базата на НАП, а друга си я запази за себе си. Единствено даде някакви застрахователни полици, даже не ги потеглих. Безинтересни са.

А фашиста Колев, не го мисли. След „пенсионирането“ се премести на топло местенце в А1.

Преди да ми писне, няколко месеца миналата година следих сагата в Афера, Бултаймс и някакви други.
« Последна редакция: Apr 12, 2021, 11:49 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5234
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #182 -: Apr 12, 2021, 13:32 »
Като каза хакнаха, се сещам за ония юнаци от ТАД МАД ХАКЕР ГРУП дето преди време праснаха сървърите на НАП-а. Какво ли стана с тия хора ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #183 -: Apr 12, 2021, 14:37 »
Шефа е още в ареста без повдигнати обвинения. Кристиян е пуснат само няколко седмици по-късно и неговото разследване е прекратено неотдавна. Май отпаднаха обвиненията и върху самата Тад. Остава само този нещастен човечец, който явно някой му има зъб и кой знае защо го държи все още.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #184 -: Apr 12, 2021, 21:51 »
   Тия от ТАД ще осъдят държавата за стотици хиляди заради
некадърността на гешеФтурата.  >:D >:D >:D
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #185 -: Apr 16, 2021, 10:14 »
   Интересни неща стават в Татковината...
ББ номинира про-Хамериканското педерастче Даниел Митов за премиер.
Въпросният Митов е фурнаджийска лопата отвсякъде - сменил няколко
партии (първоначално беше в ДСБ,сега пристана на Мутрата).
Навремето плюеше по Бойко Борисов - как бил простак,чалгаджия,мутра
и т.н. , и сега изведнъж ,започна да му прави ...

https://e-vestnik.bg/33942/daniel-mitov-gerb-ne-e-dyasna-partia-az-ne-sam-mutra-i-ne-sam-masazhiral-ushite-na-todor-zhivkov/

Големият проблем в случая обаче е,че на ББ са му го "спуснали" тоя
Даниел Митов от Посолството (може би лично от Мустафа ханъм).
Явно имат много компромати срещу Мутрата ...

Надявам се,че новият парламент ще направи поне малко,за да бъде
България наистина независима държава.
« Последна редакция: Apr 16, 2021, 10:17 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #186 -: Apr 16, 2021, 17:43 »
Не виждам, какво учудващо има. Още миналата година при започване на протестите, се завъртяха две (най-логични) имена за следващ мин. пред. и Митов беше едното. Няма нищо, което да е невиждано. Всеки премиер на всяка страна от ЕС (ГФР не е изключение) трябва да получи разрешение от посолството на САЩ и едва след това да стане такъв.

А ние не сме, не сме били и няма да бъдем независима страна. Независими страни няма САЩ, РФ и КНР също са зависими държави, както съм споменавал не веднъж.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #187 -: Apr 16, 2021, 22:15 »
   Ако не е тайна,КНР (предполагам,имаш предвид Китай) от кого е зависима ?
В тази държава Ротшилд,Рокфелер и другите подобни мастии не важат.

   За Германия,че е зависима, зависима е. Там евреитв правят каквото си искат.
При Франция не е точно така.

   Продължавам да твърдя,че България може да бъде наистина независима държава.
Трябват обаче независими и некорумпирани политици с топки ...
« Последна редакция: Apr 16, 2021, 22:16 от spec1a »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #188 -: Apr 16, 2021, 22:51 »

   Продължавам да твърдя,че България може да бъде наистина независима държава.
Трябват обаче независими и некорумпирани политици с топки ...
Викаш да внесем някои. Щото като гледам днешния парламент е за парлама.

И да сме независими докато: Путин не удари по масата, Ердоган не пусне бежанците, Брюксел спре еврофондовете, германците и италианците си изнесат бизнеса, а китайците ни отпуснат заем.
Тогава в София ще се говори македонски (по-вероятно албански), В пловдив - турски, в Търново на румънски, Варна руски.

Продължавай да си мечтаеш, безплатно е.
« Последна редакция: Apr 16, 2021, 22:53 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3194
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #189 -: Apr 17, 2021, 09:35 »
Колегата както обикновено искаше да каже че и политиците ни са педе.аси ама щото няма топки и се опита по заобиколен начин да обясни ама... ний си го знаем
Според него - Всички са пед.раси.. макар че /лично мнение/ едно време и те се деляха на такива с топки и останалите без , едните им викаха манафи а другите си бяха обикновени пед.рази /ама знам ли, може информацията ми да е остаряла/

https://www.mediapool.bg/ima-takav-narod-e-v-shok-i-omerzenie-ot-grupata-na-gerb-news320815.html

https://e-vestnik.bg/9338/balgariya-gnusna-strana-v-evropa-nie-balgarite-sme-radioaktivni-i-zarazni/

П.П. и един хубав филм по темата

https://m.imdb.com/title/tt3169706/

Така и не отворихме една тема за хубави филми....
« Последна редакция: Apr 17, 2021, 09:50 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #190 -: Apr 17, 2021, 09:55 »
КНР е съкращение от Китайска народна република. Под КНДР се разбира Корейска народно-демократична република (Северна Корея). Под РФ и САЩ най-вероятно няма начин да не знаеш. Това са официалните им названия, както нашето е РБ. Всъщност, ако твърдим, че „има повече от един Китай“ (демек признаем Тайван), ще направим страшен, дипломатически скандал ;)

Което ме подсеща, че, ако направят инвестиция у нас, няма да говорим на ново-македонски език. Просто те имаха неблагоразумието още предишния век да признаят Тайван. Китай никога не би инвестирал там. Е пак за пари го направиха де. Ако помня добре, мизата беше два милиарда гущера, чиста, cache па̀̀ра. Сега сигурно се е вдигнала. Ако ние вземем направим тая глупост, може десеторно да вземем.

=*=

Китай е най-голямата азиатска страна по население и територия. Русия не я броим, защото тя не е само в Азия, а се очаква в недалечно бъдеще същия този Китай да му вземе азиатските територии. На практика се е случило, административно е въпрос на време.

Но Китай е зависим от всичките си съседи и трябва да се съобразява с всеки един от тях. Много типичен е примера с преврата в Бирма от началото на годината. Китай работеше добре с предишния режим по изграждане на „Един път“ (демек възстановяване на пътя на коприната), но сега е принудена да признае военната хунта, с която е имала много проблеми в миналото. Ще кажеш, че това са международни въпроси и от тях не зависи вътрешната им политика, а тя е важната за всеки един жител на дадена страна. Прав си. Но външната политика до голяма степен определя върешната.

Мога да го кажа и не толкова софистично. В света има три свръх-сили. Всяка от тях е зависима от другите две. Всяка държи другите с нещо и те държат нея. Няма как да бъде иначе. Поделяме си само една, при това малка планета, ⅔ от която е вода.

Относно старите банкерски фамилии, ама хич не си прав. Където има пари, където има банки, те са там. Манхатън например „пасти да яде“ пред Шанхай. Всички, които би нарекъл банкстери (реално всички) имат по-големи офиси, с повече служители и въртящи повече пари в Китай, отколкото където и да е другаде. Ха познай сега, къде комунистите си държат парите. Не е в народната им банка.

Как например си представяш, че САЩ са започнали да изнасят технологии (буквално всяка налична технология) за Китай? Ами, че те по някое време не даваха да се изнася едва ли не MD5. Това може да стане само с позволението на Wallstreet. А тези дебели момчета няма да правят подобна инвестиция на място, което вече не са овладяли и не са свели риска до нула. Така се правят големите пари — с никакъв риск. Другото е хазарт и е за простите хора.

Не помня дали съм го казвал в прав текст, но всеки един от нас по един или друг начин работи за банкстерите. Изклченията са твърде малко и няма да ги срещнеш по улиците.

Това е за тези дето ще променят света. Нищо не могат да променят. Още Якоб Родшилд 'илядо седемстотин и коя си е казал, че трябва да се залага на всички коне в надбягването. Имал е предвид да се предизвикват воини и да се финансира всяка от страните. А въпросния Якоб и друг път съм ти казвал, че е бил просто слуга, който не са пускали дори в антрето на голямата политика, за която не пише в никой учебник, няма да срещнеш в никой вестник и никой не познава тези хора.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #191 -: Apr 17, 2021, 10:38 »
Колегата както обикновено искаше да каже че и политиците ни са педе.аси ама щото няма топки и се опита по заобиколен начин да обясни ама... ний си го знаем
Според него - Всички са пед.раси.. макар че /лично мнение/ едно време и те се деляха на такива с топки и останалите без , едните им викаха манафи а другите си бяха обикновени пед.рази /ама знам ли, може информацията ми да е остаряла/
...

   Яяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяя,виж ти ...

Кой ти каза,че нямам топки ?

Политиците ни са педераси.

Нещо да кажеш ?

   Предполагам живееш у САЩистан; гледам много щати вече
разрешават еднополовите бракове,явно педерастията в новата ти
родина е в тотален възход.
   Та,внимавай да не изтървеш нещо,че ще се наложи да се наведеш,и ...





П.С. Гледам в едно от твоите писания с каква нежност говориш за чалга
певачката Лепа Брена (как изпяла на чист български "Йовано,Йованке" ...),
та си мисля: уж си рокаджия (сложил си за профилна снимка Боно,фронтмена
на "U2"), а всъщност въртиш гюбеци в някой чалга клуб в ... Сан Франциско,да речем.


« Последна редакция: Apr 17, 2021, 10:47 от spec1a »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #192 -: Apr 17, 2021, 11:00 »

   Продължавам да твърдя,че България може да бъде наистина независима държава.
Трябват обаче независими и некорумпирани политици с топки ...
Викаш да внесем някои. Щото като гледам днешния парламент е за парлама.

И да сме независими докато: Путин не удари по масата, Ердоган не пусне бежанците, Брюксел спре еврофондовете, германците и италианците си изнесат бизнеса, а китайците ни отпуснат заем.
Тогава в София ще се говори македонски (по-вероятно албански), В пловдив - турски, в Търново на румънски, Варна руски.

Продължавай да си мечтаеш, безплатно е.

   Какъв Путин те гони,бе !
При положение че Хамериканското посолство коли и беси.
Това даже кашика не го отрича.

   По принцип,"правилни диктатори" много рядко се срещат.
Има един поучителен пример: Сингапур.
Чието население е уникална сбирщина от китайци,индийци и
малайзийци(последните са рязани,но не смеят да шукнат).
Към началото на 50-те години на миналия век в Сингапур е
тотална мизерия,идва на власт диктатор и стяга положението ...
В момента Сингапур е държава с много висок жизнен стандарт
(значително по-висок от този в САЩистан,за Канада да не говорим).

Та,нали се сещаш какво намеквам за България ...
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #193 -: Apr 17, 2021, 11:11 »
КНР е съкращение от Китайска народна република. Под КНДР се разбира Корейска народно-демократична република (Северна Корея). Под РФ и САЩ най-вероятно няма начин да не знаеш. Това са официалните им названия, както нашето е РБ. Всъщност, ако твърдим, че „има повече от един Китай“ (демек признаем Тайван), ще направим страшен, дипломатически скандал ;)

Което ме подсеща, че, ако направят инвестиция у нас, няма да говорим на ново-македонски език. Просто те имаха неблагоразумието още предишния век да признаят Тайван. Китай никога не би инвестирал там. Е пак за пари го направиха де. Ако помня добре, мизата беше два милиарда гущера, чиста, cache па̀̀ра. Сега сигурно се е вдигнала. Ако ние вземем направим тая глупост, може десеторно да вземем.

=*=

Китай е най-голямата азиатска страна по население и територия. Русия не я броим, защото тя не е само в Азия, а се очаква в недалечно бъдеще същия този Китай да му вземе азиатските територии. На практика се е случило, административно е въпрос на време.

Но Китай е зависим от всичките си съседи и трябва да се съобразява с всеки един от тях. Много типичен е примера с преврата в Бирма от началото на годината. Китай работеше добре с предишния режим по изграждане на „Един път“ (демек възстановяване на пътя на коприната), но сега е принудена да признае военната хунта, с която е имала много проблеми в миналото. Ще кажеш, че това са международни въпроси и от тях не зависи вътрешната им политика, а тя е важната за всеки един жител на дадена страна. Прав си. Но външната политика до голяма степен определя върешната.

Мога да го кажа и не толкова софистично. В света има три свръх-сили. Всяка от тях е зависима от другите две. Всяка държи другите с нещо и те държат нея. Няма как да бъде иначе. Поделяме си само една, при това малка планета, ⅔ от която е вода.

Относно старите банкерски фамилии, ама хич не си прав. Където има пари, където има банки, те са там. Манхатън например „пасти да яде“ пред Шанхай. Всички, които би нарекъл банкстери (реално всички) имат по-големи офиси, с повече служители и въртящи повече пари в Китай, отколкото където и да е другаде. Ха познай сега, къде комунистите си държат парите. Не е в народната им банка.

Как например си представяш, че САЩ са започнали да изнасят технологии (буквално всяка налична технология) за Китай? Ами, че те по някое време не даваха да се изнася едва ли не MD5. Това може да стане само с позволението на Wallstreet. А тези дебели момчета няма да правят подобна инвестиция на място, което вече не са овладяли и не са свели риска до нула. Така се правят големите пари — с никакъв риск. Другото е хазарт и е за простите хора.

Не помня дали съм го казвал в прав текст, но всеки един от нас по един или друг начин работи за банкстерите. Изклченията са твърде малко и няма да ги срещнеш по улиците.

Това е за тези дето ще променят света. Нищо не могат да променят. Още Якоб Родшилд 'илядо седемстотин и коя си е казал, че трябва да се залага на всички коне в надбягването. Имал е предвид да се предизвикват воини и да се финансира всяка от страните. А въпросния Якоб и друг път съм ти казвал, че е бил просто слуга, който не са пускали дори в антрето на голямата политика, за която не пише в никой учебник, няма да срещнеш в никой вестник и никой не познава тези хора.

   Възможно е в Китай да има много еврейски мангизи,и,какво от това ?
Достатъчно е Си Цзинпин да каже няколко думи където трябва и ...
Ротшилд -ови и другите подобни уруспии ще го духат.
Като нищо ще им конфискуват кинтите ,та стой,та гледай.
Какво могат да направят евреите в този случай ?

Да не говорим че китайците държат няколко трилиона $    САЩистански дълг.
« Последна редакция: Apr 17, 2021, 11:13 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8770
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #194 -: Apr 17, 2021, 11:14 »
   Предполагам живееш у САЩистан; гледам много щати вече
разрешават еднополовите бракове,явно педерастията в новата ти
родина е в тотален възход.
   Та,внимавай да не изтървеш нещо,че ще се наложи да се наведеш,и ...

П.С. Гледам в едно от твоите писания с каква нежност говориш за чалга
певачката Лепа Брена (как изпяла на чист български "Йовано,Йованке" ...),
та си мисля: уж си рокаджия (сложил си за профилна снимка Боно,фронтмена
на "U2"), а всъщност въртиш гюбеци в някой чалга клуб в ... Сан Франциско,да речем.

Spec. твоето отива към лична нападка. Има хора всякакви и трябва да уважаваме това.

Аз например изобщо не харесвам Боно от новия век насам. Ако в рока има чалга, тя ще се казва U2. Това е абсолютна халтура, кич и кръчмарска музика, каквото е определението за чалга.

А Боно имам и лични причини да не харесвам в житейски план отвъд музиката. То, какъвто в живота, такъв и в „изкуството“.

Хайде сега ме нахрани, че не съм рокаджия и нищо не разбирам.

Или пък за Йовано. Това е македонска песен и бих се обидил една сръбска певачка да ми я пее. Отива на сръбска пропаганда. Ама просто не трябва да се взимаме чак толкова на сериозно. Въпросната звезда е искала да се подмаже на публиката, искала е да има добър концерт и е успяла. Какво толкова? Който не я харесва, не е длъжен да ходи.

Който като мен е македоно-фоб не ходи да види Охридското езеро. За справка, жена ми е ходила. Там се влюби в айвара. Айвар е нещо като лютеница, но не съдържа домати. Прави се от чушки и за по-изискан вкус има патладжан. На мен например не ми харесва, въпреки, че звучи като нещо, което бих обожавал. Това не пречи на жена ми да ме кара да го купуваме всеки път, когато го засечем по супермаркетите на Кауфланд, Лидъл, Т-Маркет и т.н.

А се сещам, че деня, в който се запознахме, аз танцувах върху масата на Азис. Това не значи, че си пускам Азис вкъщи. Имах си причина. Беше един, умрял купон на първокурсници, който се заех да съживя и разбира се, успях да вдигна градуса с всякакви трикове. 

=*=

И преди съм ти казвал, забраната да се узаконява фактическото съжителство на двама хомосексуални, създава проблеми, а не ги решава. Щом нещо съществува, но не е узаконено, създава пречки за самите практикуващи го. А от там създава и обществен проблем, ако е достатъчно значимо явление.

И бъди спокоен. Дори да направят хомосексуализма задължителен, никой няма да ти „разтвори бузките“, ако ти самия не желаеш.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear