Автор Тема: Имам ли варианти да подобря играта във сървъра под Линукс Убунту 11.04 ?  (Прочетена 2684 пъти)

extremerrrr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 66
    • Профил
Освен да спра графичната среда , нещо друго може ли да се направи ? Но при графичната среда има 1 проблем и на по-предната тема доло бях описал проблема. Други варианти има ли ?
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Ммм значи хващаш онези двамата отляво и другия дето е отпред, после наляво, редакция на горните 2 ред и добавяш третия отгоре ...  >:D

Та малко да изясниш въпроса, за да няма такива отговори може ли?
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

extremerrrr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 66
    • Профил
Какви са ми въэможностите под Линукс Убунту 11.04 да направя играта във сървъра максимално добра ? Има ли процеси , които може да прекратят (спра) и т.н. Энам само эа графичната среда , но эа друго не .
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Какви са ми въэможностите под Линукс Убунту 11.04 да направя играта във сървъра максимално добра ? Има ли процеси , които може да прекратят (спра) и т.н. Энам само эа графичната среда , но эа друго не .

И освен изясняването на въпроса няма да е излишна и малко по-подробна информация за хардуера, на който си го накачулил този сървър (imho)
Активен

the lamer's team honourable member

extremerrrr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 66
    • Профил
Може да иэтриете темата , под убунту едва ли има въэможности , освен спирането на графичната среда , питах един човек и ми каэа само эа графичната среда.

 Може да иэтриете темата. Мерси эа отговорите.
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Ами щом казваш, че няма как да стане на Ubuntu твоя воля :)
Иначе намерих някакъв manual за конкретни настройки, за прекомпилация на ядрото ( дистрибуцията в случая не е от значение, това конкретно е за CentOS )
http://tech-stuff.org/how-to-compile-custom-kernel-on-centosxen-or-optimize-css-server/
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

crystalwater

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 147
  • Distribution: Linux Mint Maya
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Много ме кефи някой като каже ЕЖК - една жена каза  ;D
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Може да иэтриете темата , под убунту едва ли има въэможности , освен спирането на графичната среда , питах един човек и ми каэа само эа графичната среда.


Не е само до графичната среда -- може да спреш и всички излишни процеси (services), които не са ти необходими, а гледам, че и borovaka открил разни неща.
Активен

the lamer's team honourable member