Автор Тема: Инсталиране на принтер Xerox Phaser 3100 MFP  (Прочетена 12323 пъти)

guitman

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Здравейте!
Имам проблеми с инсталиране на стар принтер Xerox Phaser 3100 MFP на Ubuntu 20.4. Изтеглям драйверите, уж за Ubuntu, но не мога да разбера как става инталацията. Няма readme. Четох на доста места и игледах клипове, но като че ли при обясненията пропускат нещо и спестяват информация която може би по подразбиране аз трябва да знам. Мислех че не съм кръгла нула с линукса, но се оказа че не мога да инсталирам един драйвер. Моля за помощ! Ще се радвам ако някой ми отдели време и помогне с нещо.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Инсталиране на принтер Xerox Phaser 3100 MFP
« Отговор #1 -: Nov 02, 2020, 22:33 »
Сигурно си свалил драйвери за Уиндоус.
С хвърляне на боб толкова.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Инсталиране на принтер Xerox Phaser 3100 MFP
« Отговор #2 -: Nov 03, 2020, 01:17 »
Гледам, че в архива има изпълним файл XeroxPhaser3100.install , който иска да го стартирам с права на root
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Kennedy2

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: Инсталиране на принтер Xerox Phaser 3100 MFP
« Отговор #3 -: Dec 05, 2020, 20:17 »
Инсталирал съм този принтер по опенсусе само с инсталиоране на рпм-а
и после си работеше без проблем.
Имам спомен, че съм го инсталирал под някакво убутно преди години и си работеше.
Активен