Автор Тема: Колкото пъти сложа линукс толкова пъти ми влизат в компа  (Прочетена 30204 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Това е отговор на въпроса защо няма драйвери за Линукс и защо няма потребители... Аз бях запален от идеята отворен код, но сега разбирам каква утопия е това. Аз ще сложа Windows,Имам лицензира дори в къщи.  Не че на някой му пука.   Не че нещо ще променя с това.. Дано един ден Линукс стане операционна система и за нас по-мързеливите и глупавите дето ни мързи или не можем да си напишем сами драйверите и не можем да справим със сигурноста на OS.
Всичко хубаво от мен. благодаря за съдействието на всички които ми помагаха през годините.

Lipa, пожелавам ти щастлив живот! И този път истински, не се шегувам. Шегувах се с теб в предния си коментар. Нищо, че не използвах нито дума. Подигравах ти се най-вулгарно.

Сега съм сериозен.

Знае ли, през живота си съм претърпял много провали, защото съм крайно глупав. Много пъти съм искал да стигна до най-крайното решение. Не знам, дали няма да го сторя някога. Но все още съм тук. Все още дишам. Значи място има за всеки. Дори за смотаняците.

В изпроводяк ще ти кажа една от историите си на неуспеха в живота. Още от началото на деветдесетте (когато разбрах за съществуването му) исках да си поиграя с Юникс. Тук имаме хора, които са си играли на него на осмици през осемдесетте. Но аз тогава си играех само с Бейсик. До това имах достъп. Само за това знаех.

Нямаше как да не попадна на ГНУ/Линукс. 98-ма е сакрална година за мен. Тогава едновременно срещнах и творението на Линус, 3,11 и Интернет. Едновременно. Но щяха да минат поне още пет години докато не реша, че 98se/XP не са моите неща. И още няколко щяха да минат преди да изтрия XP от чисто новия си Атлонски изполин.

Сигурно щях в крайна сметка да мина на ГНУ/Линукс заради идеите на Столман. Но не се случи така. Просто забелязах, че седя все по-дълго в него, за да оправям бакиите на другата си ОС, която все по-често се чупеше. И все по-малко намирах смисъл да презапускам компютъра на другат си ОС, като тази беше по-красива, беше по-лека, вършеше всичко сама и аз единствено трябваше да се наслаждавам на живота.

Минах само на ГНУ/Линукс от мързел. Това е истината. Никакъв Столман не ми повлия. Още по-малко ми е повлиял Реймънд. А него четох преди Столман.

Но днес търпя последиците от това си решение. Когато седна на по-популярна ОС се чувствам като с отрязани ръце. Не мога да сторя нищо. Боря се със седмици с най-елементарни проблеми. Казват ми — смени си кодировката в конзолата. Аз седя и гледам. Не знам, как се прави. Бъркам по регионалните настройки, бъркам по настройките на самия прозорец на cmd, не се сетих единствено да погледна в глобалните променливи. Не намирам. Не знам де да търся. Не знам, какъв въпрос да задам.

Знаеш ли, че за един компютър ми отне три месеца планиране и премисляне, как да го обезаразя и как да си остане чист??? Знаеш ли, че самото чистене отне повече от седмица, след като изготвих плана?

Трябваше да се сблъскам с вирусологията, за да схвана най-после изтъпленията в sd по повод на сменяемите устройства. Със страшна, сложна като ядрена физика технология опитват да решат проблем, който не съществува за нашата ОС, а за други.

Изобщо плащам много скъпа цена, че избрах неправилната ОС. Но не се и оплаквам. Вкъщи съм щастлив и мързелив. Е на работа ми е гадно, ама то, ако една работа не е гадна, що за работа ще е това? Ще ѝ казват удоволствие, а няма да я наричат работа.

Попътен вятър пич!

п.п. Дано следващия път, когато се срещнем да си помъдрял или поне разбрал за разлика от мен, що е туй homo sapiens. Аз години изгубих и не го срещнах. Но и да имаш моя неуспех, не се притеснявай. И аз много шамари съм ял и още ям гайлето, мож' пък поне това те пропусна.

Хайде със здраве!
« Последна редакция: Mar 17, 2018, 17:58 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Просто признай пред себе си, че не ти се учи нещо ново. Защото, за да ти служи тази система, трябва да се образоваш. Да ти служи тя, не ти да обслужваш нея. Както правех редовно, докато ползвах масовата ОС. То не бяха малки "безплатни" програмки, да ти чистят регистри щото знайни и незнайни неща си зарязваха там боклука, да чистят това ти, онова ти. Рутинните преинсталации заедно със всичките програми след това. Боже, каква досада беше туй! И какво толкова се инсталираше 45 минути няколко стотин мегабайта система?!  ??? До ден днешен не мога да го проумея. То не беше ровене по в сървисис, за да спра услуги, за които ми казваше, че са спряни, но продължаваха да работят. Лъжеше ме мръсницата! То не бяха антивирусни, от които после се отказах, че ми ревяха за щяло и не щяло. След като хванах вирус ( не помня, къде съм ходил и какво съм правил ) и не можех да го изчистя с никакъв инструмент, дори с прехваления Касперски, за който платих, се отказах тотално от така удобната на толкова хора MS Windows. Но изглежда, на някои хора просто им харесва да се мъчат. Е, от седма версия системата е по-стабилна, но пък последните ѝ две версии са тотални изцепки. Едната с безумния им интерфейс. Последната пък с официално отворените за NSA и други агенциики задни вратички. С кеф да си я ползваш.  :)
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lipa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
    • WWW
Това е отговор на въпроса защо няма драйвери за Линукс и защо няма потребители... Аз бях запален от идеята отворен код, но сега разбирам каква утопия е това. Аз ще сложа Windows,Имам лицензира дори в къщи.  Не че на някой му пука.   Не че нещо ще променя с това.. Дано един ден Линукс стане операционна система и за нас по-мързеливите и глупавите дето ни мързи или не можем да си напишем сами драйверите и не можем да справим със сигурноста на OS.
Всичко хубаво от мен. благодаря за съдействието на всички които ми помагаха през годините.

Lipa, пожелавам ти щастлив живот! И този път истински, не се шегувам. Шегувах се с теб в предния си коментар. Нищо, че не използвах нито дума. Подигравах ти се най-вулгарно.

Сега съм сериозен.

Знае ли, през живота си съм претърпял много провали, защото съм крайно глупав. Много пъти съм искал да стигна до най-крайното решение. Не знам, дали няма да го сторя някога. Но все още съм тук. Все още дишам. Значи място има за всеки. Дори за смотаняците.

В изпроводяк ще ти кажа една от историите си на неуспеха в живота. Още от началото на деветдесетте (когато разбрах за съществуването му) исках да си поиграя с Юникс. Тук имаме хора, които са си играли на него на осмици през осемдесетте. Но аз тогава си играех само с Бейсик. До това имах достъп. Само за това знаех.

Нямаше как да не попадна на ГНУ/Линукс. 98-ма е сакрална година за мен. Тогава едновременно срещнах и творението на Линус, 3,11 и Интернет. Едновременно. Но щяха да минат поне още пет години докато не реша, че 98se/XP не са моите неща. И още няколко щяха да минат преди да изтрия XP от чисто новия си Атлонски изполин.

Сигурно щях в крайна сметка да мина на ГНУ/Линукс заради идеите на Столман. Но не се случи така. Просто забелязах, че седя все по-дълго в него, за да оправям бакиите на другата си ОС, която все по-често се чупеше. И все по-малко намирах смисъл да презапускам компютъра на другат си ОС, като тази беше по-красива, беше по-лека, вършеше всичко сама и аз единствено трябваше да се наслаждавам на живота.

Минах само на ГНУ/Линукс от мързел. Това е истината. Никакъв Столман не ми повлия. Още по-малко ми е повлиял Реймънд. А него четох преди Столман.

Но днес търпя последиците от това си решение. Когато седна на по-популярна ОС се чувствам като с отрязани ръце. Не мога да сторя нищо. Боря се със седмици с най-елементарни проблеми. Казват ми — смени си кодировката в конзолата. Аз седя и гледам. Не знам, как се прави. Бъркам по регионалните настройки, бъркам по настройките на самия прозорец на cmd, не се сетих единствено да погледна в глобалните променливи. Не намирам. Не знам де да търся. Не знам, какъв въпрос да задам.

Знаеш ли, че за един компютър ми отне три месеца планиране и премисляне, как да го обезаразя и как да си остане чист??? Знаеш ли, че самото чистене отне повече от седмица, след като изготвих плана?

Трябваше да се сблъскам с вирусологията, за да схвана най-после изтъпленията в sd по повод на сменяемите устройства. Със страшна, сложна като ядрена физика технология опитват да решат проблем, който не съществува за нашата ОС, а за други.

Изобщо плащам много скъпа цена, че избрах неправилната ОС. Но не се и оплаквам. Вкъщи съм щастлив и мързелив. Е на работа ми е гадно, ама то, ако една работа не е гадна, що за работа ще е това? Ще ѝ казват удоволствие, а няма да я наричат работа.

Попътен вятър пич!

п.п. Дано следващия път, когато се срещнем да си помъдрял или поне разбрал за разлика от мен, що е туй homo sapiens. Аз години изгубих и не го срещнах. Но и да имаш моя неуспех, не се притеснявай. И аз много шамари съм ял и още ям гайлето, мож' пък поне това те пропусна.

Хайде със здраве!
Знам че проблема е в глобалните променливи ако искаш може да ми напишеш направо готовото решение в кода които пиша . Че като гледам и ти виждаш какво правя на локалния си хостинг. Това което правиш обаче е незаконно и неморално  ! Защо е тази офанзива срещу мен и хакерски атаки... ? ? ?
Активен

Генератор на сложни  пароли https://websuper.net/generator-na-slozhni-paroli/

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Колега, няколко практиечески съвета и от мен
1) най напред като се ходи по форуми за помощ се чете темата - Как да задаваме въпроси (във форума) - обик. е на видно място ...ама чукча не читател - чука писател
2) На безсмислен въпрос "Хакнаха ме" какъв друг отговор очакваш освен " Ами Хак да ти е" :P
3) ако беше прочел т 1. щеше да знаеш че (както вече ти казаха, но да повторя) ние тук нямаме кристални топки да гадем... казваш ползваш XAMPP ами дай барем версията на Х, версията на А, версията на М, версията на P които ползваш, плюс представителни извадки от логовете на X,A,M,P освен това на ядрото и браузъра
4) има два начина да го бориш проблема - със четене, научаване и сам... или - със наемане/плащане на някой да ти върши цялата работа (съвет: я направо му плати и да ти хоства и да пи рави той сайта, че като те слушам...)
5) хубав си инсталирал тая ОС ама поддръжка правиш ли и? дори и да приемем че всичко (вXAMPP) е обновено и пачнато до последно, само едно ядро ако не си обновил (или си забравил да рестартираш) и напр. ползваш необновен браузър и както наскоро излязоха дупки за цели фамилии процесори (ама неее теб хардуерни проблеми не те интересуват) та чак да трябваше браузъри да пачават
6) някой (вкл. скорошни) проблеми със сугурността засягат всички ОС - накъде ще бягаш сега, а?
ето прочети малко на аванта - да се образоваш: интел интел, ама после се оказа че и АМД в кюпа, че и не лесно да се оправи, та чак трябваше браузърите да обновяваме (да им намалят резолюцията на таймерите, че да не е ептен лесно хакването, да им трябва само забравен оторен стар браузър и ако ще и целия XAMPP да ти е пачван до последно - червея направо ги гризва ядрото - и НЕ Уиндоуса също не е защитен)
https://meltdownattack.com/
и забележи в дъното списъкя с involved/affected companies?
също и Мозиля и всички браузъри в кюпа
https://blog.mozilla.org/security/2018/01/03/mitigations-landing-new-class-timing-attack/

https://www.theregister.co.uk/2018/01/02/intel_cpu_design_flaw/
https://techcrunch.com/2018/01/03/a-major-kernel-vulnerability-is-going-to-slow-down-all-intel-processors-2/
« Последна редакция: Mar 17, 2018, 19:36 от remotexx »
Активен

lipa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
    • WWW
Ползвам последната версия на XAMP 7.2.3  lubuto  бях сложил и mod_pagespeed 64-bit .deb на гугал да го тествам как работи, но после го изтрих. обновявам винаги когато има обновления. Проблема се оказа при хостинга, които ползвам. нещо били объркали сърварите. Обаче аз когато пуснах темата бях разтревожен и уплашен, и мисля че е нормално никой не иска да му влизат в компа и да му ровят нещата.  Но в същото време срещам заядливи отговори  все едно съм глупак и не разбирам от нищо.  Освен това докато пиша на форума ми е отворен XAMP-a
и тук о чудо, няко ми пише за проблеми в глобалните променеливи, кода които работеше спря да работи... Не е нормално да потърсиш помощ и да ти хакнат компа щото не си задал правилно въпроса...
Ето го кода който пишех като доказателство на думите ми:

<?php


include_once 'config/config.php';
include_once 'library/mainFunctions.php';


$controllerName = isset($_GET['controller']) ? ucfirs($_GET['controller']) : 'Index';

$actionName = isset($_GET['action']) ? $_GET['action'] : 'index';


LoadPage($controllerName, $actionName);
?>
Активен

Генератор на сложни  пароли https://websuper.net/generator-na-slozhni-paroli/

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Младежо, ти си се смахнал. Това е някакво съвпадение, а ти се филмираш. Изобщо не говорех за теб, а разказвах лична история. Не съм кракер, никога не съм искал да бъда. Имам си мои компютри. Чужди не ми трябват.

Но ти пак нищо не разбираш. Дори толкова тъп и упорит като мен, все някога се отказва.

Успех!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
За да ти хакне машината от тук, трябва да е модератор, за до може да ти види айпито, а той не е. Или пък да е хакнал форума, ама и това се съмнявам. Като правиш изказвания, първо помисли.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Или да е приятел на модератора.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Или да е приятел на модератора.

А той не е ::)
Активен

the lamer's team honourable member

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Кашиците са най-злите хакери. Тъпи и упорити. Изобщо не се учудвам че те е изхакал. 
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

nikolin

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 225
  • Distribution: Slax
  • Window Manager: KDE & xlunch
    • Профил
Naka направо изби рибата  ;D
Активен

malin

  • Гост
И за заглавието на темата - ако проблема е там където казват, че е, то как така съвпада с "колкото пъти сложиш Линукс"?
И не трябва ли лека промяна - "колкото пъти сложа на Линукса XAMPP..."? На Лубунту (аз го ползвам) няма такъв звяр... или поне ходят по терлички при мен и не ги усещам.
П.С. Излъгах - влизали са, разбрах на момента, през Виното.
« Последна редакция: Mar 18, 2018, 00:53 от malin »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
И за заглавието на темата - ако проблема е там където казват, че е, то как така съвпада с "колкото пъти сложиш Линукс"?

Само ти ли не разбра Малински? Това е, защото, всеки път като си сложи Лубунту или там, каквото слага, прави грешката да ходи в ЛЗБ да пита, как да си оправи клавиатурата или нещо такова. Обаче там се подвизава някакъв много зъл кракер. Гоу файър му викали или нещо такова беше. Та тоя ми ти калпазанин само чакал да намине горката Липичка, взема му адреса и веднага го напада. Защото си е един такъв отмъстителен, някакъв.

Да ти кажа под секрет, по-добре не се вясвай в ЛЗБ, че може и твоя адрес да вземе и да се събудиш утре сутринта, я с форматиран диск, я с искане на рекет да си откупиш данните. Смятай се за предупреден. Приятелски ти го казвам.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

malin

  • Гост
А аз какво си мислех - че бил некъв недорасъл камък, чакъл, да речем.  [_]3
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Lipa, на всичко отгоре те е нарочил, което говори за чиста човешка злоба. Има лично отношение тук, щото никой от нас не е хакнал още. Ма той не само с модераторите е преятел. Та преди да си пробваш Линукс за последен път, стани приятел с @go_fire, та да си спокоен.

И за да си спокоен наистина, в момента в който отвориш браузъра и заредиш сайт те хакват, независимо с каква система си. Знаят толкова за теб, че и паролите ти, дето ползваш, могат да отгатнат.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.